خرید نهال گردو در سرکان✔️ قیمت انواع نهال گردو سرکان

شهر سرکان همدان از جمله قطب‌های تولیدی گردو در کشور است که سالانه چند صد تن گردوی جهانی از این خطه در بازارهای داخلی و خارجی به فروش می‌رسد. برای شناخت نهال‌های گردوی پربار، مراخل خرید نهال گردو و آب و هوای شهر سرکان تا انتهای مقاله همراه باشید.

نمایش محصولات


شرایط اقلیمی سرکان

شهر سرکان منطقه‌ای در ۶ کیلومتری تویسرکان استان همدان است که در دل دامنه‌های کوه الوند در ارتفاع ۲۰۴۰ متری از سطح آب‌های آزاد قرار گرفته است و از جمله باغ شهرهای بسیار آباد، معروف و پررونق از نظر تولید گردو است. این شهر تحت تاثیر ارتفاعات الوند و همچنین با اقلیم آب و هوایی کوهستانی و نسبتا سرد منطقه‌ای خوش آب و هوا با بارندگی‌های بالا و باغات متعدد میوه خصوصاً باغستان‌های گردو است.
این شهر در نزدیکی رودخانه سرکان قرار گرفته و با مرکز استان فاصله ۳۹۰ کیلومتری دارد و با میانگین بارشی ۳۷۰ میلی‌متر در سال منطقه‌ای جذاب است که باغات آن با طبیعت کوهستانی تلفیق شده و این شهر را به عنوان قطب تولیدی گردو و همچنین گردشگر پسند مبدل کرده است.
در کنار گردوی جهانی و صادراتی این شهر میوه‌هایی مانند انگور، انار، سیب، گیلاس، مرکبات، خشکبار، آلو، آلبالو، زردآلو، و بادام نیز به همراه محصولات مزروعی و راهبردی از آن برداشت می‌شود.

بیشتر بخوانید:خرید نهال گردو در همدان

تاریخچه باغات گردو در سرکان

اگر گذری در کوچه باغ‌های شهر سرکان داشته باشید باغات متعدد گردو با شاخه‌های خمیده پر از طلای سبز را مشاهده خواهید کرد. با توجه به اینکه همدان از قطب‌های برتر تولید گردو در کشور محسوب می‌شود قرارگیری شهر سرکان در ۶ کیلومتری تویسرکان و همدان باعث شده این شهر با عنوان باغشهر با ۲۷۰۰ هکتار اراضی سطح زیر کشت باغات گردو سهم عمده‌ای در تولید استان و کشور داشته باشد. اگرچه گردوی تویسرکان در سطح جهانی معروف‌تر است و گردوی سرکان تقریباً گمنام مانده است اما میزان تولیدات این شهر به قدری بالا است که اکثر اهالی از این طریق امرار معاش کرده و سطح رفاه این اهالی بسیار مطلوب است. عمده‌ترین ارقام تجاری که در شهر سرکان مورد کشت قرار می‌گیرد چندلر، لارا، فرانکت، پدرو، فرنور و ژنوتیپ پالیز هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سرکان

از جمله مهم‌ترین پارامترهای دخیل در رابطه با احداث باغ گردو و تاثیرگذار بر باردهی نهال‌ها انتخاب نهال‌های گردو از ارقام نیمه سردسیری و دیرگل و همچنین شناخت شرایط اقلیمی، نوسانات دمایی، وجود سرمای بهاره، میزان تابش نور خورشید، پراکنش بارندگی‌ها، مختصات کاشت و مکان‌یابی، آماده سازی و مهیا سازی زمین، اطلاع از بیماری‌های منطقه و بافت خاک، زمان کاشت نهال و مراقبت‌های بعد از آن بسیار در این پروسه تاثیرگذار است

 

آیا کاشت نهال گردو در سرکان حالت اقتصادی دارد؟

میزان برداشت انبوه گردو به طور سالانه از سرکان و وجود باغات متعدد با شاخه‌های خمیده و سنگین پر از محصول سرکان، جواب واضحی به سودآور بودن کاشت این نهال است. لذا برای بالا بردن این میزان سود و جلوگیری از خطر سرمازدگی و آفت زدگی بهره‌مندی از نهال‌های سالم، سازگار و دیرگل ارزش و اهمیت وافری پیدا کرده است. رقم‌های دیرگل، زودبازده می‌توانند با مقاومت بالا و باردهی سریع‌تر میزان راندمان تولید را افزایش داده و سود حاصل از فروش را نیز ارتقا دهند.

 

خرید نهال گردو در سرکان

سرکان مهد تولید گردو در استان همدان است و عمده باغات این شهر سطح زیر کشت نهال گردو است. تمایل و اشتیاق اکثر افراد برای خرید نهال گردو در سرکان باعث شده نهالستان‌های زیادی جهت خرید و فروش این نهال روی کار آیند. اما خرید از هر مرکزی مجاز نبوده و شما عزیزان می‌توانید به صورت اینترنتی نهال‌های دیرگل، زود بازده، پربار و عاری از آفات و تضمین شده از نظر کیفیت و قیمت را از برتر نهال به راحتی دریافت کنید.

فروش نهال گردو در سرکان

افرادی که فروش نهال گردو در سرکان را انجام می‌دهند باید اطلاعات کافی و دقیقی از نیازهای نهال، خصوصیات باردهی و همچنین نوع گلدهی آن داشته باشند تا در هنگام عرضه آن به خریدار رقم ناسازگار را تحویل ندهند. برای خرید حتماً نهالستان‌های تخصصی و معتبر را انتخاب کنید تا با خرید نهال‌های ناسازگار و هزینه‌های بالای رسیدگی خسارت‌ها و صدمات سهمگین و ناخوشایندی را متوجه خود و باغات گردوی خود نکنید.

نهال گردو مناسب سرکان

نهال گردوی چندلر، فرانکت، پدرو، لارا، روند، فرنور، کانادایی به دلیل دیرگل بودن و همچنین سازگاری بیشتر با منطقه سرکان و باردهی بالا به عنوان نهال گردو مناسب سرکان شناخته می‌شوند.

انواع نهال گردو در سرکان

با در نظر گرفتن باردهی و نوع گلدهی متفاوت انواع نهال گردو در سرکان رقم‌های زیر به عنوان نهال‌های تجاری، دیرگل و سازگار با ارتفاعات این شهر کوهستانی خدمت باغداران عزیز معرفی می‌گردد.
 نهال گردوی فرنور: نهالی سردسیری و مقاوم به سرما قابل کاشت در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، دیرگل، استقامت فوق العاده در برابر سرمای بهاره و یخبندان، محصول آوری ۷ تن در هکتار، رقمی تجاری و زود بازده
 نهال گردوی تویسرکان: رقمی بومی استان همدان، نهالی مناسب برای مناطق کوهستانی با ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری، با تناژ محصول دهی ۶ تن در هکتار، زودگل، حساس به سرمای بهاره اما مقاوم در برابر آفات بلایت و خشکی
 نهال گردوی کانادایی: مناسب برای مناطقی با یخبندان‌های بالا و سردسیری خصوصاً دامنه‌های کوهستانی با ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری، باردهی فوق العاده ۸ تن در هکتار، پیوندی، پایه کوتاه
 نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: پرفروش‌ترین و سازگارتربن نهال در تمامی اقلیم‌ها با ارتفاعات ۰ تا ۳۰۰۰ متری، مقاومت فوق العاده در برابر سرمای زیر ۳۰ درجه با راندمان تولید بالا، پوست نیمه کاغذی، پایه کوتاه، دیرگل، محصول آوری ۸ الی ۱۲ تن در هکتار

قیمت نهال گردو در سرکان

نهال‌های بومی و سازگار در شهر سرکان به دلیل مقاومت بالا و محصول آوری و مطابقت بیشتر با این اقلیم دارای ارزش و قیمت متفاوتی هستند. کما اینکه رقم‌های زودبازده و تجاری نیز بر حسب سن و رقم و اعتبار تولید کننده، قیمت‌های متفاوتی را تجربه می‌کنند. برای داشتن خرید آگاهانه و مناسب می‌توانید قیمت نهال گردو در سرکان را از لینک زیر جویا شوید.

بهترین نهال گردو

به زعم بسیاری از باغداران این بخش بهترین نهال گردو در سرکان رقم‌های دیرگل و مقاوم به سرما مانند چندلر، تویسرکان، فرانکت، فرنور، کانادایی و غیره هستند. این نهال‌ها با رسیدگی‌های خوب، رضایت بالای باغداران را با محصول آوری خوب جلب کرده و در برابر معضلات و مخاطراتی مانند سرمازدگی و آفت زدگی نیز مقاوم هستند.

نهالستان گردو در سرکان

اگر کیفیت نهال‌هایی که خریداری شده و سلامت و میزان بازدهی آنها برای شما حائز اهمیت است و به دنبال بهترین نهالستان گردو در سرکان هستید، برتر نهال مجموعه‌ای قدمت‌دار با ۵ دهه سابقه مفید در زمینه تولید انواع نهال‌های گردو است که شما عزیزان می‌توانید به صورت اینترنتی در کوتاه‌ترین زمان با قیمت مناسب، نهال‌های سالم، بدون بیماری و پربار را از این مجموعه دریافت کنید.
در صورت تمایل می‌توانید نهال‌های میوه قابل کاشت در این شهر را در صفحه خرید نهال میوه سرکان ملاحظه کنید.

کلام آخر

با توجه به تولید انبوه و با کیفیت گردو در سرکان، گردوهای سرکان در کنار تولیدات تویسرکان قابلیت جهانی شدن دارد و می‌تواند در این خطه حاصلخیز و توریستی با احداث اصولی باغات گردو و کاشت نهال‌های سازگار و پربار، برداشت محصولات باغات را نیز افزایش و تراز تجاری را ارتقاء داد. در این زمینه می‌توانید از همراهی، تخصص و تجربه برتر نهال بهره‌مند شوید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب سرکان و خرید نهال در سرکان  اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال