خرید نهال گردو در سرگز✔️ قیمت انواع نهال گردو سرگز

قرارگیری شهر سرگز احمدی در قسمت شمالی استان هرمزگان و آب و هوای معتدل‌تر آن باعث شده امکان کاشت نهال گردو در این شهر برقرار بوده و بتوان با کاشت نهال‌های پربار، زود بازده و مقاوم گردوهای پرمغز و با کیفیت را برداشت کرد. با ما همراه باشید تا خرید نهال گردو در سرگز و مهم‌ترین نژادهای سازگار را بررسی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سرگز

شهر سرگز در ارتفاع ۹۴۰ متری از سطح آب‌های آزاد در شهرستان حاجی آباد هرمزگان قرار گرفته است و با استان کرمان همجواری دارد. این بخش در قسمت شمالی استان قرار گرفته لذا با ارتفاعات متعدد نیز احاطه شده است و شدت گرما و خشکی در این بخش به نسبت دیگر مناطق کمتر بوده، لذا آب و هوای آن ملایم‌تر و اقلیم آن گرم و خشک است. از نظر منابع طبیعی و بارندگی‌ها شرایط بسیار مطلوبی داشته و از خاک‌های حاصلخیز و روان آب‌های حاصل از آن برخوردار بوده و کشاورزی و باغداری آن بسیار پررونق است.
در این بخش زمستان‌ها نسبتا سرد و تابستان‌های گرم و خشک است و با زمین‌های مستعد و حاصلخیز و منابع آبی خوب برای کاشت نهال گردو مناسب است. کما اینکه در این شهر علاوه بر مرکبات، نخلستان‌های خرما، موز، سیفیجات و سبزیجات میوه‌های متعددی مانند انجیر، انبه، عناب، انار، توت، بادام، انگور نیز وضعیت بسیار خوبی دارند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بندرعباس

تاریخچه باغات گردو در سرگز

باغداری و کشاورزی از پایدارترین و مهم‌ترین مشاغل شهرستان سرگز است و باغات گردوی آن می‌تواند با کاشت نهال‌های سازگار، مقاوم به گرما و خشکی در این بخش خودنمایی کند. وجود محصول گردو بین تولیدات باغی سرگز نشان دهنده این است که رقم‌های متعددی توانسته‌اند با مطابقت با این بخش تولیدات خوبی را داشته باشند. با توجه به بیشینه دمایی ۴۰ درجه و کمینه دمایی منفی ۲ درجه در این شهر رقم‌های پیوندی، گرمسیری و مقاوم به خشکی مانند پکان آمریکایی، ژنوتیپ پالیز، چندلر، لارا و اسرائیلی در آن امکان کاشت دارند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سرگز

به طور کلی برای احداث باغ گردو در سرگز نیازمند سرمایه ۱۰۰ الی ۲۰۰ میلیون تومانی برای یک هکتار جهت مهیاسازی زمین، خرید نهال، تجهیزات و سیستم‌های آبیاری، ابزارآلات باغبانی، دستمزد نیروهای انسانی برای طرح‌های عملیاتی هستید. البته این رقم می‌تواند برای باغات مدرن و مکانیزه بیشتر باشد. در مرحله بعدی باید شناخت خوبی از شرایط اقلیمی، ارتفاع از سطح دریا، وضعیت بارندگی‌ها، کمینه و بیشینه دمایی، شیب، جهت وزش باد، بافت خاک و قدرت آن داشته باشید.
این نهال به طور معمول به رطوبت بالای ۶۵ درصد حساس بوده و بهترین دما برای آن ۳۷ درجه است و نسبت به خاک‌های قلیایی، اسیدی، آهکی و شوری حساس است.

 

آیا کاشت نهال گردو در سرگز حالت اقتصادی دارد؟

شاید در وهله اول در نظر باغداران استان جنوبی هرمزگان به دلیل آب و هوای گرمسیری برای کاشت نهال گردو مناسب به نظر نیاید اما موقعیت قرارگیری سرگز در نزدیکی استان کرمان و بهره‌مندی جریانات توده‌ای این ارتفاعات و قرارگیری در قسمت شمالی استان باعث شده آب و هوای آن ملایم‌تر و شدت گرما و خشکی نیز کمتر باشد. بنابراین با کاشت نهال‌های مقاوم به گرما، زود بازده و پیوندی، انتخاب زمین‌های مرتفع با خاک غنی و زهکشی مناسب، آبیاری به موقع می‌توان از نهال گردوی کاشته شده بیشترین محصول سودده را برداشت کرد.

 

خرید نهال گردو در سرگز

حال که با حساسیت‌های خرید نهال گردو در سرگز و تاثیر انطباق و سازگاری آن بر اقلیم، بستر کاشت و میزان باردهی آشنا شدید می‌توانید این خرید را از بهترین و معتبرترین مرکز تولید انواع نهال گردو با شناسنامه معتبر، گواهی عاری از آفات و ضمانتنامه دو ساله انجام دهید. فقط کافیست به سایت اینترنتی نهالستان بزرگ، تخصصی و قدمتدار برتر نهال مراجعه کرده و قبل از خرید از مشاوره‌های رایگان تخصصی جهت خرید و انتخاب رقم مناسب بهره‌مند شوید.

فروش نهال گردو در سرگز

با توجه به اینکه امکان کاشت نهال گردو در این خطه وجود دارد لذا افراد زیادی با تولید و پرورش این نژاد فروش نهال گردو در سرگز را انجام می‌دهند و اگر به دلیل بعد مسافت کمتر قصد خرید از مراکز نزدیک‌تر را دارید حتماً باید از اعتبار مرجع اطمینان حاصل کنید و برای نهال‌های دریافتی خود ضمانتنامه‌های معتبر درخواست کنید.

نهال گردو مناسب سرگز

گفتیم که شرایط آب و هوایی شهر سرگز احمدی اینگونه ایجاب می‌کند که حتماً نهال انتخاب شده از ارقام مقاوم به گرما و خشکی باشد و در ارتفاعات زیر ۱۰۰۰ متری قابلیت کاشت داشته باشد. با این حساب نهال گردو مناسب سرگز رقم‌های مانند چندلر، لارا، اسرائیلی، پالیز و مهم‌ترین رقم نهال گردوی پکان آمریکایی است.

انواع نهال گردو در سرگز

با در نظر گرفتن شرایط زیست محیطی، بیولوژیکی و اکوسیستم شهر سرگز در این خطه از انواع نهال گردو در سرگز می‌توان بهره‌مند بوده و گزینه‌های بیشتری برای کشت داشته باشد که از آن جمله موارد زیر هستند.
• نهال گردوی چندلر: نژاد دیرگل و معتدلی است که به دلیل مقاومت بالا در برابر خشکی و گرمای ۴۰ درجه در زمره نهال‌های قابل کاشت در این خطه قرار می‌گیرد. این نهال پیوندی و آمریکایی بوده و باردهی ۶ تن در هکتار دارد و برای ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری مناسب است.
• نهال گردوی پکان آمریکایی: مهم‌ترین و سازگارترین نژادی است که ۱۰۰ در صد در این اقلیم جوابگو بوده زیرا تا گرمای ۵۰ درجه تحمل بالایی داشته و تا ارتفاع ۱۵۰۰ متری نیز قابلیت کاشت دارد. این رقم نیز پایه کوتاه، پیوندی و آمریکایی بوده و به ازای هر هکتار ۶ تن محصول دهی دارد و درصد چربی و مغز آن از دیگر رقم‌ها بیشتر است.
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نژاد فوق العاده توانمند، پربار و زودبازده است که در نهالستان پالیز نهال به روش اصلاح نژادی تولید شده و تا گرمای ۴۵ درجه را می‌تواند تحمل کند این نهال در هر هکتار ۱۰ الی ۱۲ تن باردهی دارد و در کلیه ارتفاعات قابل کاشت است.
• نهال گردوی خوشه‌ای اسرائیلی: رقم‌ معتدله مناسب برای ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، توانمندی خوب در برابر آفات، خشکی و گرما با آبیاری منظم، تناژ ۵ تن

قیمت نهال گردو در سرگز

رقم‌های ذکر شده در بخش فوق از جمله مقاوم‌ترین رقم‌های نهال‌های گردوی هستند که می‌توانند در این بخش مورد کشت قرار بگیرند لذا برای اطلاع از قیمت نهال گردو در سرگز می‌توانید به برتر نهال و لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در سرگز نهال‌های مقاوم به حداکثر مطلق دمایی تا ۴۰ درجه هستند که از ارقام زود بازده و پربار باشند و با رسیدگی‌های فیزیکی و مالی باغدار بهترین باردهی و کیفیت محصول را داشته باشند.

نهالستان گردو در سرگز

با خرید نهال گردو از معتبرترین و مطرح‌ترین نهالستان کشور یعنی برتر نهال به صورت اینترنتی می‌توانید از کیفیت و مرغوبیت نهال‌های خود مطمئن بوده و سازگارترین نهال‌ها را در اختیار داشته و بهترین نهالستان گردو در سرگز را با توانمندی، تجربه و رسیدگی‌های خود دایر کنید و محصولاتی سودده و صادراتی را برداشت کنید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه سرگز می‌توانید اطلاعات خود را از رقم‌های قابل کاشت در این خطه افزایش دهید.

کلام آخر

به لطف بهره‌مندی از ارتفاعات متعدد پیرامون شهر سرگز، قرارگیری در شمالی‌ترین قسمت هرمزگان و اعتدال گرما و خشکی در این بخش فرصت بهره‌مندی و کاشت نهال گردو و بهره‌برداری از میوه آجیلی مقوی و پرفروش آن امکان‌پذیر است.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب سرگز و خرید نهال در سرگز اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال