خرید نهال گردو در فارقان✔️ قیمت انواع نهال گردو فارقان

شهر فارغان از معدود مناطقی در استان گرمسیری هرمزگان است که به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و آب و هوای معتدل کوهستانی امکان کاشت انواع نهال گردو را دارد. با ما همراه باشید تا مناسب‌ترین ارقام جهت خرید نهال گردو و پرورش آن را بررسی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی فارقان

شرایط اقلیمی فارغان به دلیل قرارگیری در دامنه‌های کوه فارغان هماگ که از ارتفاع ۲۸۵۰ متری برخوردار است باعث شده تحت تاثیر این ارتفاعات میزان بارندگی‌های آن به دلیل جریانات توده‌ای خنکی رطوبت زا و باران آور بالا بوده و از جمله شهرهای سرسبز، خوش آب و هوا با اقلیم معتدل نسبتا خشک باشد. این شهر در بخش حاجی آباد استان هرمزگان در ارتفاع ۱۲۰۰ متری از سطح دریا قرار گرفته و با جمعیت ۱۷۷۳ نفری شهری در همجواری کوه‌های فارغان هماگ، کوشا، زردکوه و کافری است.
طبیعت کوهستانی، پوشش گیاهی خوب، منابع آبی، چشمه سارها و رودخانه‌های متعدد و خاک حاصلخیز و غنی آن باعث شده در کنار باغات خرما، مرکبات، موز، شلیل، سیب، بادام، پسته، انگور، انجیر، زردآلو، شلیل، باغستان‌های گردو نیز رونق چشمگیری داشته باشد و از جمله مهم‌ترین محصولات تولیدی این بخش محسوب شود.

بیشتر بخوانید: نهال گردو در بندرعباس

تاریخچه باغات گردو در فارقان

یکی از اقداماتی که می‌تواند بر میزان اطلاعات و تجربه شما در حوزه گردوکاری در این منطقه بیفزاید بررسی تاریخچه باغات گردو در فارغان است. شرایط آب و هوایی و موقعیت قرارگیری فارغان در کوه پایه کوه فارغان هماگ و ارتفاع ۱۲۰۰ متری آن از سطح آب‌های آزاد نشان دهنده این است که این منطقه معتدل نسبتا کوهستانی شرایط لازم را برای کاشت نهال‌های پکان آمریکایی، لارا، اسرائیلی، ژنوتیپ، چندلر، تویسرکان، پوست کاغذی و ارقام معتدله دیگر نیز دارد.
با توجه به اینکه بیشینه دمایی این شهر از ۳۷ درجه تجاوز نمی‌کند و این به دلیل احاطه شدن با کوه‌های سر به فلک کشیده از سمت شمال و جنوب شهر است و همچنین دشت‌های حاصلخیز و پرآب آن می‌توان بهترین باغات گردو را احداث کرد. کما اینکه در بررسی تولیدات باغی آن محصول گردو از جمله متمایزترین تولیدات در کنار خرما، انگور، مرکبات و دیگر میوه‌های معتدل است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در فارقان

از جمله پیش فاکتورهای مهم در رابطه با احداث باغ گردو در اختیار داشتن سرمایه و منابع اقتصادی، آگاهی از شرایط محیطی و اقلیمی، انتخاب و خرید نهال مرغوب و با کیفیت و همچنین مهیاسازی بستر کاشت نهال است. با توجه به مختصات کاشت نهال گردو و موقعیت جغرافیایی ایران و آب و هوای معتدل فارغان و اقلیم کوهپایه‌ای آن، کاشت نهال گردو در اراضی با شیب ملایم با کمک رقم‌های گرمسیری و معتدله می‌تواند به منابع درآمد طولانی مدت و سودآور منجر شود.
این نهال در خاک‌های نرم، شنی و رسی با اسیدیته پایین قابلیت کشت دارد و همچنین باید نسبت به کاشت رقم گرده افشان برای افزایش باردهی و گلدهی و همچنین مختصات کاشت و فواصل کاشت آن به شیوه اصولی اقدام کرد.

 

 

آیا کاشت نهال گردو در فارقان حالت اقتصادی دارد؟

یکی از عمده محصولات تولیدی شهر فارغان محصول گردو است و این بیانگر اقتصادی بودن کاشت نهال گردو در فارغان است. این شهر به دلیل قرارگیری در امتداد دامنه‌های انتهایی کوهستان زاگرس و کوه فارغان هماگ هم از منابع آبی و هم از خاک با کیفیت و حاصل خیز برخوردار بوده، لذا کلیه پارامترهای لازم برای باردهی مطلوب نهال‌های گردو مهیا است. فقط کافیست از نهال‌های مقاوم به خشکی، سرما و همچنین پربار و زود بازده استفاده شود تا از همان سال‌های اول باردهی اقتصادی آن آغاز شود. کاشت این ارقام، میزان رسیدگی‌های هزینه بر را کاهش دهد.

 

خرید نهال گردو در فارقان

شما عزیزان می‌توانید تنها با یک تماس و مراجعه به سایت اینترنتی برتر نهال خرید نهال گردو در فارغان را از پربارترین، مرغوب‌ترین و سالم‌ترین نهال‌های گردو انجام داده و با پشتیبانی ۲۴ ساعته این مرکز و مشاوره‌های تخصصی باغبانی با جدیدترین و به روزترین شیوه‌های کاشت و رسیدگی بهترین نهال‌های گردو را با میوه‌های بازار پسند و مرغوب داشته باشید. با خرید نهال گردو همراه با ضمانت برگشت، فاکتور فروش معتبر و گواهی عاری از آفات خرید ایده‌آل را تجربه کنید.

فروش نهال گردو در فارقان

مرکزی که فروش نهال گردو در فارغان را انجام می‌دهد باید مورد تایید جهاد کشاورزی بوده و پروسه‌های کسب مجوزهای فعالیت‌های بهداشتی و اصولی را از اصناف باغداری اخذ کرده باشد. لذا مراکز مطرح و معروف را برای خرید نهال‌های با کیفیت انتخاب کنید.

نهال گردو مناسب فارقان

با توجه به کوهپایه‌ای بودن شهر فارغان و وجود ارتفاعات در مناطق جنوبی و شمالی آن و دشت‌های حاصلخیز نهال گردوی مناسب فارغان با توجه به تنوع اقلیمی آن می‌تواند برای هر بخش متفاوت باشد اما در مجموع رقم‌های گرمسیری و معتدل برای این بخش بسیار مناسب هستند.

انواع نهال گردو در فارقان

در بخش زیر به معرفی انواع نهال گردو در فارغان با قابلیت کشت و باردهی و بازدهی چشمگیر می‌پردازیم.
• نهال گردوی پکان آمریکایی: از جمله نژادهای گرمسیری قابل کاشت در این اقلیم کوهپایه‌ای است که می‌تواند با باردهی ۶ تن در هکتار از ارتفاع ۰ تا ۲۵۰۰ متری مورد کشت قرار بگیرد و رقمی زودگل مقاوم به گرما ۵۰ درجه، خشکی و آفات است.
• نهال چندلر: از نهال‌های نیمه سردسیری و معتدله است که می‌تواند در ارتفاعات و دامنه‌های کوه پایه‌ای فارغان از ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری مورد کشت قرار بگیرد با باردهی ۶ تن در هکتار جزو رقم‌های آمریکایی، پایه کوتاه، پیوندی و دیرگل است.
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی دیرگل کم ارتفاع با پوست نیمه کاغذی که مقاومت خوبی به گرما سرما و آفات دارد و در این اقلیم کوهپایه‌ای می‌تواند تا ۱۰ تن باردهی در هکتار داشته باشد. این رقم اصلاح نژاد شده سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای ۴۵ درجه را نیز تحمل می‌کند.
• نهال گردوی لارا: از دیگر نهال‌های قابل کاشت در این اقلیم کوهپایه‌ای از ارتفاعات صفر تا ۱۲۰۰ متری است که جزو رقم‌های زودگل و زود بازده از سال اول بوده و با مقاومت بالا به خشکی، سرما و گرما تا ۴ تن باردهی دارد.

قیمت نهال گردو در فارقان

با توجه به تنوع نهال‌های قابل کاشته در این منطقه خوش آب و هوا قیمت نهال گردو در فارغان با توجه به نوع رقم، کمیت و کیفیت باردهی، عمر آن متفاوت است. اما می‌توانید از طریق لینک زیر قیمت کلیه نهال‌ها را بدون مراجعه حضوری مشاهده کنید.

بهترین نهال گردو

در بخش فوق بهترین نهال گردو در فارغان را از ارقام گرمسیری و معتدله مانند چندلر، ژنوتیپ پالیز، پکان آمریکایی، لارا، اسرائیلی و تویسرکان معرفی کردیم که می‌توانند با رسیدگی‌های منظم، رشد و باردهی قابل قبولی داشته باشند.

نهالستان گردو در فارقان 

برای احداث نهالستان گردو در فارغان باید اولین قدم‌ها را کاملاً با اطمینان، صحیح و اصولی برداشت. خرید نهال گردو از نهالستان‌های معتبر و مرکزی به منزله اولین اقدام می‌تواند با کیفیت و سلامت بالا همراه باشد. به این منظور برتر نهال از صفر تا صد احداث باغ گردو، انتخاب نهال و کاشت آن با شما همراه خواهد بود کافیست از طریق سایت اینترنتی آن اقدام کنید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه فارغان با ارقام سازگار با این اقلیم آشنا شوید.

کلام آخر

شهر فارغان از جمله مناطق محدود کوهپایه است که بیشترین باغات گردو را در این استان گرمسیری دارد. سرمایه‌گذاری برای پرورش این نهال در فارغان می‌تواند مصادف با درآمدهای میلیاردی برای باغبانان باشد. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب فارقان وخرید نهال در فرقان اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال