خرید نهال گردو در فرسفج✔️ قیمت انواع نهال گردو فرسفج

نهال گردو از جمله رقم‌های معتدلی است که برای رفع دوره خواب نیاز سرمایی معینی را دارد به همین منظور اقلیم‌هایی مانند فرسفج می‌تواند در رشد هرچه بهتر و راندمان تولید بالای این نهال موثر باشد. برای موفقیت در حوزه گردوکاری در این شهر لازم است شرایط اقلیمی آن بررسی شده و با انواع نهال‌های پربار و سازگار آشنا شوید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی فرسفج

شهر فرسفج شهری از توابع تویسرکان واقع در بخش قلقل رود در استان همدان است که از نظر موقعیت مکانی در جنوب غربی استان با جمعیت ۱۴۳۰ نفری قرار گرفته است. این شهر در ارتفاع ۱۶۰۲ متری از سطح دریا منطقه جلگه‌ای و کوه پایه‌ای با اقلیم آب و هوایی معتدل و نسبتا سرد و خشک است. به دلیل منابع طبیعی و بارندگی‌های بالا ناحیه‌های صنعتی زیادی در این بخش برقرار هستند. این شهر از نظر تولیدات سیب رتبه‌های برتر کشوری داشته و معروفیت آن به شهر شکوفه‌های سیب نیز به دلیل همین باغات پررونق است. گذشته از این شهر فرسفج در حوزه باغداری و همچنین گردوکاری نیز بسیار موفق بوده و در تولید انبوه گردوی تویسرکان سهم قابل توجهی دارد.
کشاورزی و باغداری از دیرباز در این بخش مرسوم بوده و در کنار گردو و سیب پرتناژ و با کیفیت، میوه‌هایی مانند زردآلو، آلو، انگور، شلیل، هلو و محصولات کشاورزی مانند گندم، جو، برنج، غلات، چغندر قند، پنبه، سیفیجات، دانه‌های روغنی و حبوبات نیز برداشت می‌شود. قرار گیری شهر در کنار رودخانه تویسرکان و برخورداری از جریانات بارانزا باعث پرآب بودن منطقه ارتفاع آن از سطح دریا موجب رونق گردوکاری شده است.

بیشتر بخوانید:خرید نهال گردو در همدان

تاریخچه باغات گردو در فرسفج

سهم عمده از تولیدات باغی شهر فرسفج متعلق به باغات گردو است که اکثر آنها بارور بوده و از ارقامی مانند چندلر، ژنوتیپ، تویسرکان، فرنور، فرانکت، فرنت، کانادایی، کاغذی و محلی در سطح باغات استفاده می‌شود. لذا مهم‌ترین معضل و بحرانی که در مناطق کوهستانی مانند فرسفج باغات گردو را تهدید می‌کند خطر سرمازدگی و همچنین ریزش گل و مخاطرات طبیعی هنگام برداشت محصول است. جهت کاهش تلفات جانی هنگام برداشت و کم ارتفاع شدن درختان گردو استفاده از رقم‌های پایه کوتاه، و جهت کاهش خطرات سرمازدگی استفاده از نهال‌های مقاوم و دیرگل در دستور کار قرار گرفته است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در فرسفج

از جمله مهم‌ترین پارامترهایی که در رابطه با احداث باغ گردو در فرسفج باید به شکل اصولی رعایت شود توجه به عوامل اقتصادی جهت خرید تجهیزات و ماشین آلات باغبانی، سیستم‌های آبیاری نوین، هزینه‌های نیروی انسانی، هزینه‌های کاشت داشت و برداشت محصول، خرید نهال و مجهزسازی باغ است. سوای این موارد آماده سازی زمین و توجه به میزان بارندگی‌ها، شرایط اقلیمی، نوسانات دمایی، میزان وزش باد، شیب زمین، بافت خاک و انتخاب نهال‌های سازگار نیز در این پروسه بسیار مهم است.

 

آیا کاشت نهال گردو در فرسفج حالت اقتصادی دارد؟

به طور حتم جهت برطرف شدن نیاز سرمایی نهال جهت گلدهی، اقلیم کوهستانی و معتدل فرسفج می‌تواند منطقه مناسب برای کاشت نهال گردو باشد. برای برداشت بالاترین سود انتخاب رقم‌های دیرگل و زودبازده بسیار حائز اهمیت است.
زیرا رقم‌های زودبازده سریعا باردهی خود را شروع کرده لذا هزینه‌های باغداری کمتر خواهد بود همچنین رقم‌های دیرگل در مواجهه با مخاطرات و نوسانات دمایی مانند سرمای بهار، یخبندان، تگرگ دچار خسارت کمتری شده و می‌توانند نهال‌های سودآوری باشند. مدیریت هزینه‌های رسیدگی با استفاده از روش‌های نوین باغداری، برداشت به موقع محصول، آبیاری درختان در زمان بلوغ میوه نیز از جمله پارامترهایی است که در افزایش عملکرد رشد و باردهی نهال‌ها موثر است.

 

خرید نهال گردو در فرسفج

امروزه به دلیل وجود نهالستان‌های متعدد خرید نهال گردو در فرسفج با چالش و کمبود کمتری مواجه بوده اما بسیاری از این نهالستان‌ها به دلیل عدم رعایت اصول پرورشی و همچنین تولید محدود رقم‌های خاص مرجعی مجهز و مناسب برای خرید نیستند. لذا خریداران می‌توانند از نهالستان‌های مجهز و معتبری مانند برتر نهال به صورت اینترنتی از میان ارقام متنوع با کمک کارگروه مجرب و زبده آن نهال سازگار را انتخاب کرده و با قیمتی مناسب همراه با شناسه معتبر، شاخص کنترل، گواهی عاری از آفات و ضمانت دو ساله تحویل بگیرند.

فروش نهال گردو در فرسفج

بسیار مهم است که در مراجعات حضوری یا خرید اینترنتی از مراکز فروش نهال گردو در فرسفج حتماً به ویژگی‌های ظاهری و همچنین تاییدیه سلامت و کیفیت نهال‌ها دقت شود و حتی الامکان نهال‌های جوان، با سن یک الی دو سال، از ارقام زود بازده و دیرگل انتخاب شده و دارای اندام‌های هوایی، تنه و ریشه سالم به همراه گواهی قرنطینه و کیفیت باشد.

نهال گردو مناسب فرسفج

از اصلی‌ترین مؤلفه‌هایی که باعث عدم بازدهی و باردهی نهال در یک اقلیم می‌شود ناسازگار بودن نهال انتخابی با شرایط جوی و جغرافیایی آن منطقه است. پس مهم است که نهال گردو مناسب فرسفج انتخاب شود و در این انتخاب رقم‌های دیرگل و مقاوم به سرما در اولویت باشد.

انواع نهال گردو در فرسفج

اگرچه انواع نهال گردو در فرسفج به فروش می‌رسد اما از میان این تنوع رقم‌های زیر به دلیل سازگاری بهتر، مناسبت بیشتری با این خطه خواهند داشت.
 نهال گردوی چندلر: رقمی آمریکایی، پایه کوتاه پایه کوتاه، زود بازده و دیرگل، قابل کاشت در مناطق کوهستانی و سردسیری با ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، مناسب برای مناطق جلگه‌ای فرسفج با باردهی ۶ تن در هکتار
 نهال گردوی کانادایی: رقمی بسیار پربار با عملکرد باردهی ۸ تن در هکتار، مناسب با ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری، سازگار با مناطق کوهستانی و سردسیری، دیرگل و زودبازده
 نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: رقمی پایه کوتاه پیوندی، با خصوصیات باردهی بالای ۸ تا ۱۲ تن در هکتار، مقاومت حداکثری در برابر گرمای ۴۵ درجه و سرمای تا منفی ۳۰ درجه، عملکرد رشدی و مقاومتی بالا در برابر آفات و خشکی
 نهال گردوی تویسرکان: رقمی بومی استان نسبتا زودگل، قابل کاشت در اقلیم‌های معتدل با ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری، باردهی ۸ در هکتار،

قیمت نهال گردو در فرسفج

قیمت گذاری نهال‌های گردو بر اساس نوع گلدهی، تجاری و غیر تجاری بودن، خارجی یا ایرانی بودن، میزان باردهی، عمر باردهی، سن و رقم و کیفیت پرورشی و هزینه‌های تولید انجام می‌شود. به همین خاطر شاهد قیمت‌های متنوع در نهالستان‌های گوناگون هستیم. برای اطلاع از قیمت نهال گردو در فرسفج می‌توانید با کمک لینک زیر سریعاً به اطلاعات خوبی برسید.

بهترین نهال گردو

با توجه به مطالب ذکر شده در خصوص موقعیت جوی و جغرافیایی این بخش، بهترین نهال گردو در فرسفج رقمی با هزینه‌های مراقبتی پایین، پربار با باردهی بالا و میوه‌های با کیفیت و بدون آفات خواهد بود.

نهالستان گردو در آستارا

اگر برای حفظ سرمایه خود با خرید نهال‌های سالم، بدون بیماری و مناسب برای شروع گردوکاری، در پی شناخت مناسب‌ترین نهالستان گردو در فرسفج هستید می‌توانید با نهالستان اینترنتی برتر نهال خریدی مطمئن، تضمین شده و اقتصادی را تجربه کرده و نهال‌های دیرگل، عاری از آفات، مرغوب و پربار را دریافت کنید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه فرسفج می‌توانید رقم‌های پربار و سازگار این بخش را بهتر بشناسید.

کلام آخر

با توجه به محوریت این نوشتار برای داشتن نهال‌های گردوی سالم، شناخت نهالستان‌های مجوزدار که تمامی ضوابط پرورشی را در تولید نهال رعایت می‌کنند بسیار مهم است. پس برای پیمودن نیمی از مسیر موفقیت در حوزه احداث باغ گردو می‌توانید این خرید را از برتر نهال انجام دهید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب فرسفج و خرید نهال در فرسفج اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال