خرید نهال گردو در قلعه قاضی✔️ قیمت انواع نهال گردو قلعه قاضی

بسیاری از افراد با فرض گرمسیری بودن شهر قلعه قاضی کشت درختان میوه را محدود به رقم‌های مرکبات و نخل‌های خرما می‌دانند. در این مطلب قصد داریم با شناخت شرایط اقلیمی شهر قلعه قاضی امکان کاشت نهال گردو و احداث باغ آن را مورد بررسی قرار دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی قلعه قاضی

موقعیت قرارگیری این منطقه در استان جنوبی و گرمسیری هرمزگان و ۴۵ کیلومتری بندرعباس نشانگر این است که شرایط اقلیمی قلعه قاضی تحت تاثیر ارتفاع ۴۳ متری آن از سطح دریا و موقعیت جغرافیایی ۲۷ درجه و ۴۳ دقیقه عرض جغرافیایی و ۵۶ درجه و ۵۳ دقیقه طول شرقی نشان دهنده آن است که از آب و هوای بیابانی گرم و خشک برخوردار است. این شهر با جمعیت ۵۲۸۶ نفری به دلیل رطوبت ناشی از آب‌های خلیج فارس کمبود بارش‌ها از شرایط متمایز برخوردار است.
البته منبع ارتزاق، درآمد و سطح رفاه مردم از طریق کشت خرما و ارقام گرمسیری و گلخانه‌ای و انواع سبزیجات سیفیجات نیز در جریان است. اما این منطقه از جمله مناطق هموار با آب‌های زیرزمینی بالا است که امکان احداث باغات گردوی مدرن در آن دور از انتظار نیست. برای بسیاری از افراد تعجب برانگیز باشد که نهال سرما دوست و معتدله گردو چگونه می‌تواند در چنین اقلیم گرمسیری و کم آبی رشد و باردهی داشته باشد؟ به لطف رقم‌های گرمسیری مانند لارا، پکان آمریکایی و ژنوتیپ پالیز امکان پرورش این نهال و بهره‌مندی از ثمره سودده آن میسر است.

بیشتر بخوانید:خرید نهال گردو در بندرعباس

تاریخچه باغات گردو در قلعه قاضی

شهر قلعه قاضی در استان هرمزگان و نزدیک به دریای مکران و آب‌های خلیج فارس با رطوبت و گرما بالای هوا نمی‌تواند پذیرا و میزبان هر درخت گردویی باشد و تنها رقم‌هایی می‌توانند با حفظ زیست و زندگی خود، باردهی و سودآوری را تجربه کنند که از خصوصیات ژنتیکی مقاومتی در برابر گرما و کم آبی برخوردار باشند.
نهال گردوی پکان آمریکایی از جمله نژادهای مقاوم در برابر گرما بالاترین درصد مغز گردو و چربی در میان کلیه ارقام نهال گردو است. همچنین نژاد لارا نیز با خصوصیات مشابه پکان آمریکایی و مقاومت در برابر کم آبی از دیگر رقم‌های گرمسیری منطبق با این اقلیم است

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در قلعه قاضی

در رابطه با احداث باغ گردو در قلعه قاضی باید بدانید که نهال گردو نهالی حساس به تنش‌های محیطی، دمایی آبی و خاکی است پس بهترین خاک برای کاشت آن خاکی با زهکشی مناسب، نفوذ پذیری عالی و بافت نرم و شنی لومی است که درصد ph و اسیدیته آن از ۷ تجاوز نکند و میزان شوری و قلیایی خاک نیز بسیار ناچیز باشد. پس برای شروع باغداری در این اقلیم گرمسیری باید نهال‌های پکان آمریکایی، لارا مقاوم به گرمای بالای ۴۰ درجه را انتخاب کنید و با در نظر گرفتن ارتفاع منطقه، شرایط آب و هوایی و وضعیت بارندگی‌ها و کیفیت خاک بهترین بستر رشد را با فاصله گذاری منظم، مکان‌یابی و تعبیه مسیرهای و سیستم‌های آبیاری در آماده کنید و کاشت نهال را در زمان مناسب و به شکل اصولی انجام دهید.

 

آیا کاشت نهال گردو در قلعه قاضی حالت اقتصادی دارد؟

کاشت نهال گردو در قلعه قاضی امروزه به برکت وجود نژادهای گرمسیری مانند پکان آمریکایی و نهال‌های ایرانی اصلاحی مانند ژنوتیپ می‌تواند بسیار پرسود و اقتصادی باشد زیرا در کنار مغز گردوی پرخاصیت، مقوی و پرفروش آن، چوب گردو نیز در صنایع چوبی و ساخت و ساز بسیار پرطرفدار بوده و نهالی چند منظوره از نظر سودآوری است. ‌ اما با توجه به درصد خشکی و معضلاتی مانند تنش‌های دمایی یا آبی متعدد در چنین اقلیم‌هایی برای نهال گردو باید رقم‌های گرمسیری مقاوم به خشکی از ارقام زود بازده، پیوندی و پایه کوتاه مورد انتخاب قرار بگیرد.
نسبت به رفع نیاز آبی و غذایی آن اقدامات موثر و به موقع انجام شود.

 

خرید نهال گردو در قلعه قاضی

شیوه‌های پرورشی که برای تکثیر نهال‌های گردو در نظر گرفته می‌شود در هر نهالستانی با توجه به تخصص افراد و تجهیزات آن مرجع متفاوت است اگر خواستار خرید نهال گردو در قلعه قاضی از مراکز شناخته شده، استاندارد و معتبر هستید می‌توانید بهترین نژاد پکان آمریکایی، ژنوتیپ پالیز و لارا را با قیمت ایده‌آل و کیفیت و سلامت بالا با ضمانت‌نامه‌های کتبی از نهالستان بزرگ و قدمتدار برتر نهال به صورت اینترنتی سفارش دهید. شما می‌توانید با آموزه‌های باغبانی این مرکز اطلاعات و تکنیک‌های باغبانی خود را ارتقا دهید.

فروش نهال گردو در قلعه قاضی

با توجه به سودآور بودن کاشت نهال گردو و ترغیب اکثر سرمایه‌گذاران به احداث باغ گردو و پر تقاضا بودن خرید و فروش نهال گردو در قلعه قاضی افراد زیادی چه به صورت مرجع تولیدی و چه به صورت واسطه فروش آن را انجام می‌دهند. برای پیشگیری از خطرات خرید نهال‌های ناقل بیماری، بی‌هویت و نامرغوب با قیمت‌های گزاف آن را از مراکز تولیدی انتخاب کنید که استانداردهای لازم را در تولید نهال‌ها رعایت کرده و مجوزهای مربوطه را از نهادهای ذی صلاح و اصناف باغداری اخذ کرده باشد.

نهال گردو مناسب قلعه قاضی

مسلماً تا این بخش از مقاله به دنبال شناخت نهال گرده مناسب قلعه قاضی با ما همراه بوده‌اید باید بدانید که با توجه به گرمای غالب هوا در این بخش و کمبود منابع آبی و بارندگی‌ها نهال‌هایی مانند پکان آمریکایی و ژنوتیپ می‌توانند مناسب‌ترین نهال‌ها برای این بخش به دلیل مقاومت بالا به گرما، آفات، کم آبی و خشکی باشند.

انواع نهال گردو در قلعه قاضی

دانستیم که علی رغم فراوانی انواع نهال گردو در قلعه قاضی تنها چند رقم محدود به دلیل استقامت و توانمندی بالا به اکوسیستم و شرایط زیست محیطی این منطقه قابلیت کاشت دارند که به شرح زیر هستند.
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز رقمی است که می‌تواند تا گرمای ۴۵ درجه را به خوبی تحمل کرده و با مقاومت حداکثری به کم آبی و خشکی در کلیه ارتفاعات قابل کاشت است. نهالی دیرگل کم ارتفاع و زود بازده از سال اول کاشت است که در اوج باردهی یعنی از سال سوم و چهارم تا ۱۰ تن محصول دهی در هر هکتار دارد.
• نهال گردوی پکان آمریکایی: رقم وارداتی، پیوندی، پایه کوتاه و آمریکایی مکزیکی محبوب به دلیل مقاومت بالا به گرمای ۵۰ درجه است. محصول دهی آن از سال پنجم می‌تواند ۵ الی ۶ تن در هکتار باشد. در سال‌های اولیه رشد کندی دارد اما بالاترین مغز گردو را به دلیل نبود جداره سخت میانی داشته و نهالی با میوه پوست کاغذی است.

قیمت نهال گردو در قلعه قاضی

برای اینکه بتوانید میزان اطلاعات خود را از قیمت نهال گردو در قلعه قاضی افزایش دهید، می‌توانید از طریق لینک زیر بدون صرف زمان و هزینه استعلام قیمت را داشته باشید.

بهترین نهال گردو

مسلماً بهترین نهال گردو در قلعه قاضی برای باغداران نهالی است که علی رغم مقاومت بالا به کم آبی و خشکی با نیاز آبی کم، بهترین محصولات بدون آفت، پرچرب و پرمغز را تولید کند.

نهالستان گردو در قلعه قاضی

برای اینکه بتوانید سود مد نظر خود را با باردهی بالا از نهال‌های کاشته شده در نهالستان گردو در قلعه قاضی ملاحظه کنید باید پربارترین، زود بازده‌ترین و مقاوم‌ترین نهال‌های به خشکی و گرما را از نهالستان‌های معتبری چون برتر نهال تهیه کنید. در نهالستان مرکزی ما بهترین ارقام گردوی شناسنامه‌دار و تضمین شده از بابت مرغوبیت، باردهی و سطح سلامت با مناسب‌ترین قیمت عرضه می‌شود.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه قلعه قاضی نیز با رقم‌های قابل کاشت بیشتر آشنا شوید.

کلام آخر

نهال گردوی پکان آمریکایی محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین رقم در اقلیم‌های گرمسیری مانند قلعه قاضی است که امکان احداث باغ گردو را به علاقمندان این بخش می‌دهد و پرورش آن می‌تواند با سوددهی کلان غیر قابل قیاس با دیگر نهال‌های میوه همراه باشد.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب قلعه قاضی و خرید نهال در قلعه قاضی اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال