خرید نهال گردو در لالجین✔️ قیمت انواع نهال گردو لالجین

نهال گردو از جمله قدیمی‌ترین گونه‌های گیاهی در جهان است که میوه آن به دلیل ویتامین‌ها، خواص بی‌نظیر، آنتی اکسیدان‌ها و چربی‌های اشباع جزو خشکبار بسیار مقوی و پرفروش است. برای موفقیت و برداشت بالاترین سود از این نهال، شناخت شرایط آب و هوایی لالجین و نهال‌های پربار این بخش الزامی است با ما همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی لالجین

شهر لالجین شهری واقع در استان همدان و منطقه غرب کشور، شهری معروف با سفال‌های جهانی در ارتفاع ۱۷۳۱ متری از سطح آب‌های آزاد است که از نظر اقلیم شناسی جزو مناطق کوهستانی واقع در دامنه‌های الوند است. این خطه در شهرستان بهار همدان قرار گرفته و کمینه دمایی آن منفی ۵ درجه و بیشینه دمایی آن ۲۴ درجه در تابستان است. این شهر جزو پرجمعیت‌ترین شهرهای همدان با جمعیت ۱۵۹۴۶ نفر است.
اراضی زراعی و باغی شهر لالجین از نظر مشروب شدن و تامین نیاز آبی به دلیل وجود رودخانه قوری چای در شمال شهر و رودخانه یکه چای در قسمت ورودی جنوبی شهر کمترین چالش را دارند. این شهر دارای تولیدات بالایی در زمینه انگور، گردو، گیلاس، سیب، زردآلو، گندم بنفش، سیب زمینی، جو، چغندر، گل محمدی است و کاریزهای ان قدمتی تاریخی داشته و متعلق به دوره صفویه است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در همدان

تاریخچه باغات گردو در لالجین

برای شروع باغداری و گردوکاری در شهر لالجین توجه به ویژگی‌های آب و هوایی و مطابقت نژاد نهال با این شرایط زیست محیطی از جمله ملاک‌های اصلی موفقیت است. نهال‌های گردو حساسیت بالایی به دمای پایین و سرما دارند اما به لطف وجود رقم‌های سردسیری مانند کانادایی، فرنور، فرانکت، چندلر سازگاری بالایی را از خود در این اقلیم‌ها نشان داده‌اند. امروزه شهرستان بهار دارای ۱۹۰۰ هکتار باغات گردو است که سهم لالجین در این مساحت ۵۷۹ هکتار است و عمدتا رقم تویسرکان و سردسیری در آن کاشت می‌شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در لالجین

برای اینکه بتوان از نهال گردو عملکرد رشدی و باردهی قابل قبولی را با میوه‌های با کیفیت و راندمان تولید بالا مشاهده کرد، لازم است که نسبت به شناخت شرایط اقلیمی و ارتفاع منطقه اطلاعات دقیق کسب شود. میزان ارتفاع منطقه از جمله پارامترهای موثر بر میزان بارندگی، نوسانات دمایی، وزش باد، رطوبت نسبی هوا و کیفیت خاک است.
همچنین باید نسبت به کیفیت خاک نهال، عمق چاله حفر شده برای کاشت و شناخت اصول کاشت نیز اطلاعات دقیقی حاصل شود. فاصله گذاری مناسب نهال‌ها باعث ریشه زایی بهتر نهال‌ها، دریافت یکنواخت آب و نور و همچنین تردد و جابجایی بهتر کارگران و ماشین آلات باغبانی می‌شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در لالجین حالت اقتصادی دارد؟

مسلماً با توجه به شرایط زیست محیطی شهر لالجین و پربار بودن آن از نظر خاک غنی، آب کافی و آب و هوای کوهستانی نهال شرایط رشد بهتری را بدون کمبود و چالش خواهد داشت. مخاطرات اصلی باغات گردو آفات و سرمازدگی است. برای در امان بودن از این خسارات و برداشت بالاترین محصول با کیفیت الزامیست که نهال‌های مقاوم به سرما و دیرگل از ارقام زودبازده و سازگار با آب و هوای لالجین از مراکز معتبر خریداری شده و دارای ضمانت سلامت و کیفیت باشد. هرچه هرس، کوددهی، آبیاری اصولی باشد نهال با رشد بهتر باردهی بالایی خواهد داشت.

 

خرید نهال گردو در لالجین

از جمله مهم‌ترین شاخصه‌هایی که می‌تواند در خرید نهال گردو در لالجین باغداران را راهنمایی کند میزان آگاهی و دانایی باغدار از رقم‌های سازگار است. در همین راستا با کمک کادر مجرب، تحصیل کرده و متخصص برتر نهال می‌توانید رقم‌های سازگار با شرایط آب و هوایی لالجین را به درستی انتخاب کرده و به همراه شاخص کنترل، شناسه معتبر، ضمانت کیفیت و سلامت و گواهی عاری از آفات دریافت کنید.

فروش نهال گردو در لالجین

زمانی می‌توان تهیه نهال‌ها را از مجموعه‌های فروش نهال گردو در لالجین موفقیت آمیز توصیف کرد که همراه با خدمات زیر باشد.
 ریشه‌های مویی، جوان، بدون آفات، همراه با تاییدیه سلامت و عدم بیماری و قرنطینه استانی
 دیرگل و مقاوم به سرمازدگی و یخبندان، باردهی و بازدهی بالا
 مطابقت کیفیت، سن، میزان باردهی، مرغوبیت نهال با قیمت
 شروع شاخه بندی از ارتفاع ۲۰ سانتی‌متر بالاتر از قطر ساقه، تنه صاف بدون خمیدگی، فرورفتگی و کاملاً یکدست
 در رقم‌های پیوندی پایه و پیوندک و سن آنها متناسب بوده و تجانس و تطابق این ارقام رعایت شده باشد.
 عدم وجود جای آفات، پوکیدگی، زخم و جراحت بر روی نهال‌ و محل پیوند

نهال گردو مناسب لالجین

برای مناطق سردسیری و کوهستانی با ارتفاعات بالا مانند شهر لالجین نهال‌های فرنور، کانادایی، پالیز، تویسرکان، اسرائیلی و کاغذی دارای محبوبیت بالایی به عنوان نهال گردو مناسب لالجین هستند.

انواع نهال گردو در لالجین

برای انتخاب رقم‌های پربار و سازگار در این شهر کوهستانی انواع نهال گردو در لالجین در بخش زیر بررسی می‌گردد.
 نهال گردوی فرنور: از جدیدترین رقم‌های فرانسوی مناسب برای مناطق سردسیری با ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، با پوست کاغذی و میوه گرد، مقاومت بالا به بیماری کرم سیب و بلایت گردو دارای گلدهی در اواخر فروردین، پربازده و دیرگل با باردهی ۷ تن در هکتار
 نهال گردوی کانادایی: نهالی بسیار مقاوم و سردسیری، پایه کوتاه با باردهی و عملکرد فوق العاده ۸ تن در هکتار مناسب با ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری، دیرگل پوستی نسبتا نازک
 نهال گردوی چندلر: مناسب برای مناطق نسبتاً هموار لالجین با ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، نهالی نیازمند رقم گرده افشان، با باردهی ۶ الی ۷ تن در هکتار، باردهی در اکثر شاخه‌های جانبی، مقاوم به سرما، تراکم کاشت ۲۵۰ نهال گردو در هر هکتار
 نهال گردوی پوست کاغذی: رقمی اصلاحی و ایرانی سازگار با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، راندمان تولید ۵/۳ الی ۵/۴ تن در هکتار دیرگل زود بازده از سال اول کاشت

 

قیمت نهال گردو در لالجین

با توجه به متفاوت بودن سن نهال‌های گردو و همچنین میزان باردهی، عمر اقتصادی، روش‌های به کار گرفته شده در پروسه پرورشی و هزینه‌های تولیدی قیمت نهال گردو در لالجین نوسان‌دار است، اما با کمک لینک زیر می‌توانید مدیریت بهتری در زمینه خرید پس از آگاهی از لیست قیمت‌ها داشته باشید.

بهترین نهال گردو

برتر بودن یک نهال گردو منافاتی با رقم، قیمت یا سن آن ندارد قطع به یقین بهترین نهال گردو در لالجین از نظر باغدار نهالی است که بتواند با شرایط زیست محیطی تطابق پیدا کرده و نیاز کمتری به سمپاشی کوددهی و آبیاری داشته باشد و متقابلاً میوه‌های درشت مغز و بدون آفات تولید کند نژاد برتر خواهد بود.

نهالستان گردو در لالجین

برای آشنایی با بهترین، معتبرترین و با سابقه‌ترین نهالستان گردو در لالجین می‌توانید با سرچی کوتاه در اینترنت با نهالستان بزرگ برتر نهال در شمال غرب کشور آشنا شوید. اما نیازی به مراجعه حضوری نیست شما می‌توانید به صورت اینترنتی کاملاً مطمئن و اقتصادی، نهال گردو مورد نیاز را برای شهر لالجین از ارقام ضمانت‌دار، شناسنامه‌دار و با ریشه‌های بدون آفات را در کوتاه‌ترین زمان دریافت کنید.
در صورت تمایل برای آشنایی با نهال‌های میوه این منطقه می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه لالجین مراجعه کنید.

کلام آخر

نتیجه کلی که می‌توان بر اساس تفاسیر این نوشتار به آن استنباط کرد حساس بودن پروسه خرید نهال گردو، میزان سازگاری آن با اقلیم کوهستانی شهر لالجین و همراهی نهالستان‌های تخصصی در زمینه احداث باغ گردو است. با توجه به مساعد بودن منابع طبیعی در این شهر و همچنین بالا بودن برودت هوا برای پرورش نهال‌های سودآور می‌توانید از برتر نهال کمک بگیرید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب لالجین و خرید نهال در لالجین  اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال