خرید نهال گردو در لمزان✔️ قیمت انواع نهال گردو لمزان

از جمله نهال‌هایی که پرورش آن می‌تواند جزو تجارت‌های پرسود به دلیل چوب سخت و با کیفیت و ثمره پرخاصیت و مقوی آن باشد نهال گردو است. در مناطق گرمسیری به دلیل وجود تنش‌هایی مانند کم آبی و خشکسالی استفاده از رقم‌های گرمسیری گردو می‌تواند چالش‌های کمتری را در پروسه پرورشی این نهال به دنبال داشته باشد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی لمزان

از جمله پارامترهایی که باغداران جنوب کشور می‌توانند با اطلاع از آن نسبت به سرمایه‌گذاری و احداث باغ گردو اقدامات هوشمندانه داشته باشند، شرایط اقلیمی لمزان است. لمزان منطقه‌ای واقع در بخش مهران، بندر لنگه استان جنوبی هرمزگان در جنوب شرقی کشور است. این شهر جزو مرتفع‌ترین مناطق در این استان بوده و با ارتفاع ۱۱۵۰ متری از سطح آب‌های آزاد و میانگین بارشی ۱۳۳ میلیمتر در سال در ۲۷ درجه و ۲ دقیقه عرض شمالی و ۵۴ و ۵۵ دقیقه طول شرقی قرار گرفته است. از نظر مکان‌یابی امکان کاشت نهال گردو در آن وجود دارد.
با توجه به جو آب و هوایی این منطقه انتخاب نژادهای گرمسیری برای آن بسیار مناسب است. یکی از دلایلی که می‌تواند کاشت نهال گردو در این شهر را میسر کند ارتفاع ۱۱۵۰ متری آن و قرارگیری در دامنه‌های کوه ببیان و وجود رودخانه مهران در نزدیکی این شهر است. با کمک چنین پارامترهایی می‌توان با غلبه بر آب و هوای خشک و گرمسیری آن با کمک گرفتن از متدهای جدید آبیاری و نهال‌های گرمسیری مانند پکان آمریکایی، ژنوتیپ پالیز در این شهر توریستی در کنار محصولات گرمسیری گردوهای پرمغز را نیز برداشت کرد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بندرعباس

تاریخچه باغات گردو در لمزان

عواملی که بسیاری از سرمایه‌گذاران و باغداران جنوبی مانند شهر لمزان را ترغیب به خرید نهال گردو و پرورش آن می‌کند ارزشمند بودن این میوه، بازارهای صادراتی و فروش متعدد، تقاضای بالا برای خرید میوه و چوب آن است. با توجه به مصرف خشکباری بالا، ماندگاری و انبارمانی طولانی مدت و صادرات کم هزینه احداث باغ گردو از جمله اولویت‌ها باغداران است. با وجود نژادهایی مانند پکان آمریکایی، نهال ژنوتیپ پالیز، اسرائیلی و لارا می‌توان در مناطق مرتفع لمزان و با خاکی حاصل خیز بهترین باغات میوه را بنا کرد. اگرچه تنش‌های آبی و دمایی در این بخش به دلیل گرمسیری بودن منطقه بسیار متعدد است اما در اختیار داشتن نهال‌های مقاوم و کم آبخواه می‌تواند علاقمندان به گردوکاری را از ثمره ارزشمند آن منتفع سازد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در لمزان

برای احداث باغ گردو در لمزان مراحل و پیش فاکتورهای متعددی وجود دارد که باید مرحله به مرحله با تخصص و دانش باغبانی انجام شود تا مناسب‌ترین منطقه رشد برای زندگی نهال فراهم شده و نهال بتواند با کمترین چالش‌های محیطی، آبی و خاکی بهترین راندمان تولید و محصول دهی را داشته باشد. این موارد پارامترهای زیر هستند
 سرمایه و منابع مالی جهت خریداری زمین، نهال، تجهیزات و ماشین آلات باغبانی، دستمزد کارگران برای طرح‌های عملیاتی، خرید نهاده‌های کشاورزی
 اطلاع از شرایط اقلیمی و محیطی مانند: نوسانات دمایی، وضعیت بارندگی‌ها، کیفیت خاک، شیب زمین، جهت وزش باد و آفات رایج منطقه
 آماده سازی بستر کاشت: شامل خاک ورزی، حفر چاله، تعبیه مسیرهای و سیستم‌های آبیاری، رعایت فواصل کاشت نهال و…
 خرید نهال گرمسیری، مقاوم و سازگار با اقلیم منطقه

 

آیا کاشت نهال گردو در لمزان حالت اقتصادی دارد؟

یکی از مهمترین سوالاتی که برای باغداران هنگام کاشت نهال گردو در لمزان اتفاق می‌افتد این است که آیا پرورش این نهال در چنین اقلیمی می‌تواند اقتصادی و سودآور باشد یا خیر؟ در هر منطقه‌ای که نژاد سازگار و مقاوم با شرایط اقلیمی آن مورد کشت قرار بگیرد و نیازهای اولیه و حیاتی نهال مانند آب، خاک و شرایط محیط مهیا باشد نهال می‌تواند بهترین رشد و باردهی را داشته باشد‌ پس با انتخاب نهال گردوی گرمسیری پایه کوتاه، پیوندی، زود بازده و مقاوم به خشکی و کم آبی می‌توان با روش‌های رسیدگی بهینه و جدید نهال‌های سودده و پربار را پرورش داد.

 

خرید نهال گردو در لمزان

خرید نهال گردو در لمزان باید از ارقام شناسنامه‌دار، پیوندی با خصوصیات بازدهی و باردهی بالا و همچنین نژادهای مقاوم و توانمند در برابر گرما و کم آبی صورت بگیرد تا نهال بتواند از ظرفیت‌های طبیعی موجود در جهت تولید میوه‌های بازارپسند و مرغوب نهایت استفاده را داشته باشد. برای اینکه سرمایه‌گذاران بتوانند چنین خریدی را با اطمینان از سلامت، کیفیت و اصالت نهال‌ها مقاوم و گرمسیری انجام دهند می‌توانند خرید خود را معطوف به نهالستان قدمتدار، برجسته برتر نهال کرده و بهترین نهال‌های پرورش یافته بر اساس با دانش افراد متخصص، تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و متدهای باغبانی را دریافت کنند.

فروش نهال گردو در لمزان

بسیاری از افراد در هنگام خرید و فروش نهال گردو در لمزان به دلیل نبود اطلاعات کافی از استانداردهای نهال دچار انتخاب‌های ناسازگار شده و علی رغم هزینه کرد بالا برای مراقبت و تیمار آن با خشکی نهال و عدم باردهی آن مواجه می‌شوند. پس نهال‌های شناسنامه‌دار را برای مشخص بودن تجانس و تطابق رقم پایه و پیوندک انتخاب کنید. نهال انتخابی سن ۱ الی ۲ سال، ریشه‌های پرتراکم، بدون در هم تنیدگی، سوختگی و آفت زدگی را با گواهی عدم بیماری داشته و نسبت به سلامت و تندرست بودن اندام‌های هوایی، تنه و جوانه‌های آن توجه داشته باشید.

نهال گردو مناسب لمزان

از جمله مهم‌ترین نژادهایی که به عنوان نهال گردو مناسب لمزان می‌توانند مورد پرورش قرار بگیرد نهال‌های گرمسیری مقاوم به خشکی مانند پکان، لارا ژنوتیپ پالیز و نهال خوشه‌ای اسرائیلی است.

انواع نهال گردو در لمزان

در باب معرفی انواع نهال گردو در لمزان می‌توانید با مطالعه نژادهای زیر اطلاعات خوبی از رقم‌های قابل کاشت داشته باشید.
• گردوی پکان آمریکایی: با بازدهی ۶ تن در هکتار، مقاومت حداکثری به گرمای ۵۰ درجه نژادی پایه کوتاه، وارداتی و زودگل است که از ارتفاعات صفر تا ۲۵۰۰ متری قابلیت رشد دارد و ۹۰ درصد آن به دلیل نبود هسته سخت میانی متعلق به مغز میوه است.
• گردوی ژنوتیپ پالیز: به دلیل اصلاح نژاد و حذف ژنوم‌های منفی با تمامی ارتفاعات و اقلیم‌ها سازگار بوده و با استقامت بالا به گرما ۴۵ درجه و سرما نهال دیرگل با باردهی ۱۰ تن در هکتار است که کم ارتفاع و با پوسته نیمه کاغذی است.
• گردوی اسرائیلی: از دیگر رقم‌های مقاومی است که به دلیل ارتفاع مناسب لمزان می‌تواند در مناطق مرتفع از ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری آن با مقاومت در برابر خشکی و آفات به عنوان نهالی میان رس و تناژ ۵ تن در هکتار مورد کشت قرار بگیرد.

قیمت نهال گردو در لمزان

برای اینکه وقت ارزشمند خود را در مراجعه به نهالستان‌های معتبر برای آگاهی از قیمت نهال گردو در لمزان هدر ندهید می‌توانید به سایت اینترنتی برتر نهال و لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو لمزان رقم‌های پربار، زودبازده، پیوندی و گرمسیری مقاوم به گرما تا ۴۵ الی ۵۰ درجه هستند که با کمترین هزینه‌های رسیدگی و مقابله با معضل خشکی بهترین میوه‌ها را تولید کنند.

نهالستان گردو در آستارا

با خرید نهال گردو از نهالستان اینترنتی و با سابقه برتر نهال به همراه ضمانت کیفیت، مرغوبیت و سلامت می‌توانید بهترین نهالستان گردو در لمزان را با نهال‌های گردوی گرمسیری و مقاوم به آفات، خشکی احداث کنید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه لمزان می‌توانید با رقم‌های قابل کاشت در آن آشنا شوید.

کلام آخر

امروزه با کمک رقم‌های گرمسیری کم آبخواه و با نیاز سرمایی کم احداث باغ گردو در منطقه‌های گرم و خشکی مانند لمزان نیز امکان‌پذیر است و می‌توانید با بهره‌بندی از تخصص و تجربه نهالستان مرکزی و معتبر در کنار خرید نهال سازگار، از آموزه‌های باغبانی برای پرورش نهال گردو نیز بهره‌مند شوید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب لمزان و خرید نهال در لمزان  اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال