خرید نهال گردو در مرودشت ✔️ قیمت انواع نهال گردو مرودشت

مختصات شهر مرودشت روی نقشه ایران ۲۹٫۸۶۸۶۳۷۰۰°شمالی و ۵۲٫۷۹۷۶۰۶۰۰°شرقی هست، مساحت این شهر حدود ۴۶۴۹ کیلومتر مربع بوده و جزو شهرهای چهار فصل استان فارس شناخته می‌شود چون نیمه جنوبی آن از حد فاصل دریاچه بختگان تا سد درودزن دشت‌های مسطح با اقلیم معتدل رو به سردسیری است.
ولی ناحیه شمالی شهر مرودشت حد فاصل سد درودزن تا سرچشمه رود کر جزو مناطق کوهستانی بوده و مهم‌ترین کوه‌های آن عبارتند از کوه حسین و کوه قلعه؛ دو رودخانه سیوند و رودخانه کر نیز در قسمت کوهستانی شهر مرودشت قرار گرفته است، آب و هوای مطبوع شهر مرودشت ذخایر آبی و خاک حاصلخیز این منطقه باعث شده تا باغات گردو پربارتری را داشته باشد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی مرودشت

همانطور که اشاره کردیم شرایط اقلیمی مرودشت منحصر به فرد بوده و این شهر وسیع به عنوان شهر ۴ فصل شناخته می‌شود، ولی مهمترین شرایط اقلیمی تاثیرگذار بر خرید نهال گردو در مرودشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• آب و هوای شهر مرودشت را در حیطه کوهستانی و معتدل قرار داده‌اند باغات سرسبز، رودخانه‌ها و چشم انداز کوه‌های این شب باعث شده تا یک نقطه توریستی و گردشگری در استان فارس شناخته شود.
• میانگین بارش سالیانه شهر مرودشت کمتر از ۲۰۰ میلی‌متر است همین انواع شده تا آب و هوای خشکی داشته باشد.
• زمستان‌های نسبتا سرد مرودشت در سال ۱۵ الی ۲۰ روز یخبندان را تجربه می‌کند، البته تابستان‌های خنکی داشته و برای احداث باغ گردو کاملاً مناسب هست.
• میانگین ارتفاع این شهر از سطح دریا ۱۶۲۰ متر است ولی توجه داشته باشید که مناطق شمالی و کوهستانی آن بیشتر از ۱۶۰۰ متر و مناطق جنوبی و مسطح آن کمتر از ۱۶۰۰ متر ارتفاع دارد.
• کمترین درجه حرارت شهر مرودشت در مرداد ماه ۴۱ درجه سانتیگراد و کمترین درجه حرارت آن در دی ماه منفی ۹ درجه سانتیگراد است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در فارس

تاریخچه باغات گردو در مرودشت

شهر مرودشت قدمت طولانی داشته و تاریخچه آن مربوط به دوره هخامنشیان است، در کنار رودخانه این شهر درخت سرو هزار ساله رشد کرده و بیانگر جایگاه ارزشمند کشاورزی و باغداری در بین ساکنین شهر مرودشت است، باغات خشکبار مخصوصاً باغات گردو و بادام در این شهر سازگاری بالایی از خود نشان داده و توناژ بالایی از آنها تولید می‌شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در مرودشت

در رابطه با احداث باغ گردو در مرودشت باید با توجه به اطلاعات اکوسیستمی آن نهال‌های سازگار را انتخاب و خرید کرده و این اطلاعات را محور اصلی نگهداری و مراقبت از باغات گردو قرار دهید:
• به خاطر متغیر بودن ارتفاع شهر مرودشت حتماً نهال‌هایی را انتخاب کنید که محدودیت ارتفاعی نداشته باشد یا بر اساس مختصات مزرعه نهال سازگار با ارتفاع را خرید کنید.
• در مناطق کوهستانی هرس درختان تاثیر بسزایی در طول عمر اقتصادی و باردهی درختان دارد.
• اکثر اراضی کشاورزی این منطقه شیبدار هستند تعیین شیب زمین از مراحل اصلی احداث باغ گردو در مرودشت است.
• از چالش‌های مهم خرید نهال گردو در مرودشت ذخایر آبی این منطقه است، با وجود رودخانه‌های پر آب و سفره‌های زیرزمینی گزینه مناسب برای آبیاری باغات گردو آبیاری قطره‌ای است.
• خاک‌های رسوبی شهر مرودشت برای کاشت نهال گردو بسیار مناسب هستند، اکثر خاک‌های این اراضی و احتیاج زیادی به عملیات خاکورزی ندارند با این وجود آنالیز خاک را سالانه انجام دهید تا روتین مناسبی برای کود دهی داشته باشید.

آیا کاشت نهال گردو در مرودشت حالت اقتصادی دارد؟

درختان گردو به صورت ژنتیکی برای عملکرد بهتر احتیاج به زمستان سرد و تابستان‌های نسبتاً گرمی دارند، درختان گردو نیاز سرمایی طولانی مدتی دارند، آنها برای عملکرد بهتر در فصل زمستان احتیاج به ۷۰۰ الی ۱۱۰۰ ساعت دمای کمتر از ۷ درجه سانتیگراد دارند تا خواب زمستانی خود را به طور کامل به پایان برسانند.
چون زمستان مرودشت سرد و یخبندان است نیاز سرمایی درختان گردو به طور کامل برطرف می‌شود، البته نباید نقش خاک حاصلخیز و رسوبی این شهر را فراموش کنیم چون باعث ریشه زایی عمیق درختان گردو و افزایش عملکرد آن می‌شود.
کشاورزان اگر در خرید نهال گردو در مرودشت توجه داشته و نهال‌های دیرگل و میانگل را خریداری کنند، سرمایه‌گذاری آنها طولانی مدت و سودآور خواهد بود.

خرید نهال گردو در مرودشت

همونطور که اشاره کردیم مهم‌ترین نکته برای خرید نهال گردو در مرودشت تعیین کردن منطقه مزرعه است که در کدام قسمت این شهر قرار گرفته است؛ برای مناطق شمالی نهال‌های میان‌گل و دیرگل، برای مناطق کوهستانی و جنوبی نهال‌های دیرگل و سردسیری توصیه می‌شود.
خرید نهال:

فروش نهال گردو در مرودشت

بهترین زمان برای فروش نهال گردو در مرودشت آبان ماه و اسفند ماه است، چون نهال گردو در شهر مرودشت در دوبازه زمانی متفاوت کاشته می‌شود، اواخر فصل پاییز و اوایل فصل بهار گزینه مناسبی برای کاشت نهال گردو است.

نهال گردو مناسب مرودشت

از ویژگی‌های نهال گردو مناسب برای احداث باغ گردو در مرودشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نهال گردو زود بازده باشد
• نهال گردو پربار باشد
• نهال گردو میانگل و دیرگل باشد
• نهال گردو در برابر عیاض و بادهای سوزدار مقاوم باشند.
• نهال گردو در برابر خشکی هوا و نوسانات رطوبت مقاوم باشد
• نهال گردو در برابر سرما و یخبندان مقاوم باشد.

انواع نهال گردو در مرودشت

اکوسیستم و ارتفاع ایده‌آل شهر مرودشت باعث شده تا تنوع نهال گردوی کاشته شده در این شهر بیشتر باشد، از انواع نهال محبوب و پرفروش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ منشا کانادایی داشته حداقل ۱۰۰ سال عمر می‌کند و باردهی آن ۶ تا ۸ تن است.
• نهال گردو پیوندی جمالی، منشا ایرانی داشته بر پایه پیوندی تکثیر می‌شود حداقل ۸۰ سال عمر کرده و در یک هکتار زمین ۵ تن گردو تولید می‌کند.
• نهال گردو فرنور فرانسوی حزو نهال‌های مقاوم و پیوندی است که نزدیک به ۱۰۰ سال عمر مفید دارد و بیشتر از ۵ تن گردو تولید می‌کند.
• نهال گردو فرانکت فرانسوی قدرت باروری بالایی دارد، قدرت گرده افشانی بالای آن باعث شده تا به عنوان یک رقم گرده افشان در اکثر باغات گردو کاشته شود.
• نهال گردو خوشه‌ای اسرائیلی نزدیک به ۱۰۰ سال عمر و باروری اقتصادی دارد، قدرت باروری آن بالا بوده و جز نهال‌های زودبازده شناخته شده است.

قیمت نهال گردو در مرودشت

جهت استعلام قیمت نهال گردو در مرودشت همچنین هزینه ارسال و بسته‌ بندی نهال گردو به لینک زیر مراجعه کنید:
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در مرودشت

بهترین نهال گردو در مرودشت نهال‌های پایه کوتاه و ژنوتیپ کانادایی است که سازگاری بیشتری با اکوسیستم متغیر شهر مرودشت دارد، چون هیچگونه محدودیت ارتفاعی برای کاشت نهال گردو کانادایی وجود ندارد،می‌توانید آن را از ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۰۰۰ متری از سطح دریا کاشت کنید بدون اینکه مشکلی در باردهی آن به وجود بیاید.
نهال گردو پالیز تیپ ۹، یک درخت دیرگل بوده که گلدهی خود را اوایل اردیبهشت ماه شروع می‌کند؛ یعنی هیچگونه نوسانات دمایی فروردین ماه باعث ریزش و سوختن شکوفه‌های آن نمی‌شود؛ خالی از لطف نیست به باردهی بالای نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ نیز اشاره کنیم که در هر هکتار می‌تواند ۶ الی ۸ میوه تولید کند.

نهالستان گردو در مرودشت

با مراجعه به سایت نهال برتر نهال می‌توانید بهترین نهالستان گردو در مرودشت را شناسایی کرده و یک خرید اینترنتی و غیرحضوری اقتصادی و مقرون به صرفه را تجربه کنید.

کلام آخر

صنعت کشاورزی در شهر مرودشت به خاطر اقلیم متغیر، خاک‌های رسوبی و ذخایر آبی پررونق هست؛ سرمایه‌گذاری در صنعت کشاورزی به نفع باغداران و سرمایه‌گذاران بوده مخصوصاً اینکه باغات گردو با عمر صد ساله جزو سرمایه‌گذاری‌های طولانی مدت محسوب می‌شود، کارشناسان برتر نهال آماده ارائه هرگونه اطلاعات در مورد خرید نهال گردو در مرودشت و قیمت نهال گردو در مرودشت به شما هستند.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب آستارا و خرید نهال در مرودشت اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال