خرید نهال گردو در مریانج✔️ قیمت انواع نهال گردو مریانج

میوه گردو به دلیل گنجینه بالایی از اسیدهای چرب غیر اشباع، امگا ۳، ویتامین‌ها و مواد معدنی بالا میوه‌ای مقوی، پرخاصیت و پرفروش است و سرمایه‌گذاری برای خرید نهال گردو و پرورش آن در اقلیم کوهستانی مانند مریانج می‌تواند بسیار سودآور باشد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی مریانج

از جمله شهرهای واقع در ۵ کیلومتری همدان شهر مریانج است، که در دامنه‌های کوهستان الوند در ارتفاع ۱۷۷۸ متری از سطح آب‌های آزاد با جمعیتی ۱۱۷۶۲ نفری قرار گرفته است. این شهر در دشتی پرآب واقع شده که تحت تاثیر ارتفاعات شمالی الوند رودخانه‌ها و جویبارهای پرآبی داشته و میزان بارندگی‌های سالیانه آن به ۴۰۰ میلیمتر نیز می‌رسد.
با در نظر گرفتن حداکثر دمای ۳۵ درجه‌ای و حداقل منفی ۲۵ درجه این شهر می‌توان گفت که شرایط لازم برای کاشت نهال گردو در این منطقه مهیاست. کما اینکه از جمله مهم‌ترین تولیدات باغی شهر مریانج گردو است. مهمترین رودخانه‌های این بخش رودخانه وفرجین است که علاوه بر موثر بودن در تعدد باغستان‌های گردو محصولاتی مانند گندم، جو، انگور، یونجه، سیب زمینی و سیر خشک و چغندر قند به وفور تولید می‌شود که به دلیل نزدیکی به همدان فروش این محصولات با بازار فروش بهتر و قیمت مطلوبی امکان‌پذیر شده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در همدان

تاریخچه باغات گردو در مریانج

شهر مریانج در ۵ کیلومتری همدان واقع شده و از جمله مهدهای تولید گردو در استان شناخته می‌شود به طوری که این شهر را با سوغات گردوی آن می‌شناسند. از مهم‌ترین نهال‌هایی که در باغات در این بخش مورد استفاده قرار می‌گیرد نهال تویسرکان، نهال‌های سردسیری مانند کاناداییفرانکت فرند فرنور چندلر و نهال‌های محلی و کاغذی هستند. توجه به تاریخچه باغات گردو در این بخش بیانگر این است که به دلیل بالا بودن روزهای یخبندان و همچنین ارتفاع بالای ۱۷۰۰ متری شهر مریانج لزوم و اهمیت استفاده از رقم‌های دیرگل و مقاوم به سرما افزایش پیدا کرده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در مریانج

عوامل محیطی مانند شیب زمین، میزان بارندگی‌ها، وجود سرمای بهاره، ارتفاع منطقه از سطح دریا، شرایط اقلیمی، حداقل و حداکثر مطلق دما، بافت و میزان آهک و شوری خاک، اطلاع از آفات و قارچ‌های رایج منطقه و راه‌های دفع آن، اطلاع از نحوه کاشت اصولی نهال در زمان مناسب، هموارسازی زمین، حفر چاله مناسب، تعبیه سیستم‌ها و مسیرهای آبیاری، همچنین اطلاع از نیاز آبی و سرمایی نهال‌ها از جمله پارامترهای موثر در رابطه با احداث باغ گردو است.

 

آیا کاشت نهال گردو در مریانج حالت اقتصادی دارد؟

از آنجایی که مهم‌ترین محصول و رهآورد شهر مریانج میوه گردو است می‌توان به این نتیجه‌گیری استناد کرد که این شهر شرایط زیست محیطی، آب و هوایی و خاک حاصلخیزی برای پرورش نهال گردو دارد. هرچه هزینه‌های مراقبتی و پرورشی پایین‌تر باشد و نهال باردهی بالایی داشته باشد، میزان سود برداشتی نیز ارتقا پیدا می‌کند. جهت دستیابی به این هدف استفاده از رقم‌های مقاوم به یخبندان و سرمای بهاره، دیرگل و زود بازده می‌تواند تاثیر بسزایی در راندمان تولید، کیفیت میوه‌ها و مرغوبیت آنها داشته باشد.

 

خرید نهال گردو در مریانج

برای اینکه نهال بارور مرغوب با بازدهی و باردهی و مقاومت بالا را در اختیار داشته باشید لازم است که هنگام خرید نهال گردو در مریانج به کیفیت پرورشی نهال‌های تولیدی در نهالستان و مجوزدار بودن و میزان اعتبار آن دقت کافی داشته باشید. در همین راستا می‌توانید با اعتماد به برتر نهال نهالستان اینترنتی موفق، مجهز و با سابقه کشور نهال‌های مورد نظر خود را با شاخصه‌‌های زیر دریافت کنید.
 کارشناسان زبده و با تجربه این مجموعه در انتخاب نهال سازگار و مناسب با شهر مریانج اطلاعات علمی در اختیار شما قرار خواهند داد.
 نهال‌ها دارای قیمتی ایده آل، کیفیت و سلامتی بالا به همراه فاکتور فروش معتبر است.
 از نظر آفت زدایی ریشه و عدم بیماری دارای گواهی سلامت و کارت قرنطینه استانی است.
 نهال دارای لیبل اصالت از جهاد کشاورزی و همچنین ضمانت دو ساله از سوی نهالستان است.

فروش نهال گردو در مریانج

فروش نهال گردو در مریانج باید توسط افراد آگاه و نهالستان‌های معتبری انجام شود که در زمینه تولید نهال‌ها و همچنین انتخاب آن دارای تخصص و تجربه کافی باشند تا میزان سازگاری نهال با شرایط اقلیمی و کوهستانی مریانج سنجیده شود. نا گفته نماند که نهالستان مذکور باید جهت فعالیت‌های اصولی و قانونمند دارای تاییدیه‌های رسمی از جهاد کشاورزی و موسسات ذیصلاح باشد.

نهال گردو مناسب مریانج

بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده در زمینه سطح زیر کشت باغات گردو و تولیدات آن نهال‌هایی مانند: چندلر، ژنوتیپ پالیز، پوست کاغذی، تویسرکان، هاوارد، فرانکت، فرنت و فرنور از جمله ارقام دیرگلی هستند که به عنوان نهال گردو مناسب مریانج از بازار فروش بالایی برخوردار هستند.

انواع نهال گردو در مریانج

بخش در کنار معرفی انواع نهال گردو در مریانج با سازگاری بالا و میزان بازدهی آن معرفی می‌گردد.
 نهال گردو ژنوتیپ پالیز: نهالی پایه کوتاه، دیرگل و پیوندی، مناسب با تمامی اقلیم‌ها با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متر باردهی و راندمان تولید بالای ۸ الی ۱۲ تن در هکتار، مقاوم به سرما و یخبندان تا منفی ۳۰ درجه، استقامت بالا در برابر آفات و قارچ‌ها
 نهال گردوی فرنت: رقمی سردسیری مناسب برای مناطق کوهستانی با ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متری، محصول دهی ۶ تن در هکتار، رقمی دیرگل، شروع باردهی از سال اول، رقمی فرانسوی و پایه کوتاه
 نهال گردوی کانادایی: باردهی فوق العاده ۸تن در هکتار، تحمل سرمای ۳۰ درجه، مناسب با ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری و مناطق سردسیری و نیمه سردسیری، دیرگل و پوست کاغذی
 نهال گردوی فرنور: رقمی فرانسوی، پایه کوتاه، زودبازده از سال اول کاشت، اوج باردهی از سال پنجم با ۶ تن در هکتار، با مغز گردوی ۱۵ گرمی مناسب با ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری

قیمت نهال گردو در مریانج

مسلماً نهال‌های گردوی تجاری و خارجی به دلیل پایه کوتاه بودن و خصوصیات بازدهی زود هنگام از جمله نهال‌های ارزشمند و گران قیمت هستند. فاکتورهایی مانند: نوع گلدهی، میزان باردهی، عمر نهال و مقاومت و ضمانت‌دار بودن آن تاثیر بسزایی در قیمت نهال گردو در مریانج دارد. برای آگاهی از تمامی قیمت‌ها می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

طبق نظرات باغبانان محلی بهترین نهال گردو در مریانج سوای بحث رقم و قیمت نهال، نهال‌های کم زحمتی هستند که کمتر دچار تنش‌های خاکی، رطوبتی و خشکی و قارچ‌ها شده چ میوه‌های پرمغز، سنگین و با کیفیت را در تناژ بالا تولید می‌کنند.

نهالستان گردو در مریانج

در این مقاله تاثیر کیفیت خرید بر میزان باردهی و سلامت نهال مورد بررسی قرار گرفت و شناخت مناسب‌ترین و معتبرترین نهالستان گردو در مریانج می‌تواند شما را در دستیابی به نهال‌های دیرگل، مقاوم و بدون بیماری بسیار کمک کند. در این زمینه نهالستان بزرگ و با سابقه برتر نهال با کارگروه متخصص و مهندس خود می‌تواند نهال‌های متنوع گردو را متناسب با اقلیم منطقه و بودجه شما، به همراه گواهی عاری از آفات، سلامت و باردهی بالا و تضمین برگشت در اختیار شما عزیزان قرار دهد.
برای شناخت رقم‌های گردوی قابل کاشت در مریانج می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه مریانج مراجعه کنید.

کلام آخر

طبق موضوعیت این نوشتار برای دستیابی به بالاترین محصول دهی، از نهال‌های گردو و سود خالص و کلان لازم است که هم نهال‌های دیرگل و سازگار و ضمانت‌دار را از مراکز معتبر دریافت کرده و هم احداث و کاشت نهال را با مشاوره‌های تخصصی پیش ببرید. پس در صورت تمایل می‌توانید برای دریافت این خدمات به برتر نهال مراجعه کنید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب مریانج و خرید نهال در مریانج اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال