خرید نهال گردو در مهر✔️ قیمت انواع نهال گردو مهر

شهرستان مهر در کشور ایران به عنوان دروازه ورود به خلیج فارس شناخته شده است، این شهر قطب گردشگری استان فارس بوده و از لحاظ اقتصادی کمک زیادی به اقتصاد استان فارس می‌کند، مساحت این شهر ۱٬۷۳۸ کیلومتر مربع هست؛ به خاطر اقلیم گرم، بیابانی و خشک، کشاورزی رو نگ زیادی ندارد؛ این شهر بیشتر به عنوان یک شهر صنعتی شناخته شده و اراضی سرسبز کمتری دارد؛ در ادامه مقاله به توضیح شرایط اقلیمی شهر مهر و همچنین احداث باغ گردو در این منطقه خواهیم پرداخت.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی مهر

شهرستان مهر تنها ۴۰۰ متر از سطح دریا ارتفاع داشته و بر روی کوه‌های کم ارتفاع قرار گرفته؛ از آنجایی که این کوه‌ها فرسایشی بوده بنابراین شهر مهر ارتفاع زیادی ندارد ولی باعث شده تا اکثر اراضی شهر دارای شیب تند و بیشتر از ۵۰ درصد باشد؛ همین امر کمک کرده تا منطقه شهرستان مهر به سه دسته متفاوت تقسیم بندی شود:
1. گروه استپی
2. نیمه استپی
3. جنگلی
باغداران به هنگام خرید نهال گردو در مهر حتماً به این ویژگی توجه کرده و بر اساس منطقه خود نهال گردو سازگار را خریداری کنند؛ به طور کلی آب و هوا و اقلیم شهر مهر بیابانی و خشک بوده، به طوری که در فصل تابستان حرارت به بیشتر از ۵۰ درجه سانتیگراد افزایش پیدا کرده و دمای ایده آلی برای خرید نهال گردو در مهر و احداث باغ آن نیست.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در فارس

تاریخچه باغات گردو در مهر

از آنجایی که شهر مهر یک منطقه بیابانی و گرم و خشک هست؛ از همان گذشته کشاورزان علاقه زیادی به احداث باغ گردو در مهر نداشته و اطلاعات دقیقی از تاریخچه باغات گردو در مهر در دست نداریم؛ ولی در سال‌های گذشته با راه‌اندازی باغات تجاری آمار فروش نهال گردو در مهر کمی افزایش یافته است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در مهر

در رابطه با احداث باغ گردو در مهر باید به موارد زیر توجه داشته و اطلاعات کامل‌تری به دست بیاوریم:
• دمای تابستان مثبت ۵۰ درجه و دمای زمستان صفر درجه سانتیگراد است، در شهر مهر تقریباً هیچ روز یخبندانی مشاهده نمی‌شود؛ بنابراین در احداث باغ گردو توجه داشته باشید که نیاز سرمایی این درخت را برآورده سازید.
• با اینکه شهر مهر یک شهر خشک شناخته شده، ولی میزان رطوبت آن در فصل زمستان تا ۹۰ درصد نیز افزایش پیدا می‌کند، در این فصل باغداران باید مراقب بیماری و عفونت‌هایی باشند که به خاطر رطوبت زیاد شیوع پیدا می‌کند.
• میزان بارندگی شهر مهر کمتر از ۳۰۰ میلی‌متر است، یعنی باغداران باید مراقب ذخایر سفره‌های زیرزمینی خود باشند.

آیا کاشت نهال گردو در مهر حالت اقتصادی دارد؟

زمانی کاشت نهال گردو در مهر حالت اقتصادی خواهد داشت که کشاورزان نهال‌های گرمسیری گردو را شناسایی کرده و به جای باغات سنتی باغ مدرن و تجاری را راه اندازی کنند.

خرید نهال گردو در مهر

کشاورزان به هنگام خرید نهال گردو در مهر باید نکات زیر را مد نظر قرار دهند:
• نیاز سرمایی نهال گردو را بررسی کنید.
• برنامه آبیاری درخت گردو در ماه مخصوصاً در فصل تابستان مهم است.
• استقامت نهال گردو در بازه دمایی را در نظر بگیرید، نهال گردوی خریداری شده قدرت تحمل حرارت ۵۰ درجه سانتیگراد را داشته باشد.
• میزان باردهی درختان بر یک هکتار زمین نشانگر سوددهی آن است.

فروش نهال گردو در مهر

کارشناسان نهالستان به هنگام فروش نهال گردو در مهر حتماً به میزان مقاومت درخت گردو در برابر ورزش باد گرم و باد سرد توجه کنند؛ چون در شهرستان مهر نزدیک به ۷۵ روز بادهای موسمی با سرعت ۷ کیلومتر در ساعت در حال وزش هستند.

نهال گردو مناسب مهر

نهال‌های گرمسیری و نهال زود گل به عنوان نهال گردو مناسب مهر شناخته می‌شوند، چون بهار منطقه مهر زودرس است و فصل زمستان آن هیچ روز یخبندان را تجربه نمی‌کند؛ نهال گردو باید مقاومت بالایی در برابر تنش‌های هوایی و تنش آبی داشته باشد، البته از نظر کشاورزان نهال گردو مناسب است که هزینه نگهداری کمتری داشته و کشاورزان سالانه به کسب درآمد بالایی برسند.

انواع نهال گردو در مهر

از انواع نهال‌های سازگار برای کاشت در شهرستان مهر باید به نهال گردو آمریکایی پکان اشاره کنیم؛ در واقع نهال گردو پکان تنها حق انتخاب و خرید نهال گردو در مهر است.

قیمت نهال گردو در مهر

تعیین کننده قیمت نهال گردو در مهر، روش تکثیر و کیفیت آن است؛ البته سیاست‌های نهالستان نیز تاثیر بسزایی در این فرایند دارند برای استعلام قیمت نهال گردو به لینک زیر وارد شوید:
لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو در مهر

با توجه به شرایط بیابانی و نیمه خشک شهر مهر توصیه می‌شود کشاورزان نهال پکان آمریکایی را خریداری کنند، چون این نهال به صورت ژنتیکی نسبت به حرارت بالا مقاوم بوده و می‌تواند تنش‌های هوایی را به خوبی تحمل کند، از دیگر مزایای نهال گردو پکان آمریکایی باید به موارد زیر اشاره کرد:
• باردهی بالایی دارد.
• محصول آن جزو میوه لوکس و صادراتی شناخته شده
• زود بازده است.
• ریشه زایی عمیق دارد.

نهالستان گردو در مهر

کارشناسان نهالستان گردو در مهر به هنگام فروش نهال گردو در مهر اطلاعات کامل و علمی در اختیار کشاورزان قرار می‌دهند تا برای کاشت و مراقبت باغات گردو پکان آمریکایی دچار مشکل نشوند.

کلام آخر

طبق بررسی‌های انجام شده در شهر مهر درختانی مانند بادام کوهی، بنه و انجیر سازگاری بیشتری داشته و درصد محصولاتی که تولید می‌شود بیشتر از درختان دیگر است برای آشنایی بیشتر با این نهال‌ها و کاشت آن در شهر مهر توصیه می‌کنیم به صفحه خرید نهال میوه در مهر سایت برتر نهال مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال