خرید نهال گردو در میناب✔️ قیمت انواع نهال گردو میناب

گردو از جمله خشکبار صادراتی است که مصارف متعددی داشته و در جای جای جهان از محبوبیت و طرفداری بالایی به دلیل مغذی بودن و خواص تغذیه‌ای فوق العاده بهره‌مند است. لذا پرورش آن می‌تواند در مناطق گرمسیری با نهال‌های مقاوم به خشکی و گرما میتواند سطح رفاه و درآمد باغداران را با این نژاد ثروت آفرین بسیار ارتقا دهد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی میناب

از جمله اطلاعاتی که در بررسی شرایط اقلیمی میناب به چشم می‌خورد این است که قدمت این شهر به ۲۵۰۰ سال قبل به عهد ساسانیان برمی‌گردد این منطقه در شمال تنگه هرمز و شرق استان هرمزگان قرار گرفته است و از نظر موقعیت جغرافیایی در ارتفاع ۱۶ متری از سطح آب‌های آزاد، دارای کمینه دمایی ۲ درجه و بیشینه دمایی ۴۷ درجه از جمله شهرهای فوق العاده گرمسیری و شرجی به دلیل نزدیکی به آب‌های نیلگون خلیج فارس است. این شهر با جمعیت ۷۳۷۰۰ نفری به دلیل قرارگیری در دشت جلگه‌ای حاصلخیز از سفره‌های آب زیرزمینی و رودخانه شیرین میناب برخوردار است.
همین عوامل باعث سرسبزی، آبادانی و رونق کشاورزی و باغداری این بخش شده و آن را به یکی از قطب‌های برتر تولیدات باغی و به عنوان گلستان شهرهای جنوبی معروف کرده است. این شهر از نظر تولیدات میوه‌های گرمسیر، سیفیجات و سبزیجات از جمله راهبردی‌ترین مناطق کشور است که دارای ۲۴ هزار هکتار زمین باغی بوده که تحت تاثیر شرایط آب و هوایی خاص با کمک رقم‌های گردوی گرمسیری می‌توان در کنار باغات مرکبات، نخلستان‌های خرما نهالستان گردوی موفق و پرباری را نیز داشت.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بندعباس

تاریخچه باغات گردو در میناب

یکی از مهمترین توصیه‌هایی متخصصین کشاورزی در زمینه احداث باغات گردو در میناب به سرمایه‌گذاران انتخاب ارقامی بی‌نظیر و منحصر به فردی در برابر کم آبی و بی‌آبی است که نیازمند آبیاری بالایی نبوده و همچنین نهال‌هایی با گزومرفی بالا به عوامل نامساعد محیطی، خشکی، شرجی هوا و گرمای این مناطق جنوبی باشند. از مهم‌ترین نهال‌هایی که با این اوصاف می‌تواند هم به صورت دیم و هم به صورت آبی در این منطقه جنوبی مورد کشت قرار بگیرد نهال گردوی پکان آمریکایی است که در بررسی باغات گردوی میناب نیز می‌توان این نهال را در صدر نژادهای مورد کشت ملاحظه کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در میناب

مهمترین مسئله در رابطه با احداث باغ گردو داشتن سرمایه لازم برای مهیاسازی، خرید زمین و تجهیزات و نهال‌های با کیفیت مورد نظر است.‌ اما اطلاعات زیر می‌تواند در انتخاب نهال‌ها و پایین آوردن هزینه‌های باغداری و حفظ سرمایه‌گذاری بسیار موثر باشد.
• اطلاع از نوسانات دمایی،
• کمینه و بیشینه دمای شهر میناب
• وضعیت بارندگی‌ها منابع آبی و کیفیت آب
• بررسی بافت خاک، میزان ترکیبات تغذیه‌ای، درصد اسیدیته و شوری خاک
• اطلاع از میزان تابش نور خورشید
• جهت وزش باد
• شیب زمین
• وضعیت پوشش گیاهی منطقه
• ارتفاع منطقه
• آبیاری اصولی
• بیماری‌های رایج و راه‌های دفع آن
• اصول کاشت نهال و مراقبت‌های پس از آن

 

آیا کاشت نهال گردو در میناب حالت اقتصادی دارد؟

جای بحث نیست که برای اینکه کاشت نهال گردو در میناب منجر به پرورش نهالی قدرتمند، پربار و با طول عمر باردهی بالا باشد نیازمند این است که نهال‌هایی با گزومرفی و توانمندی بالا در برابر خشکی، گرما و کم آبی مورد کشت قرار بگیرد. در فرایند کاشت نهال باید کلیه زیرساخت‌ها، عمق خاک، قدرت، نفوذ پذیری و زهکشی آن رعایت شده و در نتیجه با آبیاری درست و استفاده از مواد تغذیه‌ای دامی و ارگانیک باردهی نهال ارتقا پیدا کند.

 

خرید نهال گردو در میناب

شما عزیزان می‌توانید بهترین نهال‌های گردو را در نهالستان بزرگ و با سابقه برتر نهال با کیفیت و سلامت بالا ملاحظه کرده و نژادهای گرمسیری را از این مجموعه با تضمین کیفیت باردهی و سلامت دریافت کنید. خرید نهال گردو در میناب به صورت اینترنتی از این نهالستان می‌تواند شما را از خدمات پس از فروش، نهال‌های ضمانت‌دار و شناسنامه‌دار و همچنین آموزه‌ها و مشاوره‌های تخصصی بدون هزینه قبل از خرید و بعد از خرید بهره‌مند کند.

فروش نهال گردو در میناب

در شهر گرم و خشکی مانند میناب که شهر جنوبی است به واسطه شرجی هوا، افزایش تبخیر سطحی، گرمای بالا، خشکی خاک زیاد بوده لذا نهال‌های ضعیف می‌توانند در معرض بسیاری از آفات قرار بگیرند پس یکی از ارکان اصلی فرایند خرید نهال از مراکز فروش نهال گردو در میناب انتخاب رقم‌های گرمسیری، مقاوم در برابر آفات و بیماری‌هاست تا با تقلیل هزینه‌های رسیدگی بسیاری از معضلات بیماری‌ها را از باغات خود به دور نگه دارند.

نهال گردو مناسب میناب

این نهال در شرایط خاص آب و هوایی، رسیدگی و نگهداری خاص امکان رشد داشته و همین دلیل می‌تواند توجیهی بر گرانی میوه آن باشد که پرفروش بودن و پرطرفدار بودن آن بی‌علت نیست. لذا نهال گردو مناسب میناب رقم‌های مقاوم به حرارت بالا، شرجی، رطوبت و کم آبی خواهند بود.

انواع نهال گردو در میناب

اگر در فرایند خرید نهال از بین انواع نهال گردو در میناب معیار انتخاب شما نژادهای پرسود گرمسیری و پربار هستند ارقام زیر معرفی می‌شود.
• نهال گردوی پکان آمریکایی: اولین رقمی است که در بین تمامی نژادها به گرمای ۵۰ درجه مقاوم بوده، نیاز نوری بالایی دارد و برای شکل‌گیری و بلوغ میوه گرما دوست است. با قابلیت کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۲۵۰۰ متری، نهالی زود گل، پا کوتاه با باردهی ۶ تن در هکتار از سال پنجم کاشت است.
• نهال ژنوتیپ پالیز: با توجه به گرمای ۴۷ الی ۴۸ درجه‌ای که شهر میناب ، در مناطق مرتفع میناب که گرمای ۴۵ درجه فراتر نمی‌رود می‌توان نهال گردوی ژنوتیپ پالیز رقمی اصلاحی، پربار، زود بازده و دیرگل با مقاومت در برابر گرمای ۴۵ درجه، خشکی و آفات را کاشت و به ازای هر هکتار ۱۰ تا ۱۲ تومان محصول به دست آورد‌.

قیمت نهال گردو در میناب

بر تمامی باغداران محرز شده است که نهال‌های پیوندی اصلاح نژاد مانند نهال‌های پکان آمریکایی و ژنوتیپ پالیز با رنج قیمتی ۱۱۰ الی ۲۲۰ هزار تومان ارقام ارزشمند برای کاشت هستند. می‌توانید از طریق لینک زیر دقیق‌ترین قیمت نهال گردو در میناب را مطلع شوید.

بهترین نهال گردو

نهال‌های گردو درختان بسیار تنومند، با دوام، مقاوم و با عمر بازدهی بالا هستند که در هر منطقه‌ای چنانچه اصول کاشت به شکل استاندارد رعایت شده باشد و از ارقام سازگار به صورت درست و بهینه مراقبت و تیمار به عمل آید درصد قابل توجهی از اراضی باغی می‌تواند به کاشت بهترین نهال گردو در میناب اختصاص یابد که ارقام گرمسیری هستند.

نهالستان گردو در میناب

با توجه به اکوسیستم متفاوت و خاص این منطقه برای داشتن یک نهالستان گردو در میناب به صورت مکانیزه باید قبل از احداث در کنار گزینش رقم‌های گرمسیری و خرید آن از نهالستان‌های معتبری همچون برتر نهال، با کمک کارشناسان و تیم مهندسی این مجموعه و مشاوره‌های تخصصی بهترین بستر مدرن و مکانیزه را برای کاشت نهال آماده کنید. مسلماً در این مسیر نیاز به پشتیبانان ۲۴ ساعته و افراد با تجربه خواهید داشت که برتر نهال از صفر تا صد پروسه با شما همراه خواهد بود.
مراجعه به صفحه خرید نهال میوه میناب می‌توانید با نژادهای قابل استفاده در این گلستان جنوب آشنا شوید.

کلام آخر

شهر میناب به قدری حاصلخیز، دارای رودخانه‌های پر آب، چشمه سارها و سفره‌های آب زیرزمینی و خاک‌های مرغوب است که علاوه بر محصولات زراعی و باغی گرمسیری، نهال‌های گردوی گرمسیری نیز می‌توانند بهترین رشد را در این اقلیم داشته و منبعی درآمدی پرسود، کم خطر و طولانی مدت باشد. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب میناب  و خرید نهال در میناب اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال