خرید نهال گردو در هرمز✔️ قیمت انواع نهال گردو هرمز

با توجه به شرجی بودن و گرمای سوزان در شهر هرمز برای پرورش نهال ثروت آفرین گردو تنها می‌توانید در خاک‌های حاصلخیز و مناطق مرتفع شمال شرقی شهر از نژاد و گونه گرمسیری مقاوم به گرمای ۵۰ درجه استفاده کنید با ما همراه باشید تا با این نهال بیشتر آشنا شوید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی هرمز

شهر هرمز در استان هرمزگان و شهرستان قشم جزیره‌ای کوچک اما استراتژیکی و راهبردی است که به دلیل نزدیکی به تنگه هرمز به عنوان یکی از شاهراه‌های اصلی دریایی و کلید خلیج فارس شناخته می‌شود. این شهر جزیره‌ای و بندری محل رفت و آمد، داد و ستد بسیاری از بازرگانان و تجار است که نزدیک‌ترین مسیر را به جزیره کیش داشته و به همین جهت بسیاری از مسافران و گردشگران با کمک لندی کراف‌ها به این جزیره رفت و آمد می‌کنند. به دلیل قدمتی طولانی و موقعیت تجاری و سیاسی طی ۱۰۰ سال در اشغال سپاهیان پرتغالی بوده است. خاک این جزیره در کنار شور بودن از جذابیت و زیبایی بالایی به دلیل رنگین بودن برخوردار است.
شهر هرمز در ارتفاع ۱۸۶ متری از سطح دریا در همجواری آب‌های نیلگون خلیج فارس و ۸ کیلومتری بندرعباس قرار گرفته است و با جمعیت ۵۸۹۱ نفری از جمله جزایر توریستی با جنگل‌های حرا و سواحل و دره‌های رنگین شناخته می‌شود. با توجه به نزدیکی به خط استوا، شرجی بودن هوا و گرمای بالا باغداری در این بخش محدود به نهال‌های مانگرو جنگل‌های حرا و نخلستان‌های خرما، مرکبات و در مناطق مرتفع‌تر ارقام گرمسیری مانند انجیر، انگور، بادام، توت است اما نهال گردو نهالی تجاری و به صرفه با میوه بسیار پرفروش و بازار پسند است که می‌تواند در این اقلیم جزو تولیدات باغی محسوب شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بندرعباس

تاریخچه باغات گردو در هرمز

مسلماً هر باغدار و سرمایه‌گذاری به بازارهای فروش میوه و آجیل متمرکز بوده و در این میان قصد سرمایه‌گذاری بر روی نهال‌هایی با میوه پرفروش را دارد. پرورش نهال گردو از جمله هدف‌های باغداران هوشمند محسوب می‌شود. زیرا این نهال تجاری دارای میوه مقوی و پرفروش با انبار مانی بالا است. اما این نهال در گذشته مختص به مناطق کوهستانی و سردسیری بوده اما امروزه تولید نژاد پکان آمریکایی که تحمل گرمای سوزان هوای جنوب را دارند می‌تواند موجب احداث باغات گردو در هرمز نیز شود.
مسلماً با کاشت چنین رقم مقاومی به گرمای ۵۰ درجه معضل گیاه سوزی، خشکی و ریزش برگ و میوه بسیار کاهش پیدا کرده و این نهال می‌تواند بیشترین باردهی و میوه پرمغز و پرچرب را با رسیدگی‌ها و آبیاری اصولی داشته باشد. شاید شما جز معدود باغدارانی باشید که سودای پرورش این نهال را در جزیره هرمز دارید که می‌توانید با بررسی شرایط اقلیمی و کاشت آن در مناطق شمال شرقی جزیره در همجواری جنگل‌های حرا با کمک رقم‌های گرمسیری بهترین باغات گردو را داشته باشید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در هرمز

یکی از مهمترین فاکتورها در رابطه با احداث باغ گردو با توجه به گرمای ۴۷ درجه‌ای جزیره می‌تواند شناخت وضعیت بارندگی‌ها، منابع آبی، نوسانات دمایی و گرمای حداکثری آن در فصل تابستان باشد. عنصر خاک تاثیر بسزایی در مقاومت نهال و رشد یا عدم رشد و باردهی آن دارند. پس با انتخاب حاصلخیزترین زمین و اصلاح درصد شوری و اسیدیته آن، استفاده از رقم پکان آمریکایی، کاشت آن به صورت اصولی با فواصل منظم در باغاتی با الگوی کاشت مناسب و بهره‌گیری از سیستم‌های آبیاری تحت فشار و قطره‌ای می‌توان احداث باغ را با موفقیت انجام داد.

 

آیا کاشت نهال گردو در هرمز حالت اقتصادی دارد؟

مسلماً هر باغداری می‌داند که کاشت نهال گردو در هرمز چنانچه از ارقام معتدله یا نیمه سردسیری باشد به دلیل گرمای سوزان و کم آبی منطقه با خشکی و نابودی نهال به پایان خواهد رسید. اگر خواهان برداشت میوه‌های پرمغز، با کیفیت، بدون آفات و در تناژ بالا هستید حتماً نهال گردوی پکان آمریکایی را برای کاشت انتخاب کنید. خاک منطقه را اصلاح و تقویت کرده و با کمک ماچ پاشی در اطراف تنه درخت و سیستم‌های آبیاری قطره‌ای در تامین نیاز آبی نهال، ریشه زایی و افزایش باردهی آن اقدام کنید.
البته باید نسبت به آفات رایج منطقه نیز آگاه بوده و با استفاده از سموم مناسب و ترفندهای نوین در زمان نیاز از درگیری نهال و تضعیف آن نیز جلوگیری کنید. تامین نیازهای آبی، خاکی و دمایی نهال به بهترین شکل می‌تواند به باردهی بالا و سوددهی کلان منجر شود.

 

خرید نهال گردو در هرمز

شما برای پرورش نهال گردو نیازمند خرید نهال گردو در هرمز از ارقام پیوندی، اصلاح شده گرمسیری و زودگل هستید. چنین نژادی را با سطح سلامت بالا، کیفیت ضمانت شده با مناسب‌ترین قیمت از نهالستان اینترنتی برتر نهال دریافت کنید. شعبات اینترنتی این نهالستان می‌توانند در کمتر از ۴۸ ساعت نهال‌ها مورد نظر شما را با بسته‌بندی بهداشتی و ریشه‌های ضدعفونی شده برای مقصد تعیین شده ارسال کنند.

فروش نهال گردو در هرمز

امروزه فروش نهال گردو در هرمز به دست افراد و مراکز متفرقه باعث شده نهال‌های گرمسیری بی‌کیفیت و بدون شناسه با قیمت‌های بسیار گزاف به فروش برسد و به جهت ارزشمند بودن چنین رقمی و کمبود آن بسیاری از سودجویان با ترفندهای متقلبانه از سرمایه‌های باغداران سوء استفاده کنند. اما حتماً برای خرید از قیمت نهال گردو آگاه شده و آن را با ضمانت‌نامه‌های کتبی دریافت کنید.

نهال گردو مناسب هرمز

تنها نژادی که می‌تواند به عنوان نهال گردو مناسب هرمز گرمای ۴۷ درجه‌ای این منطقه را به خوبی تحمل کند و باردهی مد نظر باغدار را با رسیدگی‌های فیزیکی این باغداران زحمتکش ارائه دهد نهال گردوی پکان آمریکایی است.

انواع نهال گردو در هرمز

باید عنوان کنیم که هیچ یکی از انواع نهال گردو در هرمز به غیر از نهال گردوی پکان آمریکایی نمی‌تواند سودآوری مد نظر باغدار را ارائه کند. این نهال به دلیل گرما دوست بودن می‌تواند تا حرارت ۵۰ درجه را تحمل کرده و از سال پنجم باردهی اقتصادی خود را به ازای هر هکتار تا ۶ تن ارائه دهد. میوه آن کشیده و بیضی شکل بوده و هیچگونه جداره سخت میانی نداشته، به همین دلیل مغز گردوی آن ۹۰ درصد بوده و همچنین مقاومت فوق العاده در برابر آفات و تنش‌های محیطی و کم آبی نیز دارد.

قیمت نهال گردو در هرمز

با توجه به معدود بودن رقم‌های قابل کاشت در این اقلیم و مناسب بودن رقم پکان آمریکایی، قیمت نهال گردو در هرمز برای این رقم بین ۱۰۰ الی ۱۲۰ هزار تومان است که می‌توانید از طریق لینک زیر قیمت به روز آن را مشاهده کنید.

بهترین نهال گردو

نهال گردوی پکان آمریکایی با خصوصیات پیوندی، پرباری، زودگلی از جمله بهترین نهال گردو در هرمز است که می‌تواند باردهی ۶ تن در هکتار را نیز ارائه کند.

نهالستان گردو در هرمز

شما باغداران محترم می‌توانید با خرید نهال گردوی پکان آمریکایی کم آبخواه، مقاوم به خشکی و گرما و کاشت آن به شکل اصولی و رسیدگی‌های منظم با جدیدترین تکنیک‌های باغبانی و آبیاری بهترین نهالستان گردو در هرمز را با مشاوره‌های تخصصی و پشتیبانی ۲۴ ساعته برتر نهال داشته باشید.
با مطالعه صفحه خرید نهال میوه هرمز می‌توانید با نژادهای مثمر قابل کاشت در آن آشنا شوید.

کلام آخر

امروزه داشتن شغلی پرسود و کم دردسر به یکی از اهداف سرمایه‌گذاران مبدل شده است لذا در مناطق گرمسیری حتی جزیره هرمز نیز می‌توان با استفاده از گردوهای گرمسیری و سیستم‌های آبیاری جدید و اطلاعات تخصصی باغبانی نهال‌های تنومند و پربار را پرورش داد. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب هرمز و خرید نهال در هرمز اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال