خرید نهال گردو در گروک✔️ قیمت انواع نهال گردو گروک

نهال گردو از جمله نهال‌های ثروت آفرین است که نسبت به نوسانات دمایی حساس بوده و باید رقم مناسب آن در هر اقلیم مورد کشت قرار بگیرد. با ما همراه باشید تا با بررسی شرایط اقلیمی شهر گروک بهترین نهال گردو برای کاشت در آن شهر را مورد بررسی قرار دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی گروک

در حوزه اقلیم شناسی به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرارگیری این بخش در استان هرمزگان شرایط اقلیمی گروک به تبعیت از آب و هوای متمایز و غالب جنوب کشور نیمه بیابانی بوده و همچنین تحت تاثیر جریانات بحری و شرجی، آب و هوای گرمسیری دارد. این شهر در بخش سیریک میناب و در مدار ۲۶ درجه و ۳۵ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۵ دقیقه طول شرقی در دامنه دریای مکران یا همان دریای عمان و ارتفاع ۱۱ متری از سطح آب‌های نیلگون خلیج فارس قرار گرفته است.
این شهر دارای تابستان‌های بسیار طولانی است که از اواخر اسفند ماه شدت گرما به حدی بالا می‌رود که عملاً فصل بهاری در ان توفیری با تابستان ندارد. از اواخر آذر ماه تا بهمن ماه خنک‌ترین ماه‌های سال را تجربه می‌کند اما این خنکی کمتر از ۱۰ درجه سانتیگراد نیست و با دمای بالای ۵۱ درجه منطقه‌ای گرمسیری است. مسلماً به دلیل بندری بودن شهر اکثر افراد در بنادر، لنج‌ها و ماهیگیری فعالیت دارند.
این شهر بنا به اقتضای نیاز وابستگی بالایی به حوزه کشاورزی و باغداری دارد و در این شهر میوه‌های گرمسیر، سیفیجات و مرکبات به وفور تولید می‌شود. در کنار این محصولات سبزی نخلستان‌ها و باغستان‌های موز، انبه، عناب، گوآوا، چیکو، کنار، بادام، باغات گردو نیز به کمک مهم‌ترین و مقاوم‌ترین نهال گردوی گرمسیری به چشم می‌خورد.

بیشتر بخوانید:خرید نهال گردو در بندرعباس

تاریخچه باغات گردو در گروک

مسلماً هر باغبان و باغداری می‌داند که در مناطق بسیار گرمسیری عملاً کاشت نهال‌های گرمسیری مانند خرما و مرکبات امکان‌پذیر است. اما باغات گردو در گروک نیز می‌تواند تعدد بالایی را به خود اختصاص دارد. مسلماً به دلیل بیشینه دمایی ۵۰ درجه و کمینه دمایی ۱۰ درجه هر نهال گردویی مناسب این بخش نیست. در میان نهال‌های گردو می‌توان با کمک گرفتن از نهال گردوی پکان آمریکایی باغات گردو را در جهت بهره‌وری و سودآوری بالا احداث کرد.
میزان درآمد باغات گردو به دلیل زود بازده بودن میوه ارزشمند و تقاضای بالای جهانی قابل قیاس با محصولات دیگر نیست. لذا با تحقیق و بررسی و همچنین مشورت با افراد آگاه می‌تواند بهترین باغستان‌های گردو را با کمک رقم گرمسیری گردو دایر کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در گروک

احداث باغ گردو در هر اقلیم و اکوسیستم مستلزم شناخت موارد زیر است زیرا آگاهی از چنین پارامترهایی کمک می‌کند بدانید با چه نوع اکوسیستمی روبرو هستید، چه رقمی را باید مطابق با آن خریداری کنید.
 شناخت شرایط اقلیمی گروک
 توجه به میزان ارتفاع آن از سطح دریا
 کمینه و بیشینه دمایی
 میزان بارندگی‌ها منابع آبی
 درصد افزایش تبخیر سطحی و میزان رطوبت هوا
 وضعیت خاک، میزان فقیر یا غنی بودن آن از نظر املاح، ریز مغذی‌ها و عناصر ماکرو
 بافت خاک، نفوذ پذیری، زهکشی، درصد شوری، اسیدیته و آهکی
 شناخت آفات، باکتری‌ها، قارچ‌های رایج باغات این منطقه و راه‌های درمان
 داشتن سرمایه مشخص برای عملیات آماده سازی، خرید تجهیزات، زمین، نهال مناسب

 

آیا کاشت نهال گردو در گروک حالت اقتصادی دارد؟

مسلماً با در نظر گرفتن آب و هوای نیمه بیابانی شهر گروک و همچنین قرارگیری در بخش جنوبی هرمزگان، زمانی می‌توان به اقتصادی بودن کاشت نهال گردو در این شهر اذعان داشت که حتماً نهال گردوی پکان آمریکایی مورد کشت قرار بگیرد‌ زیرا این نهال تا ۵۰ درجه گرما را می‌تواند تحمل کند لذا تنهاترین نهالی است که برای کشت مناسب است. اما این خصوصیات متمایز و مقاومتی نهال باید حتماً با رسیدگی‌های بهینه باغدار همراه باشد تا بتوان بالاترین محصول با کیفیت بدون آفات و سوختگی را برداشت کرد.

 

خرید نهال گردو در گروک

مسلماً با توجه به پرفروش بودن نهال گردوی پکان آمریکایی در این منطقه افراد زیادی مشتاق به خرید نهال گردو در گروک و پرورش آن هستند. لذا ممکن است کیفیت و سلامت نهال عرضه شده در هر مرکزی با توجه به شیوه‌های پرورشی متفاوت متغیر باشد. اما می‌توانید با مراجعه به نهالستان اینترنتی و مرکزی برتر نهال این خرید را با ضمانت سلامت، گواهی عاری از آفات و لیبل اصالت دریافت کنید و در کمتر از ۴۸ ساعت با بهترین بسته‌بندی، ضدعفونی شده و ریشه‌های بدون آفات تحویل بگیرید.

فروش نهال گردو در گروک

فروش نهال گردو در گروک مختص به موعد و زمان خاصی نبوده اما باغداران باید بدانند چه نوع نهالی در چه فصلی باید مورد کشت قرار بگیرد‌ مسلماً اوایل پاییز می‌تواند بهترین زمان برای خرید نهال و کاشت آن باشد کما اینکه در نهالستان‌های معتبر امکان پیش خرید نهال نیز وجود دارد و این مسئله می‌تواند قیمت نهال را برای باغبانان بسیار متعادل‌تر کند.

نهال گردو مناسب گروک

طبق وضعیت بارندگی و آب و هوایی این منطقه نهال گردو مناسب گروک نهال‌های گردو گرمسیری، زودگل، مقاوم به کم آبی، خشکی و گرمای سوزان است. پدیده غالب در چنین اقلیم‌هایی کم آبی و خشکی است و متعاقباً به دنبال آن ممکن است خاک فقیر و حاوی مقادیر کمی املاح و مقادیر بالایی شوری، اسیدیته و آهکی باشد، لذا لازم است که حتماً نهال مقاوم به چنین اقلیم‌هایی خریداری شود که مسلماً نهال گردوی پکان آمریکایی است.

انواع نهال گردو در گروک

اگرچه ما شاهد تنوع رقم‌های گردو هستیم اما انواع نهال گردو در گروک با توجه به آب و هوا و شرایط اقلیمی آن جوابگو نبوده و از میان این ارقام نهال گردوی گرمسیری پکان آمریکایی بهترین و مناسب‌ترین نهال برای این اقلیم است. این نژاد آمریکایی رقمی پایه کوتاه، پیوندی، زودگل، زود بازده از سال اول کاشت بوده و از سال پنجم باردهی اقتصادی خود را تا ۶ تن محصول آوری در هکتار دارد. این نهال نسبت به گرما و خشکی بسیار مقاوم بوده نیاز سرمایی کمتری دارد.

قیمت نهال گردو در گروک

برای اینکه بتوانید بدون صرف هزینه و مراجعات حضوری برای استعلام قیمت نهال گردو در گروک اطلاعات دقیقی به دست آورده و سپس خرید خود را از مرکزی معتبر انجام دهید. می‌توانید لیست قیمت‌های به روز نهال‌های گردو را در لینک زیر مشاهده کنید.

بهترین نهال گردو

با تفاسیر ذکر شده مسلماً رقم‌های زودگل و مقاوم به خشکی برای این اقلیم می‌توانند بهترین نهال گردو گروک باشند که در این میان نهال گردوی پکان آمریکایی، نهالی اصلاحی و پیوندی، پایه کوتاه و پربار است که می‌تواند بهترین نهال گردوی گروک باشد.

نهالستان گردو در گروک

مسلماً داشتن بهترین نهالستان گردو در گروک اندیشه تمامی باغداران حرفه‌ای و اقتصادی است که به دنبال نهال‌های ثروت آفرین سرمایه خود را در این باغستان‌ها متمرکز کرده است. اما برای رسیدن به چنین نهالستانی حتماً باید تمامی زیرساخت‌ها، شرایط رشد و نهال پربار، مناسب، سازگار و مقاوم را در اختیار داشت. می‌توانید با نهالستان برتر نهال بهترین کیفیت، مرغوبیت نهال را تجربه کرده و اطلاعات و تکنیک‌های تخصصی را به صورت رایگان دریافت کنید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه گروک با مناسب‌ترین نهال‌ها آشنایی داشته باشید.

کلام آخر

در این نوشتار با شرایط اقلیمی شهر بندری گروک واقع در جنوب هرمزگان آشنا شدیم و دانستیم که برای داشتن بهترین نهالستان گردو استفاده از رقم پکان آمریکایی می‌تواند بهترین نهال جوابگو باشد، برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب گروک و خرید نهال در گروک اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال