خرید نهال گردو در گیان✔️ قیمت انواع نهال گردو گیان

با توجه به بازار فروش بالای میوه گردو می‌توان گفت که نهال گردو از جمله سودآورترین نهال‌ها است که به دلیل وجود تنوع رقم در سراسر جهان سطح زیر کشت بالایی دارد. از بهترین مناطق برای پرورش این نهال سودآور و کم هزینه شهر گیان است. تا انتهای مطلب با ما باشید تا با نحوه خرید نهال گردو نهال‌های پربار این بخش آشنا شوید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی گیان

شهر گیان در فاصله ۲۰ کیلومتری شهرستان نهاوند در استان همدان و غرب کشور واقع شده است. این شهر در ارتفاع ۱۵۶۳ متری از سطح آب‌های آزاد اقلیمی کوهپایه‌ای، مدیترانه‌ای و معتدل است. با میانگین بارشی ۵۰۰ میلیمتر در سال شهری پرآب سرسبز و بسیار زیبا با جمعیت ۸۱۶۸ نفر است. از دلایل محبوبیت آن برای انتخاب به عنوان شهر مسافرتی و تفرجگاه وجود تپه باستانی گیان و سراب زیبا، پرآب و چشم نواز گیان است.
به واسطه آب رودخانه سراب گیان بزرگترین جنگل طبیعی غرب کشور یعنی جنگل گیان در این بخش قرار دارد. از مهم‌ترین درختان کاشته شده در این جنگل گردو است. محصولات باغی آن در کنار گردو، میوه‌هایی مانند هلو، انگور، بادام، گیلاس، زردآلو و آلبالو است.

بیشتر بخوانید:خرید نهال گردو در همدان

تاریخچه باغات گردو در گیان

تاریخچه باغات گردو در شهر گیان متعلق به چند صد سال پیش و در جنگل انبوه، پر درخت و سرسبز این شهر نهفته است. عمده درختان جنگل گیان را درختان گردوی محلی و بذری تشکیل می‌دهند. سوغات و رهآورد آن مربوط به میوه گردو و حلوای گردویی است. در این بخش عمدتا عمده نهال‌های سازگار مانند چندلر، تویسرکان، اسرائیلی، فرانکت و فرنور و نهال‌های ژنوم‌دار مورد کشت قرار می‌گیرد. در این شهر که تحت تاثیر جریانات جنب حاره‌ای، میزان خشکی در نیم فصل اول سال بالا است باید در جهت آبیاری نهال‌های گردو با توجه به نیاز نهال، دور آبیاری منظم و به موقع انجام شود. می‌توان برای کاهش هزینه‌های باغداری از آبیاری زیر سطحی و قطره‌ای نیز استفاده کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در گیان

از جمله مهم‌ترین عوامل موثر در حوزه باغداری خصوصاً احداث باغ گردو عوامل اقتصادی و هزینه‌های متعدد برای خرید و آماده‌سازی موارد زیر هستند که در جهت هموارسازی و آماده‌سازی منطقه کاشت نهال ضروری خواهند بود.
• سرمایه‌گذاری برای انتخاب زمین حاصل خیز جهت احداث باغ
• هزینه کرد برای آنالیز خاک منطقه و بررسی میزان نفوذ پذیری، حاصل خیزی و بافت، همچنین اصلاح و تقویت آن با استفاده از نهاده‌های کشاورزی
• خرید نهال‌های دیرگل، سازگار، سودآور و مقاوم از مراکز معتبر
• هموارسازی زمین، تهیه نقشه باغ مشخص سازی مختصات کاشت
• خرید ابزارآلات هرس و ماشین آلات باغبانی و همچنین سیستم‌های آبیاری نوین
• هزینه برای مراحل کاشت داشت و برداشت محصول

 

آیا کاشت نهال گردو در گیان حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه مهمترین محصول باغی برداشت شده از شهر گیان مربوط به گردو است می‌توان با قاطعیت گفت که شرایط برای پرورش این نهال بالا بوده و جزو نهال‌های سودآور است. لذا امروزه باغات گردو در جهت مدرنیته و حرفه‌ای شدن اداره می‌شوند و سرمایه‌گذاران برای برداشت بالاترین سود سعی می‌کنند از نهال‌های دیرگل، مقاوم به سرمازدگی استفاده کنند. با توجه به ارتفاع بالای شهر گیان و برودت و بارش‌های بالا در نیمسال دوم سال استفاده از این ارقام خطر سرمازدگی و همچنین تضعیف نهال‌ها را کمتر کرده و متقابلاً بر رشد و باردهی آنها اثر مثبت دارد. همچنین استفاده از آبیاری به موقع و کودهای پتاسه، نیتروژن‌دار و فسفاته باعث نیرومند شدن ریشه‌ها و تولید جوانه‌های بیشتر و همچنین میوه‌های مرغوب‌تر می‌شود.

 

خرید نهال گردو در گیان

در خرید نهال گردو در گیان باید چندین نقطه مد نظر قرار بگیرد. اولین نقطه توجه به سطح ارتفاع منطقه وجود سرمای دیررس بهاره و شرایط آب و هوایی این منطقه است. در نظر گرفتن این عوامل باعث می‌شود نهال‌های سازگار با این بخش انتخاب شده و از هزینه‌های اضافه مراقبتی و باغبانی نیز جلوگیری می‌شود. برای خرید موفق مطمئن همراه با ضمانت‌نامه‌های معتبر و کیفیت و سلامت بالا می‌توانید به صورت اینترنتی از برتر نهال ثبت سفارش انجام دهید.

فروش نهال گردو در گیان

از جمله استانداردهای مهم و قابل توجه در مراجعه به مراکز فروش نهال در گیان موارد زیر هستند.
 نهال باید دارای ریشه‌ای جوان، حجیم اما بدون در هم تنیدگی در قسمت نزدیک به طوقه با رنگ قهوه‌ای روشن، بدون سوختگی و لهیدگی باشد.
 به اندام‌های هوایی نهال دقت کنید که دارای تنه صاف و یک دست، شاخه‌های سالم بدون شکستگی و جوانه‌های سال و چندین جوانه سالم و سرحال باشد.
 در جهت مشخص نبودن وجود آفات در ریشه و تنه داخلی باید دارای گواهی عاری از آفات و ضمانت سلامت باشد.
 برای مشخص شدن نیاز آبی، خاکی و سن و رقم نهال و همچنین اصالت و مرکز تولیدی نهال باید دارای لیبل اصالت معتبر از جهاد کشاورزی باشد.

نهال گردو مناسب گیان

مناسبت نهال به سازگاری و مطابقت ریشه‌ها با خاک، رطوبت هوا و تغییر اقلیمی منطقه برمی‌گردد و باعث می‌شود نهال تنومند و پرقدرت‌تر رشد کرده و کمتر میزبان تهاجمات آفات و قارچ‌ها و همچنین خطر سرمازدگی قرار می‌گیرد. پس نهال گردو مناسب گیان نهال‌های مقاوم به سرمازدگی و مطابق با شرایط اقلیمی و آب و هوایی این بخش هستند.

انواع نهال گردو در گیان 

برای اینکه هنگام خرید نهال گردو شناخت خوبی از انواع نهال گردو در گیان داشته باشید رقم‌های زیر برای کاشت سودآورترین ارقام هستند.
 نهال گردوی چندلر: نهالی مقاوم به سرمای ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه، مناسب مناطق معتدل و کوهستانی، قابل کاشت در ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، محصول آوری ۶ تن در هکتار، دیرگل و عملکرد فوق العاده بالا در ریشه زایی
 نهال گردوی تویسرکان: رقمی بومی و نسبتا زودگل، مناسب برای ارتفاعات ۰ تا ۲۸۰۰ متری مقاوم به کم آبی و خشکی، پربار با تناژ ۷ تن در هکتار
 نهال گردوی فرنور: رقمی سردسیری و کاغذی مناسب برای مناطق کوهستانی با ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، تناژ ۷ تن در هکتار، دیرگل مغز گردوی با کیفیت و پرچرب
 نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: رقمی محبوب سازگار با تمامی اقلیم‌ها با ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، مقاوم به سرما و یخبندان تا ۳۰ درجه، باردهی فوق العاده ۸ الی ۱۲ تن در هکتار دیرگل، مقاوم به بلایت آنتراکنوز

قیمت نهال گردو در گیان

در جهت استعلام کوتاه‌تر، راحت‌تر و سریع‌تر قیمت نهال گردو در گیان می‌توانید به لینک زیر مراجعه کرده و از قیمت کلیه ارقام نهال گردو در گیان مطلع شوید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در گیان نهالی سودآور با داشتن میوه‌های بازار پسند، صادراتی و بدون آفت و همچنین نهالی کم زحمت در پروسه آبیاری، هرس و سمپاشی و کوددهی است. نهالی که در برابر آفات و تغییرات نوسانات اقلیمی و خاکی کمتر بیمار شود می‌تواند برای باغدار بهترین نهال گردو باشد.

نهالستان گردو در گیان 

برتر نهال مجهزترین و موفق‌ترین نهالستان گردو در گیان به صورت اینترنتی است که باغداران عزیز می‌توانند نهال‌های مورد نظر خود را از نظر پربار بودن، سازگاری و ضمانت دو ساله به همراه شناسنامه اصیل از این مرکز با اطمینان خاطر دریافت کنند.
با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه گیان می‌توانید با رقم‌های قابل کاشت و سازگار با این بخش آشنا شوید.

کلام آخر

با توجه به موقعیت شهر گیان و متعدد بودن باغات گردو برای برداشت بالاترین سود و بهره‌مندی از ظرفیت‌های خدادادی بالای این بخش می‌توانید با همراهی برتر نهال و با کمک نهال‌های سازگار و با کیفیت این بخش باغداری بسیار موفق با سوددهی کلان را تجربه کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب گیان و خرید نهال در گیان اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال