خرید نهال گردو در چغادک✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار چغادک

مختصات جغرافیایی شهر چغادک بر روی نقشه ایران ۲۸٫۹۸۶۰° شمالی و ۵۱٫۰۳۶۴° شرقی درج شده است؛ شهر چغادک جزو زمین‌های جلگه‌ای ساحلی استان بوشهر شناخته شده و در شرق بندر بوشهر قرار گرفته است؛ تعداد جمعیت در سال ۱۴۰۰ در شهر چغادک حدود ۳۱٬۷۰۲ نفر بوده و مساحت این شهر تنها ۲۷۹ هکتار هست؛ اکثر مردم مشغول کشاورزی و دامپروری هستند، در ادامه شرایط اقلیمی چغادک را برای احداث باغ گردو توضیح خواهیم داد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی چغادک

شرایط اقلیمی چغادک، به خاطر قرار گرفتن در سواحل خلیج فارس جزو مناطق گرمسیری و جلگه‌ای شناخته می‌شود؛ اقلیم غالب شهر چغادک گرمسیری مرطوب بوده و در واقع آن را به عنوان یک شهر شرجی با میانگین دمای ۲۸ درجه سانتیگراد معرفی کرده‌اند؛ بارش باران در این منطقه کمتر از ۲۵۰ میلیمتر بوده و برای باغداری و کشاورزی از آب‌های زیرزمینی استفاده می‌کند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بوشهر

تاریخچه باغات گردو در چغادک

به خاطر ریسک بالای احداث باغ گردو در چغادک تاریخچه علمی و چندان موثقی در دست نیست؛ در واقع ما در این مقاله می‌خواهیم آگاه سازی برای کشاورزان شهر چغادک انجام داده و به آنها بگوییم برخی از نهال‌های گردو از جمله نهال گردو پکان آمریکایی امکان کاشت و باردهی بالا در شهر چغادک دارند؛ البته اگر باغداری مشتاق خرید نهال گردو و احداث باغ گردو در چغادک باشد باید تمامی مراحل علمی و فنی آن را گذرانده و اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در چغادک

کاملا مشخص است احداث باغ گردو در چغادک با چالش‌ها و مشکلات زیادی روبرو خواهد بود از آنجایی که اکثر درختان گردو نسبت به دمای شرجی حساس هستند کار را برای کشاورزان این منطقه سخت‌تر کرده است، بنابراین آنها تنها می‌توانند نهال گردو آمریکایی را انتخاب کنند که سیستم دفاعی قوی‌تری در برابر این شرایط دارد.

 

آیا کاشت نهال گردو در چغادک حالت اقتصادی دارد؟

تا زمانی که کشاورز اطلاعات کافی و تخصصی در مورد زمین زراعی خود به دست نیاورد، نمی‌توان در مورد سودآور بودن نهال گردو در چغادک اظهار نظر کرد؛ کشاورزان با خرید نهال گردو از مراکز معتبر و دریافت مشاوره ایمنی و فنی می‌توانند از سوددهی باغات گردو در شهر خود مطمئن باشند.

 

خرید نهال گردو در چغادک

خرید نهال گردو در چغادک با محدودیت‌های زیادی روبرو هست؛ چون نهال گردو احتیاج به آبیاری منظم دارد بنابراین کشاورزان باید مطمئن باشند که در زمین زراعی آن‌ها منبع تامین آب مورد نیاز درخت گردو فراهم باشد؛ همچنین کشاورزان قبل از خرید نهال گردو در چغادک باید اطلاعات علمی و تخصصی کافی در مورد نگهداری از باغ گردو را کسب کنند.

فروش نهال گردو در چغادک

آمار فروش نهال گردو در چغادک کمتر از حد انتظار است، از نظر تئوری و علمی برخی از درختان گردو از جمله نهال گردو آمریکایی قابل کاشت در این منطقه بوده و سوددهی مناسب و تقریباً اقتصادی برای کشاورزان خواهد داشت.

نهال گردو مناسب چغادک

تنها نهال گردو آمریکایی می‌تواند شرایط منحصر به فرد و طاقت فرسای شهر چغادک را تحمل کند، این نهال زودگل و گرمسیری بوده، بازه دمایی منفی منفی ۲۰ تا ۵۵ درجه سانتیگراد را تحمل می‌کند؛ مهمترین مزیت نهال گردو پیکان آمریکایی نداشتن محدودیت ارتفاعی و خود سازگار بودن آن هست.

انواع نهال گردو در چغادک

متاسفانه با توجه به اقلیم ساحلی، شرجی و نیمه بیابانی شهر چغندک ما تنها می‌توانیم یک نمونه نهال آمریکایی به شما معرفی کنیم؛ در عوض این نهال به صورت تضمینی در این شرایط رشد کرده و باردهی مناسبی از خود نشان می‌دهد؛ نهال گردو پکان امریکایی جز نهال‌های سازگار با شهر چغادک محسوب می‌شود.

قیمت نهال گردو در چغادک

از آنجایی که تنها نهال گردو پیکان آمریکایی قابل کاشت در شهر چغادک هست باید بگوییم قیمت نهال گردو پیکان آمریکایی در سال ۱۴۰۲ بدون در نظر گرفتن هزینه بسته‌بندی و هزینه ارسال همچنین در صورت عمده ۱۱۰ هزار تومان برآورد شده است؛ شما می‌توانید با پیش خرید نهال گردو پکان آمریکایی برای سال ۱۴۰۳ آن را سیو کرده و با همین قیمت سال جاری خریداری کنید، برای استعلام قیمت نهال گردو در چغادک می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

بهترین نهال گردو

از نظر اقتصادی بهترین نهال گردو در چغادک نهال گردو پکان آمریکایی هست؛ همانطور که اشاره کردیم قیمت نهال گردو در چغادک ۱۱۰ هزار تومان هست؛ نهال گردو پیکان آمریکایی پایه بلند هست بنابراین فاصله‌ای که برای کاشت آن در نظر می‌گیرند ۱۲ متر است یعنی در یک هکتار زمین شما می‌توانید؛ ۷۰ اصل نهال گردو را کاشت کنید بنابراین تنها سرمایه اولیه برای خرید نهال گردو برای احداث باغ پکان آمریکایی در یک هکتار زمین مبلغ ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان براورد شده هست؛ این مبلغ در قیاس با دیگر سرمایه‌گذاری صنعت کشاورزی، کمترین و اقتصادی‌ترین مورد محسوب می‌شود.

نهالستان گردو در چغادک

از نظر مهندسین نهالستان گردو در چغادک احداث باغ گردو در شرایط خاص مقرون به صرفه و اقتصادی خواهد بود، البته باغداران نباید انتظار سود میلیاردی در یک هکتار زمین گردو در شهر چغادک داشته باشند؛ ولی سوددهی باغ گردو در شهر چغادک به اندازه‌ای مقرون به صرفه و اقتصادی خواهد بود که باعث رضایت باغداران و کشاورزان می‌شود.

کلام آخر

با توجه به اینکه در شهر چغادک می‌توان گوجه فرنگی و صیفی‌جات همچنین گندم را کاشت مشخص است که می‌توان در اطراف شهر چغادک کمی دورتر از ساحل، درختان گردو را نیز کاشته و به سوددهی رسید؛ ولی توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان بدون مشورت کردن از مهندسین نهالستان یا مشاوران جهاد کشاورزی منطقه خود این کار را انجام ندهید؛ حتماً میزان سوددهی و شرایط نگهداری باغ گردو را در منطقه سنجیده سپس اقدامات لازم را انجام دهید، البته شما می‌توانید با مراجعه به سایت خرید نهال میوه در چغادک در سایت برتر نهال با انواع نهال میوه گرمسیری سازگار با این منطقه آشنا شوید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر چغادک می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در چغادک مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال