خرید نهال گردو در هیر✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار هیر

پیشینه و قدمت طولانی که درخت گردو در کشورمان دارد موجب شده این درخت و محصول آن تاثیرات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زیادی بر روی جامعه روستایی کشور داشته باشد به طوری که در تمام مناطقی از کشور که امکان کاشت آن میسر بوده است درختان گردو قابل مشاهده هستند که این نشان از اهمیت این محصول در کشورمان است.

شرایط اقلیمی هیر

شهر هیر در جنوب شهرستان اردبیل واقع شده است و در ارتفاع 1572متری از سطح دریا قرار گرفته است که آب و هوای این شهر در فصل پاییز و زمستان سرد و پربارش و در فصل تابستان بسیار معتدل و کمی گرم است از همین رو دارای طبیعتی زیبا و فوق العاده است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

تاریخچه باغات گردو در هیر

زمان تاسیس این شهر تاریخی و کهن به 230 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد و از همان زمان تا به حال درختان میوه فراوانی در این شهر رشد کرده‌اند که یکی از این درختان، درخت گردو است این درخت به ذاته عمر طولانی می‌کند و اقلیم مطلوب هیر موجب شده که بر عمر این درخت افزوده شود از همین رو شاهد درختانی کهنسال اما پایدار در این شهرستان هستیم.

همچنین برای خرید نهال گردو از شهر قززوین به صفحه خرید نهال گردو در قزوین مراجعه کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در هیر

احداث هر باغ میوه‌ای یکسری اصول و قوائد دارد که باغ گردو نیز از این اصول مستثنی نیست و باغداران باید قبل از احداث باغ با این اصول آشنا شوند در این راستا لازم است محلی مناسب که مطابق استاندارهای باغبانی باشد برای احداث باغ در نظر بگیرند و بعد از بررسی شرایط خاک و منابع آبی آن، باید بهترین نهال‌های گردو را طبق یک الگوی کاشت صحیح در زمین غرس کنند سپس یک برنامه‌ی آبیاری، کوددهی و هرس مشخص و منظمی داشته باشند.

آیا کاشت نهال گردو در هیر حالت اقتصادی دارد؟

زمانی که بخواهیم کاری را از نظر اقتصادی ارزیابی کنیم باید یک ماشین حساب در کنار دستمان قرار دهیم این موضوع در مورد کاشت و احداث باغ گردو در هیر نیز صادق است.

پس قبل از شروع کاشت نهال بایستی تمام هزینه‌های مربوط به خرید یا اجاره زمین، ادوات کشاورزی، خرید نهاده‌های کشاورزی ( سم، کود و نهال)، هزینه‌های کارشناس باغ، کارگر و غیره را برآورده کرد و قیمت هر کیلو گردو را در داخل و خارج از کشور محاسبه کرد سپس گفت که آیا کاشت نهال گردو در هیر حالت اقتصادی دارد یا خیر.

خرید نهال گردو در هیر

افرادی که قصد احداث باغ گردو دارند قبل از خرید نهال گردو باید فواصل کاشت، شرایط آب و هوایی و خاک باغ خود را بررسی کنند و براساس این موارد تعداد نهال‌های مورد نیاز برای کاشت را مشخص کنند در این صورت می‌توانند با اطمینان خاطر اقدام به خرید نهال گردو کنند.

فروش نهال گردو در هیر

گاها دیده شده برخی از باغداران از درختان خود قلمه تهیه می‌کنند و به باغداران دیگر می‌فروشند که باید گفت این خرید این چنین نهال‌هایی توصیه نمی‌شود زیرا هیچ ضمانتی در مورد سالم بودن نهال، میزان باردهی و حتی مورد تائید بودن رقم آن وجود ندارد و از آن جایی درخت گردو عمر زیادی می‌کند و محصول با ارزشی تولید می‌کند انتخاب نهال مناسب آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

نهال گردو مناسب هیر

هر نوع نهالی گردویی برای هیر مناسب نیست و باید از نهال‌هایی استفاده کرد که دارای ویژگی‌های زیر باشند.

  • مقاوم به سرمای مناطق کوهستانی
  • تاخیر در زمان گلدهی یا به اصطلاح دیر گل بودن
  • نهال‌هایی مناسب مناطق مرتفع و با فاصله زیاد از سطح دریا
  • نهال‌هایی با قامتی کوتاه به دلیل سهولت داشت و برداشت

انواع نهال گردو در هیر

اقلیم سرد و کوهستانی هیر برای بسیاری از ارقام سردسیری گردو مانند نهال گردو تخم مرغی ژنوتیپ برتر، نهال گردو سجنو، نهال گردو جمال، نهال گردو بوانات، نهال گردو خوشه‌ای فرانسه، نهال گردو پالیز تیپ 7، نهال گردو شبین و غیره مناسب هستند.

قیمت نهال گردو در هیر

میزان کیفیت با میزان قیمت رابطه مستقیم دارد این موضوع در مورد نهال گردو نیز صادق است از همین رو کارشناسان و محققین بخش کشاورزی همیشه به دنبال‌ نهال‌هایی با بهترین ژنتیک و کیفیت بوده‌اند که نه تنها بتوانند معضلات این بخش را حل کنند بلکه با فروش آن‌ها بتوانند به سود قابل توجهی دست پیدا کنند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اردبیل

بهترین نهال گردو

از میان انواع ارقام معرفی شده در بالا نهال گردو پالیز تیپ 7 یکی از بهترین نهال‌های گردو در هیر است زیرا دارای چنین مشخصاتی است:

  • شروع باردهی: از سال نخست بعد ار کاشت
  • میزان باردهی: 10-8 تن در هکتار
  • زمان گلدهی: دیرگل و از نیمه دوم فروردین
  • ارتفاع از سطح دریا: قابلیت کاشت در مناطقی با ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا
  • نوع گرده افشانی: بدون نیاز به رقم گرده زا

نهالستان گردو در هیر

یکی از نهالستان‌های واقع در هیر به نام نهالستان برتر نهال در زمینه تولید و فروش نهال گردو در استان اردبیل سرآمد هستند زیرا تجربه و تخصص بالایی در زمینه‌ی تولید نهال گردو دارند و نهال‌های تولیدی آن‌ها نه تنها نیاز این شهرستان را تامین می‌کند بلکه قابلیت فروش در دیگر شهرها را نیز دارد.

کلام آخر

احداث باغ گردو در هیر یک سرمایه گذاری کم ریسک و بلند مدت است زیرا میزان تقاضا و قیمت محصول آن در بازار زیاد اما پرورش آن کم دردسر است از همین رو برای بهره برداری صحیح از این درخت باید کاشت، داشت و برداشت اصولی آن را در بین باغداران رواج داد یکی از این کارهایی که در این مسیر می‌توان انجام داد آگاه ساختن باغداران به کاشت نهال‌های اصلاح شده است تا محصولی با کیفیت بالا تولید کنند. همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های دیگر که در شهر هیر می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در هیر مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

ارتباط با برترنهال