خرید نهال در حمیدیا✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان حمیدیا

شهر حمیدیا تا قبل از سال ۱۳۷۲ شهری مستقل و بزرگ با جمعیتی بالغ بر ۵۱۷۳۹ نفری بوده که بخش بزرگی از آن اقلیت زرتشتی هستند. این شهر با قرارگیری در ارتفاع ۱۲۵۳ متری و به تبعیت از نزدیکی به کویر مرکزی آب و هوای نیمه بیابانی سرد و خشک دارد. این شهر قابلیت کشت انواع نهال‌های میوه مانند زردآلو، پسته، انار، انجیر، سیب، بادام و در مناطق مرتفع آن گردو را دارد. در این شهر کشاورزی عمدتاً با کاشت گیاهان کم آبخواه مانند گندم، جو، زعفران، گیاهان دارویی، غلات و دانه‌های روغنی برقرار است.
شهر حمیدیا جزئی از دشت‌های کویری در حوزه آبریز اردکان و یزد است که میانگین بارشی بسیار پایینی در حدود ۶۰ الی ۱۰۰ میلی‌متر در سال داشته و با کمینه دمایی منفی۵ و بیشینه دمایی ۴۵ درجه شهری گرم با بارندگی‌های کم است که برای ادامه‌دار بودن حوزه کشاورزی از ذخایر آبی زیرزمینی بهره‌برداری می‌شود.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در حمیدیا

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال دریزد

نهالستان حمیدیا

امروزه با توجه به کمبود بارش‌ها و وجود معضل خشکسالی در جهت ارتقاء تولیدات باغی و کیفیت میوه‌های برداشتی بسیاری از باغداران به دنبال نهال‌های مقاوم و اصلاح شده با خصوصیات باردهی بالا هستند که ممکن است در نهالستان حمیدیا چنین ارقامی با کمبود و بعضاً با عدم موجودی روبرو باشد. در همین راستا کمک گرفتن از نهالستان‌های تخصصی و اینترنتی مانند برتر نهال که دارای کلیه ارقام اصلاحی، پیوندی، وارداتی، تجاری، بومی و محلی در کیفیت بالا هست می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

باغداری در حمیدیا

در شهر حمیدیا با توجه به کمبود بارش‌ها و بالا بودن بهره‌مندی از آب‌های زیرزمینی، جهت مدیریت و مستمر بودن این ذخایر زراعت و باغداری به سوی تغییر الگوی کشت حرکت کرده و نهال‌های کم آبخواه مانند پسته، بادام، انار، زردآلو و انگور مورد کشت قرار می‌گیرند.
مهمترین مسئله در حوزه باغداری در حمیدیا مدیریت منابع آبی و شناخت بهترین روش‌های آبیاری و حفظ رطوبت خاک است. کاشت نهال در خاکی با بافت لومی و شنی باعث نگهداری و ذخیره آب به مدت طولانی و سیرابی بهتر ریشه‌های عمیق شده و همچنین با کمک آبیاری قطره‌ای و معدوم سازی علف‌های هرز پیرامون درخت با استفاده از مالچ پاشی میتوان دور آبیاری را مدیریت و از تضعیف نهال جلوگیری کرد.

 

نهال فروشی در حمیدیا

یکی از مراحل شروع باغداری در این شهر خرید نهال از نهال فروشی در حمیدیا است. با توجه به محدود بودن نهالستان‌های تخصصی و پیوندی جهت خرید رقم‌های اصلاحی و پربار برای کاشت می‌توانید از نهالستان‌های اینترنتی موفق این خرید را به صورت آنلاین انجام دهید. خرید آنلاین دارای شاخصه‌های زیر خواهد بود.
• میسر بودن امکان پیش خرید از نهالستان معتبر
• جستجو در اینترنت و مقایسه نهالستان‌ها و انتخاب مرکزی معتبر دارای مجوز و خدمات پس از فروش با قیمت نهال مناسب
• پایین آمدن قیمت نهال به دلیل خرید مستقیم از نهالستان و کمرنگ‌تر شدن حضور واسطه‌ها
• خرید در کوتاه‌ترین زمان و صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های ایاب و ذهاب

فروش نهال در حمیدیا 

در مراجعه به نهالستان‌های تولید، پرورش و فروش نهال در حمیدیا باید از قبل شناخت خوبی از اعتبار و حسن سابقه نهالستان داشته و هزینه خود را با خرید نهال‌های بی‌هویت از مراکز بدون مجوز و بی‌مسئولیت هدر ندهید. در صورت خرید از فروشنده‌های سیار یا نهالستان‌ها ناشناخته و بدون مجوز به دلیل عدم تعهد در قبال نهال هیچگونه حقوقی برای پیگیری و مطالبه‌گری نخواهید داشت.

قیمت نهال در حمیدیا

نهال‌های میوه با توجه به فراوانی و همچنین متفاوت بودن میزان بازدهی، بازه سنی، خارجی یا ایرانی بودن، عمر باردهی و هزینه‌های تولیدی متفاوت دارای قیمت‌های متغیری هستند که آگاهی از آنها نیازمند مرجعی مناسب و دقیق است. به همین منظور با کمک لینک زیر آگاهی خوبی از قیمت نهال در حمیدیا کسب خواهید کرد.

خرید نهال بادام در حمیدیا

شاید یکی از اصلی‌ترین نهال‌های منتخب برای شروع باغداری در کنار نهال پسته خرید نهال بادام در حمیدیا است. این نهال به دلیل کم آبخواه بودن در اقلیم‌هایی با گرمای بالا و کم آبی مانند حمیدیا مورد توجه قرار گرفته است. این نهال با میوه‌ای دارای پوسته سخت در برابر بادهای سوزان، خشکی و گرما مقاومت خوبی داشته و با کمترین دور آبیاری می‌توان آن را چ پرورش داد و مدیریت کرد. نهال آذرخوشه‌ای، شاهرودی ۷ ، تونو و سنگی رقم‌های قابل کاشت در این اقلیم خواهند بود اما برای دریافت اطلاعات تخصصی‌تر می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

خرید نهال میوه در حمیدیا

جدول زیر مجموعه‌ای از ارقام است که با توجه به متفاوت بودن مناطق دشتی، دامنه‌ای و کوهپایه حمیدیا می‌توان از هر کدام بهره‌مند شد و مورد کشت قرار داد. اما با خرید نهال میوه در حمیدیا از ارقام مانند پسته، بادام، زردآلو، انگور، انار، توت، انجیر و … می‌توانید این پروسه را با سودآوری بالا مشاهده کنید لذا برای داشتن نهال‌های مقاوم، ضمانت‌دار، عاری از آفات به همراه گارانتی ۲ ساله از برتر نهال می‌توانید خریدی مطمئن و اقتصادی داشته باشید.
در صورت تمایل نهال‌های گردوی مناسب این بخش را می‌توانید در صفحه خرید نهال گردوی حمیدیا ملاحظه کنید.

 

نوع نهال رقم نهال
نهال سیب سیب دماوند، سیب گلابی ، سیب قرمز فرانسه، سیب سبز، سیب گلدن ورد قرمز
نهال پسته پسته هیبریدی، پسته ممتاز، پسته رفسنجان، پسته بنه
نهال گلابی گلابی مشو، گلابی شینگو، گلابی دوشیز، گلابی پرتقالی
نهال بادام بادام آذر خوشه‌ای، بادام شکوفه، بادام ربیع، بادام مامایی
نهال گیلاس گیلاس مرتون گلوری، گیلاس سیاه مشهد، گیلاس سم
نهال انگور انگور شامپاین شرابی، انگور کندری، انگور فخری
نهال خرمالو خرمالو ارموند، خرمالو گوجه‌ای، خرمالو تاباتا
نهال انجیر انجیر سیاه، انجیر زرد، انجیر عسلی
نهال انار انار واندرفول ، انار میکس ساوه، انار ژله‌ای
نهال زیتون زیتون کنسروالیا ، زیتون اسرائیلی ، زیتون خوراکی
نهال سنجد سنجد قزل، سنجد محلی، سنجد حاج حسینی
نهال زینتی صنوبر نقرا، بید مشک، بید مجنون، اقاقیا
نهال آلبالو آلبالو مجاری، آلبالو گیسی، آلبالو بوترمو
نهال هلو هلو انجیری مور، هلو زعفرانی، هلو کاردی، هلو انجیری خونی
نهال شلیل شلیل انجیری، شلیل مغان، شلیل سان گلد، شلیل سبز
نهال زرشک زرشک پفکی، زرشک وحشی، زرشک بی دانه سیاه
نهال آلو آلو بلک دیاموند، آلو قرمز خورشتی، آلو قطره طلا
نهال زردآلو زردآلو رکسانا، زردآلو سفید مراغه، زردآلو قیسی،
نهال بلوبری بلوبری ایرانی، بلوبری گراپ، بلوبری دوک
نهال زغال‌اخته زغال‌اخته فلوریدا، زغال‌اخته فومینا، زغال‌اخته سیاه
نهال توت توت موزی سفید، توت هرات، توت موزی سیاه
نهال ازگیل ازگیل ژاپنی، ازگیل جنگلی، ازگیل قرمز
نهال به به گلابی، به ایتالیایی، به
نهال عناب عناب سیرجان، عناب ترکیه، عناب قائنات، شاه عناب
نهال گل‌محمدی گل‌محمدی بی خار، گل‌محمدی دیم، گل‌محمدی خاردار
نهال فندق فندق قزوین، فندق بارتلر، فندق بارسلونا
نهال گوجه سبز گوجه سبز زودرس، گوجه سبز مراغه، گوجه قرمز آمریکایی

 

کلام آخر

از آنجایی که ملاک اصلی در موفقیت در حوزه باغداری داشتن نهال‌های مناسب و مطابق با شرایط آب و هوایی شهر حمیدیا است می‌توانید این موفقیت را با خرید نهال از برتر نهال کسب کنید. نهال انتخابی و کاشته شده با مقاومت و سازگاری خود تعیین کننده زحمات و هزینه‌های رسیدگی و مراقبتی خواهد بود و در نهایت میزان باردهی و سود نهایی باغدار به آن بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر حمیدیا کاشت به صفحه خرید نهال گردو در حمیدیا مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال