خرید نهال گردو در نقده✔️ قیمت انواع نهال گردو نقده

نقده از جمله شهرهای استان آذربایجان غربی است که به دلیل قرارگیری در بخش شمال غربی کشور جزو مناطق کوهستانی و سردسیری است و می‌تواند بستری مناسب برای کاشت نهال گردو باشد. در این نوشتار سعی می‌گردد با معرفی اقلیم نقده، ارقام نهال گردو و سازگارترین آنها اطلاعات خوبی در اختیار سرمایه‌گذاران و باغداران عزیز گذاشته شود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

شرایط اقلیمی نقده

شهر نقده با سطح ارتفاع از دریا ۱۳۳۰ متری و قرارگیری در بخش کوهستانی کشور دارای آب و هوای کوهستانی و سردسیری است. همچنین جریانات و توده‌های هوایی سردسیری باعث افزایش‌ بارندگی‌های فصلی این شهر شده است. بارش‌های مطلوب باعث حاصلخیزی خاک و سرسبزی اراضی و جلگه‌های شهر نقده شده و مطلوب بودن شرایط کشاورزی و جوی باعث شده که ارقام سردسیری و مقاوم به سرما همچون نهال گردو بتوانند بیشترین بهره‌وری و بازدهی را در این ناحیه داشته و یکی از منابع سودآور جهت سرمایه‌گذاری باشند. همچنین برای خرید نهال گردو در شهرهای دیگری مانند تبریز به صفحه خرید نهال گردو در شهر تبریز مراجعه کنید.

تاریخچه باغات گردو در نقده

با توجه به منابع طبیعی و شرایط مساعدی که در گذشته برقرار بوده شهر نقده از جمله شهرهای پررونق در بخش باغات گردو بوده است. می‌توان به جرات گفت که کشاورزی و باغداری از جمله مشاغل پررونق نیاکان و اجدادمان در این نواحی بوده است، اما امروزه به دلیل تغییر روند بارش‌ها، گرمایش زمین و کمبود منابع آبی باغداری مستلزم دانش و آگاهی و بکارگیری شیوه‌های نوین  باغداری است. سرمایه‌گذارانی که قصد احداث باغ گردو در شهر نقده را دارند می‌توانند با توجه به حاصل خیزی و منابع طبیعی و ظرفیت‌های بالقوه این شهر و با توجه به پیشینه باغداری و ارقام نهال گردوی سازگار بهترین و هوشمندانه‌ترین تصمیم را اتخاذ کرده و باغداری کم هزینه و پرسودی را تجربه کنند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نقده

احداث باغ گردو از جمله پروسه‌هایی است که تمامی مراحل آن نیازمند دانش بوده و برای موفقیت پروسه باید اطلاعات جامعی در خصوص موارد زیر اتخاذ گردد.

 • انتخاب اقلیم مناسب
 • انتخاب رقم نهال گردو متناسب با شرایط اقلیمی
 • توجه به میزان منابع آبی و بارندگی منطقه
 • مناسب بودن خاک
 • رعایت تمامی اصول کاشت
 • نوسانات دمایی منطقه
 • توجه به پیشینه باغداری
 • اطلاع از نیازهای گیاهی نهال گردو و شناخت بیماری‌های رایج آن

آیا کاشت نهال گردو در نقده حالت اقتصادی دارد؟

در جواب این سوال می‌توان با قاطعیت گفت که بله، کاشت نهال گردو در نقده بسیار سودآور بوده و جنبه اقتصادی بالایی دارد، زیرا با توجه به مقاومت نهال گردو به سرما و نیاز سرمایی آن اقلیم نقده می‌تواند بهترین ناحیه برای کاشت و پرورش نهال گردو باشد. زیرا نهال گردو جهت باردهی و شکوفایی باید در مناطق سردسیری کاشته شود تا در دوره خواب، نیاز سرمایی آن تامین شود از این رو شهر سردسیری نقده می‌تواند بهترین گزینه باشد.

خرید نهال گردو در نقده

خرید نهال گردو در نقده از مهمترین اقداماتی است که می‌تواند میزان باروری و سوددهی باغ گردوی شما را تحت تاثیر قرار دهد. پس انتخاب نهالستان معتبر جهت خرید نهال گردو در نقده بسیار مهم تلقی می‌شود. مراجعه به نهالستان‌های معتبر و مراکزی که بتواند شما را در انتخاب رقم مناسب با شرایط اقلیمی متناسب کمک کند و همچنین نهال‌های با کیفیت و سالم را ارائه دهد می‌تواند در نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار باشد.

فروش نهال گردو در نقده

با توجه به اینکه باغداری مستلزم هزینه‌های بالایی است از این رو بسیاری از سرمایه‌گذاران سعی می‌کنند با خرید نهال از مراکز فروش نهال گردو در نقده، پروسه باغداری را کوتاه‌تر کرده و زودتر شاهد باردهی و رشد آن باشند. با توجه به گستردگی ارقام نهال گردو هنگام خرید باید فروشنده نهال‌های مقاوم و سازگار را در اختیار مشتری قرار دهد. همچنین نهال‌هایی که برای فروش عرضه می‌کند دارای کیفیت، گارانتی باشد. نهال مورد نظر از نظر سلامت و مقاومت آزمایشات لازم را پشت سر گذاشته و دارای تاییدیه سلامت و قرنطینه باشد.

نهال گردو مناسب نقده

با توجه به سردسیری بودن شهر نقده و وجود سرمای دیررس بهاره مناسب‌ترین ارقام برای این شهر ارقام دیرگل و سردسیری هستند، از جمله این ارقام می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نهال گردوی ژنوتیپ پالیز تیپ ۷، ۸، ۹
 • گردوی فرنور
 • گردوی چندلر

انواع نهال گردو در نقده

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9: نهال سردسیری، دیرگل سازگار در دمای منفی ۳۰ درجه و دمای ۴۵ درجه در تابستان، مناسب برای ارتفاعات ۰ تا ۳۰۰۰ متری از سطح دریا
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 8 : نهالی مقاوم به دمای منفی ۳۰ درجه و مثبت ۴۵ درجه، محدودیت سطح ارتفاع از سطح دریا نداشته، پربازده و دوبار گل
 • نهال گردو کانادایی: نهال دیرگل و سردسیری، مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری از سطح دریا با باردهی ۱۰ تن در هکتار

نهال گردو چندلر: نهالی مقاوم به دمای منفی ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه، دیرگل، مناسب برای ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری

نهال گردو فرنور پیوندی: نهالی پربازده، سردسیری و دیرگل با تناژ ۴ تن در هکتار، مناسب برای ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری از سطح دریا

 

قیمت نهال گردو در نقده

هوشمندانه‌ترین تصمیم هنگام خرید نهال گردو مراجعه به سایت‌ها و نهالستان‌های معتبری چون برتر نهال و استعلام قیمت نهال گردو در نقده است. با این کار شما شناخت بیشتری از کیفیت، رقم نهال و قیمت آن به دست آورده و نهال مورد نظر را با مرغوبیت بیشتر و قیمت مطلوب‌تر تهیه خواهید کرد. البته قیمت نهایی با توجه به موارد زیر متغیر است.

 • خرید نهال از نهالستان‌های معتبر یا خرده فروشی‌ها
 • داشتن کارت‌های سلامت، اصالت، قرنطینه و ضمانت برگشت
 • سن نهال
 • رقم نهال
 • کیفیت، ژنتیک و مقاومت نهال

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو نهالی است که در برابر عوامل  بیماریگر و آفات مقاومت داشته و در مواجهه با کم آبی و خشکسالی تحمل بالایی داشته باشد. بیشترین محصول دهی را در هکتار داشته و جز ارقام زود بازده باشد تا هزینه‌های باغداری کمتر شده و کیفیت و بازارپسندی میوه آن بالا باشد.

همچنین برای خرید نهال گردو از شهر ارومیه به صفحه خرید نهال گردو در ارومیه مراجعه کنید.

نهالستان گردو در نقده

با توجه به اطلاعات ذکر شده در مورد نهال گردو مهم‌ترین قدم انتخاب مراکز معتبر و مجوزدار جهت خرید نهال گردو با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت است. در این خصوص می‌توانید با سایت برتر نهال و کارگروه با تجربه و متخصص آن جهت خرید ایده‌آل و تضمین شده نهال مورد نظر خود در ارتباط باشید.

کلام آخر

با توجه به اینکه نهال گردو دارای میوه بسیار پرسود و بازار پسندی است و حتی برگ، چوب و پوست گردو آن نیز قابلیت فروش و درآمدزایی دارد از این رو سرمایه‌گذاری برای خرید نهال گردو و احداث باغ آن با توجه به شرایط اقلیمی و رعایت اصول باغداری نوین می‌تواند شما را در رسیدن به درآمد چندین برابری یاری کند. برتر نهال مرجعی معتبر جهت خرید نهال گردوی مناسب با اقلیم شهر نقده بوده و شما عزیزان می‌توانید با خرید مطمئن و مطلوب از خدمات و مشاوره‌های مهندسین در خصوص باغداری کم هزینه و اصولی نیز بهره‌مند شوید.

باغداران عزیز نقده برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه انواع ارقام نهال‌های میوه که می‌توان در نقده کاشت کرد به صفحه خرید نهال در نقده مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال