خرید نهال گردو در کردکوی✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کردکوی

با توجه به اقلیم شهر مدیترانه‌ای کردکوی مراجعه به نهالستان‌های معتبر و گرفتن مشاوره‌های تخصصی از افراد متخصص و صاحب تجربه می‌تواند کمک فزآینده‌ای به سرمایه‌گذاران هنگام احداث باغ گردو در این شهر کند. در راستا مطالعه این مقاله می‌تواند خالی از لطف نبوده و آگاهی شما را از اقلیم شهر و احداث باغ گردو افزایش دهد.

نمایش محصولات


شرایط اقلیمی کردکوی

کردکوی از جمله شهرهای شمالی کشور واقع در ۳۰ کیلومتری گرگان و مجاور دریای خزر است. به جهت قرارگیری در دامنه البرز و تحت تاثیر جریانات توده‌ای دارای آب و هوای کوهستانی، سردسیری و مدیترانه‌ای است. تابستان‌های معتدل و زمستان‌های پر برف و سردسیری باعث افزایش سطح آب‌های زیرزمینی و منابع آبی این شهر شده و تمامی این فاکتورها در حاصلخیز بودن خاک و مستعد بودن اراضی آن در بخش کشاورزی و باغداری نقش داشته و آن را در زمره بهترین اقلیم‌ها برای کاشت نهال گردو در ارقام نیمه سردسیری کرده است.

تاریخچه باغات گردو در کردکوی

شهر مدیترانه ای کردکوی به دلیل نوع اقلیم، حاصلخیز بودن و داشتن پتانسیل‌های بالا در زمینه کشاورزی از دیرباز بستری مناسب برای باغدار و تولید میوه‌های باغی بوده است. بر این اساس می‌توان نتیجه گرفت که ارقامی که بیشترین سازگاری را با این اقلیم دارند و توانسته‌اند بیشترین باردهی و تراز تجاری باغ را رقم بزنند برای کاشت مناسب هستند. ارقام معادله و نیمه سردسیری به دلیل مقاومت در برابر تنش‌های محیطی، نوسانات دمایی و سرمای دیررس بهاره می‌توانند سازگارترین ارقام برای اقلیم کردکوی بوده و علاوه بر تضمین سرمایه‌گذاری در این بخش، سودآوری بی‌نظیری را خواهند داشت.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کردکوی

 • بستر انتخاب شده برای احداث باغ از نظر شرایط اقلیم، نوسانات دمایی و عرض جغرافیایی دارای شرایط مساعدی باشد.
 • بستر خاک و زمین باغ متناسب با رقم انتخابی بوده و اقدامات لازم با توجه به آنالیز خاک در جهت تقویت و اصلاح آن صورت بگیرد.
 • از نظر فواصل کاشت زمین باغ علامت گذاری شود  تا در آینده همه نهال‌ها با دریافت یکنواخت نور، عناصر تغذیه‌ای رشد مطلوبی داشته باشند.
 • باغدار شناخت کافی از نوع رقم، زمان کاشت مناسب و طریقه کاشت آن داشته باشد.
 • رقم انتخاب شده متناسب با میزان بارش منطقه باشد تا بتوان با تامین نیاز آبی آن نهال را از تنش‌های آبی حفظ کرد.
 • داشتن شناخت کافی از نیازهای تغذیه‌ای نهال گردوی انتخاب شده، آفت‌ها و دشمنان نهال

آیا کاشت نهال گردو در کردکوی حالت اقتصادی دارد؟

چنانچه ارقام سردسیری و دیرگل برای کاشت در این اقلیم انتخاب شود می‌تواند با توجه به شرایط جوی کردکوی بهترین عملکرد بازدهی و باردهی را داشته باشند. از این رو می‌توان به جرات گفت که با کاشت ارقام سردسیری و دیرگل در کردکوی می‌توان کاشت نهال گردو را اقتصادی و سودآور توجیه کرد. البته نزدیکی این شهر به مرز نیز در بخش صادرات بسیار کمک کننده بوده و بر سودآوری کاشت نهال گردو می‌افزاید.

خرید نهال گردو در کردکوی

توجه به اینکه احداث باغ گردو شامل هزینه‌های بالایی است و همچنین خرید نهال گردو خود دربرگیرنده هزینه بوده، باید هنگام خرید نهال گردو از تخصصی و معتبر بودن نهالستان اطمینان حاصل کنید. این اعتبار و تخصص می‌تواند شما را در خرید نهال گردوی مناسب، تجاری و پربازده کمک کرده و با دادن کارت ضمانت و تضمین برگشت سرمایه‌گذاری شما را در خرید نهال‌های گردو به صورت عمده و جزئی تضمین کند. همچنین تخصصی بودن نهالستان می‌تواند شما را در دریافت مشاوره‌های کارآمد و علمی بسیار کمک کند.

فروش نهال گردو در کردکوی

با توجه به سودآور بودن کاشت نهال گردو نهالستان‌های متعددی با پرورش و فروش نهال گردو در کردکوی آماده خدمت رسانی به سرمایه‌گذاران و باغداران در این حوزه هستند.

 • مراکزی برای فروش نهال گردو مناسب هستند که دارای اعتبار بوده، نهال‌های با کیفیت و ضمانت شده را با بالاترین سطح سلامت همراه با ضمانت ارائه کنند.
 • با دادن مشاوره‌های تخصصی و کارآمد باغدار را در انتخاب نهال گردوی مناسب با اقلیم کردکوی راهنمایی کنند.
 • نهال‌های سالم و به دور از آفات همراه با کارت قرنطینه را با مطلوب‌ترین قیمت در اختیار مشتری قرار دهند.

نهال گردو مناسب کردکوی

ارقام سردسیری و دیرگل به دلیل مقاومت به یخبندان و سرمای بهاره می‌توانند بهترین نهال برای کاشت در شهر سردسیری و کوهستانی کردکوی باشند. نهال‌های ناکارآمد و نامناسب با اقلیم می‌تواند با به خطر انداختن سلامت نهال بازدهی و باردهی آن را کاهش داده و در نتیجه سرمایه باغدار را از بین ببرند.

همچنین برای خرید نهال گردو در تهران اینجا کلیک کنید.

انواع نهال گردو در کردکوی

 • نهال گردو خوشه‌ای: مناسب برای مناطق معتدله، کوهستانی و سردسیری، پایه کوتاه دارای پوست کاغذی با مغز پرچرب و باردهی و بازدهی بالا
 • نهال گردو تویسرکان: نهالی مناسب کاشت در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۲۸۰۰ متری از سطح دریا، شروع باردهی از سال سوم با عمر اقتصادی بالا، دیرگل با میوه با کیفیت
 • نهال گردو اسراییلی: نهالی معتدله و نیمه سردسیری با باردهی بالای ۳ تن در هکتار
 • گردو ژنوتیپ تیپ ۷،۸،۹: نهال‌های اصلاحی، زودبازده، و پربار مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا، تحمل سرما منفی ۳۰ درجه، تحمل گرما تا ۴۵ درجه، دیرگل
 • گردو چندلر: قابل کشت در ارتفاع ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، تحمل سرما منفی ۳۰ ، گرما تا ۴۰ درجه، دیرگل
 • گردو فرنور: مناسب ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، تحمل سرما منفی سی درجه تحمل گرما چهل درجه، دیرگل

قیمت نهال گردو در کردکوی

با توجه به اینکه ارقام سردسیری، گرمسیری و معتدله دارای باردهی و بازدهی متفاوتی هستند در نتیجه قیمت نهال گردو در کردکوی می‌تواند با توجه به این فاکتور و موارد زیر متغیر باشد، اما شما عزیزان می‌توانید از سایت معتبر برتر نهال با استعلام قیمت نهال گردو در کردکوی خریدی آگاهانه، با کیفیت و اقتصادی را تجربه کنید.

 • خریداری نهال از مراکز مرجع یا خرده فروشی‌ها
 • میزان تخصص و اعتبار نهالستان
 • دارا بودن گواهی‌های سلامت، اصالت و قرنطینه.
 • میزان کیفیت و مقاومت نهال
 • دیرگل بودن یا زودگل بودن
 • میزان بازدهی و باردهی
 • سن نهال و رقم نهال

بهترین نهال گردو

مطمئنا سازگارترین رقم نهال گردو با شرایط اقلیمی کردکوی می‌تواند بهترین نهال گردو باشد، زیرا با مقاومت حداکثری در برابر آفات و کم آبی و تنش‌های محیطی می‌تواند هزینه‌های باغداری و رسیدگی را برای باغدار کاهش داده و متعادل کند، از این رو شما عزیزان می‌توانید با مشاوره‌های تخصصی کارشناسان زبده بهترین نهال را متناسب با اقلیم خود انتخاب کنید.

نهالستان گردو در کردکوی

پرورش نهال در بستر حاصلخیز نهالستان و رشد آن زیر نظر آنالیزها و آزمایشات علمی می‌تواند بر کیفیت و مقاومت نهال بسیار تاثیر باشد. برتر نهال مفتخر است که اعلام کند با داشتن کارگروه متخصص و مجرب تمامی ارقام نهال گردو را مطابق با متدهای علمی و گیاه پزشکی پرورش داده و هنگام فروش آنها را از نظر کیفیت و سلامت تضمین می‌کند. از این رو باغداران کردکوییی می‌توانند جهت خرید ایده‌آل، اقتصادی، با کیفیت و تضمین شده از این نهالستان ارقام مورد نظر خود را انتخاب کنند.

بیشتر بخوانید : خرید نهال گردو گرگان

کلام آخر

با مطالعه مطالب فوق می‌توان اینگونه استنباط کرد که ارقام دیرگل و نیمه سردسیری و خرید آنها از مراکز معتبر همراه با ضمانت می‌تواند باعث تضمین سرمایه باغدار شده و در نهایت در سال‌های باری آتی با بازدهی و باردهی فوق العاده سود حداکثری را عاید باغدار کند. از این رو انتخاب ارقام مناسب از نهالستان مجهز و معتبر می‌تواند شما را در داشتن منبعی درآمدی پرسود و اقتصادی بسیار کمک کند.همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر کردکوی می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال در کردکوی مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال