خرید نهال گردو در گلپایگان✔️ قیمت انواع نهال گردو گلپایگان

یکی از شهرستان‌های استان اصفهان که در غرب آن واقع شده گلپایگان است که از نظر اقتصادی و تجاری از جنبه بالایی برخوردار است و می‌تواند به عنوان بستری مناسب برای احداث باغ گردو قرار بگیرد. در این مقاله با ما همراه باشیم تا بدانیم شرایط اقلیمی آن چیست و چه نوع ارقام نهال گردو می‌تواند بیشترین سازگاری و باردهی را در این منطقه داشته باشد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی گلپایگان

شهرستان گلپایگان در ارتفاع ۱۸۵۰ متری از سطح دریا واقع شده و دارای آب و هوای کوهستانی و سردسیری است. قرارگیری آن در دشت حاصلخیز باعث شده  زمستان‌های آن سرد و تابستان‌های گرم و خشک را تجربه کند. سردترین روز زمستان در این اقلیم منفی ۲۱ درجه را تجربه کرده و بیشترین گرمای آن ۳۷ و نیم درجه است. میانگین بارشی سالیانه آن ۳۲۷ میلی‌متر است که نشان از مطلوب بودن بارندگی‌ها دارد. همچنین رودخانه‌ها، چشمه سارها، آب‌های زیرزمینی نیز در تامین آب اراضی کشاورزی و باغی بسیار موثر هستند. آب و هوای گلپایگان بسیار مطبوع و دل انگیز است و به لحاظ زیبایی و کیفیت آب و هوا جز اقلیم‌های محبوب در ایران است.

این شهر از غرب به کوه‌های بختیاری، از شمال به خمین، از جنوب به خوانسار و از شرق به شاهین شهر و میمه محدود می‌شود. چندین رودخانه با جریان گرفتن از ارتفاعات کوه‌های مرکزی از شهرهای بویین و میاندشت گذشته و وارد این شهر و سد گلپایگان می‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در اصفهان

تاریخچه باغات گردو در گلپایگان

در شهر گلپایگان در کنار باغات انگور، سیب، آلو، زالزالک، آلبالو، گیلاس، آلوچه، باغات گردو نیز از رونق خوبی برخوردار است. زیرا این منطقه کوهستانی بوده و می‌تواند با توجه به نیاز سرمایی بالای گردو ناحیه مستعد جهت باردهی بالای این نهال باشد. برای احداث باغ و شروع باغداری باید پیشینه باغات گردوی آن مورد رصد قرار بگیرد تا باغدار بداند با چه نوع آفتی می‌تواند مواجه شده و چه نوع تدبیری برای دفع آن باید بیندیشد و همچنین از ارقام پربار و سازگار با اقلیم نیز شناخت پیدا کند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در گلپایگان

در رابطه با احداث باغ گردو در شهر کوهستانی و سردسیری گلپایگان باید با افراد متخصص و گیاهشناس در تعامل باشید تا بدانید چگونه مراحل آماده سازی، زمین خرید نهال و کاشت آن را به درستی طی کنید تا با زمینه مساعد امکان بروز عملکرد بهینه به دست آید. همچنین باید سرمایه‌گذاری‌ها در بخش خریداری زمین حاصلخیز، تعبیه سیستم آبیاری نوین، خریداری نهال سازگار، سالم و پربار و همچنین تجهیزات و ماشین آلات مکانیزه باغبانی اعمال شود.

آیا کاشت نهال گردو در گلپایگان حالت اقتصادی دارد؟

شهر گلپایگان دارای آب و هوای کوهستانی و سردسیری است و به همین دلیل دارای یخبندان و سرمای دیررس بهاره خواهد بود، پس اگر می‌خواهید کاشت نهال گردو در این شهر اقتصادی و سودآور باشد باید از نهال گردوی سردسیری و نیمه سردسیری استفاده کنید. این شهر بهترین و حاصل خیزترین اراضی را برای رشد و پرورش نهال گردو دارد.

خرید نهال گردو در گلپایگان

باغداران عزیز شهر گلپایگانی می‌توانند با مراجعه به نهالستان‌های داخل شهر راهنمایی‌های لازم در خصوص رقم سازگار دریافت کنند و خرید خود را انجام دهند. برای خرید نهال گردو در گلپایگان باید نکات مهم خرید را بدانیم، باید شناخت درستی از کیفیت و اعتبار فعالیت نهالستان نیز داشته باشند. نهالستان‌های بدون مجوز که نظارتی بر عملکرد آنها از سوی جهاد کشاورزی وجود ندارد می‌توانند نهال‌های ضعیف، بی‌کیفیت و ناسالم را با قیمت گزافی به سرمایه‌گذاران عرضه کند و در نتیجه سرمایه آنها را با خطر مواجه سازند.

پیشنهاد می‌کنیم از طریق اینترنت و مراجعه به مجهزترین و تخصص‌ترین نهالستان کشور یعنی برتر نهال ارقام مناسب با این شهر را به راحتی همراه با ضمانتنامه دریافت کنید.

فروش نهال گردو در گلپایگان

زمان برای فروش نهال گردو در گلپایگان محدود نیست و سرمایه‌گذاران می‌توانند هر موقع از سال که امکان کاشت نهال وجود دارد ارقام مورد نظر خود را تهیه و بکارند البته باید در مراجعه به این مراکز به موارد زیر دقت کنند.

 • از مجوز دار بودن نهالستان اطمینان حاصل کنید، زیرا این ویژگی نشان می‌دهد که نظارت‌های ارگانی بر عملکرد کارگروه آن برقرار است و نهال‌ها در شرایطی مساعد و حاصل خیز به دور از بیماری پرورش یافته‌اند.
 • با توجه به نامشخص بودن بسیاری از آفات با چشم باید برای اطمینان از عدم ابتلای آن به بیماری‌ها کارت قرنطینه صادر کنند.
 • سلامت و کیفیت باردهی نهال تضمین شده و برای آن گواهی صادر شود.
 • هنگام تحویل باید ریشه‌های آن از نظر وجود آفات ضدعفونی و پرالیناژ شده باشد. این بسته‌بندی باعث می‌شود نهال تا قرار گیری در گودال کاشت، دچار خشکی و پژمردگی ریشه نشود.

نهال گردو مناسب گلپایگان

 • نهال گردوی فرنور: سازگار در ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری، باردهی ۶ تن در هکتار، نهال دیرگل، پر بازده، مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و گرمای بالای ۴۰ درجه
 • نهال گردوی کانادایی : نهالی مناسب برای ارتفاعات ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ متری دیرگل با باردهی بالای ۸ تن در هکتار زود بازده
 • نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مقاوم به گرمای بالای ۴۵ درجه و سرمای زیر ۳۰ درجه، پر بازده، پایه کوتاه، مغز با کیفیت، پوست نیمه کاغذی باردهی ۹ تن در هکتار
 • نهال گردوی خوشه‌ای: نهالی مناسب برای ارتفاعات ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ متری مقاوم در برابر سرما و آفات، نهال دیرگل با باردهی ۵ تن در هکتار

انواع نهال گردو در گلپایگان

 • نهال گردوی فرنور پیوندی
 • نهال گردوی تخم مرغی
 • نهال گردوی کاغذی فرانسوی
 • نهال گردوی پدرو
 • نهال گردوی خوشه‌ای
 • نهال گردوی کانادایی
 • نهال گردویی ژنوتیپ پالیز
 • نهال گردوی پکان آمریکایی

 

قیمت نهال گردو در گلپایگان

شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به معتبرترین نهالستان کشور یعنی برتر نهال از قیمت نهال گردو در گلپایگان چه بذری، پیوندی، اصلاحی وارداتی اطلاع دقیق پیدا کنید و رقم مناسب را با توجه به سرمایه و هدف اقتصادی خود انتخاب کنید. فقط کافی است بر روی لینک زیر کلیک کنید.

بهترین نهال گردو

با در نظر گرفتن اقلیم سردسیری و کوهستانی شهر گلپایگان و وجود روزهای یخبندان و طولانی بودن سرمای زمستان تا بهار، بهترین نهال گردو نهال‌های سردسیری و نیمه سردسیری هستند. نهالی که مقاوم به تنش‌های محیطی و جوی بوده و بیشترین میوه دهی را داشته باشد. البته کیفیت میوه‌های آن مرغوب بوده و در بخش صادرات نیز جایگاه خوبی را داشته باشد می‌تواند به عنوان بهترین نهال گردو در گلپایگان شناخته شود.

نهالستان گردو در گلپایگان

باغداران عزیز می‌توانند به منظور خرید نهال گردوی سازگار، سالم و تضمین شده برای سرمایه‌گذاری به بزرگترین و تخصصی‌ترین نهالستان گردو در گلپایگان یعنی برتر نهال مراجعه کننده و از پشتیبانی ۲۴ ساعته نیز برخوردار شوند. همچنین می‌توانند برای اطلاع و مشاهده ارقام متنوع نهال میوه به صفحه خرید نهال در گلپایگان مراجعه نمایند.

کلام آخر

از جمله شهرهایی که توانسته سرمایه‌گذاری‌های فراوانی را معطوف به خود کند شهر گلپایگان است که از نظر شرایط حاصلخیز کشاورزی و باغداری و همچنین آب و هوای سردسیری جزو مناطق اقتصادی، زیبا و حاصلخیز است و شما عزیزان می‌توانید با خرید ارقام سردسیری نهال گردو به راحتی نیازهای آبی و سرمای آن را با کمترین هزینه تامین کرده و بیشترین تولیدات میوه گردو را داشته باشید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال