خرید نهال گردو در ادیمی✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ادیمی

مختصات جغرافیایی شهر ادیمی بر روی نقشه ایران به صورت ۳۱٫۱۲۴۲° شمالی و ۶۱٫۴۰۴۷° شرقی درج شده است و در سال ۱۳۹۵ نزدیک به ۳٬۶۱۳ نفر در این شهر زندگی می‌کنند که اقتصاد اصلی آنها بر پایه کشاورزی و صنایع دستی است؛ با وجود گرمسیری بودن شما می‌توانید باغات انگور و خرما را در شهر ادیمی مشاهده کنید که نیاز آبی خود را از رودخانه‌های فصلی شهر تامین می‌کنند؛ البته علاوه بر انگور و خرما می‌توان به انواع غلات و تره بار نیز اشاره کرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ادیمی

شهر ادیمی یکی از شهرهای گرمسیری و خشک استان سیستان و بلوچستان است، همین اقلیم باعث شده تا میزان میوه‌های سردرختی تولید شده در این شهر کمتر از حد انتظار باشد، ما در این مقاله به بررسی احداث باغ گردو در ادیمی پرداخته و مطمئن می‌شویم که سود مناسبی برای کشاورزان خواهد داشت از شرایط اقلیمی باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمستان معتدل و تابستان گرم
 • بارش باران کمتر از ۲۰۰ میلیمتر
 • ورزش بادهای گرمسیری
 • طولانی بودن روزهای فصل تابستان
 • دمای بالای ۴۵ درجه سانتیگراد در تابستان

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در ادیمی

اطلاعات کاملی در مورد تاریخچه باغات گردو در ادیمی وجود ندارد، ما در این مقاله می‌خواهیم به صورت علمی و تخصصی به احداث باغ گردو در قدیمی پرداخته و میزان سوددهی آن را به صورت تئوری توضیح دهیم.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ادیمی

کشاورزان قبل از احداث باغ گردو در ادیمی باید برخی از مراحل حرفه‌ای و تخصصی را انجام دهند تا از سودآور بودن با مطمئن شوند:

 • پدر مرحله اول آنالیز خاک را انجام داده و بافت خاک را مشخص کنید، مطمئن باشید که خاک ورزی مناسب برای کشاورز هزینه چندانی نداشته باشد، به خاطر گرمسیری هوا در شهر ادیمی بافت خاک چندان مناسب نیست، بنابراین امکان دارد که زیرسازی باغ هزینه زیادی برای کشاورز داشته و احداث باغ گردو چندان اقتصادی و مقرون به صرفه نباشد.
 • منبع و روش آبیاری باغ را مشخص کنید و هزینه آبیاری را بررسی کرده مطمئن باشید که مقرون به صرفه است.
 • هزینه‌های مربوط به خرید نهاده‌های مختلف از جمله سموم و آفتکش‌ها را مورد بررسی کنید.

بعد از بررسی تمامی هزینه‌ها و بررسی درآمدی که در یک هکتار زمین عاید کشاورز می‌شود، باغدار باید مطمئن باشد که میزان درآمد حاصله به نفع او است یا نه؟

 

آیا کاشت نهال گردو در ادیمی حالت اقتصادی دارد؟

کاشت نهال گردو در ادیمی نه تنها برای کشاورزان مقرون به صرفه بوده و باعث درآمد آنها می‌شود بلکه باعث بهبود خاک و کنترل فرسایش خاک در این شهر می‌شود؛ درختان گردو از طریق تثبیت نیتروژن و افزودن مواد آلی به سلامت خاک در این منطقه کمک می‌کند؛ سیستم ریشه عمیق درختان گردو به کنترل فرسایش کمک کرده و به نفع باغداران هست، به ویژه در مناطق خشک که تخریب خاک یک نگرانی است.

 

خرید نهال گردو در ادیمی

برای خرید نهال گردو در ادیمی حتماً از نهالستان‌های معتبری اقدام کنید که توضیحات کاملاً علمی و تخصصی را در اختیار شما قرار داده و بدون در نظر گرفتن سود شخصی مشخص کنند که احداث باغ گردو در این منطقه برای شما سودآور خواهد بود یا نه؟

فروش نهال گردو در ادیمی

برای فروش نهال گردو در ادیمی تنها می‌توان نهال‌های گرمسیری که بر پایه اصلاح شده تکثیر شده باشند را پیشنهاد داد؛ همچنین بهترین زمان فروش نهال گردو در ادیمی اواسط فصل پاییز است چون تلفات درخت را در سال اول کاهش داده و درخت جوان فرصت کافی برای سازگاری با تابستان گرم و پرحرارت این منطقه را دارد.

نهال گردو مناسب ادیمی

نهال گردو مناسب ادیمی باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • میزان باردهی بالایی داشته باشد تا باغدار با فروش میوه‌های آن به درآمد مناسبی برسد.
 • نگهداری و مراقبت از آن نه تنها آسان بلکه کم هزینه باشد، برای این منظور نهال‌های مقاوم را انتخاب کنید که سیستم دفاعی قوی‌تری داشته و کشاورز برای مراقبت از آن احتیاج به سموم و آفت کش‌های مختلفی نداشته باشد.
 • جزو درختان لیبر دار و مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی باشد.

انواع نهال گردو در ادیمی

از انواع نهال‌های آمریکایی که جزو نهال‌های گرمسیری است ما نهال گردو پکان را به شما پیشنهاد می‌دهیم؛ در واقع مهندسین نهالستان در ادیمی معتقدند که کاشت نهال گردو پکان در شهر عدینی بلامانع بوده و باردهی بالایی برای کشاورزان این منطقه خواهد داشت.

قیمت نهال گردو در ادیمی

موقعیت جغرافیایی شهر قدیمی به خاطر گرمسیری و خشک بودن و شرایط طاقت فرسا بر قیمت نهال گردو در ادیمی تأثیر می‌گذارد؛ هزینه‌های حمل و نقل و دسترسی به نهال‌ها در مناطق جنوبی کشور ایران می‌تواند قیمت نهایی نهال گردو را تغییر دهد.

بهترین نهال ادیمی

بهترین نهال گردو در ادیمی با توجه به اکوسیستم گرمسیری و خشک این منطقه باید بگوییم نهال گردو پکان است؛ از مزایای خرید نهال گردو پکان در ادیمی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. درخت گردو پکان جزو درختان پایه بلند بوده و ارتفاع آن در در طول عمر آن به ۳۰ متر می‌رسد بنابراین فاصله‌ای که برای کاشت نهال گردو پکان در نظر گرفته‌اند ۱۲ متر است.
 2. قطر تنه نهال گردو به بیشتر از ۸۰ سانتی متر رسیده بنابراین در برابر تندبادها و طوفان‌ها و همچنین بادهای گرمسیری مقاوم است.
 3. این درخت می‌تواند سرمای فصل تابستان و گرمای فصل زمستان را به راحتی تحمل کند.
 4. از مهمترین دلایل محبوبیت درخت پیکان باید به کمیت و کیفیت باردهی آن اشاره کنیم در یک هکتار زمین حداقل ۴ تن میوه با کیفیت با پوسته کاغذی تولید می‌کند.

نهالستان گردو در ادیمی

کشاورزان داشته و در جنبه‌های مختلفی از فعالیت‌های کشاورزی آنها تأثیر مثبت می‌گذارد. در زیر به برخی از مزایای اصلی این نوع مشاوره اشاره شده است:

 • انتخاب صحیح گونه‌ها: مشاوره می‌تواند به کشاورزان کمک کند تا گونه‌های نهال گردو مناسب برای شرایط خاص آب و هوایی، خاک، و نیازهای آبیاری شهر ادیمی را انتخاب کنند؛ این امر به افزایش میزان بقاء نهال‌ها و بهبود عملکرد آنها در طولانی مدت کمک می‌کند.
 • آموزش تکنیک‌های کاشت: مشاوره می‌تواند شامل آموزش درست نحوه کاشت نهال‌ گردو، فاصله مناسب بین آنها، و عمق کاشت باشد؛ این دانش اساسی به کشاورزان کمک می‌کند تا شانس موفقیت خود را افزایش دهند.

کلام آخر

ما در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی در مورد احداث باغ گردو در ادیمی در اختیار شما قرار داده و دلایلی بگوییم که احداث این باغ در شهر ادیمی مقرون به صرفه و اقتصادی خواهد بود، با توجه به پوشش گیاهی شهر ادیمی شما می‌توانید انواع درختان گرمسیری را در این شهر کاشت کنید؛ برای شناختن این درختان به صفحه خرید نهال در ادیمی در سایت برتر نهال مراجعه کنید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب ادیمی و خرید نهال در ادیمی اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال