خرید نهال گردو در آستارا✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار آستارا

شمالی­ترین شهر استان گیلان آستارا است و همه­ی ما به خوبی می­دانیم که کشاورزی و باغداری در این شهر بسیار پر رونق است، یکی از انواع درختان میوه­ی پرطرفدار در این شهر درخت گردو است اما ارقام قدیمی گردو علاوه بر غول پیکر بودن و دشوار بودن عملیات باغداری آن بادهی کمی نیز داشته و برای باغداران سود ده نیستند در این مقاله شما را با نحوه­ی کاشت و خرید ارقام پربار و تجاری گردو که کار باغداری گردو را نیز بسیار ساده کرده­اند آشنا می­کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی آستارا

شرایط اقلیمی در آستارا به گونه­ای است که هر کشاورز و یا باغداری آرزوی آن را دارد، کمینه­ی دما منفی هفت درجه و بیشینه­ی ما 36 درجه سانتی گراد، احاطه شدن این شهر با شهرهای سردسیر و یا شهرهای پست و همینطور دریای خزر سبب شده این شهر علاوه بر دارا بودن آب و هوای معتدل سردسیری شرایط بارندگی خوبی نیز داشته باشد و باغداران بتوانند بدون نگرانی از منابع آب کافی ارقام بسیار پربار گردو را بکارند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در رشت

تاریخچه باغات گردو در آستارا

جایگاه جغرافیایی آستارا سبب شده باغداران در این شهر با صادرات محصولات خود بتوانند بسیار سود بخش عمل کنند و بنابراین از سالیان دور گردو یکی از اقلام تجاری بوده که در این شهر کاشته می­شده است، اما بهبود کیفیت میوه و همچنین تولید بیشتر در واحد هکتار مواردی است که می­تواند به سود بخشی تولید گردو و صادرات آن کمک کند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در آستارا

شرایط آب و هوایی و اقلیمی آستارا به گونه­ای است که بیشتر ارقام تجاری گردو در این شهر قابلیت کاشت دارند، خاک حاصلخیز با بافت مناسب نیز از زحم اصلاح و آماده سازی زمین کم کرده و همچنین میزان بارندگی در این شهر نیز آبیاری درختان را ساده­تر کرده است، بنابراین باغدارای گردو در آستارا می­تواند نسبت به شهرهای دیگر بسیار ساده­تر نیز باشد.

 

آیا کاشت نهال گردو در آستارا حالت اقتصادی دارد؟

بدون شک به دلیل شرایط آب و هوایی و ضعیت خاک مناسب شهر آستارا کاشت نهال گردو در این شهر می­تواند سود بخش و اقتصادی باشد، با توجه به دسترسی ساده به بیرون از مرز و امکان صادرات گردو نیز بهبود کیفیت گردو قیمت گردو نیز با کاشت ارقام با کیفیت به سادگی امکان پذیر خواهد بود.

 

خرید نهال گردو در آستارا

دسترسی باغداران گردو به نهال گردو در این شهر دشوار نبوه و برای خرید نهال گردو  به دردسر نمی­افتند اما برای دسترسی به ارقام انحصاری گردو مانند تیپ­های مختلف ژنوتیپ پالیز می‌توانید به صورت اینترنی با مراجعه به سایت نهالستان برتر نهال (bartarnahal.ir) خرید خود را انجام دهید. همچنین برای خرید نهال گردو در شهر کرج اینجا کلیک کنید.

فروش نهال گردو در آستارا

باغداران زیادی هستند که در آستارا تمایل به احداث باغ گردو دارند و بنابراین به دنبال مرکز فروش نهال گردو در آستارا هستند، این باغداران می­توانند با یک سرچ ساده در اینترنت به دنبال نهالستان­هایی باشند که نهال را بدون واسطه به دست ایشان می­رساند و بنابراین خرید از آنها به صرفه­تر و مطمئن­تر خواهد بود.

نهال گردو مناسب آستارا

همانطور که می­دانید شرایط اقلیمی در آستارا به گونه­ای است که محدودیت خاصی برای کاشت ارقام مختلف گردو ایجاد نکرده است و باغداران در زمان انتخاب نهال گرو مناسب آستارا تنها باید سعی کنند ارقام دیر گل را انتخاب کنند چرا که در آستارا احتمال رسیدن سرمای دیر رس در اوایل بهار وجود دارد.

انواع نهال گردو در آستارا

ارقام مختلفی از گردو برای کاشت در آستارا مناسب هستند، ارقامی مانند نهال گردو اسرائیلی، نهال گردو چندلر، نهال گردو فرنور، نهال گردو ژنوتیپ برترو یا نهال گردو تویسرکان چنانچه نگرانی از بابت سرما‌زدگی بهاره وجود نداشته باشد.

قیمت نهال گردو در آستارا

چنانچه یک نهالستان طبق ضوابط و قوانین عمل کرده باشد قیمت نهال گردو در آستارا نباید توفیری با قیمت نهال گردو در شهرهای دیگر داشته باشد اما به طور کلی اگر می­خواهید به ارقام مختلف گردو با قیمت منصفانه دسترسی داشته باشید توصیه می­شود خرید خود را مستقیما و بدون واسطه از نهالستان­های معتبر و مجوز دار انجام دهید.

بهترین نهال گردو

در هر شرایط اقلیمی و هر شرایط جغرافیایی یک رقم خاص از گردو وجود دارد که می­توان به عنوان بهترین رقم گردو معرفی کرد، در شرایط اقلیمی آستارا بهترین رقم گردوی ژنوتیپ برتر است که در این شرایط اقلیمی بالاترین میزان باردهی خو را نشان خواهد داد.

نهالستان گردو در آستارا

همانطور که پش­تر نیز بیان شد چنانچه برای خرید نهال به نهالستان گردو در آستارا مراجعه کنید به دلیل خرید بی واسطه قیمت منصفانه­تر و به صرفه­تری از نهال گردو را مشاهده می­کنید.

کلام آخر

با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی خاص در استارا توصیه می­شود حتی باغداران قدیمی با واکاری درختان خود با ارقام پربار و با کیفیت پیوندی تولید در باغ خود را بهبود ببخشند، برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب آستارا و خرید نهال در آستارا اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال