خرید نهال گردو در آواجیق✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار آواجیق

آواجیق یکی از غربی­ترین شهرهای استان آذربایجان غربی و در مرز ایران و ترکیه قرار دارد، این شهر با آب و هوای معتدل استعداد بالایی در پرورش درخت گردو و تولید گدو دارد، در این مقاله به شما می­آموزیم چگونه می­توانید در آواجیق باغات وسیع و تجاری گردو احداث کنید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی آواجیق

آواجیق شهری است که در ارتفاع 900 متری از سطح دریا قرار گرفته و دارای اب و هوایی معتدل و خشک است، خشک بودن به معنای کم بودن میزان بارش نبوده بلکه تنها به معنای پایین بودن رطوبت نسبی هوا در این شهر است و میزان بارندگی در این شهر می­تواند آب کافی برای احداث باغات گردو را تامین نماید، در آواجیق ماند بسیاری از مناطق معتدل سردسیری زمستان سرد و دارای روزهای یخ بندان و بهار کوتاه شاخص آب و هوایی مهمی برای احداث باغات گردو به شمارمی­رود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در ارومیه

تاریخچه باغات گردو در آواجیق

همانطور که می­دانید از گذشته درختان گردو را به دلیل تحمل بالا نسبت به سرما و یخ بندان می­شناختند و به دلیل اینکه درخت گردو تحمل گرمای سوزان در تابستان را نداشت معمولا مناطق معتدل و سردسیری برای کاشت این درختان انتخاب می­شد، در آواجیق نیز این گونه بوده و از گذشته درخت گردو در حیاط منازل و یا در باغات مخلوط میوه به وسیله­ی باغداران کاشته می­شده است اما توجه کافی به تجاری سازی این محصول باغی استراتژیک در این شهر نشده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در آواجیق

در صورتی که بخواهید یک باغ وسیع و هکتاری از گردو را در آواجیق احداث کنید باید نکات مهم زیر را در نظر داشته باشید:

  • انتخاب رقم باید متناسب با شرایط ب و هوایی و ارتفاع 900 متری این شهر از سطح دریا انجام شود.
  • زمینی که برای احداث باغ گردو در نظر گرفته می­شود باید هموار بوده و شرایط خاک آن با انجام آزمایش تجزیه­ی خاک پیش از احداث باغ مشخص شده باشد.
  • با وجود اینکه منابع ابی کافی در اختیار دارید اما از اهمیت راه اندازی سیستم آبی تحت فشار در باغ غافل نشوید.
  • کرا احداث و مدیریت باغ را تحت نظارت کارشناسان ماهی انجام دهید.

 

آیا کاشت نهال گردو در آواجیق حالت اقتصادی دارد؟

کاشت گردو در آواجیق در صورتی که در سطح دست کم یک هکتار انجام شده و تمام اصول و مبانی احداث و مدیریت باغ به صورت علمی رعایت شود قطعا برای باغداران می­تواند اقتصادی و به صرفه باشد، به ویژه اگر باغ گردو را با ارقام تجاری و پربار گردو احداث کرده باشید.

 

خرید نهال گردو در آواجیق

همانطور که پیش­تر نیز گفتیم یکی از شرایط اقتصادی بودن باغ گردو این ات که باغ را با ارقام تجاری گردو احداث کنید، برای خرید نهال گردو در آواجیق باید به نهالستان­های معتبری مراجعه کنید که کار تولید ارقام تجاری گردو را انجام می­دهند.

فروش نهال گردو در آواجیق

نهالستان­هایی که تولید نهال گردو را انجام می­دهند مهمترین مراکز فروش نهال گردو در آواجیق به شمار می­روند حتی اگر در این شهر وجود نداشته باشند، در واقع در صورتی که شما بخواهید باغات وسیع و هکتاریاحداث کنید به دلیل بزرگ بودن سرمایه­گذاری نباید در انتخاب مرکز فروش و یا نهالستان بی دقتی کرده و باید مرکزی را انتخاب کنید که احتمال خشک شدن نهال پس از کاشت بسیار پایین باشد.

نهال گردو مناسب آواجیق

در بخش شرایط کاشت گردو در آواجیق اولین شرطی که عنوان دیم این بود که باید نهالی را برای کاشت در آواجیق انتخاب کنید که با ارتفاع این شهر از سطح دریا و همینطور شرایط آب و هوایی بیشترین سازگاری را داشته باشد.

ایراد ارقام قدیمی گردو در این شهر این بود که در برخی از سالها دچار سرمازدگی بهاره می­شدندف اینر ایراد را با ارقام دیر گل باید برطرف کرد و از طرفی ارتفاع 900 متر از سطح دریا نیز باید در انتخاب رقم گردو در نظر گرفته شودف در شناسنامه­ی نهال گردو در هر رقم ارتفاع مناسب از سطح دریا برای کاشت آن رقم ذکر شده است.

انواع نهال گردو در آواجیق

با توجه به شرایط بسیار مهمی که در انتخاب رقم گردو برای آواجیق به آن اشاره کردیم خوشبختانه انواع نهال گردو تجاری مناسب برای کاشت در آواجیق محدود نبوده و ارقام بسیاری هستند که شما می­توانید برای کاشت در باغ خود انتخاب کنیدف در صورتی که به صفحه­ی معرفی ارقام گردو در وبسایت نهالستان برتر نهال مراجعه نید ارقام مختلف دیر گل و مقاوم به سرما را مشاهده می­کنید که باردهی بالا و کیفیت بالای میوه دارند و می­توانید آنها را انتخاب کنید.

قیمت نهال گردو در آواجیق

از آنجایی که اختلاف عمده و مهم نهال گردو در رقم آن است بنابراین قیمت نهال گردو در آواجیق بستگی به رقم ان دارد، البته در نظر داشته باشید که برای یک رقم خاص گردو نهالستان­های مختلف ممکن است قیمت متفاوتی ارائه کرده باشند و برای اینکه شما بتوانید بهتر در مورد انتخاب خود تصمیم بگیرید باید معتبرترین و با سابقه­ترین نهالستان را برای خورید خود انتخاب کنید.

بهترین نهال آواجیق

در بین ارقام مختلف گردو که برای کاشت در آواجیق مناسب هستند بهترین نهال گردو ارقام ژنوتیپ پالیز و زنوتیپ برتر هستند که از ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا قابلیت کاشت داشته و به واسطه­ی دیر گل بودن از سرمای بهراه آسیب نمی بینندف کیفیت میوه در این ارقام بالا بوده و مقاومت بالایی به سرما و یخ بندان در زمستان دارندف میزان باردهی در این ارقام به بیش از ده تن هم می­رسد در صورتی که اصول باغداری را به خوبی رعایت کرده باشید.

نهالستان گردو در آواجیق

به منظور خرید نهال گردو نهالستان گردو در آواجیق مناسب­ترین گزینه به نظر می­رسد، اما ممکن است نهالستان تخصصی در تولید ردو در آواجیق وجود نداشته باشد که جای نگرانی نیستف شما می­توانید خرید خود را از نهالستا­های دیگر انجام دهید و آنها نهال را برای شما ارسال می­کنند.

کلام آخر

نهالستان برتر نهال با بیش از 50 سال سابق در تولید ارقام تجاری گردو مفتخر است که ارقام بسیار متنوع گردو را به هموطنان در سراسر ایران با قیمت مناسب عرضه کرده و این خدمات را برای شهرهای دیگر به صورت اینترنتی و از راه دور انجام داده و نهال را صحیح و سالم به دست باغداران در آواجیق و شهرهای دیگر می­رساند، برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت جزئیات در زمینه­ی خرید و فروش نهال گردو از نهالستان برتر نهال با مشاوران ما در تماس باشید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب آواجیق و خرید نهال در آواجیق اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال