خرید نهال گردو در بادوله✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار بادوله

ما شهر بادوله را به عنوان شهر محصولات کشاورزی مانند خربزه، هندوانه، گوجه، پیاز از همه مهمتر تولید تنباکو می‌شناسیم؛ وقتی باغداران این منطقه می‌توانند محصولاتی با نیاز آبی بالا را کاش کنند بهتر است به فکر احداث باغ میوه مخصوصاً احداث باغ گردو در این منطقه باشند ما در ادامه مقاله می‌خواهیم شهر بادوله را به شما معرفی کنیم.
شهر بادوله جزو توابع شهرستان دشتی در استان بوشهر است؛ مختصات جغرافیایی شهر بادوله بر روی نقشه ایران ۲۸٫۳۹۹° شمالی و ۵۱٫۵۰۰° شرقی درج شده است طبق سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده نزدیک به ۴ هزار نفر در بادوله زندگی کرده و شغل اکثر آنها کشاورزی است؛ پس برای شناختن شرایط اقلیمی بادوله همراه ما باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بادوله

از شرایط اقلیمی بادوله تاثیرگذار بر خرید نهال گردو در بادوله باید به موارد زیر اشاره کرد:
• بازی دمایی این منطقه منفی یک تا ۵۰ درجه سانتیگراد بوده دارای زمستان معتدل و تابستان گرم است.
• خاک این منطقه حاصلخیز بوده به طوری که اکثر زمین‌های زراعی آن را برای تولید محصولات جالیزی، صیفی جات و غلات مخصوصاً تنباکو اختصاص داده‌اند.
• بارش باران در شهر بادوله کمتر از ۳۰۰ میلی‌متر است و درصد رطوبت پایینی دارد.
• ارتفاع سطح بادوله از دریا تنها ۵۰ متر گزارش داده‌اند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بوشهر

تاریخچه باغات گردو در بادوله

چون اکثر کشاورزان این منطقه به دنبال کاشت محصولات فصلی هستند در واقع هیچ تاریخچه موثق و مطمئنی در مورد باغات گردو در بادوله وجود ندارد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بادوله

باغداران این منطقه برای احداث باغ گردو در بادوله باید نکات طلایی را در نظر داشته باشند این نکات عبارتند از:
• استفاده از تجهیزات نوین آبیاری برای جلوگیری از هدر رفت آب و حفظ سفره‌های زیرزمینی
• کسب اطلاعات کامل در مورد عناصر موجود در خاک
• آشنایی با شرایط هرس کوددهی و سمپاشی درختان گردو با توجه به اکوسیستم منطقه
• مراقبت از درختان گردو در برابر هوای گرم و خشک شهر بادوله

 

آیا کاشت نهال گردو در بادوله حالت اقتصادی دارد؟

زمانی کاشت نهال گردو در بادوله حالت اقتصادی خواهد داشت که کشاورزان با مشاورین نهالستان مشورت کرده نهال‌های مقاوم را خریداری کرده، همچنین به جای احداث باغ سنتی احداث باغ حرفه‌ای و مدرن را اولویت خود قرار دهند.

 

خرید نهال گردو در بادوله

یکی از المان‌های مهم برای خرید نهال گردو در بادوله روش تکثیر آن است، درختان سنتی و بذری نمی‌توانند در مناطق گرمسیری و نیمه بیابانی مقاومت کرده بنابراین کارایی خود را سریع‌تر از دست می‌دهند؛ از این رو توصیه می‌شود قبل از خرید نهال گردو در بادوله حتماً نهال‌های اصلاح شده و حرفه‌ای را شناسایی کرده و آنها را اولویت خود قرار دهند.

فروش نهال گردو در بادوله

مدیران نهالستان معتبر برای فروش نهال گردو در بادوله موارد زیر را در نظر می‌گیرند:
• وسعت زمین زراعی کشاورز باید به اندازه باشد که کاشت نهال گردو برای او صرفه اقتصادی داشته باشد.
• آنالیز خاک برای احداث باغ گردو در بادوله مهم است اگر خاک ورزی منطقه هزینه بیش از اندازه داشته باشند، معمولاً مدیران نهالستان کاشت نهال گردو را توصیه نمی‌کنند.
• کشاورز شرایط آبیاری باغ گردو را به طور کامل به کارشناسان توضیح می‌دهند، کارشناسان بعد از اطمینان از تامین آب مورد نیاز نهال سازگار با منطقه را پیشنهاد می‌دهند.

نهال گردو مناسب بادوله

با توجه به بازه دمایی صفر تا ۵۰ درجه سانتیگراد شهر بادوله نهال گرمسیری پکان به عنوان مناسب‌ترین و سازگارترین نهال در این منطقه شناخته می‌شود.

انواع نهال گردو در بادوله

کشاورزان شهر بادوله قدرت انتخاب زیادی برای خرید نهال گردو در بادوله ندارند، آنها تنها می‌توانند نهال گردو پکان را برای کاشت در مزارع خود انتخاب کنند؛ از ویژگی‌های بارز این درخت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• درخت گردو پکان پایه بلند بوده و فاصله‌ای که برای کاشت آن در نظر می‌گیرند ۱۲ متر است بنابراین تعداد نهال‌هایی که در یک هکتار زمین کاشته می‌شود ۷۰ عدد بوده بنابراین هزینه اولیه برای خرید نهال تکان برای احداث باغ در بادوله تقریباً ۷ میلیون ۷۰۰ هزار تومان تخمین زده‌اند که یک رقم اقتصادی و مقرون به صرفه برای کشاورزان این منطقه محسوب می‌شود.
• قدرت باروری درخت پکان بسیار بالا است به صورتی که در یک هکتار زمین قابلیت تولید ۴ الی ۶ تن میوه با کیفیت دارد حتی اگر اکوسیستم طاقت فرسای شهر بادوله را در نظر بگیرید حداقل تولید این درخت سه تن در هکتار خواهد بود.

قیمت نهال گردو در بادوله

چون تنها می‌توان نهال آمریکایی را در بادوله کاشت باید بگوییم قیمت نهال گردو پکان در سال ۱۴۰۲ در نهالستان‌های معتبر به صورت عمده بدون در نظر گرفتن هزینه ایاب و ذهاب ۱۱۰ هزار تومان درج کرده‌اند و بر اساس کیفیت آن همچنین مصوبه وزارت جهاد کشاورزی تعیین شده است، برای استعلام قیمت نهال گردو در بادوله می‌توانید وارد لینک زیر شوید.

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در بادوله نهال گردو پکان است، از مزایای خرید نهال گردو در بادوله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• با تولید میوه گردو پکان آمریکایی می‌توانید تنوع زیادی در محصولات خود ایجاد کنید.
• درخت پکان مقاومت بالایی در برابر آب و هوای گرمسیری و بیابانی داشته و کمتر دچار آسیب می‌شود بنابراین درصد تولید محصولات شما افزایش خواهد یافت.
• ظاهر میوه گردو پکان کاملاً متفاوت است، ظاهر گردو به صورت کشیده بوده، پوسته قهوه‌ای تیره رنگ دارد مغز آن نیز کرمی تیره رنگ بوده و درصد روغن گردو پکان بیشتر است، بنابراین جزو برندهای صادراتی و محصول آجیلی لوکس شناخته می‌شود؛ این محصول ارزش ریالی بالایی در بازار داخلی و خارجی دارد.

نهالستان گردو در بادوله

مدیران نهالستان گردو در بادوله با توجه به موقعیت جغرافیایی این شهر که به صورت دشت‌های پراکنده بوده، پیشنهاد می‌دهند کشاورزان خرید نهال گردو در بادوله را اولویت خود قرار داده و به صورت تجربی کاشت آن را امتحان کنند، مطمئناً نهال گردو پکان سازگاری بالایی با این منطقه داشته و با رعایت چند نکته طلایی از جمله آبیاری، کوددهی و سمپاشی می‌توان به درآمد مناسبی رسید.

کلام آخر

کشاورزان شهر بادوله به جای کاشت انواع صیفی جات و غلات متفاوت می‌توانند خرید نهال‌های گرمسیری را در باغات خود تجربه کرده و با تولید میوه‌های سرد درختی به درآمد مناسبی برسند؛ اگر مشتاق شناختن نهال‌های گرمسیری سازگار با شهر بادوله هستید می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه در بادوله در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر بادوله می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در بادوله مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال