خرید نهال گردو در بنجار✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار بنجار

در یک و نیم کیلومتری شرقی زابل یک شهر دشتی وجود دارد که آن را به نام شهر بنحار می‌شناسند؛ اقلیم قالب شهر بنجار اقلیم گرم و خشک بوده و با توجه به ارتفاع ۵۰۰ متری از سطح زمین دارای زمین‌های مسطح و بدون فراز و نشیب هست؛ مختصات جغرافیایی شهر بنجار بر روی نقشه ایران ۳۱٫۰۳۹۴° شمالی و ۶۱٫۵۶۳۶° شرقی هست ارتفاع این شهر از سطح دریا ۴۸۰ متر بوده و نزدیک به ۳،۰۹۰ نفر در سال ۱۳۹۵ در این شهر زندگی می‌کنند، اقلیم قالب شهر بنجار به عنوان اقلیم گرمسیری و خشک شناخته می‌شود در ادامه به بررسی سودآور بودن خرید نهال گردو در بنجار می‌پردازیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بنجار

از مهمترین شرایط اقلیمی شهر بنجار برای خرید نهال گردو در بنجار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم و سوزان
• میانگین دمای ۲۴ الی ۲۷ درجه سانتیگراد در طول سال
• بارش باران کمتر از ۲۰۰ میلیمتر در طول سال
• رطوبت دمای کمتر از ۴۰ درصد
• ورزش بادهای گرم و خشک در این شهر

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در بنجار

نه با اطمینان ولی به صورت تقریبی می‌توان گفت تقریباً هیچ باغ گردو در بنجار راه‌اندازی نشده است، ما در این مقاله می‌خواهیم در مورد نهال گردو گرمسیری صحبت کنیم که امکان کاشت آن در بنجار وجود داشته و باردهی بالایی نیز دارد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بنجار

راه‌اندازی باغ گردو در مناطق گرمسیری و خشک با تنش‌های کم آبی مانند. شهر بنجار نیاز به بررسی و اعمال شرایط مناسب دارد، در ادامه به برخی از این شرایط اشاره می‌کنم:
• زهکشی خاک مهم‌ترین مرحله برای احداث باغ گردو در بنجار هست.
• باید سیستم آبیاری قوی و کارآمدی را برای تامین آب مورد نیاز در نظر گرفت، استفاده از سیستم‌های آبیاری قطره‌ای و استفاده از آبیاری قبل از طلوع آفتاب و بعد از غروب آفتاب می‌تواند کمک کند.
• برای راه‌اندازی باغ گردو در مناطق گرمسیری و خشک با تنش‌های آبی، باید ارقامی را انتخاب کرد که دارای تحمل بالا به تنش‌های آبی و گرما باشند.
• در مناطق گرمسیری و خشک با تنش‌های آبی، مدیریت منابع آب بسیار مهم است. باید از روش‌های مدیریت آب مانند استفاده از سیستم‌های ذخیره آب، استفاده بهینه از آب و استفاده از روش‌های آبیاری کم‌آب استفاده کرد.
• مدیریت آفات و بیماری‌های شایع مهم و اساسی است باید از روش‌های آفت کشی استفاده کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در بنجار حالت اقتصادی دارد؟

یکی از دلایلی که باعث افزایش سوددهی کاشت نهال گردو در بنجار شده و آن را به عنوان یک سرمایه‌گذاری و مقرون به صرفه می‌شناسند، مقاومت بالای درخت گردو در برابر آفات و بیماری‌هایی است که در مناطق گرمسیری رواج بیشتری دارد؛ همین امر باعث می‌شود تا کشاورز هزینه کمتری برای خرید سموم و نهاده‌های مختلف صرف کند با کاهش هزینه تولید میزان سوددهی باغات گردو افزایش خواهد یافت.

 

خرید نهال گردو در بنجار

همانطور که اشاره شد برای خرید نهال گردو در بنجار حتماً از مهندسین نهالستان و یا کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی کمک بخواهید، شما می‌توانید با طراحی طرح توجیهی مطمئن شوید که احداث باغ گردو در بنجار برای شما سودآور و مقرون به صرفه خواهد بود یا نه؟

فروش نهال گردو در بنجار

از نکات مهم برای فروش نهال گردو در بنجار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• چون شرایط آب و هوایی این شهر برای تکثیر نهال گردو چندم مناسب نیست توصیه می‌کنیم نهال گردو را به صورت اینترنتی و مجازی از بزرگترین و مجهزترین نهالستان‌های کشور خریداری کنید.
• مطمئن باشید نهال خریداری شده دارای مجوز رسمی از وزارت جهاد کشاورزی هست.
• نهال باید اصالت داشته و به روش‌های اصلاح شده تکثیر شده باشد.

نهال گردو مناسب بنجار

از نظر علمی نهال‌های گرمسیری و نهال زودگل برای کاشت در منطقه بنجار بسیار مناسب و ایده‌آل هستند، از این نوع ما نهال گردو پکان را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

انواع نهال گردو در بنجار

همانطور که اشاره شد فروش نهال گردو در بنجار با محدودیت‌های زیادی روبرو است بنابراین کشاورزان در این منطقه دامنه انتخاب وسیعی ندارند آنها می‌توانند تنها نهال گردو پکان را انتخاب کنند که اصالت آمریکایی دارد.

قیمت نهال گردو در بنجار

چون تنها انتخاب کشاورزان در شهر بنجار نهال گردو پکان است، باید بگوییم این نهال نه تنها قیمت مناسبی دارد بلکه سیستم دفاعی قوی در برابر انواع بیماری‌ها و تنش‌های محیطی دارد؛ قیمت نهال گردو پکان ۱۱۰,۰۰۰ تومان در نهالستان‌های تولید کننده و مجوز داد کشور درج شده است؛ برای آشنایی بیشتر با انواع نهال گردو گرمسیری و استعلام قیمت نهال گردو در بنجار می‌توانید وارد لینک زیر شوید.

بهترین نهال گردو

از نظر تخصصی بهترین نهال گردو در بنجار نهال پکان است، از مزایای نهال پکان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• باردهی بالا
• سیستم دفاعی قوی
• شاخه و برگ ضخیم و مقاوم
• ریشه زایی قوی
• تولید محصول با کیفیت
• نیاز آبی کمتر

نهالستان گردو در بنجار

نهالستان گردو در بنجار برای فروش نهال گردو، بایستی توجه ویژه‌ای به موارد زیر داشته باشد:
• سالم بودن نهال: نهال بایستی بدون هرگونه آفت یا بیماری باشد و ساقه، برگ‌ها و ریشه‌های آن در وضعیت سالم و ایده‌آل قرار داشته باشند.
• لیبل‌دار بودن نهال گردو: نهالستان‌های معتبر صرفا نهال‌های لیبل‌دار و مجوزدار از وزارت جهاد کشاورزی را برای کشاورزان شهر بنجار پیشنهاد می‌دهند، چون این نهال‌ها به صورت اصلاح شده تکثیر شده و سیستم دفاعی قوی‌تری دارند.

کلام آخر

دشتی بودن شهر بنجار و گرمسیری بودن آن تاثیر بسزایی در احداث باغ گردو و باغ میوه گذاشته است، کشاورزان تنها می‌توانند نهال‌های گرمسیری را انتخاب کنند که محدوده دمایی این منطقه را به خوبی تحمل کند، برای آشنایی با نهال‌های گرمسیری می‌توانید به سایت خرید نهال میوه در بنجار در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر بنجار می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در بنجار مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال