خرید نهال در سیریک✔️ قیمت نهال میوه + نهالستان سیریک

شهر سیریک از توابع استان هرمزگان است که در فاصله ۲۳۰ کیلومتری بندرعباس و ۸۲ کیلومتری میناب قرار گرفته است. این شهر دارای مساحت ۳۲ کیلومتر مربع بوده و در ارتفاع آزاد ۴۳ متری از سطح آب‌های آزاد با جمعیت ۵۱۳۷ نفری و قرارگیری در موقعیت جغرافیایی ۲۶ درجه و ۳۳ دقیقه عرض شمالی و ۵۷ درجه و ۶ دقیقه عرض شرقی دارای آب و هوای گرم و مرطوب است. بیشینه دمایی آن از ۴۵ درجه تجاوز نمی‌کند و در سردترین روزهای سال دمای هوا به ۵ درجه می‌رسد.
وزش بادهای ۱۲۰ روزه و موسمی نشئت گرفته از سمت اقیانوس هند در تعدی درصد شرجی، رطوبت و گرمای این منطقه موثر بوده، لذا این شهر بندرگاهی و جلگه‌ای از آب و هوای معتدل‌تری نسبت به دیگر مناطق برخوردار است. با توجه به اینکه قسمت‌های غربی شهر سیریک با ارتفاعات با پستی بلندی‌های کم ارتفاع و فرسایش یافته احاطه شده است لذا از خنکی بیشتری برخوردار است. از جمله رودخانه‌های واقع در ۱۰ کیلومتری جنوبی سیریک که از کوه‌های بشاگرد جریان می‌گیرد می‌توان به رودخانه گز اشاره کرد که در آبادانی و سیرابی اراضی باغی دخیل است.
وجود زمستان‌های معتدل این بندر و خاک‌های قوی و حاصلخیز و دشت‌های آبرفتی و پربار آن باعث شده در مناطق مستعدی مانند گرائیک، کنارجو و پابیر و سبزه مهم‌ترین باغات این بخش واقع شود. از سطح این باغات پربار و تجاری محصولات صادراتی و با کیفیتی مانند خرما، انبه، انار، انجیر، بادام، گریپ فروت، توت، بیدام، کیوی، پرتقال، پسته، موز و انواع سیفیجات دو بار کشت به بهترین شکل با کمک رودخانه‌ها و سدهای ذخیره ساز و همچنین خاک‌های غنی به دست آید. نزدیکی شهر سیریک به بنادر صادرات و واردات کالاها باعث شده باغداران با تصمیم‌های هوشمندانه و تولید محصولات با کیفیت و درجه یک ارزآوری بالای از بازارهای برون مرزی نیز داشته باشند.

از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

خرید نهال در سیریک

 

بیشتر بخوانید: خرید نهال در بندرعباس

نهالستان سیریک

منطقه‌ای مانند سیریک که ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های طبیعی و کشاورزی بالایی دارد و علاقمندان می‌توانند با فائق آمدن بر گرمای هوا با کمک کاشت نهال‌های گرمسیری و آبیاری نوین بهترین باغات را دایر کنند مراکز متعددی در زمینه تولید و پرورش نهال‌ها وجود دارند که می‌توان با مراجعه به معتبرترین نهالستان سیریک از این مراکز نهال‌های ثروت آفرین و مقاوم را برای باغداری را انتخاب و خریداری کرد.
اما مانند تمامی مشاغل دیگر این نهالستان‌ ها نیز زیر نظر جهاد کشاورزی فعال هستند لذا برای مستمر بودن فعالیت، داشتن اعتبار و مشتری بالا باید استانداردهای لازم را در تولید نهال‌ها گنجانده و ارقام را با ضمانتنامه‌های کیفیت، سلامت و اصالت عرضه کنند.

باغداری در سیریک

در بخش فوق مستعدترین و حاصلخیزترین مناطق سیریک که عمدتاً بخش‌های غربی آن هستند معرفی گردید. اکثر اراضی دشتی و آبرفتی این شهر از وضعیت آبی و خاکی خوبی برخوردار بوده و مهم‌ترین مسئله حرارت بالا و بالا بودن سرعت تبخیر سطحی است که برای شروع باغداری در سیریک باید از دانایی و توانمندی بالایی در حوزه باغبانی برخوردار بود. با انتخاب و کاشت ارقام گرمسیری کم آبخواه و بهره‌مندی از تکنیک‌های جدید باغداری از جمله آبیاری قطره‌ای یا آبیاری همراه با کوددهی مانند بابلر، و اطلاع از آفات رایج منطقه، روش‌های صحیح هرس و رسیدگی، بهترین باغات را دایر و اداره کرد و از ثمره این نهال‌ها در جهت افزایش سطح اقتصاد و رفاه خود بیشترین بهره را برد.
نا گفته نماند که بخش وسیعی از اراضی باغی شهرستان سیریک متعلق به نخلستان‌ها و باغات لیمو شیرین، پرتقال و انبه است و در کنار این باغات می‌توان با خرید نهال‌های گرمسیری دیگر بهترین باغستان‌ها را ایجاد کرد.

 

نهال فروشی در سیریک

اگر به جز نخل‌های خرما و نهال‌های گرمسیری معمول در این بخش جنوبی خواستار پرورش نهال‌های سودآور تری مانند انگور، انار، انجیر و بادام هستید می‌توانید با مراجعه به نهال فروشی در سیریک نهال‌هایی مانند انگور یاقوتی، ترکمن ،۴ بادام سنگی و آذرخوشه‌ای یا انار دانه سفید و ساوه را خریداری کنید و با کاشت نهال‌های متنوع و تولید این میوه‌های کمیاب در شهر جنوبی سیریک، بازارهای فروش را از آن خود کنید.

فروش نهال در سیریک

کارشناسانی که در بخش فروش نهال در سیریک حضور دارند می‌توانند به عنوان افراد با تجربه اطلاعات گیاهی را در اختیار باغداران قرار داده و پربارترین، مقاوم‌ترین و کم دردسرترین نهال‌های گرمسیری را به باغداران معرفی کنند. باغدار نیز باید با اطلاعات پیش زمینه ای از اقلیم منطقه کاشت و وضعیت جوی شهر خود و هدف تجاری بهترین نهال‌های سالم از نظر اندام‌های هوایی، ریشه و خصوصیات باردهی را انتخاب کند. با توجه به تعدد مراکز فروش حتماً باید با نهالستانی در ارتباط باشید که دارای ارقام پیوندی و سلامت و ضمانت شده و دارای تاییدیه اصالت باشد.

قیمت نهال در سیریک

مسلماً در منطقه جنوبی مانند سیریک به دلیل شرایط اکوسیستمی و گرمای بالا نهال‌های گرمسیری بسیار محبوب و پرفروش هستند. فراوانی این ارقام در بازارها و مراکز فروش نهال می‌تواند بر قیمت آن تاثیرگذار باشد کما اینکه نوع نژاد، میزان عمر و خصوصیات باردهی نهال، سطح سلامت و مقاومت آن نیز بر قیمت نهال در سیریک اثرگذار است. اما برای آگاهی بیشتر می‌تواند لیست قیمت‌ها را از لینک زیر دریافت کنید.

خرید نهال بادام در سیریک

طبق اطلاعات به دست آمده در حوزه گیاه شناسی نهال بادام از جمله نژادهای بومی کشور ما ایران است که شواهد امر نیز بیانگر سازگاری بالای این نهال با اقلیم خشک و گرم فلات ایران بوده است. با توجه به اینکه استان‌های جنوبی و شهر سیریک از ارتفاعاتی مانند زاگرس دور هستند، تحت تاثیر نزدیکی به دریای مکران و آب‌های آزاد از رطوبت و شرجی هوا همراه با گرمی بالا برخوردار هستند لذا خرید نهال بادام در سیریک می‌تواند یک اقدام هوشمندانه در جهت شروع باغداری با نژادی کاملاً مقاوم، کم آب طلب و گرمسیری باشد.
این نهال علاوه بر استان‌های جنوبی در مناطق شرقی و شمال شرقی نیز از محبوبیت بالایی به دلیل توانمندی در برابر بادهای سوزان، خشکی و شوری خاک و رطوبت هوا برخوردار است. با مراجعه به لینک زیر می‌توانید نهال‌های آذرخوشه‌ای، شاهرودی، سهند سنگی و فرانیس را برای این منطقه با مناسب‌ترین قیمت دریافت کنید.

خرید نهال میوه در سیریک

هر سرمایه‌گذار و باغبانی که تصمیم به شروع باغداری و پرورش نهال‌های گرمسیری می‌کند باید از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های طبیعی و آبی منطقه بتواند با چالش کمتری نیازهای اولیه نهال را تامین کند. با توجه به وجود رودخانه‌های پر آب، سدهای متعدد، خاک آبرفتی، دشت‌های حاصلخیز می‌توان با خرید نهال میوه در سیریک از ارقام گرمسیری بهترین باغات میوه را در این بخش احداث کرد. البته کیفیت نهال‌ها، عدم بیماری و مقاومت و سلامت بالای آنها را می‌تواند با خرید نهال از نهالستان بزرگ برتر نهال همراه باشد. با این ارقام با خیالی مطمئن از منابع مالی در جهت رسیدگی‌های بهینه برای نهال استفاده و در نتیجه بازدهی و راندمان تولید مورد نظر را ملاحظه و به سوددهی برسید.
با مراجعه به صفحه خرید نهال گردوی سیریک نیز می‌توانید با نهال‌های مناسب این بخش آشنا شوید.

کلام آخر

شهر سیریک شهری با دشت‌های جلگه‌ای و آبرفتی غنی، حاصل خیز، پر آب و سفره‌های آب زیرزمینی و رودخانه‌های خانه‌های فصلی است که برای باغداران جنوبی می‌تواند بهترین و مستعدترین بستر برای پرورش نهال‌های میوه گرمسیری باشد. برای موفقیت در این مسیر می‌توانید با نهالستان اینترنتی برتر نهال و ارقام پربار آن با مشاوره‌های تخصصی بهترین باغداری را داشته باشید.برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ضمینه نهال‌های گردو که می‌توان در شهر سیریک کاشت به صفحه خرید نهال گردو در سیریک مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
ارتباط با برترنهال