خرید نهال گردو در آلونی✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار آلونی

شهر کوچکی در استان چهارمحال و بختیاری به نام آلونی با جمعیت بالغ بر ۵۰۰۰ نفر وجود دارد که به دلیل قرار گرفتن در منطقه دامنه کوه زاگرس و وجود کوه‌هایی همچون سیبک و کوه کلار و کوه سبز به یک منطقه کوهستانی با شرایط جوی سردسیر و یخبندان تبدیل شده است. با آن حال که درخت گردو به شرایط سردسیر نیازمند است اما وجود سرمای بیش از منفی ۱۴ درجه می‌تواند آسیب بسیار شدیدی به درخت گردو وارد کند لذا با رعایت استاندارد مراحل قانونی کاشت درخت گردو می‌توانید از هر نوع ضرر و زیان در این زمینه جلوگیری کنید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی آلونی

شهر آلونی در مرکز شهرستان خان میرزا قرار گرفته است این شهر از ارتفاع ۱۸۶۵ متری از سطح دریا برخوردار است که مناسب کاشت ارقام نهال گردو فرنور و گردو ژنوتیپ پالیز است با توجه به شرایط جغرافیایی که شهر آلونی برخوردار است توصیه می‌شود برای کاشت درخت گردو در این منطقه از گونه‌های سردسیر و دیر گلده استفاده شود. به دلیل قرار گرفتن توده‌های باران‌زا در آسمان شهر آلونی این منطقه از بارش باران نرمال و مثبت بهره‌مند است که باعث سیراب شدن دشت و اراضی شهر شده است لذا کاشت نهال گردو با رعایت استانداردها در این منطقه بدون شک با موفقیت روبرو خواهد شد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در آلونی

در سال ۱۳۷۸ دهستان آلونی به شهر ارتقا پیدا کرد با آنکه شهر آلونی یک منطقه کم جمعیت و کم مساحتی است اما وجود منابع طبیعی و جذاب  آن را به یک منطقه توریستی تبدیل نموده است. از تعداد باغات قدیمی شهر آلونی می‌توان به وجود باغداری و کشاورزی در سال‌های قبل در این منطقه مطلع شد. امروزه اهالی و باغداران این شهر با استفاده از سیستم‌ها و روش‌های جدید باغداری را به یک شغل آسان با سوددهی بالایی تبدیل کرده‌اند یکی از معضلات مهم اهالی این منطقه خرید نهال گردو است که در ادامه نهالستان‌های مطرح کشور را جهت خرید نهال گردو معرفی خواهم کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در آلونی

اراضی شهر آلونی بسیار پهناور است وجود آبشار و چشمه‌های جوشان در این منطقه باعث تامین آب مورد نیاز درختان در نتیجه باعث رونق گرفتن باغداری و کشاورزی شده است. برای احداث باغ گردو باید ابتدا از چگونگی بافت خاک منطقه مطلع شد بدین منظور توصیه می‌شود از خاک لومی با بافت ماسه‌ای استفاده شود. در احداث باغ به صورت اصولی خاک منطقه را مورد آزمایش قرار می‌گیرد، در این آزمایش ویژگی‌های شیمیایی خاک همچون پی اچ خاک، میزان نمک، آهک و میزان کربن آلی،  نوع بافت خاک و مواد مغذی آن مورد بررسی و آزمایش قرار می‌گیرد.

آیا کاشت نهال گردو در آلونی حالت اقتصادی دارد؟

در مناطقی که مصرف گردو بالا باشد بدون شک احداث باغ گردو سوددهی بالایی خواهد داشت از عوامل موثر در تجاری شدن باغ گردو تناسب نهال کاشته شده با شرایط اقلیمی و جغرافیایی منطقه است. شرایط جوی مناسب، وجود خاک لومی با بافت ماسه‌ای و منبع آب دائمی در موفقیت باغ تاثیر بسزایی دارند لذا توصیه می‌شود برای خریداری ارقام نهالی که با منطقه شما تناسب داشته باشد یک نهالستان معتبر و متخصص همچون نهالستان برتر نهال را انتخاب کنید در این مرکز ارقام نهال گردو متناسب با شرایط جوی و اقلیمی شهر آلونی پرورش می‌یابد.

خرید نهال گردو در آلونی

خرید نهال گردو در آلونی پراهمیت‌ترین و ابتدایی‌ترین گام برای ایجاد باغ گردو است در صورتی که باغدار بتوانند در خرید نهال گردو موفق آمیز عمل کند بدون شک درصد بالایی از تجاری شدن باغ را تضمین کرده است. امروزه نهالستان‌های مطرح کشور با راه‌اندازی وب سایت  این امکان را به تمامی باغداران کشور داده است که بدون تعلل و صرف هزینه‌های گزاف خرید نهال مورد نظر خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

فروش نهال گردو در آلونی

برای فروش  آمیز نهال گردو در آلونی به صورت موفقیت آمیز باید از گونه‌های درخت گردو که در این شهر کاشته شده است مطلع شوید علاوه بر آن شناخت شرایط جوی و اقلیمی منطقه این امکان را به فروشنده نهال می‌دهد که با اطلاع از آن ارقام نهال سازگار با منطقه را تولید کند. مهمترین عامل در پرفروش بودن نهالستان کیفیت محصولات آن است بدون شک باغدار اگر از کیفیت محصول رضایت داشته باشد اعتبار نهالستان چندین برابر افزایش خواهد یافت.

نهال گردو مناسب آلونی

در این بخش گونه‌های نهال گردو مناسب آلونی درج شده است.

  • نهال گردو فرنو
  • نهال گردو چندلر
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹
  • نهال گردو کانادایی

با توجه به دیر گلده بودن این ارقام و سازگاری آن با شرایط کوهستانی کاشت آن در مناطق شهر آلونی پرثمر خواهد بود در شرایطی که درخت گردو از سرمای مناسب بهره‌مند باشد در زمان باردهی باغدار از محصولات با کیفیت و انبوهی  برخوردار خواهد شد.

انواع نهال گردو در آلونی

امروزه نهالستان‌های مطرح کشور از سیستم‌هایی که از کشورهای اروپای الگو گرفته شده هست جهت پرورش نهال‌ها استفاده می‌کنند، این مراکز با قلمه‌زنی و اصلاح نهال‌ها این امکان را به باغداران داده‌اند تا از رقم مورد نظر و محبوب خود در منطقه خود با هر نوع آب و هوایی استفاده کنند. شناسنامه‌دار بودن نهال تضمین نامه اصالت کالا و گارانتی نهال تا حد زیادی تضمین کننده کیفیت سلامت و پربازده بودن آن است.

قیمت نهال گردو در آلونی

نهالستان برتر نهال با راه‌اندازی سایت کاتالوگ قیمت این امکان را به تمام باغداران کشور داده است که با استفاده از آن از قیمت نهال گردو در هر زمانی مطلع شود با ورود به سایت نهالستان برتر نهال می‌توانید از قیمت نهال گردو در آلونی مطلع شوید. ارقام نهال تولید شده در نهالستان برتر نهال از کیفیت بالایی برخوردار هستند کاشت آن و گذشت چندین سال کیفیت و پر بازده بودن محصولات این نهالستان را ثابت خواهد کرد.

بهترین نهال گردو

عمر اقتصادی درخت گردو، پر بازده بودن، تفاوت ظاهری محصولات، نحوه کاشت آبیاری و کوددهی، زود گلدهی و یا دیر گلده بودن و قیمت از عواملی هستند که باعث متفاوت شدن گونه‌های درخت گردو از یکدیگر می‌شوند.

  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹
  • نهال گردو فرنور
  • نهال گردو چندلر
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز

این ارقام معمولاً از یک ویژگی برخوردار هستند و در لیست بهترین نهال گردو و محبوب ترین قرار دارند.

نهالستان گردو در آلونی

نیاز اصلی باغداران در شهر آلونی وجود یک نهالستان معتبر و متخصص است، نهالستان گردو در آلونی باید با تایید جهاد کشاورزی راه‌اندازی شود. با جستجو در گوگل می‌توانید به راحتی وارد وب سایت‌های نهالستان‌های مطرح کشور شوید و با استفاده از آن از سوابق و تنوع محصولات و قیمت آن ها آگاه شوید.

کلام آخر

بی شک برای احداث باغ گردو باید صبر حوصله و اطلاعات کافی داشته باشید کمک گرفتن از کارشناسان باغداری می‌توانند کمک بسزایی به باغداران کند، شهر آلونی از یک بستر ایده‌آلی جهت کاشت درخت گردو برخوردار است علاوه بر آن این خطه استان چهارمحال و بختیاری محل بسیار مناسب و بی‌نظیری برای احداث انواع باغات میوه به شمار می‌رود برای خرید ارقام نهال میوه‌ای که با شهر آلونی سازگار هستند می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه در شهر آلونی مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال