خرید نهال گردو در بن✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار بن

شهرستان بن از ۷۰ چاه عمیق و نیمه عمیق برخوردار است که منبع آب شرب و کشاورزی و باغداری منطقه را به آسانی فراهم کرده است، با توجه به این که کشاورزی، باغداری و قالیبافی از مشاغل محبوب و پرطرفدار اهالی شهرستان بن است، فروش نهال میوه و مخصوصا نهال گردو در این شهر بسیار پرسود خواهد بود، درخت گردو در مناطق سردسیر و کوهستانی بهترین محصول را تولید خواهد کرد، شهرستان بن در لیست مناطق ایده‌آل استان چهارمحال و بختیاری جهت پرورش گردو قرار دارد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی بن

شهرستان بن، استان چهارمحال و بختیاری در ۲۵ کیلومتری سمت شمالی شهرکرد قرار دارد، این منطقه از سمت جنوب با کوه‌های جنگی از شمال با سد زاینده رود از سوی غرب با کوه افغان و سمت شرق با کوه‌ شیراز همجوار است. این شهرستان در مابین سد زاینده رود و گرداب بن قرار گرفته است به همین علت میزان بارندگی سالانه این شهر ۳۰۰ میلی‌متر است که اراضی منطقه از نظر منبع آب هیچ گونه دشواری ندارند، ارتفاع طبیعی شهرستان بن از سطح دریا ۲۲۲۸ متر است، لذا منطقه ایده آلی جهت پرورش درختان گردو به شمار می‌رود در ادامه با ما همراه باشید که به جزئیات باغداری گردو در شهرستان بن پرداخته‌ایم.
مطالعه بیشتر : خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در بن

همانطور که گفتیم شهرستان بن از سه جهت جنوب، غرب و شرق به کوه‌‌ها محدود شده‌اند از سمت شمال هم با سد زاینده رود همجوار است، بنابراین شهرستان بن یک منطقه کوهستانی و سردسیر است که از قدمت بالایی برخوردار است. باغات گردویی که در شهرستان بن ایجاد شده‌اند امروزه محصولات بسیار فراوانی تولید می‌کنند. بیش‌ترین گردوی صادراتی استان چهارمحال و بختیاری توسط باغات گردوی شهرستان بن به دست آمده‌است، به دلیل شرایط جوی مناسب و متناسب با نهال گردو محصولاتی که از درختان گردوی این شهرستان به دست می‌آیند از ظاهر و کیفیت بی‌نظیری برخوردار هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در بن

به دلیل آن که احداث باغ گردو در شهرستان بن برای تجارت محصولات آن استفاده می‌شود باید باغدار برای احداث باغ یک محل مناسب با خاک حاصلخیز و مساحت زیادی در نظر بگیرد. به طور معمول در هر هکتار ۸۰ الی ۱۲۰ درخت می‌توان کاشت بدون شک از حدود ۱۰۰ درخت می‌توان محصولات فراوانی را به دست آورد اما توجه داشته باشید که شرایط آب و هوایی، کوددهی، آبیاری و هرس درختان و سایر عوامل در تولید محصول بیش‌تر و با کیفیت‌تر درخت تاثیر بسزایی دارد.

آیا کاشت نهال گردو در بن حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به وجود مناطق گردشگری همچون پیست اسکی، پل حاج الله یار، رودخانه بوکا، باغات درازدره بن، سد زاینده رود، امامزاده‌های قدیمی و دشت‌های پهناور سرسبز در شهرستان بن سالیان افراد بسیاری برای دیدن مناطق گردشگری به این شهر سفر می‌کنند. به دلیل رفت و آمد زیاد در شهرستان بن بدون شک کاشت نهال گردو در این شهرستان حالت اقتصادی بی‌نظیری خواهد داشت باغداران باید تمام تلاش خود را در افزایش کیفیت محصولات درختان خود کنند تا خریداران زیادی را جلب کیفیت محصولات کنند.

خرید نهال گردو در بن

شهرستان بن همانطور که گفتیم یک منطقه ایده‌آل جهت پرورش درخت گردو است، اما مطلع باشید که تنها شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه عامل موفقیت در احداث باغ نیست تمامی نکات و مراحل احداث باغ در تجاری شدن آن تاثیرگذار است. به عنوان مثال خرید نهال گردو در بن به دلیل اینکه تاثیر بسیاری در آینده باغ می‌گذارد، از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین در خرید این نوع محصولات سعی کنید از اطلاعات کافی و ارزنده‌ای برخوردار باشید تا فریب افراد سودجو را نخورید.

فروش نهال گردو در بن

شهرستان بن یک منطقه سردسیر با میزان بارندگی نرمال و تا حدی ایده‌آل است به دلیل طولانی بودن روزهای سرد و یخبندان در شهرستان بن می‌توان گفت این شهر از سرمای بهاره برخوردار است بنابراین ارقام نهالی که در این منطقه به فروش می‌رسد باید دیر گلده باشند تا باغدار بتواند در فروش نهال گردو در بن سودآوری خوبی را کسب کند.

نهال گردو مناسب بن

با توجه به فراوان بودن باغات میوه‌هایی چون زردآلو، آلوچه، قالی آذری، بادام، گردو، هلو، انگور و سیب در شهرستان بن می‌توان از ارقام نهال میوه‌هایی که در این شهر رشد خوبی دارند مطلع شد. یکی از باغاتی که در شهرستان بن به وفور دیده می‌شود باغ گردو است با تحقیق و مطالعه بر روی باغات گردوی این شهر می‌توان از رقم‌های نهال گردوی مناسب بن مطلع شد اما به طور کلی نهال گردو فرنور، نهال گردو پچندلر، نهال گردو ژنوتیپ پالیز جزو ارقامی هستند که با اقلیم شهرستان بن سازگاری دارند.

انواع نهال گردو در بن

دشت‌های شهرستان بن جزو بزرگ‌ترین دشت‌های استان چهارمحال و بختیاری محسوب می‌شود، با توجه به وجود ۱۵۰ رشته قنات و ۷۰ چاه عمیق و نیمه عمیق می‌توان به راحتی انواع نهال گردو در بن را کاشت و از محصولات با کیفیت آن بهره‌مند شد در شرایطی که بیش‌تر مناطق کشور در معرض خشکسالی قرار گرفته است، شهرستان بن به دلیل قرارگیری جغرافیایی بی‌نظیر از منبع آبی خوبی بهره‌مند است و تا چند دهه آینده خطر کم آبی و خشکسالی آن را تهدید نمی‌کند.

قیمت نهال گردو در بن

سالانه ورود باغداران بسیاری را شهرستان بن جهت خرید نهال گردو مشاهده می‌کنیم، لذا قیمت نهال گردو در بن نسبت به شهرهای همجوار منصفانه‌تر است، به دلیل شرایط اقلیمی سردسیر و متناسب با نهال گردو ، گردوی کاشته شده در این شهر محصولات بسیار با کیفیت و خوشمزه‌ای را تولید خواهد کرد، و به دلیل بالا بودن تنوع نهال گردو در این شهر قیمت آن به نسبت شهرهای دیگر مقرون به صرفه‌تر و اقتصادی است.

بهترین نهال گردو

در سه جهت شهرستان بن کوه‌های مرتفع قرار گرفته‌اند که شهرستان بن را در محاصره خود قرار داده‌اند. مناطق کوهستانی نسبت به مناطقات دیگر از سرمای بهاره و زود هنگام برخوردار هستند.
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
• نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹
• نهال گردو فرنور
• نهال گردو چندلر
بر اساس آب و هوای شهر بن می‌توان گفت ارقام ذکر شده در لیست بهترین نهال گردو مناسب با اقلیم و جغرافیایی منطقه بن قرار گرفته است.

نهالستان گردو در بن

درختان گردو جزو درختان تجاری هستند که اگر محصولات با کیفیت و عمده‌ای را تولید کنند به راحتی می‌توان از آن ها به عنوان محصولات صادراتی استفاده کرد. بدون شک انتخاب یک نهالستان گردو در بن برای خرید نهال گردو و کاشت آن در شهرستان بن از اهمیت بالایی برخوردار است. این مرکز فروش نهال با فراهم کردن خرید اینترنتی برای افرادی که امکان خرید حضوری ندارند را آسان و مطمئن را کرده است‌ با مراجعه به لینک زیر به وب سایت نهالستان برتر نهال وارد می‌شوید.

کلام آخر

شهرستان بن از ۱۲ هزار نفر جمعیت برخوردار است. آب و هوا، میانگین بارش سالانه، درصد رطوبت ارتفاع مناسب شهر از سطح دریا از عوامل تاثیرگذار در احداث یک باغ تجاری گردو در شهرستان بن است با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه در شهرستان بن می‌توانید به آسانی از تنوع و کیفیت نهال میوه در نهالستان برتر نهال آگاه شوید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال