خرید نهال گردو در فرخ شهر✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

درخت گردو جزو درختانی است که به آب کم و رسیدگی معمولی نیاز دارد اما در زمان باردهی، سود آوری بالای برای باغداررغم می‌زند. با آن که امروز مشاغل صنعتی بسیار گسترش یافته‌اند اما  خوشبختانه همچنان احداث باغ در شهرستان‌های استان چهارمحال بختیاری رونق دارد که در این مقاله قصد داریم به باغداری گردو در شهرستان فرخ شهر استان چهارمحال و بختیاری بپردازیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی فرخ شهر

شهر فرخ شهر از سمت شمال به کوه‌های پنجه و برات از سمت غرب به اراضی کشاورزی پهناور از سمت جنوب به تپه‌های ماهور و از سمت شرق به کوه‌های رخ سه چاه و بر افتاب حاجی متصل است، از هر چهار سمت شهر فرخ شهر ناهمواری‌هایی آن را احاطه کرده است. بیش‌تر کوه‌های مرتفع شهر در سمت شمال جنوبی قرار گرفته‌اند در این منطقه کوه‌ مرتفعی با طول ۳۱۰۰ متر ارتفاع به نام کوه چفت واقع شده است و در سمت جنوب شهرستان  که پست‌ترین نقطه شهر است دشت‌های غازدانی و گلستانی  جای گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو شهر فرخ شهر

در این منطقه از زمان قدیم چشمه‌های فصلی و دائمی بسیاری وجود داشته است، بنابراین باغات گردو در شهر فرخ شهر به نسبت دیگر شهرها بسیار پهناور و پررونق بوده‌اند، آب و هوای بسیار مناسب و خاک حاصلخیز از مهم‌ترین نکاتی است که شهر فرخ شهر را محل مناسبی جهت احداث باغات گردو کرده است، برای این که اطلاع دقیق از تاریخچه باغات گردو در فرخ شهر کسب کنید می‌توانید با سرچ در گوگل به راحتی اطلاعات ارزنده‌ای را به دست آورید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در فرخ شهر

درخت گردو جزو درختانی است که طرفداران زیادی دارد، علاوه بر خواص بیشماری که مغز گردو برای سلامتی مو، پوست انسان دارد از تنه‌ی چوبی این درخت هم می‌توان در صنعت‌های مختلف استفاده نمود، کاشت نهال درخت گردو همانند کاشت نهال میوه‌های دیگر است، مهم‌ترین مواردی که باید در زمان کاشت به آن توجه کرد، نوع خاک، آب و هوای منطقه، میزان آب، چگونگی هرس درخت و فاصله کاشت نهال‌ها است که با رعایت نکات ذکر شده می‌توانید یک باغ اصولی را راه‌اندازی کنید.

آیا کاشت نهال گردو در فرخ شهر حالت اقتصادی دارد؟

گردو جزو خشکبارهای مهم در ایران است، درصد بیش‌تر مردم گردو را جزو مصارف هميشگی خود می‌دانند و این مغز در سبد غذای خانواده‌ی ایرانی حضور پررنگی دارد، علاوه بر فروش مغز گردو می‌توان با استفاده از پوست و روغن مغز و چوب درختان گردو هم درآمد زایی کرد، امروزه از روغن گردو در صنعت لوازم آرایشی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین اگر با علم و آگاهی در زمینه باغ گردو پیش روید می‌توانید بسیار درآمد زایی کنید، انتخاب یک نهالستان معتبر جهت خرید نهال گردو جزو اولین گام‌های احداث باغ گردو است.

خرید نهال گردو در فرخ شهر

مهم‌ترین عواملی که باعث می‌شود تراز تجاری باغ گردوی شما در ده سال آینده مشخص شود، شناسایی رقم نهال سازگار با شرایط اقلیمی فرخ شهر و مهم‌تر از آن انتخاب یک نهالستان تخصصی جهت خرید نهال گردو است، خریداران گرامی که اطلاعات کافی در زمینه‌ی ارقام نهال گردو سازگار با شرایط جوی و جغرافیایی فرخ شهر ندارند، علاوه بر مراجعه به کارشناسان کاربلد برتر نهال می‌توانند با استفاده از اینترنت ارقام نهال گردو را از یک دیگر تشخیص دهند و مناسب‌ترین نوع را خریداری کنند.

فروش نهال گردو در فرخ شهر

در این بخش به ویژگی‌های یک نهالستان معتبر می‌پردازیم که خریداران با توجه به آن نهالستان را باید انتخاب کنند،

  • نهالستان باید اصالت نهال را تضمین نماید، بدین منظور ارقام نهال باید شناسنامه دار باشند.
  • ارائه ضمانت نامه بازگشت نهال که این مورد نشانگر تعهد داشتن نهالستان است،
  • تحویل کالا به مدت حداکثر ۲۴ ساعت و حداکثر ۴۸ ساعت انجام شود.
  • ارائه فاکتور رسمی نهالستان پس از فروش که در آن مشخصات کالا به همراه مهره و امضای فروشنده مرکز درج شده است.
  • ارائه گواهی بهداشت و قرنطینه نهال به همراه تائیدیه‌های گیاه پزشکی

همچنین شما می‌توانید با مراجعه به سایت نهالستان‌ها از سابقه فعالیت، رضایت مشتریان، همکاری‌ها و… نهالستان اطلاع پیدا کنید، در این مقاله برای سهل سازی انتخاب، نهالستان برتر نهال را پیشنهاد می‌کنیم که دارای یک قرن سابقه فعالیت است که به ندرت نهالستانی در ایران با چنين سوابقی وجود دارد‌.

نهال گردو مناسب فرخ شهر

  • نهال گردو فرنور پیوندی: این نوع رقم نهال گردو آب و هوای سرد و کوهستانی می‌طلبد، دیر گل است و در سرما مقاومت زیادی دارد، جزو ارقام تجاری به شمار می‌رود در هر هکتار ۷۰ کیلوگرم بار دهی دارد، تا ارتفاع ۳۰۰۰ متری می‌توان کاشت.
  • نهال گردو ژنوتیپ برتر: مقاومت بالا در برابر آفات دارد، پربازده و جزو ارقام تجاری است، در هر هکتار توانایی ۸ تن باردهی را دارد.
  • نهال گردو کانادایی: مقاوم در برابر سرمای شدید، مناسب برای ارتفاع ۲۵۰۰ متری، ۶ تن باردهی در هر هکتار، کاشت این رقم در فرخ شهر بسیار پر ثمر خواهد بود.
  • رقم نهال گردو چندلر پیوندی: جزو ارقام پرطرفدار است، عمر اقتصادی نسبتا بالایی دارد، در سال اول باردهی آغاز می‌شود، مناسب ارتفاع ۱۵۰۰ الی ۲۰۰۰ متری است.

انواع نهال گردو در فرخ شهر

نهال گردو چندلر پیوندی، نهال گردو فرنور پیوندی، نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷، نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۸، نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ جزو بهترین نژاد نهال گردو هستند، که در شرایط جغرافیایی و جوی سردسیر و کوهستانی پر ثمر خواهد بود، درخت گردو دارای ارقام نهال سازگار با شرایط جوی سردسیر، معتدل و گرمسیر است، فرخ شهر از آب و هوای سردسیر و کوهستانی برخودار است بنابراین خوشبختانه بستر مناسبی برای کاشت درخت گردو است.

قیمت نهال گردو در فرخ شهر

قیمت نهال گردو طبق اصول و ویژگی‌های استاندارد نهال قیمت گذاری می‌شود، با وجود قیمت مشخص نهال گردو در بازار برخی از اشخاص ناشناس برای سود بیش‌تر از قیمت‌های نجومی برای فروش نهال گردو استفاده می‌کنند، باغدارانی که در ابتدای مسیر باغداری هستند و از قیمت‌ها اطلاعی ندارند برای استعلام قیمت تمام ارقام نهال گردوی پیوندی، بذری، بومی ایران و غیر بومی به لینک روبرو مراجعه کنند.

بهترین نهال گردو

به دلیل قرار گرفتن چهارمحال و بختیاری در غرب کشور که منطقه کوهستانی است، هوای سردسیر در این مناطق غالب است، بنابراین باید از ارقام نهال گردو دیر گل در فرخ شهر استفاده شود تا در اثر سرما و یخبندان جوانه‌ها نسوزند، نهال گردو پالیز کانادایی، نهال گردو چندلر، نهال گردو فرنور، نهال گردو ژنوتیپ برتر، نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷، نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ جزو بهترین و سازگارترین رقم‌های نهال گردو است که کاشت آن در فرخ شهر با احداث باغ گردوی اصولی و تراز تجاری روبرو خواهد بود.

نهالستان گردو در فرخ شهر

به دلیل تأسیس نهالستان‌های متعدد در استان، انتخاب جهت تهیه نهال کار سختی است، نهالستان برتر نهال خدماتی همچون عرضه تمام ارقام نهال گردوی بومی و غیر بومی، پیوندی و بذری، نگهداری و پرورش رقم‌های نهال گردو با متد علمی پیشرفته، محصولات شناسنامه دار، گواهی اصالت کالا، تضمین بازگشت کالا، حمل و نقل آسان و امنیتی، تحویل کالا در کمتر از ۳ روز، پشتیبانی ۲۴ ساعته پس از خرید نهال در خصوص آفات، تغذیه نهال، نحوه کاشت، چگونگی هرس و آبیاری و قیمت مناسب و تخفیف‌ در صورت خرید انبوه ارائه می‌دهد تا اعتماد خریدار را جلب نماید.

کلام آخر

نهالستان برتر نهال با عرضه ارقام نهال گردوی با کیفیت تضمین یک باغ اقتصادی و تجاری را برای خریدار می‌دهد، پس با خیال راحت به صورت حضوری و اینترنتی رقم نهال گردوی مد نظر خود را خریداری کنید، برای اطلاع از نهال میوه باید به صفحه خرید نهال میوه در فرخ شهر مراجعه کنید‌.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال