خرید نهال گردو در ناغان ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ناغان

کمتر شهری در کشور وجود دارد که امروزه از لحاظ آب مشکلی نداشته باشد خوشبختانه شهر ناغان که در شهرستان کیار استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد جزو مناطق پربارش با شرایط اقلیمی بی‌نظیری است که محل مناسبی برای کاشت انواع نهال میوه محسوب می‌شود. اگر کشاورزی و باغداری در شهرهای خوش آب و هوا با بارش سالانه مثبت راه‌اندازی شوند بدون شک موفقیت روزافزونی را برای صاحب شغل رقم خواهند زد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ناغان

شرایط اقلیمی هر منطقه با توجه به بارش باران، درصد رطوبت، نوسانات رطوبت، نوع اقلیم منطقه، ارتفاع از سطح دریا و مساحت زیر کشت اراضی آن شناخته می‌شود. شهر ناغان از سمت شرق به کوه کلار از سمت شمال به تالاب سولقان از سمت جنوب به معدن خاک نسوز و از سمت غرب به سیاه کوه و شهرستان اردل متصل است.  با توجه مواردی که ذکر شد این منطقه یک خطه کوهستانی به همراه آب و هوای سردسیر و ارتفاع مناسب از سطح دریا است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در ناغان

با آن حال که شهر ناغان جزو قطب‌های تولید انگور و ماهی است اما باغات سیب و بادام و گردو هم در این شهر پرثمر خواهد بود. به دلیل وجود تالاب و سدهای پر آب از زمان قدیم باغ‌های این خطه استان چهارمحال و بختیاری با شرایط ایده‌آلی محصولات با کیفیت و تجاری را ارائه می‌دادند. هم اکنون بسیاری از محصولات کشاورزی که در باغات شهر ناغان تولید می‌شوند به استان چهارمحال و بختیاری و شهرهای اطراف آن صادر می‌شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ناغان

میزان آب، شرایط جوی و نوع خاک با درصد ph آن از عوامل تاثیرگذار در با کیفیت شدن محصولات درختان گردو در شهر ناغان است. از نظر تامین آب شهر ناغان در شرایط ایده‌آلی قرار دارد شرایط جوی آن هم به دلیل کوهستانی بودن منطقه سردسیر است که ساختار گردو با آن تناسب دارد. اراضی این منطقه از نظر نوع خاک مورد پسند متخصصان و مشاوران کشاورزی و باغداری است. ای خطه از استان چهارمحال و بختیاری مملو از خاک لومی به همراه بافت ماسه‌ای و پی اچ متناسب است که ریشه درخت گردو می‌تواند در آن به بهترین شکل رشد و تغذیه کند.

آیا کاشت نهال گردو در ناغان حالت اقتصادی دارد؟

همانطور که گفتیم شهر ناغان از تعداد بالای باغات گردو برخوردار است بسیاری از محصولاتی که در باغات این شهر تولید می‌شوند به استان و حتی کشورهای همجوار صادر می‌شود‌. اگر باغدار برای خرید نهال یک نهالستان معتبر و متخصص را انتخاب کند و بر اساس شرایط اقلیمی و جوی منطقه خود نهال را خریداری کند و در امور کاشت و برداشت آن تمامی نکات و قوانین را رعایت کند بدون شک درخت گردو در بهترین حالت میزان باردهی قرار می‌گیرد.

خرید نهال گردو در ناغان

شهر ناغان از ارتفاع طبیعی ۱۹۸۳ متری برخوردار است که برای کاشت اکثر گونه‌های گردو ایده آل است در شرایطی که شهر ناغان از زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدل و جغرافیای کوهستانی برخوردار است پیشنهاد می‌شود علاوه بر آن که یک نهالستان معتبر را متخصص را جهت تهیه نهال انتخاب می‌کنید در زمینه خرید نهال گردو در ناغان هم نکات حائز اهمیتی همچون سازگاری آن با منطقه، سلامت بودن نهال، پر بازده بودن و مقاومت بالای آن در برابر سرما مطمئن شوید.

فروش نهال گردو در ناغان

در زمان فروش نهال گردو در ناغان توصیه می‌شود از ارقام با کیفیت و مقاوم در برابر سرما استفاده شود،  زیرا این شهر از یک آب و هوای سردسیر و کوهستانی برخوردار است که کاشت ارقام نهال گردویی که با شرایط گرمسیری تناسب دارد در این محل با نتیجه مطلوبی روبرو نخواهد شد. جهت اطلاع  از ارقام نهال گردویی که با شهر شما سازگاری دارد پیشنهاد می‌کنیم که از پشتیبانی ۲۴ ساعته نهالستان برتر نهال کمک بگیرید تا بدون صرف هزینه و یا وقت پاسخ جامع و کامل خود را دریافت کنید.

نهال گردو مناسب ناغان

همانطور که پیش‌تر گفتیم گندم، جو و برنج جزو محصولات کشاورزی است که در شهر ناغان بسیار تولید می‌شوند. برای آن که بتوانید از نهال گردی مناسب ناغان اطلاعات کارآمدی به دست آورید توصیه می‌کنیم که از گونه‌های کاشته شده در باغات گردوی این منطقه مطلع شوید.

  • نهال گردو چندلر
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
  • نهال گردو فرنور
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷

ارقام ذکر شده به دلیل ساختاری که دارند با خاک و آب و هوای منطقه ناغان سازگاری خواهند داشت.

انواع نهال گردو در ناغان

در شرایطی که امروزه احداث باغ به آب فراوانی نیاز دارد شهر ناغان از این ویژگی برخوردار است، با اصلاح و قلمه زنی گونه‌های مختلف نهال گردو می‌توان در این شهر انواع نهال گردو را کاشت. در نهالستان برتر نهال با متدهای علمی نوین و سیستم‌های پیشرفته انواع نهال گردو در ناغان را پرورش می‌دهند. لازم به ذکر است که محصولات این مرکز بسیار با کیفیت و پر بازده هستند لذا کاشت آن با تجاری شدن باغ روبرو خواهد شد.

قیمت نهال گردو در ناغان

بسیاری از عواملی که در تعیین قیمت نهال گردو تاثیرگذار هستند در تمامی گونه‌های نهال گردو یکسان هستند. به عنوان مثال ارقام نهال گردو فرنور و چندلر که کاشت آن در منطقه ناغان پیشنهاد می‌شود از ویژگی‌ها همسانی بهرمند هستند متقابلا از یک قیمت معتدل و یکسانی برخوردار خواهند بود. برای آن که بتوانید از قیمت نهال گردو در ناغان مطلع شوید پیشنهاد می‌کنیم که به سایت زیر مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

بیش‌تر مناطق شهر ناغان از سطح ناهموار برخوردار هستند برای کاشت نهال گردو باید از منطقه هموار با خاک مناسب و ترجیحاً لومی با بافت ماسه‌ای استفاده شود.

  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
  • نهال گردو چندلر
  • نهال گردو فرنور
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
  • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹

ارقام گفته شده می‌توانند در هر نوع شرایط آب و هوایی و اقلیمی مقاومت بالایی از خود نشان دهند لذا این نوع ارقام در لیست بهترین نهال گردو قرار دارند.

نهالستان گردو در ناغان

بسیاری از نهالستان‌های کشور مطرح و شناخته شده هستند توصیه می‌شود برای اینکه بتوانید بهترین و با سابقه‌ترین نهالستان را انتخاب کنید به سایت این مراکز مراجعه کنید و از سوابق همکاری و تنوع کیفیت محصولات نهالستان برتر نهال اطلاع پیدا کنید. این مرکز با توجه به آنکه محصولات با کیفیت را با سیستم‌های نوین پرورش می‌دهد خرید اینترنتی را هم فراهم کرده است تا اهالی این منطقه از وجود نهالستان گردو در ناغان برخوردار باشند.

کلام آخر

شهر ناغان در شهرستان کیار قرار دارد و به دلیل توریستی بودن منطقه رفت و آمدهای بسیاری در این شهر انجام می‌شود لذا فروش و خرید انواع و اقسام محصولات کشاورزی با کیفیت‌های متنوع و قیمت‌های مختلفی صورت می‌گیرد. در این مقاله سعی کردیم تا به نکات حائز اهمیت در زمینه کاشت و خرید نهال گردو بپردازیم در صورتی که قصد احداث یک باغ میوه مدرن و اصولی در شهر ناغان دارید می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه در شهر ناقان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال