خرید نهال گردو در پردنجان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

شهر پرندجان در شرق شهرستان فارسان قرار دارد و در ۳۵ کیلومتری شهرکرد واقع شده است، این بخش از شهرستان فارسان قدمت بالایی دارد به طوری که با توجه به میراث فرهنگی و تاریخی قدمت آن به ۲۵۰ الی ۳۰۰ سال قبل می‌رسد، کشاورزی و باغداری الخصوص باغ گردو در این منطقه در سال‌های قبل به وفور وجود داشته، اما امروزه به دلیل شهرنشینی و افزایش شغل‌های صنعتی اندک اندک از مساحت باغات و مزارع این منطقه کاسته می‌شود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی پردنجان

یکی از مناطقی که آب و هوای معتدل و مناسبی دارد شهر پردنجان است به طوری که میانگین دمای این شهر در تابستان‌ها حداکثر ۳۵ درجه و در زمستان‌ها منفی ۳۲ درجه است. ارتفاع شهر پردنجان از سطح دریا ۲۰۱۲ متر است که این مقدار بستر مناسبی برای کاشت نهال گردو ایجاد کرده است. در این مقاله به چگونگی کاشت ارقام نهال گردو در شهر پردنجان پرداخته‌ایم.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در شهرکرد

تاریخچه باغات گردو در پردنجان

باغداری و کشاورزی یکی از مشاغل قدیمی کشور ایران است مسلماً در سال‌های قبل در شهر پردنجان باغات گردوی بسیار زیادی وجود داشته است اما امروزه به دلیل تغییر بافت اراضی و جایگزین شدن ساخت و ساز ساختمان‌ها کشاورزی و باغداری به ندرت اتفاق می‌افتد، اکنون در روستا و شهرها به نسبت استان‌های صنعتی باغات و مزارع کشاورزی بسیاری احداث می‌شود. برای اینکه بتوانید در این مناطق باغات تجاری احداث کنید باید از ارقام نهالی که با شرایط اقلیمی این منطقه سازگاری دارند استفاده شود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در پردنجان

برای احداث باغ تنها کاشت نهال تمام کننده‌ی ماجرا نیست، باغ هم همانند بسیاری دیگر از مشاغل دارای زیر مجموعه‌های فراوانی است، که برای راه‌اندازی یک باغ اصولی باید تمام آن رعایت شود ابتدایی‌ترین موضوع شناسایی شرایط اقلیمی شهر مورد نظر که پردنجان است باید انجام گیرد، در این مورد باید از نوسانات دمایی، میزان بارش سالانه و منبع آبی آن اطلاع پیدا کنید. نکته حائز اهمیت دیگر ارتفاع مناسب از سطح دریا و وجود آفت گیاهان در آن منطقه است که باید کاملاً شناسایی کنید و پس از رفع و رجوع کردن مشکلات گام نخست یعنی کاشت نهال را انجام دهید.

آیا کاشت نهال گردو در پردنجان حالت اقتصادی دارد؟

امروزه با وجود پیشرفت دنیا مشاغل‌های صنعتی به نسبت مشاغل‌های دیرینه چون باغداری و کشاورزی افزایش بسیاری پیدا کرده است. مشاغلی که امروزه به وجود آمده‌اند ریسک بیش‌تری دارند با آن که باغداری و کشاورزی پیچیدگی‌های بسیاری دارد اما اگر طبق اصول و رعایت تمام نکات حائز اهمیت می‌‌توان به راحتی به یک تجارت بسیار پرسودی دست پیدا کرد، مناطق حاصل‌خیز و دشت‌های وسیع در شهر پردنجان بسیار است بنابراین برای کاشت رقم نهال گردو در این منطقه نگرانی از بابت نبود زمین حاصل‌خیز وجود ندارد.

خرید نهال گردو در پردنجان

خرید نهال گردو یکی از گام‌های اولیه جهت احداث باغ اصولی است، همانند خرید اکثر اقلام باید در خرید این محصول به ریزترین جزئیات هم توجه کنید، نهال‌ها از نظر ظاهری به یکدیگر بسیار شباهت دارند و از طریق ظاهر به راحتی و در نگاه اول نمی‌توان نوع با کیفیت و یا بی‌کیفیت آن را تشخیص داد. برای اینکه بتوانید در حین خرید از ارقام نهال با کیفیت بهره‌مند شوید باید از اطلاعات دقیق و جامعی آگاه باشید بدین منظور می‌توانید از کارشناسان باغداری کمک بگیرید برین منظور به سایت روبرو مراجعه کنید. www.bartarnahal.ir

فروش نهال گردو در پردنجان

فروش ارقام نهال گردو باید با کسب مجوز فعالیت از جهاد کشاورزی انجام شود، برای خرید ارقام نهال گردو سعی کنید مراکزی را انتخاب کنید که از مواردی که گفته می‌شود برخوردار باشد، ارقام نهال موجود در نهالستان باید طبق سیستم‌های نوین و تأیید شده که در کشورهای پیشرفته صورت می‌گیرد پرورش یافته باشد، تمامی موارد ظاهری نهال‌ها طبق استاندارد جهاد کشاورزی باشد، محصولات باید طبق باردهی، مرغوبیت و مقاومت آن در برابر آفات قیمت گذاری شده باشد و در آخر نهالستان باید از متخصصان حاذق در زمینه‌ی باغداری و شناخت نهال برخوردار باشد.

نهال گردو مناسب پردنجان

پردنجان با آن که منطقه کوهستانی است اما از آب و هوای معتدل و مناسبی برخوردار است، حداکثر دما در روزهای گرم فصل تابستان ۳۵ درجه و حداکثر دما در روزهای سرد زمستان منفی ۳۲ درجه است، بنابراین کاشت ارقام گردوی در این شهر با باردهی مناسبی همراه خواهد بود که با آب و هوای معتدل سازگار است.

انواع نهال گردو در پردنجان

ارقام نهال گردوی که می‌توان در شهر پردنجان کاشت، نهال گردو فرنور است این رقم از طول عمر ۱۵۰ ساله برخوردار است، جزو ارقامی است که در کم آبی تحمل بالایی دارد، نحوه‌ی آبیاری رقم فرنور هر ۲۰ روز ۲۰ لیتر است، مهم‌ترین ویژگی‌ این رقم آن است که سالانه می‌توان ۷۰ کیلو گرم محصول به راحتی تولید کند. یکی دیگر از ارقام نهالی که علاوه بر سازگار بودن با آب و هوای پردنجان جزو پر فروش‌ترین ارقام نهال گردو است، ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ نام دارد، این رقم به پر بارده بودن معروف است به طوری که در شرایط ایده‌آل تا ۱۶ تن در هر هکتار هم می‌تواند محصول تولید کند‌.

قیمت نهال گردو در پردنجان

در خصوص سود آوری نهال گردو می‌توان گفت خرید آن همانند خرید دلار سودمند است، برای آن که بتوان به قیمت رقم نهال گردوی مد نظر خود رسید باید از پیوندی و یا بذری بودن آن اطلاع داشته باشید، قیمت گذاری ارقام نهال گردو پیچیدگی‌های دارد، برای آن که بتوانید از نحوه‌ی قیمت گذاری و کاتالوگ قیمت اطلاع پیدا کنید به وب سایت نهالستان برتر نهال مراجعه کنید.

بهترین نهال گردو

در این بخش به ۲ رقم نهال گردوی پرفروش که می‌توان در شهر پردنجان برای سرمایه گذاری کشت کرد اشاره نموده‌ایم:
• نهال گردو فرنور : پربارده، سازگار با مناطق کوهستانی و سردسیر، ارتفاع مناسب جهت کاشت ۱۵۰۰ الی ۲۳۰۰ از سطح دریا، دیر گل، در هر هکتار ۸۰۰۰ کیلو باردهی دارد، در دومین سال باردهی آغاز می‌شود.
• نهال گردو چندلر: دارای مغز سفید رنگ، به طور معمول ۸۰ سال عمر مفید دارد، در شرایط آب و هوای کوهستانی و سردسیر مقاومت بالایی دارد، بومی کشور آمریکا است.

نهالستان گردو در پردنجان

امروزه نهالستان‌های سطح کشور با تبلیغات گسترده و متنوع سعی در جذب خریداران دارند، اما مهم‌ترین عامل فروش بیش‌تر کیفیت و مرغوبیت بالای نهال‌ها است که باعث جذب و ثابت ماندن خریداران می‌شود. با رعایت اصول و استفاده از سیستم‌های نوین و ایجاد یک بستر حاصلخیز برای رشد نهال‌ها از حائز اهمیت‌ترین مواردی است که در نهالستان‌ها باید رعایت شود.

کلام آخر

با عنایت پرودگار و تلاش و کوشش پرسنل و همکاران در نهالستان برتر نهال اکنون نزدیک به یک قرن است که این مرکز در کشور فعالیت می‌کند، از مهم‌ترین دلایل مطرح شدن نهالستان برتر نهال مرغوبیت بی‌نظیر ارقام نهال میوه‌های موجود در نهالستان است، برای خرید ارقام نهال میوه در شهر پردنجان به سایت خرید نهال میوه پردنجان مراجعه کنید تا از کیفیت و قیمت مناسب آن شگفت زده شوید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال