خرید نهال گردو در دماوند✔️ قیمت انواع نهال گردو دماوند

گردو یکی از پردرآمدترین میوه‌ها و خشکباری است که به دلیل داشتن بازار فروش بالا و مقوی بودن احداث باغ آن می‌تواند بسیار سودده و اقتصادی باشد. از این رو در این محتوا با معرفی اقلیم شهر خوش آب و هوای دماوند، بهترین و مناسب‌ترین ارقام نهال گردو برای کاشت بررسی می‌گردد. همچنین موارد لازم هنگام خرید از نهالستان‌ها را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم پس با ما همراه باشید

 

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی دماوند

شهر دماوند به دلیل قرارگیری در ارتفاعات و نزدیکی به رشته کوه‌های البرز و قرارگیری در بخش کوهستانی دارای آب و هوای سردسیری و معتدل است. این ناحیه به دلیل سطح ارتفاع ۲۰۰۰ متری از دریا  تحت تاثیر فشار هوا و جریانات توده‌ای کوهپایه‌ای و مدیترانه‌ای دارای میانگین بارندگی‌های ۳۲۰ میلی متری در سال است که تمامی این شرایط اقلیم دماوند را مستعد و مساعد برای کاشت و احداث باغات گردو کرده است.

 بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در تهران

تاریخچه باغات گردو در دماوند

کسانی که برای اولین بار تصمیم به احداث باغ گردو در دماوند می‌کنند می‌توانند با توجه به تاریخچه و پیشینه باغات گردو در این شهر ارقام سازگار و مقاوم و پربار را شناسایی کرده و از آفات و بیماری‌های رایج نیز مطلع گردند. توجه به این پیشینه می‌تواند باغداری کم هزینه و کم ریسکی را برای سرمایه‌گذاران داشته باشد. با توجه به اینکه اقلیم دماوند از هر نظر برای کاشت نهال گردو سازگار است از گذشته‌های دور در این شهر شاهد باغات متنوع گردو هستیم، وجود اراضی سرسبز و منابع آبی مطلوب از جمله دلایلی است که این شهر را گزینه‌ای مناسب برای احداث باغ گردو کرده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در دماوند

احداث باغ گردو نیازمند رعایت قواعد و فاکتورهای متنوعی است که می‌تواند موفقیت یا عدم موفقیت آن را در بر بگیرد. با در نظر گرفتن ارقام متنوع نهال گردو و اقلیم سردسیری و کوهستانی دماوند، کاشت ارقام دیرگل و سردسیری بسیار مناسب بوده اما  انتخاب و خرید نهال گردو باید با توجه به موارد زیر انجام شود.

 • نوسانات دمایی
 • وجود سرمای دیررس بهاره
 • میزان بارندگی منطقه
 • توجه به اقلیم منطقه
 • انتخاب زمین در بهترین اقلیم
 • مساحت زمین
 • انتخاب رقم مناسب نهال گردو با اقلیم
 • فاصله گذاری مناسب
 • رعایت زمان کاشت و اصول کاشت

آیا کاشت نهال گردو در دماوند حالت اقتصادی دارد؟

گفتیم که شهر دماوند دارای اقلیم سردسیری و کوهستانی بوده اما برخی نواحی آن به دلیل ارتفاع کم دارای شرایط جوی متفاوتی است اگر نهال گردو با توجه به اقلیم دماوند انتخاب شود می‌توان با قاطعیت گفت که کاشت نهال گردو در این شهر کوهپایه‌ای و کوهستانی بسیار سودآور و اقتصادی است.

خرید نهال گردو در دماوند

 • هنگام خرید نهال گردو در دماوند به مجوزدار بودن فعالیت نهالستان مورد نظر و معتبر بودن آن دقت کنید.
 • هنگام خرید به استاندارد بودن نهال و داشتن ریشه‌های سالم، تنه یک دست، قطر ۲ سانتی، ارتفاع یک و نیم متری و ریشه‌های بدون سوختگی آن توجه داشته باشید.
 • هنگام خرید، نهال مورد نظر را مطابق با اقلیم دماوند انتخاب کنید تا سازگاری و مقاومت بیشتری را شاهد باشید.
 • نهال مورد نظر را همراه با تضمین برگشت، گارانتی ۲ ساله، کارت قرنطینه، شناسنامه و تاییدیه سلامت دریافت کنید.

فروش نهال گردو در دماوند

فروش نهال گردو در دماوند کار را برای سرمایه‌گذاران و کشاورزان آسان‌تر کرده و آنها نیاز نیست نهال مورد نظر را از پایه پرورش دهند و مدت زمان زیادی را منتظر جوانه زدن و تبدیل شدن به نهال کنند. آنها می‌توانند از نهالستان  نهال‌های آماده کاشت را خریداری کنند، اما اینکه نهالستان معتبر بوده و سطح کیفی نهال‌های آن در چه سطح هست دغدغه‌ای است که اکثر کشاورزان با آن روبرو هستند.

از این رو خرید از نهالستان‌های معتبر ولو خارج از شهر می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد نهالستان‌های معتبری همچون برتر نهال که کیفیت و سلامت ارقام نهال گردوی خود را تضمین می‌کنند.

نهال گردو مناسب دماوند

قطع به یقین می‌توان مناسب‌ترین نهال گردو برای اقلیم دماوند را ارقام دیرگل و سردسیری در نظر گرفت زیرا این ارقام می‌توانند با توجه به سرمای دیررس بهاره در این اقلیم سازگار بوده و بیشترین بازدهی و باردهی را داشته باشند. همچنین برای خرید نهال در شهر ارومیه اینجا

انواع نهال گردو در دماوند

 • نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: با مقاومت گرمای بالای ۴۵ درجه و سرمای منفی ۳۰ درجه مناسب برای ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، بسیار مقاوم و پربار، با باردهی ۱۰ تن در هکتار
 • نهال گردوی چندلر پیوندی: نهالی اصلاح یافته مناسب برای ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، نهالی دیرگل، مقاوم در برابر گرمای ۴۰ درجه و سرمای ۳۰ درجه
 • نهال گردوی فرنور: مقاوم به دمای بالای ۴۰ درجه و سرمای ۳۰ درجه، دیرگل، با باردهی ۷ تن در هکتار
 • نهال گردوی خوشه‌ای: بسیار پربار و پر بازده، مناسب برای ارتفاعات بالای ۱۵۰۰ متری، رقمی دیرگل با باردهی بالا

قیمت نهال گردو در دماوند

اگر در شهر دماوند برای خرید نهال گردو اقدام کرده باشید با قیمت‌های متنوعی روبرو خواهید شد که این قیمت‌ها نشأت گرفته از رقم نهال، سن نهال کیفیت و گارانتی دار بودن آن است. شما عزیزان می‌توانید از نهالستان‌های شناخته شده در سطح کشور همچون برتر نهال ارقام مورد نظر خود را پس از استعلام  قیمت نهال گردو همراه با ضمانت با منصفانه‌ترین قیمت خریداری کنید.

بهترین نهال گردو

قطعاً با توجه به اقلیم کوهستانی و سردسیری شهر دماوند مناسب‌ترین و بهترین نهال گردو نهالی است که دیرگل بوده، سردسیری باشد و بتواند با مقاومت در برابر بیماری‌ها بیشترین باردهی را داشته باشد و کیفیت و مرغوبیت میوه‌های آن بسیار بازار پسند و پرفروش باشد.

نهالستان گردو در دماوند

با توجه به کثرت نهالستان‌های گردو در دماوند بسیاری از افراد هنگام خرید نهال گردو به لحاظ قیمت و کیفیت و ضمانت دچار سردرگمی می‌شوند، که مراجعه به نهالستان برتر نهال می‌تواند گزینه فوق العاده‌ای باشد زیرا به صورت اینترنتی می‌توانید ارقامی مناسب با اقلیم دماوند را از این نهالستان خریداری کنید و از لحاظ سلامت، کیفیت و مقاومت به دلیل داشتن ضمانت دو ساله و کارت قرنطینه و سلامت آسوده خاطر باشید.

جمع‌بندی

با خرید ارقام سردسیری و معتدله نهال گردو در ناحیه دماوند می‌توان در هر بخش این شهر اقدام به احداث باغ گردو کرد به شرط اینکه نهال مورد نظر را از مرجع معتبر خریداری کنید و بستر رشد آن را با توجه به نیازهای نهال مهیاسازی کنید.

بیش‌تر بخوانید: خرید نهال در دماوند

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال