خرید نهال گردو در اسپکه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار اسپکه

یکی از اقلیم‌های متفاوت استان سیستان و بلوچستان که دارای تابستان بسیار گرم و خشک و زمستان بسیار سرد و یخبندان هست باید به شهر اسپکه اشاره کنیم؛ مختصات جغرافیایی شهر اسپکه بر روی نقشه ایران ۲۶٫۸۳۷۴۰۲۹° شمالی و ۶۰٫۱۷۳۵۴۹۱° شرقی درج شده است همین امر باعث شده تا تحت تاثیر دریای عمان قرار گرفته و در فصل تابستان و فصل زمستان دستخوش وزش بادهای موسمی مدیترانه‌ای قرار بگیرد. مهمترین صنایع دستی شهر اسپکه سوزن دوزی است، شهر اسپکه در بخش مرکزی شهرستان لاشار قرار گرفته و نزدیک به ۴٬۷۱۹ نفر در سال ۱۳۹۵ در آنجا زندگی می‌کردند که اکثر آنها مشغول کشاورزی و باغداری هستند؛ مهمترین محصولاتی که در این شهر تولید می‌شود خرما و داروهای گیاهی مخصوصاً گلرنگ است، ما در این مقاله می‌خواهیم به بررسی شرایط اقلیمی شهر اسپکه و سودآور بودن احداث باغ گردو در اسپکه مطالعه کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی اسپکه

برای آشنایی بیشتر با شرایط اقلیمی اسپکه که تاثیر بسزایی در خرید نهال گردو در اسپکه می‌گذارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتفاع شهر اسپکه از سطح دریا ۷۵۳ متر گزارش داده‌اند، این ارتفاع برای احداث باغ گردو مناسب است.
 • میانگین دمای سالانه شهر اسپکه در طول سال ۳۰ درجهٔ سانتی‌گراد بنابراین درختان انتخابی باید گرمسیری باشند.
 • میانگین بارش سالانه در شهر اینکه ۶۵ میلی‌متر گزارش داده‌اند پس به نیاز آبی درختان توجه کنید.
 • روزهای یخبندان سالانه در شهر اسپکه ۳۰ روز است بنابراین درخت گردو علاوه بر اینکه نسبت به گرمای تابستان مقاوم باشد باید نسبت به یخبندان نیز استقامت بالایی داشته باشد.
 • رطوبت این شهر در طول سال کمتر از ۴۰ درصد است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در اسپکه

برای کشاورزانی که مشتاق احداث باغ گردو در اسپکه هستند توصیه می‌کنیم ابتدا تاریخچه باغات گردو در اسپکه را مورد مطالعه قرار داده و اطلاعات کاملتری از کشاورزان محلی و بومی خود کسب کنند

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در اسپکه

مهم‌ترین عامل موفقیت در احداث باغ گردو در اسپکه توجه به آب و هوا و شرایط اقلیمی این شهر است؛ فراموش نکنید شهر اسپکه دارای فصل گرم و خشک بوده بنابراین باعث آفتاب سوختگی و ایجاد تنش‌های خشکی و کم آبی در باغات گردو می‌شود؛ علاوه بر آن وجود ۳۰ روز یخبندان در فصل زمستان را نباید فراموش کنیم نهال گردو گرمسیری باید تحمل آب و هوای سرد در فصل زمستان را داشته و ریشه‌ها و شاخه‌های جوان آن دچار یخ زدگی نشود؛ از دیگر موارد تاثیرگذار بر احداث باغ گردو در اسپیکر باید به ورزش باد این منطقه اشاره کنیم:

 • در فصل زمستان بادهای موسمی که به عنوان بادهای باران آور شناخته می‌شود در این منطقه جریان دارند.
 • بادهای مدیترانه نیز به عنوان بادهای باران‌آور باغات را در شهر اسپکه تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

آیا کاشت نهال گردو در اسپکه حالت اقتصادی دارد؟

از چالش‌های مهم شهرهای استان و سیستان بلوچستان باید به کم آبی اشاره کرد برخی از نژادهای گرمسیری درخت گردو به ویژه آنهایی که با شرایط خشک سازگار هستند، نیاز آبی کمتری دارند؛ این باعث می‌شود که تا کشاورزان با صرف هزینه کمتر و بدون صدمه به سفره‌های آب زیرزمینی در صنعت کشاورزی سرمایه‌گذاری کرده و به درآمد مناسبی نیز برسند؛ زمانی کاشت نهال گردو در اسپکه حالت اقتصادی خواهد داشت که باغداران از مهندسین نهالستان کمک بخواهند.

 

خرید نهال گردو در اسپکه

مواردی که کشاورزان برای خرید نهال گردو در اسپکه آن را در اولویت قرار می‌دهند عبارتند از:

 • نهال گردو گرمسیری بوده و بتواند بازه دمایی منفی ۱۵ الی ۵۰ درجه را تحمل کند.
 • تنه و شاخه‌های نهال گردو مقاوم بوده و در برابر بادهای باران‌آور و تندباد مقاوم باشد.
 • درخت گردو نیاز آبی کمتری نسبت به ارقام دیگر داشته باشد.

فروش نهال گردو در اسپکه

مهندسین نهالستان برای فروش نهال گردو در اسپکه تنها نهال‌هایی را پیشنهاد می‌دهند که به روش ژنوتیپ و پیوندی تکثیر شده باشند، این نهال‌ها اصلاح شده بوده قدرت باروری و استقامت بالایی در برابر تنش‌های محیطی دارند.

نهال گردو مناسب اسپکه

نهال گردو در اینکه و دیگر مناطق گرمسیری و خشک با چالش‌های محیطی خاصی مواجه بوده و نیازمند توجه به ویژگی‌های خاص برای بقا و رشد آنها هست؛ نهال گردو مناسب اسپکه باید قادر به تحمل دمای بالای تابستان باشند؛ برخی از ارقام گردو توانایی بهتری در این زمینه دارند و می‌توانند در دماهای بالاتر از حد معمول برای گردوها، رشد کنند؛ مناطق خشک و گرمسیری معمولاً دارای میزان بارش پایینی هستند؛ بنابراین، ارقام گردویی که در اسپکه کشت می‌شوند باید با نیاز آبی کمتری سازگار بوده و توانایی استفاده بهینه از آب موجود را داشته باشند.

انواع نهال گردو در اسپکه

از انواع نهال گردو در اسپیکر تنها می‌توان نهال پکان را نام برد، از ویژگی‌های بارز نهال پکان که اصالت آمریکایی دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحمل خشکی: علاوه بر نیاز آبی کم، توانایی تحمل دوره‌های بدون آبی یا خشکسالی را داشته و این ویژگی به آن امکان می‌دهد تا در شرایط کم آبی نیز بقا یابد.
 • مقاومت به بیماری‌ها و آفات: مناطق گرمسیری و خشک می‌توانند محیطی مناسب برای تکثیر برخی بیماری‌ها و آفات باشند؛ نهال‌های گردو پکان مقاومت طبیعی و اصلاح شده به این بیماری‌ها و آفات دارد.
 • تنظیم زمان گلدهی: در مناطق گرمسیری، تنظیم زمان گلدهی به گونه‌ای که از دوره‌های گرمای شدید و خشکی مصادف نشود، می‌تواند به افزایش میزان باروری و تولید محصول کمک کند؛ درختان گردو پکان زودگل بوده و اواخر اسفند ماه گلدهی خود را آغاز می‌کنند.
 • ریشه‌های عمیق و قوی: داشتن سیستم ریشه‌ای قوی و عمیق به نهال گردو پکان اجازه می‌دهد تا به آب‌های زیرزمینی دسترسی پیدا کنند و در شرایط کم آبی نیز زنده بمانند.

قیمت نهال گردو در اسپکه

نمایشگاه‌ها و بازارهای کشاورزی فرصت‌های خوبی برای دیدن انواع مختلف نهال و استعلام قیمت نهال گردو در اسپکه هستند؛ در این رویدادها، می‌توانید مستقیماً با تولیدکنندگان و فروشندگان نهال صحبت کنید؛ اگر امکان برگزاری نمایشگاه‌ها و بازارهای کشاورزی نباشد می‌توانید به سایت اینترنتی نهالستان‌های معتبر مراجعه کنید.

بهترین نهال اسپکه

برای موفقیت در کشت گردو در منطقه گرمسیری و خشک شهر اسپکه، انتخاب رقم مناسب، مدیریت دقیق آبیاری، استفاده از تکنیک‌های حفاظت از خاک و آب و اعمال روش‌های کنترل بیماری‌ها و آفات حائز اهمیت است؛ با توجه به اطلاعات به دست آمده و ویژگی‌های نهال گردو پکان، بهترین نهال گردو در اسپکه نهال پکان است.

نهالستان گردو در اسپکه

برای فروش نهال گردو در نهالستان گردو در اسپکه، مجموعه‌ای از قوانین و مقررات باید رعایت شود که ممکن است بر اساس اکوسیستم شهر اسپکه متفاوت است؛ نهالستان‌ها باید از مراجع ذیربط مخصوصاً سازمان جهاد کشاورزی مجوز فعالیت در زمینه تکثیر و فروش نهال گردو را داشته باشد؛ این مجوزها شامل موارد زیر است:

 • ثبت نام کسب و کار
 • مجوز بهداشتی
 • مجوزهای خاص برای فروش درختان گردو

کلام آخر

کسب اطلاعات علمی و تخصصی در مورد کشاورزی در شهر اسپکه به باغداران کمک می‌کند تا مراحل احداث باغ مدرن و تجاری را به راحتی طی کرده و دچار مشکل نشود، کشاورزانی که علاوه بر درختان گردو مشتاق احداث باغ تجاری و مدرن میوه‌های گرمسیری هستند می‌توانند به صفحه خرید نهال میوه در اسپکه در سایت برتر نهال مراجعه کنند. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب اسپکه و خرید نهال در اسپکه اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال