خرید نهال گردو در فنوج✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار فنوج

شهر فنوج در سیستان و بلوچستان و در جنوب شهرستان ایرانشهر قرار گرفته است مختصات جغرافیایی شهر فنوج به صورت زیر است:

 • طول ۹۵ درجه و ۳۸ دقیقه طول شرقی
 • ۲۶ درجه و ۳۵ دقیقه عرض شمالی

ارتفاع شهر فنوج از سطح دریا ۱۸۵ متر بوده و به عنوان یکی از مناطق مرتفع استان سیستان و بلوچستان شناخته می‌شود؛ اقلیم این شهر گرمسیری بوده ولی با توجه به میانگین بارش ۴۸۰ میلیمتر در سال تنوع محصولات تولیدی در شهر است؛ از مهم‌ترین محصولات باغی تولید در شهر فنوج باید به انواع مرکبات خرما میوه انگور و میوه انار اشاره کنیم. برخی از درختان میوه مانند انجیر و پسته کوهی نیز در این منطقه به صورت خودرو و وحشی رشد می‌کنند؛ از دیگر محصولات تولیدی در شهر فنوج باید به انواع حبوبات برنج گندم و جو نیز اشاره کرد؛ ما در این مقاله می‌خواهیم به بررسی اقلیمی شهر فنوج پرداخته و سودآور بودن احداث باغ گردو در فنوج را مطالعه کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی فنوج

جمعیت شهر فنوج در سال ۱۳۹۵ طبق آمار به دست آمده برابر با ۴۸٬۰۰۵ نفر بوده مساحت آن نیز ۴٬۰۸۴ کیلومتر مربع هست؛ برای بررسی شرایط اقلیمی فنود که تاثیر زیادی بر خرید نهال گردو در فنوج می‌گذارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتفاع شهر فنوج از سطح دریا برابر با ۱۸۵ متر هست.
 • میانگین دمای سالانه در شهر فنوج را ۲۸ درجه سانتی‌گراد گزارش داده‌اند.
 • میانگین بارش سالانه در سال گذشته برابر با ۴۸۰ میلی‌متر هست.
 • وجود رودخانه‌های کوچک رامکی و سفید کوه مهمترین منبع برای آبیاری باغات محسوب می‌شود.
 • فصل تابستان این منطقه گرمسیری در عوض زمستان معتدل و خنکی را دارد.
 • به خاطر بارش باران ۴۸۰ میلی‌متر در سال اقلیم این منطقه نیمه مرطوب است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در فنوج

به صورت علمی و تخصصی اطلاعات کاملاً دقیقی در مورد تاریخچه باغات گردو در فنوج ندارد بیشتر کشاورزان در این منطقه به دنبال تولید محصولات زراعی هستند بنابراین نمی‌توان اطلاعات دقیق‌تری ارائه داد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در فنوج

در رابطه با احداث باغ گردو در فننج باید به آب و هوای گرم و نیمه این منطقه اشاره کنیم البته؛ از مهم‌ترین ویژگی‌های اقلیمی شهر فنوج موثر بر احداث باغ گردو در فنوج می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ورزش باد زن فراموش از جمله بادهای محلی شهر فنوج است که به عنوان باد خنک و ملایم در این منطقه شناخته می‌شود.
 • مهمترین چالش برای کشاورزان شهر فنوج بارش رگبارها و وجود تندبادها در فصل است.
 • علاوه بر رگبار باید به تگرگ‌هایی که پوشش گیاهی این منطقه را تحت تاثیر قرار می‌دهد اشاره کنیم.
 • بارش‌های موسمی و بارش‌های مانسون از دیگر چالش‌های کشاورزان در ارتفاعات شمالی شهر فنوج هست.

 

آیا کاشت نهال گردو در فنوج حالت اقتصادی دارد؟

گردو منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا 3، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی در بازار جهانی محبوب است؛ این افزایش تقاضا می تواند منجر به افزایش قیمت بازار و سودآوری تولید کنندگان گردو می‌شود؛ کشاورزان فنوج اگر موفق شوند باغ گردو حرفه‌ای و مدرن را راه اندازی کنند مطمئناً کاشت نهال گردو در این منطقه سوددهی مناسبی خواهد داشت.

 

خرید نهال گردو در فنوج

برای انتخاب و خرید نهال گردو در فنوج به چند ویژگی کلیدی توجه داشته باشید؛ این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کنند تا گزینه‌هایی را انتخاب کنید که بهترین شانس رشد و تولید محصول را در شرایط آب و هوایی خاص منطقه شهر فنوج داشته باشد:

 • تحمل به گرما: انتخاب گونه‌های گردو که به خوبی گرما را تحمل کند؛ برخی از ارقام گردو آمریکایی برای رشد در دماهای بالاتر بسیار بهتر عمل می‌کنند.
 • نیاز آبی پایین: گزینش نهال‌هایی که با نیازهای آبی کمتر قادر به رشد هستند، برای شهر فنوج مناسب است.
 • مقاومت به بیماری‌ها: انتخاب نهال‌هایی که به بیماری‌ و آفات مقاوم هستند، می‌تواند به کاهش نیاز به مداخله شیمیایی و افزایش شانس موفقیت کمک کند.
 • زمان رسیدن: انتخاب ارقامی که زمان رسیدن محصولشان با شرایط آب و هوایی شهر فنوج هماهنگ باشد.

فروش نهال گردو در فنوج

مهندسین نهالستان فروش نهال گردو در فنوج را با با شرایط خاصی انجام می‌دهند آنها معتقدند که تنها نهال سازگار با این منطقه نهال پکان هست.

نهال گردو مناسب فنوج

بررسی سازگاری نهال گردو پکان با نوع خاک منطقه فنوج نیز اهمیت دارد؛ برخی از ارقام گردو آمریکایی در انواع خاصی از خاک‌ها، مانند خاک‌های سبک یا سنگین، بهتر رشد می‌کنند؛ ولی با بررسی‌های انجام شده نهال گردو مناسب فنوج نهال پکان است این درخت اصالت آمریکایی دارد.

انواع نهال گردو در فنوج

از انواع نهال گردو در فنوج تنها می‌توان به نهال پکان اشاره کرد این درخت به خاطر استقامت قوی که دارد به عنوان نهال سازگار در این منطقه شناخته می‌شود.

قیمت نهال گردو در فنوج

سن نهال هنگام خرید، بر قیمت نهال گردو در فنوج تأثیر می‌گذارد؛ نهال‌های جوان‌تر معمولاً ارزان‌تر هستند، در حالی که نهال‌های بالغ‌ که سن ۲ تا ۳ سال دارند و زمان بیشتری صرف رشد آن‌ها شده است، گران‌تر هستند؛ البته موارد زیر نیز بر قیمت نهال تاثیرگذار است:

 • کیفیت نهال شامل سلامتی
 • قدرت ریشه و شاخه‌ها
 • مقاومت در برابر آفات و بیماری‌ها
 • نهال‌های با کیفیت بالا که به خوبی مراقبت شده‌اند، قیمت بیشتری دارند.

بهترین نهال فنوج

همانطور که اشاره کردیم نهال گردو پکان بهترین نهال گردو در فنوج است از مزایای کاشت این درخت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمیت باردهی این درخت در یک هکتار ۴ الی ۶ تن است.
 • کیفیت باردهی این درخت بالا است میوه گردو پیکان پوسته کاغذی داشته حالت کشیده دارد و بیشتر از ۷۵ درصد وزن آن مربوط به مغز گردو است.
 • نیاز آبی کمتری دارد و با توجه به بارش ۴۷۵ میلی‌متر در ماه می‌توان گفت که نیاز آبی این درخت تامین می‌شود.
 • درخت گردو پکان می‌تواند حرارت بالای ۴۵ درجه را تحمل کند.

نهالستان گردو در فنوج

یک نهالستان گردو در فنوج اگر معتبر باشد، معمولاً تنوع گسترده‌ای از نهال‌ها و گیاهان را ارائه می‌دهد که برای شرایط اقلیمی و خاک منطقه فنوج مناسب باشد؛ کارکنان مجرب و مهندسین نهالستان می‌توانند اطلاعات مفیدی در مورد نگهداری و رشد نهال‌ گردو به کشاورزان ارائه می‌دهند؛ یک نهالستان معتبر باید بتواند راهنمایی‌های مفید و دقیقی در مورد انتخاب نهال‌ها و نحوه مراقبت از آن‌ها ارائه دهد.

کلام آخر

آشنایی با روش‌های تکثیر و رشد نهال گردو در نهالستان‌های معتبر کمک زیادی به کشاورزان می‌کند تا به صورت آگاهانه نهال سازگار با شهر فنوج را انتخاب کنند، آنها همچنین با مراجعه به صفحه خرید نهال میوه در فنوج در سایت برتر نهال می‌توانند انواع درختان پربار و اقتصادی که سازگاری بالایی با اکوسیستم این منطقه دارد را بشناسند.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب فنوج و خرید نهال در فنوج اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال