خرید نهال گردو در هفت چشمه✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

یکی از دلایل قرارگیری خرید نهال گردو و پرورش آن به عنوان اولویت برای باغداران، سود حاصل از فروش میوه پرمغز و پرخاصیت آن برای سلامت بدن است. همچنین استفاده از چوب با کیفیت آن در صنایع چوبی باعث ثروت آفرینی چشمگیر این نهال برای باغداران شده است. با ما همراه باشید تا در این اقلیم حاصلخیز بهترین نهال‌های گردوی سردسیری را بررسی کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی هفت چشمه

شهر هفت چشمه از اقلیم‌های کوهستانی و سردسیری است که در ارتفاع ۱۷۹۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. این شهر در شهرستان دلفان به عنوان مرکز کاکاوند از جمله مرتفع‌ترین شهرهای ایران محسوب می‌شود که در احاطه کوه‌های چال غلام، مهراب کوه، سلاسل، کوه پری، منگاول از سلسله جبال زاگرس و همچنین کوهستان گرین قرار گرفته است و با فاصله ۵۸ کیلومتری تا استان کرمانشاه و ۱۱۵ کیلومتری تا خرم آباد یکی از مناطق واقع در شمال غربی استان لرستان است. این شهر به دلیل تجربه کمینه دمایی منفی ۲۸ درجه و بیشینه دمایی ۳۳ درجه در منطقه‌ای سردسیری و کوهستانی قرار گرفته است که از میانگین بارشی ۵۰۰ میلی‌متر نیز برخوردار است. از نظر مختصات جغرافیایی در طول جغرافیایی ۴۵ دقیقه و ۴۷ درجه و عرض جغرافیایی ۱۳ دقیقه و ۳۴ درجه قرار گرفته، لذا منطقه مستعد برای محصولات زراعی مانند حبوبات، گندم و جو دیم، چغندر قند، گیاهان دارویی، زعفران، زیره و میوه‌هایی مانند انجیر، زیتون، سیب، زردآلو، انار، انگور، گردو، بادام، هلو، گلابی …. است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در خرم آباد

تاریخچه باغات گردو در هفت چشمه

از جمله مهم‌ترین منابعی که می‌توانید بهترین اطلاعات را از آن به دست آورید افراد متخصص، مروجین کشاورزی و بررسی تاریخچه باغات گردو در هفت چشمه است. استفاده از نژادهای مقاوم سردسیری در باغات جدید الاحداث و استفاده از عملیات سرشاخه کاری و رقم‌های پیوندی در باغات قدیمی باعث اصلاحات شده و با تغییر الگوی کشت و کاشت رقم‌های دیرگل و مقاوم به سرما کمترین معضلات سرمازدگی و ریزش گل را خواهند داشت. همچنین در این بخش با توجه به بارندگی‌های بالا بیماری‌های پوسیدگی ریشه و طوقه نیز بر اثر رطوبت و آبیاری بیش از حد می‌تواند بسیار شایع باشد که با به کارگیری بهترین روش آبیاری، اطلاع از علایم قارچ‌ها و موارد تشدید این بیماری‌ها می‌توان چالش‌های این باغات را کاهش داد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در هفت چشمه

هر باغداری می‌داند که برای احداث باغ گردو در هفت چشمه اولین فاکتور و عنصر داشتن سرمایه لازم برای تهیه نهال‌های سازگار، تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی، خرید زمین باغ و مراحل کاشت و دستمزد نیروی انسانی برای مراحل کاشت، داشت و برداشت محصول است. در این مسیر باید از کیفیت خاک، وضعیت بارندگی‌ها، میزان نورگیر بودن زمین، ارتفاع آن از سطح دریا، نوسانات و کمینه دمایی، زمان کاشت مناسب، شرایط کاشت و آفات رایج اطلاعات دقیق حاصل شده و در بهترین بستر کاشت مناسب‌ترین نهال را پرورش داد.

 

آیا کاشت نهال گردو در هفت چشمه حالت اقتصادی دارد؟

کاشت نهال گردو در هفت چشمه نیز از دیرباز به دلیل مساعد بودن شرایط بسیار رایج و متداول است‌ برای اقتصادی‌تر شدن این حوزه می‌توانید با انتخاب بهترین اقلیم و نهال در زمان باردهی و گلدهی بهترین کودها را بر اساس نیاز درخت برای آن مهیا کنید. با کنار زدن آبیاری غرقابی می‌توان با آبیاری قطره‌ای و بارانی باردهی درخت را افزایش دهید. هرس فرمدهی و باردهی درخت را در موعد مقرر انجام دهید تا رشد و نوررسانی به آن تقویت شود. همچنین استفاده از نهال‌های پیوندی می‌تواند محصول‌آوری دو برابر نسبت به رقم‌های بومی و بذری داشته باشد.

 

خرید نهال گردو در هفت چشمه

خرید نهال گردو در هفت چشمه برای باغداران یک بار انجام می‌شود و این نهال در صورت انتخاب درست از نژادهای پربار و سازگار از مجموعه‌های موفق و تخصصی می‌تواند تا سالیان سال برای کشاورز باردهی و درآمدزایی داشته باشد. مطمئن‌ترین نهال‌های گردو را با خرید اقتصادی با قیمت مناسب از نهالستان بزرگ و مطرح برتر نهال داشته باشید. این مجموعه به صورت اینترنتی می‌تواند ثبت سفارش شما را دریافت کرده و نهال‌های سالم و مرغوب را با گارانتی دو ساله، ضمانت برگشت و گواهی عدم بیماری برای شما باغداران ارسال کند.

فروش نهال گردو در هفت چشمه

برخی از باغداران با انتخاب نهال گردوی مغایر با شرایط اکوسیستمی و اقلیمی منطقه کاشت، از مراکز فروش نهال گردو در هفت چشمه موجب تحمیل بسیاری از چالش‌ها و خسارت‌های سهمگین به خود می‌شوند. مراجعه به مجموعه تخصصی که دارای کارشناسان با تجربه و کاربلد است می‌تواند شما را در انتخاب نهال مورد نظر قبل از خرید به خوبی راهنمایی کرده و بهترین و سازگارترین نژاد را در اختیار شما قرار دهد.

نهال گردو مناسب هفت چشمه

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید تلاش‌های فیزیکی و هزینه‌های رسیدگی را برای باغات خود کاهش دهید انتخاب نهال گردو مناسب هفت چشمه است. هرچه نهال از سازگاری و اخت بهتری با خاک منطقه، تنش‌های محیطی و آبی آن داشته باشد مشغله و دغدغه باغدار برای پرورش و نگهداری آن کمتر خواهد بود.

انواع نهال گردو در هفت چشمه

شاید به جرات بتوان گفت با توجه به موقعیت جغرافیایی، اقلیمی و وجود زمستان‌های سرد از میان انواع نهال گردو در هفت چشمه رقم‌های سردسیری مقاوم به یخبندان مانند ارقام زیر بهترین نهال برای کاشت هستند.

  • نهال گردوی هارتلی: رقمی آمریکایی، سردسیری دیرگل و پیوندی است که از ارتفاعات ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ متری قابلیت کاشت داشته، زودبازده از سال اول کاشت است و در سال پنجم تا ششم باردهی ۶ تن در هکتار دارد.
  • نهال گردو فرنور: نژادی سردسیری و پیوندی با قابلیت تحمل سرما و یخبندان بالا زیر ۳۰ درجه با محصول دهی ۷ تن در هکتار، نژادی فرانسوی پایه کوتاه، با مغز گردوی پرچرب و سفید و شیری
  • نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی بومی، اصلاح شده، سردسیری مقاوم به سرمای زیر ۳۰ درجه و یخبندان، قابل کاشت در ارتفاعات ۰ تا ۳۰۰۰ متری، محصول آوری ۹ الی ۱۲ تن در هکتار از سال پنجم کاشت
  • نهال گردوی تویسرکان: رقمی مناسب برای مناطق دشتی و جلگه‌ای هفت چشمه، مقاومت بالایی به سرمای زیر ۳۰ درجه و سرمای بهاره دارد و می‌تواند از ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۶۰۰ متری مورد کشت قرار بگیرد و محصول دهی ۶ تن در هکتار را از سال سوم کاشت داشته باشد.

قیمت نهال گردو در هفت چشمه

اصولاً قیمت نهال گردو در هفت چشمه بر اساس نوع نژاد، سال، بازدهی اقتصادی، میزان باردهی، کیفیت میوه، فراوانی یا کمبود رقم در اقلیم و نوع گلدهی تعیین می‌گردد. به همین جهت نژادهای پیوندی از قیمت بالایی برخوردار هستند. می‌توانید در لینک زیر کلیه قیمت‌ها را به صورت به روز مشاهده کنید.

بهترین نهال هفت چشمه

به زعم یک باغدار اقتصادی که هدف آن برداشت بالاترین میوه با کیفیت در تناژ چشمگیر است، بهترین نهال گردو در هفت چشمه می‌تواند نهالی پیوندی، زود بازده، پربار، پایه کوتاه و مقاوم به سرما باشد.

نهالستان گردو در هفت چشمه

مسلماً میزان درآمد و سودی که از بابت احداث نهالستانی گردو در هفت چشمه می‌تواند عاید یک باغدار توانمند و پرتلاش شود قابل قیاس با هیچ نوع بیزینسی در حوزه کشاورزی نیست. پس با خرید نهال گردو از نهالستان بزرگ برتر نهال به همراه آموزش‌های فنی باغبانی و تخصصی بدون هزینه می‌توانید در کنار پرورش راحت نهال از پشتیبانی ۲۴ ساعته این مرکز نیز بهره‌مند شوید.

کلام آخر

اگرچه فلات ایران در مدار گرم و خشکی قرار گرفته است اما به برکت وجود رشته کوه زاگرس، همچنین نزولات جوی فراوان اقلیم‌هایی مانند هفت چشمه در غرب کشور با ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای پرورش نهال گردو بسیار مناسب است. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب هفت چشمه و خرید نهال در هفت چشمه اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال