خرید نهال گردو در خارگ✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار خارگ

مختصات جغرافیایی خارگ بر روی نقشه ایران ۲۹٫۲۵۸° شمالی و ۵۰٫۳۳۲° شرقی درج شده است؛ این جزیره در استان بوشهر در کشور ایران قرار دارد؛ درصد بیشتر اراضی این جزیره زمین‌های سنگلاخی فرسوده و تپه‌های شنی بی‌آب و علفی بوده در عوض درصد کوچکی از این منطقه دارای دشت‌های حاصلخیز با آب شیرین هست، در سال‌های گذشته کشاورزی در این منطقه افزایش یافته است؛ در ادامه شرایط اقلیمی خارگ و احداث باغ گردو در خارگ را مورد بررسی قرار خواهیم داد

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی خارگ

برای بررسی شرایط اقلیمی خارگ باید بگوییم این جزیره دارای اقلیمی گرمسیری و خشک است، در بیشتر ماه‌های سال درصد رطوبت ۴۰ درصد بوده و همچنین هیچ روز یخبندانی را تجربه نمی‌کند؛ به خاطر زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم و خشک آن کشاورزان باید در خرید نهال گردو در خارگ توجه داشته و نهال‌های گرمسیری با بنیه قوی را خریداری کنند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بوشهر

تاریخچه باغات گردو در خارگ

جزیره خارگ نه تنها تاریخچه موثقی در مورد احداث باغ گردو ندارد بلکه تنها نهال‌هایی که در این جزیره کاشته می‌شود نخل و نهال انگور بوده و در دهه گذشته کشاورزان باغات آنها را راه‌اندازی کرده‌اند؛ ما در این مقاله می‌خواهیم بررسی کنیم وقتی زمین‌هایی برای کاشت نهال انگور مناسب باشد احتمالاً برای کاشت نهال گردو نیز مناسب خواهد بود.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در خارگ

در رابطه با احداث باغ گردو در خارگ باید بگوییم، از لحاظ تئوری خرید نهال گردو در خارگ بلا مانع است مناطق دشتی و حاصلخیز جزیره خارگ به وسیله آب شیرین قنات و چاه‌ها آبیاری می‌شوند برای کاشت نهال‌های گرمسیری مخصوصاً نهال پکان آمریکایی کاملاً مناسب هست، ولی به صورت عملی امتحان نکرده و ما در این مقاله صرفاً می‌خواهیم نهال گردو پکان آمریکایی را برای شما معرفی کنیم که قابلیت کاشت در جزیره خارگ را دارد.

 

آیا کاشت نهال گردو در خارگ حالت اقتصادی دارد؟

به طور ثابت شده و تضمینی نمی‌توان گفت کاشت نهال گردو در خارگ حالت اقتصادی و سودآور دارد یا نه؟ در واقع کشاورزانی که مشتاق خرید نهال گردو در خارگ هستند باید اطلاعات کافی در مورد ژنتیک نهال گردو و شرایط تکثیر آن داشته باشند؛ همچنین باغدارانی که باغات آنها در مناطق دشتی و حاصلخیز قرار گرفته است می‌توانند نهال گردو را خریداری کنند چون نهال گردو در مناطق آهکی و سنگلاخی رشد چندان مناسبی نخواهد داشت.

 

خرید نهال گردو در خارگ

کشاورزان برای خرید نهال گردو در خارگ باید به موارد توجه داشته باشند:
• میزان بارش باران در خارگ ۲۶۵ میلیمتر گزارش داده‌اند، در واقع جزو مناطق گرمسیری خشک شناخته می‌شود.
• این منطقه تحت تاثیر بادهایی هست که از شمال غربی وارد جزیره شده و سرعت تندی دارند.
• دمای فصل زمستان صفر تا ۱۰ درجه و دمای فصل تابستان ۴۰ تا ۵۰ سانتیگراد گزارش داده‌اند.
• رطوبت این منطقه در فصل بهار و تابستان ۴۰ درصد و در فصل پاییز و زمستان تا ۷۰ درصد افزایش می‌یابد.

فروش نهال گردو در خارگ

باید گفت آمار فروش نهال گردو در خارگ تقریباً صفر است، در سال‌های گذشته تنها کشاورزان به خرید نهال انگور و نهال خرما روی آورده‌اند؛ ما در این مقاله می‌خواهیم به صورت تئوری توضیح دهیم که نهال‌های آمریکایی قابلیت کاشت در منطقه خارگ را دارد و کشاورزان را با این نهال آشنا کنیم.

نهال گردو مناسب خارگ

از نظر متخصصین تنها نهال آمریکایی می‌تواند شرایط اکوسیستم این منطقه را تحمل کند؛ درختان گردو در حرارت بالای ۴۵ درجه سانتیگراد آسیب دیده و عمر باردهی آنها تا حد زیادی کاهش می‌یاید؛ همچنین بادهای شدید و ارتفاع همسطح تا سطح دریا باعث می‌شود تا تاثیر بسزایی در کمیت و کیفیت میوه‌های تولیدی بگذارد؛ ولی نهال گردو پکان آمریکایی دارای شرایط زیر بوده و قابلیت کاشت در جزیره خارگ را دارد.
• این درخت گرمسیری بوده و نیاز سرمایی چندان طولانی مدتی لازم ندارد.
• دارای تنه و شاخه‌های محکمی بوده در برابر بادهای گرمسیری و شرجی مقاوم هست.
• می‌تواند دمای بیشتر از ۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کند.
• در برابر تنش‌های آبی و تنش خشکی مقاوم است.
• میوه تولیدی نهال پیکان آمریکایی جزو برندهای صادراتی برده و ارزش ریالی بالایی دارد.

انواع نهال گردو در خارگ

تنها نهال گردو که می‌تواند میانگین دمای ۳۰ درجه سانتیگراد در جزیره خارگ را تحمل کرده و در برابر بادهای شمال شرقی این جزیره مقاومت مناسبی از خود نشان دهد نهال گردو پکان آمریکایی هست، کشاورزان این منطقه برای محافظت از درختان انگور آنها را در پشت دیواره‌های سنگی کاشت می‌کنند، بنابراین با کاشت نهال گردو پکان آمریکایی در پشت دیواره‌ها می‌توان از آن در برابر بادهای شدید شرجی و گرمای طولانی محافظت کرد.

قیمت نهال گردو در خارگ

برای استعلام قیمت نهال گردو در خارگ و دریافت مشاوره رایگان برای خرید اینترنتی و غیرحضوری درخت گردو می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید مشاوران این سایت آماده ارائه هرگونه مشاهده و راهنمایی علمی و تخصصی به شما هستند.

بهترین نهال گردو

از لحاظ تئوری بهترین نهال گردو در خارگ نهال گردو پکان آمریکایی هست، این درخت با کمترین نیاز آبی رشد کرده و باردهی اقتصادی دارد؛ در شرایط ایده‌آل این درخت می‌تواند در یک هکتار زمین ۴ الی ۶ تن میوه تولید کند؛ ولی در شرایط طاقت فرسای جزیره خارگ امکان دارد میزان باردهی درخت گردو پکان آمریکایی به ۲.۵ تن در هکتار کاهش یابد، با توجه به ارزش ریالی این میوه همین مقدار نیز اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود.

نهالستان گردو در خارگ

به خاطر آب و هوای گرمسیری و طاقت فرسای جزیره خارگ، نهالستان گردو در این منطقه وجود ندارد؛ کشاورزان برای خرید نهال گردو در خارگ بهتر است به سایت اینترنتی نهالستان‌های معتبر در کل کشور مراجعه کرده و این محصول را به صورت اینترنتی به همراه تضمین خدمات و تضمین کیفیت خریداری کنند.

کلام آخر

جزیره خارگ محوطه بسیار کوچکی دارد به طوری که شما می‌توانید عرض آن را در ۵ دقیقه با پایه پیاده طی کنید، اکثر اراضی این منطقه تپه‌های شنی با خاک‌های آهکی و کوه‌های سنگی و غیر قابل کاشت تشکیل داده است؛ تنها در صد کوچکی از آنها دشت‌هایی با خاک حاصلخیز و آب شیرین دارد و باغداران مشغول کشاورزی هستند، کشاورزان با شناختن انواع نهال گرمسیری می‌توانند باغات میوه گرمسیری را در خارگ احداث کند برای شناختن این میوه‌ها به صفحه خرید نهال میوه در خارگ در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر خارگ می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در خارگ مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال