خرید نهال گردو در کنارک✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار کنارک

مساحت شهر کنارک ۱۱٬۵۶۷ کیلومتر مربع بوده و در استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است؛ ساحلی بودن و نزدیکی شهر کنارک به خلیج فارس باعث شده تا اقلیم قالب این شهر گرمسیری مرطوب باشد به طوری که رطوبت آن در طول سال بیشتر از ۵۰ درصد گزارش داده‌اند؛ طبق سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده ۶۷۵۸۲ نفر در این شهر زندگی می‌کند شغل اصلی آنها کشاورزی، دامداری، تجارت، قایق سازی و صید ماهی است. از مهم‌ترین دشت‌های شهر کنارک می‌توان به دشت سرگان، دشت کهیر، دشت لاش و دشت زرآباد اشاره کرد؛ شرجی بودن منطقه باعث شده تا گونه‌های به خصوصی از درختان میوه گرمسیری در این منطقه رشد داشته باشد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به گیاهان داروی گیاهی پاپایا موز انبه بادام زیتون و هندوانه اشاره کرد؛ ما در این مقاله می‌خواهیم به بررسی اقلیم شهر کنارک پرداخته و و شرایط احداث باغ گردو در کنارک را مطالعه کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی کنارک

از شرایط اقلیمی موثر در خرید نهال گردو در کنارک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمستان شهر کنارک به عنوان گرمترین زمستان حاشیه خلیج فارس شناخته شده و بازه دمایی آن ۴ تا ۱۰ درجه سانتیگراد است.
 • تابستان این منطقه نسبت به دیگر مناطق معتدل‌تر است چون تحت تاثیر بادهای موسمی به نام مونسون قرار گرفته و باعث بارش باران تابستانی به صورت پراکنده می‌شود.
 • میزان رطوبت این منطقه در طول سال بیشتر از ۶۰ درصد است.
 • ورزش باد شرجی در طول سال از دیگر چالش‌های کشاورزی در شهر کنارک محسوب می‌شود.
 • در شهر کنارک تقریباً هیچ روز یخبندانی تجربه نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در کنارک

در شهر کنارک تعداد باغدارانی که به احداث باغ گردو پرداختند بسیار معدود بوده و عمده محصولات تولیدی در این شهر مربوط به پاپایا، موز، بادام کوهی و انواع گیاهان دارویی است؛ بنابراین نمی‌توان اطلاعات کاملی در مورد تاریخچه باغات گردو در کنارک به دست آورد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در کنارک

در رابطه با احداث باغ گردو در کنارک کشاورزان بهتر است موارد زیر را مد نظر قرار دهند:

 • چون کنارک وسعت زیادی دارد قسمتی از آن در مناطق کوهستانی و صخره‌ای قرار گرفته و قسمتی از آن نیز در مناطق ساحلی قرار گرفته است بنابراین بافت خاک باغ خود را قبل از خرید نهال گردو در کنارک بررسی کرده و مطمئن شوید برای احداث باغ گردو مناسب است.
 • کشاورزان باید منبع آبیاری باغ گردو را مشخص کنند با اینکه برخی از درختان گردو نیاز آبی کمتری دارند ولی باغدار باید مطمئن باشد که رطوبت خاک باغ گردو را در کمترین حالت ممکن نیز حفظ خواهد کرد.
 • فاصله کاشت نهال گردو در شهر کنارک مهم است وجود رطوبت هوا باعث می‌شود تا انواع بیماری و آفات در این منطقه رواج بیشتری داشته باشد، بنابراین با فاصله کاشت درختان گردو و شرایط هرس درختان گردو در کنارک آشنای کافی داشته باشید.

 

آیا کاشت نهال گردو در کنارک حالت اقتصادی دارد؟

برخی از ارقام درختان گردو هستند که در مناطق گرمسیری و شرجی و ساحلی مانند شهر کنارک قابل کاشت بوده و اگر باغدار مراحل احداث باغ مدرن و حرفه‌ای را اولویت خود قرار دهد؛ مطمئناً کاشت نهال گردو در کنارک مقرون به صرفه و اقتصادی خواهد بود.

 

خرید نهال گردو در کنارک

مهمترین شرایط خرید نهال گردو در کنارک عبارتند از:

 1. انتخاب گونه‌های مقاوم به گرما
 2. تحمل پایین آب و هوای مرطوب
 3. نیاز به ساعات سرمایی کم
 4. مقاومت در برابر بیماری‌ها و آفات مخصوص مناطق گرمسیری
 5. قابلیت رشد در خاک‌های سبک و زهکشی خوب

فروش نهال گردو در کنارک

برای فروش نهال گردو در کنارک کشاورزان و باغداران نهال‌های گرمسیری را پیشنهاد می‌دهند که پایه رویشی آنها ژنوتیپ پیوندی باشد؛ همچنین میزان مقاومت درخت گردو باید به اندازه باشد تا دمای ۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کرده و بتواند در برابر بادهای شرجی مقاوم باشد.

نهال گردو مناسب کنارک

نهال گردو مناسب کنارک نهال پکان با اصالت آمریکایی است؛ چون این درخت دارای تنه و شاخه‌های قوی بوده و نیاز آبی آن کمتر از دیگر درختان است به طوری که در ماه تنها دوباره آبیاری عمیق می‌شود، فاصله‌ای که برای کاشت درخت گردو در نظر می‌گیرند تنها ۱۲ متر است.

انواع نهال گردو در کنارک

از انواع نهال گردو در کنارک می‌توان به نهال گردو پیکان اشاره کرد این درخت اصالت آمریکایی داشته و برای مناطق گرمسیری و شرجی مناسب است؛ گردوی پکان دارای پوسته‌ای نازک و کیفیت گوشتی بالایی است؛ این امر باعث می‌شود تا برای مصارف تازه خوری و صنعتی بسیار مطلوب باشد؛ این رقم از نظر تولید محصول در هکتار بسیار بهره‌ور بوده و می‌تواند مقادیر قابل توجهی محصول با کیفیت بالا تولید کند.

قیمت نهال گردو در کنارک

چون تنها نهال سازگار با این منطقه نهال گردو پکان است؛ باید بگوییم که قیمت نهال گردو پکان در سال ۱۴۰۲ برابر با ۱۱۰ هزار تومان است، برای آشنایی بیشتر با قیمت نهال گردو در کنارک می‌توانید وارد لینک زیر شوید.

بهترین نهال کنارک

نهال گردو پکان یکی از ارقام محبوب و پرکاربرد در باغات گردو شهر کنارک به شمار می‌رود؛ این رقم آمریکایی دارای ویژگی‌های بارزی است که آن را از سایر ارقام متمایز می‌کند. در اینجا به چند ویژگی بارز نهال گردو پکان اشاره می‌کنیم:

 • سرعت رشد متوسطی داشته و معمولاً بعد از ۵ الی ۶ سال باردهی آن آغاز می‌شود.
 • این نهال نسبت به برخی از ارقام دیگر دارای مقاومت بیشتری در برابر گرما و رطوبت بالا بوده و این خصوصیت آن را برای کاشت در مناطق با زمستان‌های معتدل. و تابستان گرم مناسب می‌کند.
 • درخت گردو پکان نسبت به برخی از بیماری‌های رایج درختان گردو مانند پوسیدگی ریشه و بیماری‌های قارچی نسبتاً مقاوم است.
 • از دیگر دلایل خرید نهال گردو پکان در کنارک باید به میوه‌های آن اشاره کرد؛ میوه‌های این رقم اغلب از اندازه متوسط تا بزرگ هستند که این ویژگی آن‌ها را برای بازار جذاب‌تر می‌کند.

نهالستان گردو در کنارک

مدیران نهالستان گردو در کنارک با طراحی طرح توجیهی باغ گردو در این منطقه میزان سودآوری باغ را تعیین کرده و پس از اطمینان از اقتصادی بودن، پیشنهاد احداث باغ گردو را به کشاورزان ارائه می‌دهند.

کلام آخر

ویژگی‌های نهال گردو پکان باعث شده‌اند که نهال گردو پکان به یکی از انتخاب‌های محبوب باغداران در سراسر جهان تبدیل شود، به خصوص در مناطقی که شرایط آب و هوایی آن گرمسیری و شرجی باشد بنابراین کشاورزان با دریافت مشاوره لازم می‌توانند این درخت را در باغات خود کاشت کنند؛ علاوه بر درخت گردو پکان می‌توانید به سایت برتر نهال مراجعه کرده و با ورود به صفحه خرید نهال میوه در کنارک با انواع نهال گرمسیری نیز آشنا شوید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب کنارک و خرید نهال در کنارک اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال