خرید نهال گردو در ماسوله✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ماسوله

از نظر قدیمی بودن بافت شهر و عدم گسترش شهرنشینی و نبود کارخانه‌جات آلودگی زا، شهر ماسوله به نسبت شهرهای استان گیلان در درجه اول قرار گرفته است، حفاظت از منابع طبیعی و پوشش‌های گیاهی شهر ماسوله به مراتب بیش‌تر از شهرهای دیگر است به طوری که حدود ۱۰۰ هکتار از مساحت شهر ماسوله تحت حفاظت سازمان حفاظت از محیط زیست قرار گرفته است. در سه جهت اصلی شهر ماسوله کوه‌های مرتفع و در سمت شرق آن دره‌های پر آبی قرار گرفته بنابراین آب و هوای این شهر معتدل و برای باغداری و کشاورزی بسیار مناسب است.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ماسوله

شهر ماسوله جزو شهرهای توریستی استان گیلان است به طوری که منبع درآمد اصلی این شهر بستگی به تعداد ورود گردشگران داخلی و خارج در سال است، به دلیل گذر جاده‌ای اصلی میان استان گیلان و آذربایجان شهر ماسوله به بخش کوچک تبدیل شده است اما حفاظت سازمان محیط زیست از طبیعت این شهر باعث ماندگاری بافت قدیمی در شهر شده است. ارتفاع شهر ماسوله از سطح آب‌ دریاهای آزاد ۱۰۵۰ متر است و میزان بارش باران متوالی در شهر باعث ایجاد شرایط جوی ایده‌آل شده است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در سنندج

تاریخچه باغات گردو در ماسوله

ارزش درخت گردو در جهان و خصوصاً ایران بسیار بالا است به طوری که کاشت اولین درخت گردو در قرن‌های ابتدایی گسترش باغداری و کشاورزی شکل گرفته است، برای آن که از ارزش درخت گردو در جهان اطلاعات پیدا کنید توصیه می‌کنیم که حتماً به مقالات مرتبط و کارشناسان کشاورزی مراجعه کنید.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ماسوله

طبق تجربیات باغداران بهترین ارتفاع جهت احداث باغ گردو ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متر از سطح دریا است، البته نوع رقم اصلی‌ترین دلیل برای تغییر ارتفاع طبیعی جهت کاشت نهال گردو است. میزان شیب زمین جهت احداث باغ گردو جزو اصلی‌ترین فاکتورها است اکثر کارشناسان شیب جنوبی را برای کاشت درخت گردو توصیه می‌کنند زیرا در این نوع مناطق باردهی درخت به سرعت انجام می‌شود اما به دلیل آن که دیرتر از مناطق دیگر در معرض سرمای بهار قرار می‌گیرند توصیه می‌شود که حتماً مناطقی که از سرمای بهاره دیرتری برخوردار هستند از شیب شمالی جهت احداث باغات استفاده کنند.

 

آیا کاشت نهال گردو در ماسوله حالت اقتصادی دارد؟

اگر باغدار پس از خرید نهال سلامت و مقاوم در برابر آفات و سازگار با شرایط اقلیمی شهر تمامی مراحل رسیدگی به درخت را به صورت استاندارد رعایت کند میزان باردهی انواع گونه‌های نهال گردو به شرح زیر خواهد شد؛

 • نهال گردو چندلر: ۴ تن
 • نهال گردو کانادایی:۱۰ تن
 • نهال گردو فرانکت و پدرو: ۲ تن
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹: ۱۶ تن
 • نهال گردو هارتلی: ۳تن
 • نهال گردو اسرائیلی: ۳ تن
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز: ۱۰ تن

با توجه به میزان باردهی گونه‌های نهال گردو و مشاوره توسط کارشناسان کشاورزی می‌توان به آسانی سازگارترین و اقتصادی‌ترین نهال گردو را انتخاب و خریداری کرد.

 

خرید نهال گردو در ماسوله

زمانی خرید نهال گردو در ماسوله به راحتی انجام خواهد شد که این شهر از یک مرکز پرورش نهال مدرن و معتبر برخوردار باشد تا بدون مراجعه به شهرهای دیگر نیاز اصلی باغداران رفع شود، در صورتی که پس از تحقیقات گسترده نهالستان مدنظر خود را در اطراف شهر نیافتید، به وب سایت رسمی نهالستان برتر نهال مراجعه کنید تا در اسرع وقت به نهال مورد نظر با کیفیت عالی و قیمت به صرفه دسترسی پیدا کنید.

فروش نهال گردو در ماسوله

یکی از حائز اهمیت‌ترین عواملی که باعث رونق گرفتن مراکز فروش نهال گردو در ماسوله می‌شود، فراهم کردم روش فروش اینترنتی محصولات است، با توجه به پیشرفت تکنولوژی امروزه خرید اینترنتی در صنایع و مشاغل دیگر به وفور انجام می‌شود، اما با فروش محصولات مرغوب و شناسنامه‌دار نهالستان برتر نهال به صورت اينترنتي خدمات رسانی به تمامی افراد ده و روستا نشین هم انجام می‌شود. جهت اطلاعات دقیق‌تر به وب سایت این مرکز پرورش نهال مراجعه کنید.

نهال گردو مناسب ماسوله

با توجه به مشخصات گونه‌های نهال گردو می‌توان نهال گردو مناسب ماسوله را شناسایی کرد تا خریداران با کامل‌ترین اطلاعات به خرید نهال اقدام کنند.

 • نهال گردو فرنور: فرانسه زادگاه این گونه است، مغز آن از رنگ شفاف برخوردار است، نوع پیوندی، دیر گلده و سال شروع باردهی ۱ سال پس از کاشت
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹: مناسب ارتفاع ۰ تا ۳۰۰۰۰ متر، فاصله کاشت ۶ در ۶، آغاز گلدهی اوایل اردیبهشت، باردهی در سال اول
 • نهال گردو فرانکت: زادگاه فرانسه، باردهی ۶ تن در هکتار، سال باردهی دومین سال کاشت، عمر اقتصادی ۱۰۰ ساله
 • نهال گردو چندلر: زادگاه آمریکا، مناسب ارتفاع ۱۰۰ الی ۱۵۰۰ متر، باردهی ۶ الی ۷ تن، دیر گلده
 • نهال گردو تویسرکان: گونه‌ی قدیمی، مناسب ارتفاع ۵۰۰ الی ۱۵۰۰، سال شروع باردهی ۵ تا ۷ سال بعد از کاشت، باردهی ۶ تن در هکتار، مناسب گرده افشانی
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز: مناسب مناطق سردسیر، آبیاری هر ده روز یکبار، اولین سال پس از کاشت شروع باردهی، میانیگن ۱۰ تن باردهی هر هکتار

با خرید اینترنتی از نهالستان برتر نهال محصولات در عرض ۷۲ ساعت به صورت نایلون پیچ درب منزل تحویل داده می‌شود.

انواع نهال گردو در ماسوله

در اطراف شهر ماسوله کوه‌های مرتفعی قرار دارد، علاوه بر آن در دیگر جهت‌های این شهر دره‌های سرسبز، جنگل‌های وسیع و رودهای بسیار هم دیده می‌شود که شهرها در دل طبیعت بکر و آب و هوای معتدل جای داده است، برای کاشت انواع نهال گردو در ماسوله نیاز است که شرایط جوی، نوع خاک، نوسانات رطوبتی، دمای سالانه، میزان وزش باد، میانگین بارش برف و باران سالانه و سایر را در نظر بگیرید تا گام ابتدایی را جهت احداث باغ به طور استاندارد برداشته باشید.

قیمت نهال گردو در ماسوله

برای تعیین قیمت نهال گردو فروشندگان مواردی اعم از؛

 • بازه سنی ( ۱ الی ۲ سال) نهال
 • نوع پیوندی و یا بذری نهال
 • میزان باردهی سالانه
 • درصد مرغوبیت مغز گردو
 • مقاومت در برابر آفات
 • مقاومت در برابر شرایط محيطی
 • میانگین عمر اقتصادی نهال
 • میزان مصرف آب نهال

را مورد بررسی قرار می‌دهند و با توجه به ویژگی‌های مثبت قیمت نهال گردو در ماسوله را تغییر می‌دهند، با کلیک بر روی لینک زیر وارد صفحه کاتالوگ قیمت نهالستان برتر نهال می‌شوید.

بهترین نهال ماسوله

اکنون با پیشرفت کشاورزی و باغداری در ایران نژادهای مختلف نهال گردو در نهالستان‌های کشور تولید شده‌اند که کاشت هر نژاد برای یک منطقه و اقلیم نتيجه‌ی عالی همراه خواهد داشت، برخی از گونه‌های نهال گردو برای مناطق سردسیر همانند نهال گردو فرنور و چندلر و برخی دیگر برای مناطق گرمسیر مانند نهال گردو تویسرکان و برخی دیگر از گونه‌های نهال گردو همانند نهال گردو ژنوتیپ پالیز برای مناطق مرطوب مناسب و رشد و توسعه بهتری را رقم خواهند زد، با بهترین نهال گردو زمانی آشنا خواهید شد که علاوه بر باردهی بالا از مقاومت بی قید و شرط در برابر آفات هم برخودار باشد.

نهالستان گردو در ماسوله

شهر ماسوله جزو شهرهای است که محل اصلی گردشگری در شمال کشور است، آب و هوای معتدل، زمین زراعی با متراژ بالا، بافت مناسب خاک و نوع خاک شنی رسی باعث شده که این شهر برای کشاورزی و باغداری بهشت گمشده محسوب شود، با مراجعه به وب سایت نهالستان برتر نهال از معتبرترین نهالستان گردو در ماسوله اطلاع پیدا کنید، خرید نهال را انجام داده و با اشتیاق به کاشت آن‌ها در زمان و مکان مناسب بپردازید تا در کمترین زمان ممکن درآمد زایی هنگفتی را تجربه کنید.

کلام آخر

شرط اول برای کشاورزی تامین آب است، در شهرهای صنعتی که میزان بارندگی کم و آلودگی هوا حاکم است کشاورزی و باغداری به ندرت با موفقیت حاصل خواهد شد، اما خوشبختانه شهر ماسوله که در شهرستان فومن استان گیلان قرار دارد از هر جهت برای احداث باغ گردو و سایر میوه‌ها ایده‌آل است، برای خرید نهال میوه با کیفیت بالا و قیمت اقتصادی به صفحه خرید نهال میوه در ماسوله مراجعه کنید‌. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب ماسوله و خرید نهال در ماسوله اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال