خرید نهال گردو در میرآباد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار میرآباد

میرآباد مرکز شهرستان میرآباد از توابع استان آذربایجان غربی است، شهری سردسیری با جاذبه­های گردشگری طبیعی بسیار مطلوب و دل انگیز، در این شهر باغات میوه احداث شده و کشاورزی و دامداری از مشاغل اصلی مردم این شهر به شمار می­رود، این شهر مرزی نقش تعیین کننده­ای در اقتصاد کشور ایفا کرده و کشاورزان می­توانند از این موقعیت جغرافیایی خاص شهر خود در جهت صادرات محصولات خود و کسب سود بیشتر بهره ببرند، در این مقاله امکان احداث باغات وسیع و تجاری گردو در این شهر را مورد بررسی قرار می­دهیم پس با ما همراه باشید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی میرآباد

به مانند بسیاری دیگر از شهرها و روستاها در استان آذربایجان غربی، میرآباد نیز شهری سردسیری است که در ارتفاع 1500 متر از سطح دریا قرار دارد و به واسطه موقعیت خاص جغرافیایی خود 75 روز یخ بندان زمستانه در این شهر وجود دارد، متوسط بارندگی در میرآباد به 400 میلیمتر در سال می­رسد که برای کاشت درختان گردو اب کافی را فراهم خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در ارومیه

تاریخچه باغات گردو در میرآباد

سابقه طولانی کاشت گردو در میرآباد سبب شده بسیاری از باغداران از خم و چم کاشت درخت گردو و مدریت ی باغ گردو با خبر باشند اما باید گفت اطلاعات باغداران در بسیاری از موارد قدیمی بوده و بر مبنای علم روز در مدیریت ایت باغات نیستف در واقع قدیمی بودن اطلاعات مدیریت باغ گردو سبب کاهش باردهی و کیفیت باردهی درختان گردو خواهد شد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در میرآباد

همانطور که پیش­تر نیز بیان شد باغداران میرآباد اطلاعات کلی در رابطه با کاشت و نگهداری از درخت گردو دارند اما این اطلاعات مربوط به ارقام قدیمی گردو می­شده است و برای کاشت و نگهداری از ارقام تجاری و پربار جدیدی که در نهالستان­های کشور مانند نهالستان برتر نهال تولید می­شوند کافی نیستند.

اصول کاشت و مراقبت از درخت گردو به صورت مقاله در سایت نهالستان برتر نهال درج شده است و باغداران حتی می­توانند این اصول را از مشاوران نهالستان سوال کنند، اما در مورد کاشت و نگهداری درخت گردو به اصول مهمی مانند خاک مناسب، انتخاب رقم مناسب، آبیاری و کود دهی اصولی و هرس درختان گردو و همچنین استفاده از علم روز در کنترل آفات و بیماری­های گیاهی در باغات گردو از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

آیا کاشت نهال گردو در میرآباد حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به شرایط آب و هوایی و خاک حاصلخیز در میرآباد باید گفت شرط­های لازم و کافی برای احداث باغ گردو اقتصادی در میرآباد وجود دارد اما به هر حال برای اینکه باردهی درختان گردو اقتصادی و سود ده باشد در درجه اول باید ارقام تجاری و پربار را برای احداث باغ انتخاب کرده و در درجه دوم به علم خودتان در باره مدیریت باغ گردو بسنده نکرده و از اهمیت دریافت مشاوره در رابطه با اصول مهم باغداری گردو مانند کود دهی و آبیاری نهال گردو غافل نشوید.

با رعایت شرط­های بالا کاشت نهال گردو در میرآباد حالت اقتصادی پیدا خواهد کرد.

 

خرید نهال گردو در میرآباد

حال که دانستید برای اقتصادی و سود بخش بودن احداث باغ گردو باید از ارقام پربار و تجاری استفاده کنید باید بدانید که برای خرید نهال گردو در میرآباد و برای دسترسی به ارقام تجاری و پربار باید به نهالستان­های معتبر و با تجربه در زمینه تولید نهال گردو مراجعه کنید، نهالستان برتر نهال از جمله نهالستان­های با تجربه در زمینه تولید نهال گردو است که می­تواند پس از ارائه مشاوره در خصوص انتخاب رقم گردو نهال گردو مناسب شما را ارائه کند.

فروش نهال گردو در میرآباد

فروش نهال گردو در میرآباد به ویژه در فصل کاشت نهال گردو یعنی در اواخر زمستان و اوایل بهار توسط فروشندگان مختلف انجام می­شود اما همواره معتبرترین و بهترین مرکز فروش نهال گردو در میرآباد نهالستان­های معتبری مانند نهالستان برتر نهال خواهد بود.

نهال گردو مناسب میرآباد

در زمان انتخاب نهال گردو باید توجه داشته باشید که کدام نهال گردو مناسب میرآباد است، یعنی باید نهالی را انتخاب کنید که تحمل سرما و یخ بندان در زمستان میرآباد را داشته باشد، دیر گل باشد و همچنین قابلیت کاشت در ارتفاع 1500 متر از سطح دریا را نیز داشته باشد.

انواع نهال گردو در میرآباد

با مراجعه به سایت نهالستان­هایی مانند نهالستان برتر نهال و با در نظر گرفتن ویژگی­های اقلیمی و جغرافیایی در این شهر انواع نهال گردو در میرآباد را خواهید شناخت و در بین این انواع نهال گردو نهال گردو تخم مرغی ژنوتیپ برتر، نهال گردو زنوتیپ برتر، نهال گردو چندلر و نهال گردو فرنور برای کاشت در میرآباد مناسب هستند.

قیمت نهال گردو در میرآباد

نگرانی در رابطه با قیمت نهال گردو در میرآباد طبیعی است، در صورتی که نهال را به طور مستقیم از نهالستان خریداری کنید قیمت پایین­تر خواهد بود چرا که واسطه وجود ندارد، علاوه بر انتخاب فروشنده مناسب نوع رقم نیز بر قیمت نهال موثر است و هر رقم بسته به محبوبیت و باردهی در هکتار قیمت متفاوتی از ارقام دیگر دارد.

بهترین نهال میرآباد

همانطور که پیش­تر نیز به آن اشاره شد بهترین نهال گردو برای کاشت در شرایط اقلیمی و جغرافیایی میرآباد نهال گردو ژنوتیپ برتر است که بیشترین باردهی را در شرایط اقلیمی مشابه حدود 12 تن در هکتار را به ثبت رسانده است.

نهالستان گردو در میرآباد

یکی از مراکز فروش معتبر برای خرید نهال گردو مراجعه به نهالستان گردو در میرآباد است و نهالستان برتر نهال در میاندوآب از جمله بزرگترین و معتبرترین نهالستان­ها کشور در زمینه تولید ارقام مختلف گردو است.

کلام آخر

برای اینکه احداث باغ گردو در میرآباد سود بخش باشد باید فاکتورهای مختلفی پیش از خرید نهال گردو در نظر گرفته شود و دانش باغداران برای این امر کافی نیست، لذا توصیه می­شود با دریافت مشاوره در زمان خرید نهال گردو از مشاوران نهالستان­ها تمام این فاکتورها را در احداث باغ خود لحاظ کنید، در این راستا می­توانید با مشاوران ما به صورت رایگان در تماس باشید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب میرآباد و خرید نهال در میرآباد اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال