خرید نهال گردو در محمدان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار محمدان

شهر محمدان جزو شهرهای گرمسیری استان سیستان و بلوچستان بوده که در شهرستان بمپور قرار گرفته است؛ مختصات جغرافیایی شهر محمدان بر روی نقشه ایران به صورت ۲۷٫۲۰۰۲۷۸° شمالی و ۶۰٫۵۶° شرقی درج شده است، با وجود گرمسیری به خاطر نزدیکی با دریای عمان باعث شده تا اقلیم آن را به عنوان اقلیم گرمسیری و مرطوب بشناسند. یکی از معروف‌ترین شناسه‌های شهر محدان باید به رودخانه بمپور اشاره کنیم که نزدیک به ۱۷۵ کیلومتر طول دارد؛ طبق بررسی‌های انجام شده زمین‌هایی که در حاشیه این رودخانه قرار گرفته‌اند پتانسیلی بالایی برای احداث باغ گردو در محمدان را داشته و امکان سودآور بودن آن را چند برابر می‌کند؛ ما در ادامه مطلب می‌خواهیم به صورت تئوری به احداث باغ گردو در محمدان پرداخته و شرایط اقلیمی این شهر را به طور کامل توضیح دهیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی محمدان

جغرافیای طبیعی شهر محمدان تاثیر بسزایی بر خرید نهال گردو در محمدان گذاشته است؛ هر کشاورزی موظف است قبل از اقدام به احداث باغ اطلاعات کاملی را در اختیار مهندسین نهالستان قرار داده تا آنها بر اساس این اطلاعات نهال‌های سازگار با منطقه را معرفی کنند.

 • ارتفاع شهر محمدان از سطح دریا برابر با ۵۰۰ متر مربع بوده بنابراین به عنوان یک منطقه کوه پایه‌ای شناخته می‌شود قبل از خرید نهال گردو در محمدان حتماً شیب زمین را مورد بررسی قرار دهید چون برخی از اراضی آن دارای شیب است.
 • میانگین دمای سالانه در شهر محمد برابر با ۲۸ درجه سانتیگراد است.
 • میانگین دما در فصل تابستان برابر با ۴۰ درجه سانتیگراد بوده و این نشان دهنده تابستان‌های گرم با روزهای طولانی است.
 • میانگین بارش سالانه در محمدان برابر با ۱۵۰میلی‌متر بوده بنابراین برای خرید نهال گردو توجه داشته باشید تا نهالی با نیاز آبی کمتر را انتخاب کنید.
 • تعداد روزهای یخبندان سالانه در محمدان تنها ۳ روز هست؛ در واقع زمستان این منطقه کاملاً خنک و معتدل است.
 • از دیگر موارد اکوسیستمی این منطقه باید به ورزش باد گرمسیری اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در محمدان

به خاطر اقلیم گرمسیری و مرطوب نگهداری و مراقبت از باغات گردو در محمدان با چالش‌های زیادی روبرو است از این نوع کشاورزان علاقه زیادی به احداث باغ گردو نداشته و تاریخچه خاصی در مورد آن ثبت نشده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در محمدان

در رابطه با احداث باغ گردو در محمدان باید به بیماری و آفتی که در این منطقه رایج است می‌توان اشاره کرد؛ درختان گردو در مناطق گرمسیری و مرطوب با برخی آفات و بیماری‌ها مواجه می‌شوند؛ برخی از آفات و بیماری‌های رایج درختان گردو در مناطق گرمسیری و مرطوب عبارتند از:

 1. شپشک گردو: این آفت باعث زخم‌های برگی، شاخه‌های آسیب‌دیده و کاهش عملکرد درختان گردو می‌شود.
 2. بلایت گردو: این بیماری باعث ایجاد لکه‌های قهوه‌ای تیره روی برگ‌ها و میوه‌ها می‌شود و می‌تواند به کاهش عملکرد و کیفیت محصول منجر شود.
 3. بیماری پوسیدگی ریشه: این بیماری باعث تخریب میوه‌ها و کاهش کیفیت آن‌ها می‌شود.

برای مقابله با این آفات و بیماری‌ها درختان گردو در مناطق گرمسیری و مرطوب، باید به مدیریت آفات و بیماری‌ها به‌صورت منظم و دقیق، استفاده از روش‌های بیولوژیک و شیمیایی موثر، تغذیه مناسب و آبیاری منظم اشاره کرد.

 

آیا کاشت نهال گردو در محمدان حالت اقتصادی دارد؟

اگر کشاورزان احداث باغ گردو در محمدان را به صورت مدرن و حرفه‌ای انجام داده و نگهداری و مراقبت آن را بر اساس آخرین یافته‌های علم کشاورزی و باغداری انجام دهند مطمئناً کاشت نهال گردو در محمدان حالت اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد داشت.

 

خرید نهال گردو در محمدان

نکته‌ای که باغداران به هنگام خرید نهال گردو در محمدان باید با آن توجه داشته باشند مقاومت آن در برابر خشکی و کم آبی همچنین مقاومت در برابر رطوبت بالای ۵۰ درصد این منطقه است؛ چون نژادهای کمی از درختان گردو می‌توانند در برابر اکوسیستم گرمسیری و شرجی این منطقه مقاوم باشند.

فروش نهال گردو در محمدان

آمار فروش نهال گردو در محمدان مشخص کرده که باغداران کمی مشتاق احداث باغ گردو در این منطقه هستند، ولی به صورت تئوری می‌توان گفت نهال گردو پکان سازگاری بالایی با این منطقه داشته و به عنوان یک سرمایه‌گذاری امن و سودآور برای کشاورزان محمدان محسوب می‌شود

نهال گردو مناسب محمدان

نهال گردو پکان به عنوان نهال گردو مناسب محمدان است این درخت اصالت آمریکایی داشته و به صورت اصلاح شده و ژنوتیپ تکثیر می‌شود که باعث افزایش سیستم دفاعی آن در برابر اکوسیستم منطقه و آفات رایج در محمدان شده است.

انواع نهال گردو در محمدان

از انواع نهال گردو در محمدان تنها می‌توان به نهال پیکان اشاره کرد چون مابقی درختان نمی‌توانند دمای بیشتر از ۴۵ درجه سانتیگراد و رطوبت بیشتر از ۵۰ درصد در شهر محمدان را تحمل کنند.

قیمت نهال گردو در محمدان

برای استعلام قیمت نهال گردو در محمدان همچنین آشنایی با انواع نهال گرمسیری سازگار با این منطقه می‌توانید به سایت اینترنتی نهالستان‌های معتبر مراجعه کنید که مجوز رسمی خود را از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کرده باشند.

بهترین نهال محمدان

بهترین نهال گردو در محمدان نهال گردو پکان است از ویژگی‌های بارز این درخت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که باعث متمایز شدن آن شده است:

 1. مقاومت به سرما و گرما
 2. زودرسی در تولید محصول
 3. مقاومت به بیماری‌ها و آفات
 4. توانایی رشد در مناطق گرمسیری و مرطوب
 5. توانایی تحمل به شرایط خاکی مختلف
 6. اندام‌های باردهی قوی
 7. شاخص‌های رشد مناسب
 8. میوه‌های بزرگ و با کیفیت
 9. سازگاری با شرایط محیطی مختلف
 10.  توانایی انتقال بهتر آب و مواد غذایی به اندام‌های ریشه‌ای

نهالستان گردو در محمدان

بهترین سایت نهالستان گردو در محمدان باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • مشاوره طراحی و خرید نهال گردو سازگار: خدمات اضافی مانند طراحی یا مشاوره کاشت می تواند برای مشتریان ارزش افزوده و منابع درآمد اضافی ایجاد کند.
 • خدمات کاشت و تحویل: یک سرویس تحویل با گزینه‌های کاشت برای مشتریانی که فرصت حمل و نقل یا کاشت درختان یا درختچه های بزرگ را ندارند ایجاد کند.

کلام آخر

اقلیم محمدیان باعث شده تا باغداری و کشاورزی در در این منطقه با مشکلات و چالش‌های زیادی روبرو باشد از این رو برای احداث باغ گردو در محمدان حتماً از مهندسین و کارشناسان خبره و با توجه به کمک بگیریم تا به خوبی شما را راهنمایی کنند علاوه بر نهال گردو پکان می‌توانید انواع نهال گرمسیری در شهر محمدان را نیز کاشت کنید برای این منظور به صفحه خرید نهال میوه در محمدان در سایت برتر نهال مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب محمدان و خرید نهال در محمدان اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال