خرید نهال گردو در محمدی✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار محمدی

مختصات جغرافیایی شهر محمدی بر روی نقشه ایران ۲۷٫۳۳۱۹۶۳° شمالی و ۶۲٫۳۸۷۸۳۲° شرقی قطع شده است این شهر در شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان در جنوب کشور ایران قرار گرفته است؛ اقلیم قالب ای شهر گرمسیری و خشک بوده و تحت تاثیر آب و هوای دریای عمان قرار دارد؛ ولی با توجه به شرایط آب و هوایی اکثر ساکنین این شهر مشغول کشاورزی و باغداری هستند.
مهمترین ره آورد شهر محمدی خرما انواع مرکبات و انواع گیاهان دارویی هست؛ مهم‌ترین چالش‌هایی که کشاورزان این منطقه را تحت تاثیر قرار می‌دهد استفاده از روش‌های قدیمی و منسوخ شده بر کشاورزی و باغداری هست؛ ما در این مقاله می‌خواهیم به بررسی شرایط اقلیمی شهر محمدی پرداخته و احداث باغ گردو در محمدی را بررسی کرده و سودآور بودن آن را مطالعه کنیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی محمدی

یکی از ویژگی‌ها و شرایط اقلیمی محمدی که کشاورزان به هنگام خرید نهال گردو در محمدی باید با آن توجه داشته باشند ورزش بادهای گرمسیری و خشک در این منطقه هست:
• باد محلی به نام گوریچ در فصل زمستان برقرار بوده و باعث نفوذ سرما به این منطقه می‌شود.
• باد لورا از دیگر بادهای محلی است که در فصل تابستان برقرار بوده و باعث افزایش دما می‌شود.
• محبوب‌ترین باد برای کشاورزان باد جهل گوات هست که از سمت دریای عمان وزیده و باعث بارش باران‌های موسمی و فصلی می‌شود.
• بازی دمایی در فصل تابستان در شهر محمدی بین ۳۷ تا ۴۵ درجه سانتیگراد گزارش داده است.
• بازی دمایی در فصل زمستان بین منفی ۳ تا ۷ درجه سانتیگراد گزارش داده اند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در محمدی

با بررسی میزان تولید میوه گردو در شهر محمدی متوجه خواهید شد که اکثر کشاورزان به خاطر عدم شناختن نهال گردو گرمسیری یا به علت آشنا نبودن با شرایط احداث باغ مدرن و حرفه‌ای علاقه زیادی به راه‌اندازی باغ گردو ندارند، بنابراین نمی‌توان در مورد تاریخچه باغات گردو در محمدی صحبت خاصی داشت.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در محمدی

در رابطه با احداث باغ گردو در محمدی موارد زیر را به کشاورزان توصیه می‌کنیم:
• چون اکثر کشاورزان بصورت سنتی و کشاورزی به باغداری پرداخته‌اند، باید توصیه کنیم که برای احداث باغ گردو حتماً مراحل باغ مدذن و حرفه‌ای را مد نظر قرار دهند.
• به خاطر نزدیکی شهر محمدی به دریای عمان آنالیز خاک و آشنای کافی با بافت خاک بسیار مهم و ضروری هست.
• مجهز کردن با به جدیدترین تجهیزات آبیاری
• خرید نهال گردو اصلاح شده ژنوتیپ و پیوندی
• آشنایی کافی با شرایط هرس کوددهی سمپاشی و آبیاری

 

آیا کاشت نهال گردو در محمدی حالت اقتصادی دارد؟

از آنجایی که در شهر محمدی تنها می‌توان درخت گردو پکان را کاشت میوه آن ارزش اقتصادی زیادی دارد، به طوری که در سال ۱۴۰۲ قیمت یک کیلو گردو پکان با پوسته حداقل ۲۲۰ هزار تومان گزارش داده‌اند، با توجه به اینکه در یک هکتار زمین نزدیک به ۴ تن میوه با کیفیت تولید می‌شود با متوجه خواهید شد که احداث باغ گردو در شهر محمدی کاملاً اقتصادی و مقرون به صرفه خواهد بود به شرطی که باغدار به خوبی بتواند باغ خود را مدیریت کند.

 

خرید نهال گردو در محمدی

کشاورزان مطمئن باشد نهال‌های بذری و سنتی در شهر محمدی جوابگو نبوده و نه تنها باردهی نخواهند داشت بلکه باعث تلف شدن سرمایه آنها می‌شود، بنابراین برای خرید نهال گردو در محمدی توصیه می‌شود نهال‌های ژنتیک و اصلاح شده را انتخاب کنند.

فروش نهال گردو در محمدی

زمان مناسب برای فروش نهال گردو در محمدی اواسط فصل پاییز یا برج نهم است، چون بازه هوا در این منطقه کمی خنک‌تر شده و رطوبت هوا برای کاشت نهال گردو مناسب هست.

نهال گردو مناسب محمدی

نهال گردو مناسب برای شهر محمدی نهال‌های گرمسیری است که دارای ریشه زایی قوی پوسته ضخیم باردهی بالا باشد؛ همانطور که اشاره شد بادهایی که در این منطقه در حال ورزش است سرعت بالایی داشته و در صورت مقاوم نبودن باعث صدمه به درختان گردو خواهد شد.

انواع نهال گردو در محمدی

از انواع نهال گردو در محمدی تنها می‌توان به نهال گردو پکان اشاره کرد و از ویژگی‌های بارز آن باید به موارد موارد زیر را نام برد:
• اصالت این درخت آمریکایی از درختان آمریکایی به صورت ژنتیکی مقاومت بالایی در برابر اکوسیستم گرمسیری و نیمه بیابانی دارد.
• بررسی‌های انجام شده حتی در سخت‌ترین شرایط میزان باردهی این درخت در یک هکتار زمین حداقل ۳ تن است.
• نهال گردو پکان ریشه زایی قوی داشته و به راحتی می‌تواند خود را با هر بافت خاکی سازگاری دهد.
• محصول تولیدی این درخت پوسته کاغذی و مغز درشت و روغنی دارد و به عنوان برند صادراتی شناخته می‌شود.

قیمت نهال گردو در محمدی

قیمت نهال گردو در محمدی به تقاضا و عرضه نهال‌ها نیز بستگی دارد، معمولاً نهالستان‌های معتبر در یک بازه زمانی خاص نهال گردو را با یک قیمت مناسب و اقتصادی پیش فروش کرده و به کشاورز این امکان را می‌دهد که با کمترین هزینه ممکن نهال گردو را خریداری کند:

بهترین نهال گردو

بهترین نهال گردو در محمدی نهال گردو پکان آمریکایی است چون این درخت به راحتی می‌تواند با اکوسیستم این منطقه سازگاری بالایی داشته باشد.

نهالستان گردو در محمدی

نهالستان گردو در محمدی باید خدمات پس از فروش مناسبی را برای مشتریان فراهم کند، از جمله ارائه مشاوره در مورد کاشت و نگهداری نهال‌ها و ارائه ضمانتنامه تا کشاورز از عملکرد صحیح و هویت اصیل نهال‌ها مطمئن باشد؛ از ویژگی‌ها مهم و ضروری برای یک نهالستان معتبر و قابل اعتماد باید به عرضه نهال گارانتی دار اشاره کرد؛ با توجه به این ویژگی‌ها، شما می‌توانید نهالستان‌هایی را برای تهیه نهال‌های میوه در نظر بگیرید که از استانداردهای وزارت جهاد کشاورزی پیروی کنند.

کلام آخر

با توجه به بازی دمایی منفی ۲ الی ۵۰ درجه سانتیگراد در شهر محمدی در استان سیستان و بلوچستان بلامانع بوده و سوددهی مناسبی نیز خواهد داشت؛ همین بازی دمایی باعث می‌شود تا شما انواع نهال گرمسیری از جمله نهال بادام، پسته، انگور، انجیر و انار در این منطقه کاشت کنید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه در محمدی در سایت برتر نهال وارد شوید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر محمدی می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در محمدی مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال