خرید نهال گردو در نیک شهر✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار نیک شهر

مساحت نیکشهر در استان سیستان و بلوچستان برابر با ۲۳۹۳۰ کیلومتر مربع بوده و ارتفاع آن نیز از سطح دریا ۴۵۰ متر است؛ اقلیم نیکشهر گرمسیری و خشک بوده و مختصات جغرافیایی آن بر روی نقشه ۲۶٫۲۲۵۶° شمالی و ۶۰٫۲۱۲۲° شرقی درد شده است؛ با توجه به اقلیم گرمسیری نیشکر کشاورزی و بارداری در این منطقه تنها به تولید مرکبات و انواع غلات، خرما و برنج ختم شده است. از رودخانه‌های مشهور نیکشهر می‌توان به رودخانه کاجو، کشیک و بلپیر اشاره کرد؛ در مورد کشاورزان آب مورد نیاز خود را برای کشاورزی از این رودخانه‌ها تامین می‌کنند؛ ما در این مقاله می‌خواهیم شرایط اقلیمی نیکشهر به طور کامل توضیح داده و مطمئن شویم احداث باغ گردو در نیک‌شهر مقرون به صرفه و اقتصادی برای کشاورزان خواهد بود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی نیک شهر

از شرایط اقلیمی نیکشهر تاثیرگذار بر خرید نهال گردو در نیک‌شهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمترین دما منفی ۲ درجه بیشترین دما ۴۸ درجه سانتیگراد
 • نداشتن روزهای یخبندان در طول سال
 • میانگین دمای ۲۰ درجه در طول سال
 • ورزش باد گرمسیری
 • ارتفاع ۴۵۰ متر از سطح دریا
 • تابستان‌های گرمسیری با روزهای طولانی و داغ در عوض زمستان‌های معتدل و خنک
 • بارش باران فصلی

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در نیک شهر

در رابطه با تاریخچه باغات گردو در نیک‌شهر باید بگوییم هیچ منبع موثقی و تاریخچه خاصی در مورد باغات گردو در این شهر وجود ندارد، در واقع اکثر کشاورزان در نیک‌شهر مشغول تولید برنج، مرکبات و خرما در این شهر هستند و تاریخچه کشاورزی این منطقه مربوط به تولید این محصولات است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نیک شهر

در رابطه با احداث باغ گردو در نیک‌شهر می‌توان چند نقطه مهم و طلایی را اشاره کرد:

 • طبق بررسی‌های انجام شده زمین‌هایی که در امتداد رودخانه قرار گرفته‌اند جزو زمین‌های حاصلخیز شناخته شده و امکان کاشت آبی وجود دارد؛ بهترین نقطه برای احداث باغ گردو در نیک شهر امتداد این رودخانه‌ها است
 • قسمت کوچکی از شهر نیکشهر در نواحی کوهستانی قرار گرفته و آب و هوای معتدلی دارند، کشاورزانی که باغ آنها در این منطقه قرار دارد می‌توانند اقدامات لازم را برای خرید نهال گردو در نیک‌شهر انجام دهند.
 • کشاورزان این منطقه قبل از احداث باغ گردو باید سرعت باد گرمسیری را بررسی می‌کرد و مطمئن شوند که باد گرمسیری تاثیر منفی بر روی کاشت درخت گردو نخواهد گذاشت.
 • به خاطر وجود رودخانه‌ها و سیلاب‌ها بافته‌ها که نیکشهر کمی متفاوت است بنابراین قبل از اقدام به احداث باغ گردو حتماً آنالیز خاک را انجام داده و در صورت لزوم اقدامات لازم برای خاک ورزی را نیز بررسی کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در نیک شهر حالت اقتصادی دارد؟

نمی‌توان گفت کاشت نهال گردو در تمام مناطق نیکشهر اقتصادی و مقرون به صرفه است تنها در مناطق کوهستانی و زمین‌هایی که در امتداد رودخانه قرار گرفته‌اند گزینه مناسبی برای احداث باغ گردو و سرمایه‌گذاری در این شهر محسوب می‌شود؛ بنابراین کشاورزانی که باغات آنها در این مناطق است می‌توانند با کارشناسان نهالستان یا وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط بوده و سودآوری باغ خود را مورد بررسی قرار دهند.

 

خرید نهال گردو در نیک شهر

کشاورزان برای خرید نهال گردو در نیک‌شهر حتماً سرعت ورزش باد و روش آبیاری باغ را مورد بررسی قرار دهند؛ آنها باید مطمئن باشند که ورزش باد گرمسیری هیچ صدمه‌ای به درختان وارد نکند؛ بادهای گرمسیری میزان تاخیر رطوبت را از سطح درختان افزایش داده و باعث تنش خشکی در درختان گردو می‌شود.

فروش نهال گردو در نیک شهر

مهمترین عامل تاثیرگذار بر فروش نهال گردو در نیک‌شهر موثر بودن آب و هوای دریای عمان بر اکوسیستم این منطقه است؛ مدیران نهالستان معمولاً اطلاعات لازم را از کشاورزان دریافت کرده و بر اساس آن نهال مناسب را پیشنهاد می‌دهند.

نهال گردو مناسب نیک شهر

از ویژگی‌های نهال گردو مناسب نیک‌شهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت بالا در برابر حرارت بالای ۴۵ درجه سانتیگراد
 • مقاومت بالا در برابر بادهای گرمسیری
 • ریشه زایی عمیق برای تغذیه از لایه‌های زیرین و سفره‌های آبی
 • باردهی بالا
 • تنه و شاخه‌های مقاوم در برابر اتفاقات زیست محیطی

انواع نهال گردو در نیک شهر

از انواع نهال گردو در نیک شهر تنها می‌توان به نهال پکان اشاره کرد؛ البته درختان گرمسیری زیادی در کشور توسط نهالستان‌های معتبر تکثیر و عرضه می‌شود ولی با توجه به اکوسیستم گرمسیری نیک‌شهر و تنش‌های آبی در این منطقه توصیه می‌شود کشاورزان تنها بر روی خرید نهال گردو پکان تمرکز کرده و اطلاعات بیشتری در مورد آن به دست بیاورند.

قیمت نهال گردو در نیک شهر

برای استعلام قیمت نهال گردو در نیک شهر می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید که جزو لینک‌های مورد تایید وزارت جهاد کشاورزی است؛ با توجه به اینکه تنها نهال سازگار با این منطقه محاله گردو پیکان است باید بگوییم قیمت این درخت در سال ۱۴۰۲ به صورت عمده برابر با۱۱۰,۰۰۰ تومان هست.

بهترین نهال نیک شهر

بهترین نهال گردو در نیک‌شهر نهال گردو پکان است از ویژگی‌های بارز این نهال باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • باردهی نهال گردو پکان در شرایط عادی ۴ الی ۶ تن است، ولی با توجه به تنش منطقه امکان دارد این باردهی به سه تن نیز کاهش یابد؛ با توجه به ارزش ریالی میوه گردو پکان می‌توان گفت، یک باردهی کاملا ایده آل و اقتصادی برای کشاورزان خواهد بود.
 • درخت گردو پکان جزو درختان پایه بلند بوده و ارتفاع آن تا ۳۰ متر می‌رسد؛ تنه مقاوم دارد و قطر تنه آن نزدیک به یک متر است؛ بنابراین در برابر اتفاقات طبیعی زیست محیطی مقاوم‌تر خواهد بود.
 • این درخت محدودیت ارتفاعی ندارد از ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متر قابل کاشت است بنابراین در ارتفاع‌های مختلف شهر نیک شهر قابل کاشت است.

نهالستان گردو در نیک شهر

به خاطر اقلیم گرمسیری نیکشهر امکان دارد تعداد نهالستان‌هایی که به عرضه و فروش نهال گردو در نیک‌شهر می‌پردازند کمتر از حد انتظار باشد؛ بنابراین کشاورزان بهتر است نهال گردو را به صورت اینترنتی از مراکز معتبر خریداری کنند از ویژگی‌های بهترین سایت نهالستان گردو در نیک‌شهر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تبلیغات و رویدادهای فصلی: سایت، پلتروم، درگاه‌های ارتباطی و فروش‌های ویژه در زمان‌های مختلف سال به نفع کشاورزان منطقه برقرار سازد.
 • حضور و فروش آنلاین: یک وب سایت کاربر پسند با یک کاتالوگ آنلاین از محصولات گیاهی و امکان خرید آنلاین ایجاد کند تا باغداران به راحتی با تمامی محصولات نهالستان آشنا شوند.

کلام آخر

فراموش نکنید ما به صورت تئوری سعی کردیم اقتصادی بودن احداث باغ گردو در نیکشهر را به شما توضیح دهیم؛ کشاورزان برای ایجاد ع در محصولات خود می‌توانند علاوه بر نهال گردو پیکان انواع نهال‌های گرمسیری را نیز در باغات خود کاشت کنند؛ باغداران می‌توانند به سایت برتر نهال مراجعه کرده و صفحه خرید نهال میوه در نیکشهر را جستجو کنند. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب نیک شهر و خرید نهال در نیک شهر اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال