خرید نهال گردو در نصرت آباد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار نصرت آباد

شهر نصرت آباد در گذشته چون در مسیر کاروان‌های تجاری و نظامی استان سیستان و بلوچستان قرار گرفته است دارای ارزش استراتژیکی تجاری و نظامی بالایی برای این استان محسوب می‌شد با اینکه دور تا دور شهر نصرت آباد را بیابان‌های وسیع فرا گرفته ولی با این وجود جزو شهرهای پرسکنه شناخته شده است؛ البته در شهر نصرت آباد فراز و نشیب‌های زیادی وجود داشته و در جنوب غربی این شهر، ارتفاعات و کوه‌های مشهوری مانند بلبل آب و اومار وجود دارد؛ اقلیم قالب شهر نصرت آباد اقلیم گرمسیری و خشک بوده ولی برخی از پوشش‌های گیاهی از جمله نخلستان‌ها تولید انواع غلات و میوه‌های گرمسیری در آن مشاهده می‌شود؛ مختصات جغرافیایی شهر نصرت آباد به صورت زیر است:

 • طول جغرافیایی 59 درجه 59 دقیقه
 • عرض جغرافیایی 29 درجه و 53 دقیقه

همین ارتفاعات و ناهمواری‌ها باعث شده تا ارتفاع شهر نصرت آباد ۱۱۰۰ متر از سطح دریا بوده و به عنوان یک شهر کوهپایه‌ای گرمسیری با اقلیم خشک شناخته شود؛ در ادامه شرایط اقلیمی نصرت آباد را به طور کامل توضیح داده و سودآور بودن احداث باغ گردو در نصرت آباد را مطالعه خواهیم کرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی نصرت آباد

برای احداث باغ گردو در نصرت آباد بهتر است برخی از ویژگی‌های اقلیمی و اکوسیستمی شهر نصرت آباد را به خوبی شناخته تا بر اساس آن بتوانید نهال سازگار و مقاوم نسبت به این اکوسیستم را انتخاب کنید:

 • اکوسیستم شهر نصرت آباد در استان سیستان و بلوچستان به عنوان اکوسیستم گرمسیری و خشک شناخته می‌شود میزان تبخیر رطوبت از سطح زمین چند برابر میزان بارش باران در این منطقه است.
 • اوج دمای فصل تابستان در شهر نصرت آباد ۴۲ درجه سانتیگراد و کمینه دما در فصل زمستان منفی ۳ درجه سانتیگراد هست در واقع تابستان این شهر گرم خشک و زمستان معتدل دارد.
 • میانگین بارش سالانه در شهر نصرت آباد ۹۳ میلیمتر است، همین امر باعث افزایش خشکی هوا در این شهر شده است به طوری که رطوبت هوا در طول سال کمتر از ۴۰ درصد است.
 • از دیگر ویژگی‌های اکوسیستمی شهر نصرت آباد باید به ورزش بادهای گرمسیری و کویری در این منطقه اشاره کنیم.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در نصرت آباد

در مورد تاریخچه باغات گردو در نصرت آباد اطلاعات دقیق و تخصصی در دسترس نیست در واقع تمامی تاریخچه این شهر مربوط به نخلستان‌های بزرگ و وسیعی است که از روش‌های آبیاری به خصوصی برای آبیاری این درختان استفاده می‌کردند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نصرت آباد

به خاطر گرما و بارش کم باران مهم‌ترین چالش برای کشاورزان این منطقه آبیاری باغات گردو است؛ در شهر نصرت آباد دریای کوچکی با آب سرد وجود دارد که به نام شور یا نیل می‌شناسند؛ مناطق اطراف این دریا سرسبزی بیشتری داشته و سفره‌های آب زیرزمینی آن ذخایر آب کافی دارد؛ علاوه بر آن در ۲۵ کیلومتری شرق شهر نصرت آباد که در دامنه کوه ملوسان قرار دارد، رودخانه به نام پاول دارای آب سرد و کشاورزی بوده و اطراف این رودخانه نیز برای احداث باغ گردو در نصرت آباد مناسب و ایده‌آل است؛ به غیر از چالش آبیاری باغات گردو باغداران باید به موارد زیر نیز توجه داشته باشند:

 • محافظت درختان در برابر بادهای گرمسیری و کویری
 • محافظت درختان در برابر آفتاب سوختگی
 • محافظت درختان در برابر آفات و بیماری‌های گرمسیری
 • آنالیز خاک و خاک ورزی قبل از کاشت نهال گردو

 

آیا کاشت نهال گردو در نصرت آباد حالت اقتصادی دارد؟

کشاورزان با انتخاب نهال گردو سازگار با اکوسیستم این منطقه و کاشت نهال گردو در اطراف آب‌های سرد که ذخایر آبی مناسبی برای آبیاری باغ گردو وجود دارد مطمئناً می‌توانند باغات پرباری را راه‌اندازی کرده و کاشت نهال گردو در نصرت آباد حالت اقتصادی خواهد داشت.

 

خرید نهال گردو در نصرت آباد

باغداران برای خرید نهال گردو در نصرت آباد باید موارد زیر را رعایت کنند:

 1. انتخاب نهال سالم و بدون علایم بیماری
 2. اطمینان از اصالت و کیفیت نهال
 3. انتخاب نهال با ریشه سالم و قوی
 4. ترجیحاً انتخاب نهال‌های جوان و متناسب با شرایط زمین

فروش نهال گردو در نصرت آباد

مهندسین نهالستان برای فروش نهال گردو در نصرت آباد نهال‌های گرمسیری که به صورت ژنوتیپ و اصلاح شده را توصیه می‌کنند تا در برابر اکوسیستم صعب‌الکاشت این منطقه مقاومت بالایی داشته و لطمه‌ای در کیفیت و کمیت باردهی درختان گردو نداشته باشد.

نهال گردو مناسب نصرت آباد

نهال گردو مناسب نصرت آباد و دیگر مناطق گرمسیری و خشک باید به خشکی و گرما مقاوم باشد؛ این درختان باید قابلیت تحمل به دماهای بالا و خشکی را داشته و دارای سیستم ریشه عمیق و قوی باشند تا بتوانند آب و مواد غذایی لازم خود را از عمق خاک بدست آورند؛ همچنین، پوشش برگی آنها نیز قابلیت تحمل به خشکی و حرارت را داشته باشد؛ به صورت در تنظیم آب و هوا شرکت کرده و به خوبی با تغییرات دمایی منطقه سازگاری باشند. همچنین، باید قابلیت تحمل به بادهای شدید نیز را داشته باشند.

انواع نهال گردو در نصرت آباد

از انواع نهال گردو در نصرت آباد تنها می‌توان به نهال گردو پکان اشاره کرده این درخت آمریکایی هست؛ سیستم دفاعی قوی در برابر خشکی هوا نوسانات محیطی و کم آبی دارد.

قیمت نهال گردو در نصرت آباد

روش‌های مختلفی برای استعلام قیمت نهال گردو در نصرت آباد وجود دارد؛ کشاورزان به راحتی می‌توانند وارد موتور جستجوگر گوگل شده و کلمه کلیدی «قیمت نهال گردو در نصرت آباد» را تایپ کنند؛ لینک‌ها و سایت نهالستان‌هایی در گوگل بالا می‌آید که با مراجعه به این لینک‌ها می‌توانند کاتالوگ شرکت را دانلود و با قیمت نهال گردو آشنا شوند.

بهترین نهال نصرت آباد

بهترین نهال گرد در نصرت آباد نهال گردو پکان است، این درخت گرمسیری و زودگل بوده و از ویژگی‌های بارز آن باید به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مقاومت بالا در برابر بیماری‌ها و آفات رایج در مناطق گرمسیری و خشک
 2. رشد سریع فزود بازده بودن
 3. توانایی تحمل به خشکی و رطوبت کمتر از ۵۰ درصد
 4. توانایی تحمل به گرما و حرارت بالای ۴۵ درجه سانتیگراد
 5. عملکرد بالا از نظر میوه‌دهی
 6. اندام ریشه‌ای قوی و عمیق
 7. سازگاری با انواع خاک‌ها

نهالستان گردو در نصرت آباد

بهترین نهالستان گردو در نصرت آباد بدون در نظر گرفتن سوددهی شخصی به صورت علمی و تخصصی کشاورزان این منطقه را راهنمایی می‌کند تا با خرید نهال گردو در نصرت آباد به درآمد مناسبی برسند.

کلام آخر

ما در این مقاله به صورت تئوری توضیح دادیم احداث باغ گردو در برخی از مناطق شهر نصرت آباد مخصوصاً در نزدیکی دریا و رودخانه آب شیرین و سرد این منطقه سودآور و اقتصادی خواهد بود؛ برای شناختن انواع نهال گرمسیری نیز می‌توانید به صفحه خرید نهال میوه در نصرت آباد در سایت برتر نهال مراجعه کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب نصرت آباد و خرید نهال در نصرت آباد اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال