خرید نهال گردو در نوک آباد✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار نوک آباد

شهر نوک آباد با مختصات جغرافیایی ۲۸٫۵۴۰۴۳۷۵° شمالی و ۶۰٫۷۶۰۵۸۶۴° شرقی در شهرستان تفتان در استان سیستان و بلوچستان در جنوب کشور ایران واقع شده و اقلیم غالب این شهر به خاطر ارتفاع ۱۷۰۰ متری معتدل و کوهستانی است؛ همین امر باعث شده شما در این شهر انواع باغات پرباری را مشاهده کنید؛ ما در این مقاله می‌خواهیم شرایط اقلیمی شهر نوک آباد را توضیح داده و به بررسی سود دهی باغات گردو در نوک آباد بپردازیم.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی نوک آباد

از شرایط اقلیمی تاثیرگذار بر خرید نهال گردو در نوک آباد باید به موارد زیر اشاره کرد:
• ارتفاع این شهر از سطح دریا ۱۶۳۹ متر گزارش داده‌اند این ارتفاع برای احداث باغ گردو کاملاً ایده‌آل و مناسب هست.
• میانگین دما در این شهر ۱۶ درجه سانتیگراد است.
• میزان بارش سالانه در شهر نوک آباد را ۱۹۵ میلیمتر گزارش داده‌اند.
• تعداد روزهای یخبندان در شهر نوک آباد ۴۵ روز در سال است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در نوک آباد

برخلاف دیگر شهرهای استان سیستان و بلوچستان به خاطر اقلیم معتدل و کوهپایه‌ای بودن شهر نوک آباد شما می‌توانید چندین باغات قدیمی گردو را در این منطقه مشاهده کنید که قدمت آن به چندین صد سال پیش می‌رسد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نوک آباد

برای احداث باغ گردو در نوک آباد بهتر است به موارد زیر توجه داشته باشید:
1. زمان برداشت میوه گردو مهم است، مطمئن باشید قبل از آغاز ماه آبام فصل برداشت میوه گردو به اتمام می‌رسد، چون میزان بارش در آبان ماه شهر نوک آباد بیشتر بوده و بارش باران باعث افت کیفیت میوه‌های گردو بر روی شاخه درختان خواهد شد.
2. برای رشد و توسعه بهتر درختان گردو باید به تغذیه و مدیریت کود توجه کنید، با بررسی تجزیه خاک می‌توانید نیازهای تغذیه درختان گردو را تشخیص داده و مقدار مناسبی از کودهای آلی یا شیمیایی را اعمال کنید.
3. اکثر مناطق این شهر دارای شیب‌های تند یا شیب‌های کند هستند، بنابراین قبل از کاشت نهال گردو حتماً شیب زمین را به دست آورده و از یک الگوی کاشت مناسبی استفاده کنید و فاصله بین درختان را رعایت کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در نوک آباد حالت اقتصادی دارد؟

از دلایلی که مهندسین نهالستان فروش نهال گردو در نوک آباد را توصیه می‌کنند بازدهی بالای محصول است، به خاطر اقلیم ایده آل و پتانسیل بالای شهر نوک آباد درختان گردو می‌توانند بازدهی بسیار بالایی داشته باشند، در واقع با مدیریت صحیح و تامین آب مورد نیاز درختان گردو کشاورزان مطمئن باشند در یک هکتار زمین حداقل ۴ الی ۶ تن میوه با کیفیت برداشت خواهند کرد که ارزش ریالی بالایی برای آنها خواهد داشت.

 

خرید نهال گردو در نوک آباد

بهتر است کشاورزان قبل از خرید نهال گردو در نوک آباد با حشرات گردو خوار آشنا شوند؛ برخی از حشرات گردو خوار مانند پروانه‌های فری، کرم‌های چوب خوار و ریشه‌خوار صدمات جبران ناپذیری به باغات گردو وارد می‌کنند، باغداران برای کنترل این حشرات باید با روش‌های بیولوژیکی روش‌های شیمیایی آشنایی کافی داشته باشند.

فروش نهال گردو در نوک آباد

کارشناسان نهالستان به هنگام فروش نهال گردو در نوک آباد به کشاورزان توصیه می‌کنند به نورگیری باغ گردو توجه ویژه‌ای داشته باشند، چون زمین‌های این منطقه شیبدار بوده و به صورت شمالی و جنوبی شناخته می‌شود مطمئن باشید که در روز حداقل ۸ ساعت نور کافی به درختان گردو رسیده و باعث پخته شدن میوه آنها خواهد شد.

نهال گردو مناسب نوک آباد

نهال گردو مناسب نوک آباد نهال‌های میان گل و نهال‌های دیرگل هستند، چون فصل فروردین ماه در این منطقه دارای نوسانات هوایی بوده بنابراین بهتر است دوره گلدهی درختان گردو اواخر فروردین ماه آغاز شود.

انواع نهال گردو در نوک آباد

اقلیم معتدل و سردسیری و کوهستانی بودن شهر نوک آباد باعث شده تا کشاورزان این منطقه حق انتخاب بیشتری برای خرید نهال گردو در نوک آباد داشته باشند:
1. نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ اصالت آمریکایی داشته میزان باردهی آن بیشتر از درختان گردو است این درخت در یک هکتار زمین ۶ الی ۸ تن میوه صادراتی تولید می‌کند؛ عمر طولانی داشته حداقل عمر اقتصادی آن ۱۰۰ سال است این درخت به صورت ژنتیک و پیوندی در نهالستان‌های معتبر تکثیر می‌شود؛ پوسته میوه آن نیمه کاغذی بوده دارای مغز درشت و روغنی هست.
2. نهال گردو فرنور اصالت فرانسوی داشته به صورت پیوندی تکثیر می‌شود، این درخت هیچ محدودیت ارتفاعی نداشته و از ارتفاع صفر تا ۳۰۰۰ متر قابل کاشت است می‌تواند زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم را به راحتی تحمل کند، درخت گردو فرنور جزو درختان پایه کوتاه محسوب می‌شود ارتفاع آن در طول رشد ۳ الی ۶ متر بوده و در یک هکتار زمین ۲۶۵ اصله نهال گردو نور فرانسوی جای می‌گیرد.
3. نهال گردو اسرائیلی خوشه‌ای از دیگر درختان گردو است که میوه‌های با کیفیت با پوسته کاغذی تولید می‌کند؛ محدوده کاشت این درخت از ۷۰۰ تا ۱۸۰۰ متر از سطح دریا است، میزان باردهی درخت گردو اسرائیلی در یک هکتار زمین ۵ تن هست علاوه بر قدرت باروری بالا باید بگوییم سرعت رشد بالایی نیز دارد و به عنوان درخت گردوی زود بازده شناخته شده و تنها یک الی دو سال برای اولین باروری زمان احتیاج دارد، هر خوشه‌های گردو در این درخت بین ۱۸ تا ۲۵ عدد میوه گردو دارد.
البته ارقام دیگر نهال گردو مانند نهال گردو چندلر، نهال گردو فرانکت، نهال گردو جمالی برای کاشت در این منطقه مناسب و ایده آل هستند؛ شما با مراجعه به سایت نهالستان‌های معتبر می‌توانید با کارشناسان نهالستان در ارتباط بوده و اطلاعات تکمیلی به دست بیاورید.

قیمت نهال گردو در نوک آباد

کشاورزان به هنگام استعلام قیمت نهال گردو در نوک آباد مطمئن باشند که قیمت نهال‌ها به تنوع نژادها، اندازه نهال و شرایط بازار بستگی دارد؛ از این رو توصیه می‌کنیم قبل از خرید نهال حتماً قیمت‌ها را از منابع استعلام کرده و تحقیقات دقیق‌تری انجام دهید.لیست قیمت نهال:

بهترین نهال گردو

کارشناسان نهالستان معتقدند بهترین نهال گردو در نوک آباد نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ و نهال گردو فرنور پیوندی است؛ بنا بر این کشاورزان برای احداث باغ گردو در نوک آباد باید خرید این نهال‌ها را اولویت خود قرار دهند.

نهالستان گردو در نوک آباد

اقلیم معتدل و کوه پایه‌ای شهر نوک آباد باعث شده تا مهندسین نهالستان گردو در نوک آباد قدرت بیشتری برای فروش نهال در این منطقه داشته باشد، آنها انواع نهال پیوندی دیرگل و میان‌گل را به کشاورزان منطقه پیشنهاد می‌دهند که نگهداری از آنها کاملاً کم هزینه و بسیار راحت و آسان‌تر هست.

کلام آخر

به خاطر اقلیم معتدل و ارتفاع کوه پایه‌ای شهر نوک آباد، درختان گردو در این منطقه سازگاری بالایی داشته و احداث باغ گردو نیز سودآوری طولانی مدتی خواهد داشت البته علاوه بر درخت گردو می‌توانید انواع نهال سیب، انگور، بادام و پسته را نیز در باغات خود کاشت کنید، برای مطالعه جدول نهال میوه سازگار با این شهر پیشنهاد می‌دهیم به صفحه خرید نهال میوه در نوک آباد در سایت برتر نهال مراجعه کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر نوک آباد می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در نوک آباد مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال