خرید نهال گردو در نوشین✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار نوشین

یکی از شهرهای پیشرو در بخش کشاورزی و از توابع شهرستان ارومیه در آذربایجان غربی شهر نوشین است، این شهر که به واسطه­ی مجاورت با دریاچه­ی ارومیه از جایگاه خوب کشاورزی برخوردار بوده است هنوز هم در دو سمت شرغی و غربی خود دارای باغات میوه مانند باغات گردو است و توجه بیشتر به توسعه­ی باغات گردو در نوشین می­تواند شرایط خوبی را برای جوانان این شهر رقم بزند، در ادامه شرایط توسعه­ی باغدات تجاری گردو در نوشین را برای شما بازگو خواهیم کرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی نوشین

نوشین حدود 1300 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و همانطور که می­دانید هر چه ارتفاع یک منطقه از سطح دریا بالاتر باشد شرایط سردسیری شدیدتری بر آن شهر حاکم خواهد بود، در نوشین حدود 3 ماه از سال یخ بندان حکم فرما بوده و بنابراین می­توان گفت که سرمای زمستان از اوایل پاییز شروع شده و تا ابتدای بهار ادامه خواهد داشت.

در گذشته که سطح آب دریاچه­ی ارومیه پایین نیامده بود اثر دریاچه(Lake effect) می­توانست تاثیر زیادی بر کاهش تاثیر مخرب سرما زدگی به ویژه سرمای جبهه­ای بر باغات این شهر داشته باشد، اما متاسفانه با خشک شدن دریاچه­ی ارومیه باغداران باید در احداث باغات جدید تاثیر سرمازدگی بر باغات را جدی گرفته و ارقام مقاوم­تری را انتخاب نمایند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در ارومیه

تاریخچه باغات گردو در نوشین

پیش­تر نیز به این مطلب اشاره شد که دو بخش غربی و شرقی در شهر نوشین به باغات میوه از جمله باغات گردو اختصاص داده شده است اما در مدیریت باغات میوه از جمله باغات گردویی که از زمان­های گذشته احداث شده­اند باید خشک شدن دریاچه­ی ارومیه و سرمازدگی بهاره را در نظر گرفت و جایگزینی ارقام زود گل و بومی با ارقام دیر گل می­تواند راهکار خوبی برای باغات قدیمی گردو در نوشین باشد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در نوشین

120 روز سرما و یخ بندان در زمستان و ادامه دار بودن زمستان تا نیمه­ی ابتدایی بهار باید در احداث باغات گردو به جد در نظر گرفته شده و بنابراین در این زمینه انتخاب ارقام سردسیری گردو که توانایی تحمل سرما و یخ بندان در زمستان را داشته و دیر گل باشد از اهمیت بالایی برخوردار است، کود دهی با عناصر مورد نیاز درختان و تقویت آنها و زمان صحیح کود دهی تاثیر زیادی در افزایش مقاومت درختان گرو به یخ بندان در زمستان دارد.

مجاورت باغات گرو با باغات میوه­ی بحث مهم دیگری است، این مجاورت می­تواند امکان انتقال و سرایت ساده­ی آفات و بیماری­ها را به باغ شما فراهم کند که باید در نظر گرفته شده و اقدامات پیشگیرانه در این زمینه در نظر گرفته شود.

 

آیا کاشت نهال گردو در نوشین حالت اقتصادی دارد؟

در صورتی که نکات بسیار مهمی که مشاوران و کارشناسان در زمینه­ی احداث باغ گردو به آن اشاره می­کنند به خوبی در نظر گرفته شده و رعایت شود احداث باغ گردو با وجود شرایط زمستان سخت در این شهر می­تواند اقتصادی و سود بخش باشد.

 

خرید نهال گردو در نوشین

اولین و مهم­ترین بحثی که در زمینه­ی احداث باغ گردو مطرح می­شود خرید نهال گردو در نوشین است، در مورد خرید نهال گردو برای احداث باغ در نوشین مهمترین نکته­ای که باید در نظر بگیرید مقاومت رقم به سرما و یخ بندان در زمستان و دیر گل بودن است و البته باید از سلامت نهال و اصیل بودن رقم نیز اطمینان حاصل کنید.

فروش نهال گردو در نوشین

کار فروش نهال گردو در نوشین را ممکن است بسیاری انجام دهند، از نهالستان گرفته تا فروشندگانی که در فصل کاشت نهال با یک وانت اقدام به فروش نهال می­کنند، اما نکته­ی بسیار مهمی که باید در نظر داشته باشید اطمینانی است که قرار است به فروشنده داشته باشید تا از سلامت نهال اطمینان کامل پیدا کنید، اطمینان به فروشنده از طریق روئیت مجوزهای لازم امکان پذیر بوده و در صورتی که به یک نهالستان مجوز دار، معتبر و پرفروش مراجعه کنید از این نظر آسوده خاطر خواهید بود.

نهال گردو مناسب نوشین

با توجه به شرایط بسیار مهمی که بر اقلیم نوشین حکم فرما است نهال گردو مناسب نوشین باید نهال سرما دوست و یا به عبارتی مقاوم به سرما باشد، هر چند مراقبت­هایی که در طول باغداری انجام می­دهید می­تواند از آسیب سرما و یخبندان به درختان محافظت کند اما مقاومت ریشه رقم تاثیر بیشتری برای جلوگیری از سرمازدگی در زمستان خواهد داشت.

انواع نهال گردو در نوشین

انواع نهال گردو در نوشین که می­توانند در شرایط اقلیمی نوشین بهترین و بیشترین باردهی را داشته باشند شامل ارقام سرما دوستی هستند که برای کاشت در ارتفاع بیش از 1000 متر از سطح دریا محدودیتی نداشته باشند.

قیمت نهال گردو در نوشین

موضوع بسیار مهمی که باغداران در زمان خرید نهال به آن توجه می­کنند قیمت نهال گردو در نوشین است، قیمت نهال گردو در درجه­ی اول به رقم و در درجه­ی دوم به مرکزی بستگی دارد که خرید نهال را از آنجا انجام می­دهید، اگر به سایت نهالستان­های مختلف مراجعه کنید متوجه می­شوید که قیمت یک رقم گردو ممکن است در نهالستان­های مختلف متفاوت باشد.

بهترین نهال نوشین

اگر نکات مهمی را که در زمینه­ی انتخاب رقمگردو به آن اشاره کردیم را در نظر بگیرید بهترین نهال گردو برای کاشت در نوشین می­تواند نهال گردو زنوتیپ پالیز و یا نهال گردو زنوتیپ برتر باشدف این دو رقم گردو برای کاشت در ارتفاع 0 تا 3000 متر از سطح دریا مناسب بوده و مقاومت بالایی در برابر سرما از خود نشان می­دهند چرا که بر پایه­های بسیار مقاوم پیوند خورده و ریشه­ی مقاومی دارند، دیر گل بودن و یا دوبار گل بودن نیز می­تواند از خسارت سرما زدگی در بهار جلوگیری کند.

نهالستان گردو در نوشین

با توجه به توسعه و پیشرفت نوشین در زمینه­ی تولید انواع محصولات کشتورزی و باغی ممکن است نهالستان گردو در نوشین بتواند ارقام مختلفی از گردو را برای باغداران تامین کند، شما همچنین می­توانید برای خرید نهال گردو به سایت نهالستان برتر نهال مراجعه کرده و پس از دریافت مشاوره بهترین رقم گردو را انتخاب کرده و خرید خود را با خیال راحت انجام دهید.

کلام آخر

احداث باغ گردو تجاری و پر بار با ارقامی از گردو که کیفیت بالایی در میوه دارند در نوشین می­تواند بسیار اقتصادی و سود بخش باشد، در صورتی که اطلاعات زیادی در مورد ارقام مختلف گردو و یا نحوه­ی مدیریت یک باغ گردو مدرن ندارید می­توانید با مشاوران ما به طور رایگان در تماس باشید و اطلاعات کامل را از ایشان دریافت کنید. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب نوشین و خرید نهال در نوشین اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال