خرید نهال گردو در سرباز✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار سرباز

از شهرهای خنک و معتدل استان سیستان و بلوچستان می‌توان به شهر سرباز اشاره کرد؛ این شهر تحت تاثیر بارندگی‌های نامنظم و سیل آسا بوده با این وجود باغداری و کشاورزی در این منطقه رونق زیادی دارد؛ محدوده تفتان در شهر سرباز دارای آب و هوای سردسیری بوده بنابراین همزمان کشاورزان این منطقه به تولید میوه‌های گرمسیری و سردسیری مشغول هستند. به طوریکه انواع میوه‌های انار زردآلو سیب به همراه میوه‌های انبه پاپایا و مرکبات در این شهر تولید می‌شود؛ البته معروفیت شهر سرباز به خاطر تولید میوه انبه است به طوری که ۴۰ درصد باغات انبه استان سیستان و بلوچستان در شهر سرباز واقع شده است؛ طبق سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده جمعیت این شهر برابر با ۹۱٬۲۷۴ نفر بوده و اکثراً نیز به کشاورزی و تولید میوه مشغول هستند. مساحت این شهر نیز ۵٬۴۰۵ کیلومتر مربع مربع هست، میانگین دمای سالانه در شهر سرباز ۲۰ درجه سانتیگراد بوده و ارتفاع آن سطح دریا برابر با ۹۰۰ متر است از دیگر دلایل معروفیت شهر سرباز باید به تولید موز در این منطقه اشاره کنیم که آن را به عنوان هندوستان کشور ایران می‌شناسند؛ در ادامه به بررسی اقلیم شهر سرباز پرداخته و میزان و شرایط احداث باغ گردو در این منطقه را مطالعه خواهیم کرد.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سرباز

کاملا مشخص است که در منطقه سردسیری شهر تفتان می‌توان انواع درختان سردسیری را کاشت؛ ولی ما در این منطقه می‌خواهیم به شرایط خرید نهال گردو در سرباز در مناطق گرمسیری بپردازیم، وجود اقلیم متنوع شهر سرباز باعث شده تا کشاورزان برای خرید نهال گردو حتماً مکان دقیق باغ را مشخص کرده تا بر اساس آن بتوانند نهال گردو گرمسیری یا نهال گردو میان گل را خریداری کنند.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در سرباز

اقلیم گرمسیری و خشک شهر سرباز مانع از احداث باغ گردو در این منطقه شده است بنابراین نمی‌توان در مورد تاریخچه باغات گردو در سرباز به طور کاملاً علمی و تخصصی اظهار نظر کرد.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سرباز

بدون در نظر گرفتن اینکه امکان دارد باغ کشاورز در اطراف شهر اطراف تفتان قرار گرفته است، مراحل احداث باغ گردو در سرباز به صورت زیر است:

 1. انتخاب مکان مناسب برای احداث باغ گردو
 2. تهیه و تجهیز خاک مناسب برای کاشت گردو
 3. انتخاب و خرید نهال‌های سالم و مطمئن
 4. انجام عملیات کاشت نهال‌های گردو
 5. آبیاری منظم و مدیرانه باغ
 6. کنترل آفات و بیماری‌های گردو
 7. تغذیه و مکمل‌دهی به گیاه
 8. انجام عملیات پی‌چینی و اصلاح شاخه‌های گردو
 9. حفاظت و دفاع از باغ در برابر حیوانات و جوانب مخرب
 10. برداشت و نگهداری محصول
 11. بازاریابی و فروش محصولات گردو
 12. مدیریت مالی و حسابداری باغ
 13. برنامه‌ریزی برای توسعه باغ و افزایش تولید
 14. ایجاد ارتباطات با سازمان‌ها و مراکز مرتبط
 15. آموزش و آگاهی‌رسانی به منظور بهبود کیفیت و تولید محصولات

 

آیا کاشت نهال گردو در سرباز حالت اقتصادی دارد؟

درخت گردو در برخی نواحی قادر به تحمل شرایط آب و هوایی سخت، گرم و خشک هست؛ این درختان توانایی راحتی در مقابل سرما، خشکی و کمبود آب دارند؛ از این رو، احداث باغ گردو در سرباز و مناطقی که به دلیل شرایط آب و هوایی نامساعد هستند، می‌تواند به عنوان یک گزینه اقتصادی و سودآور محسوب شود.

 

خرید نهال گردو در سرباز

خرید نهال گردو در سرباز بستگی به مختصات جغرافیایی زمین کشاورز دارد؛ در محدوده تفتان کشاورزان می‌توانند نهال گردو سردسیری را خریداری کنند که دیرگل باشد؛ چون فروردین ماه در این محدوده نوسانات هوایی و تنش‌های سرمایی وجود داشته و به شکوفه دهی درختان آسیب می‌زند؛ ولی در مابقی اراضی شهر سرباز باغداران خرید نهال گرمسیری را اولویت خود قرار دهند تا نسبت به تنش‌های خشکی و کم آبی مقاوم‌تر باشد.

فروش نهال گردو در سرباز

مهندسین نهالستان برای فروش نهال گردو در سرباز نهال‌های اصلاح شده ژنوتیپ و پیوندی را پیشنهاد می‌دهند، از ویژگی‌های بارز نهال گردو سازگار با این منطقه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. زود بازده بودن
 2. باروری قوی
 3. ریشه زایی قوی
 4. طول عمر طولانی
 5. تولید محصول با کیفیت

نهال گردو مناسب سرباز

چون بخشی از شهر سرباز دارای اکوسیستم سردسیری و بخشی از آن نیز دارای اقلیم گرمسیری است، می‌توان گفت که انواع نهال‌های آمریکایی، کانادایی، فرانسوی و اسرائیلی برای کاشت در این منطقه مناسب هستند.

انواع نهال گردو در سرباز

از انواع نهال گردو در سرباز می‌توان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹ برای محدوده تفتان مناسب بوده محدودیت ارتفاعی نداشته و ۶ الی ۸ تن باربری در هکتار دارد.
 • نهاد گردو فرنور پیوندی اصالت فرانسوی داشته برای محدوده تفتان مناسب و ایده‌آل است این درخت پایه کوتاه بوده در یک هکتار ۴ تن میوه تولید می‌کند و محدودیت ارتفاعی ندارد.
 • نهال گردو لارا برای مناطق گرمسیری شهر سرباز ایده آل بوده اسارت آمریکایی دارد، حداقل ۱۰۰ سال باروری داشته و میزان باردهی آن ۴ تن در هکتار است.
 • برای مناطق نیمه بیابانی و گرمسیری شهر سرباز نهال گردو پکان پیشنهاد داده می‌شود، این درخت تا دمای ۵۰ درجه را تحمل کرده دچار تنش‌های خشکی نمی‌شود؛ نیاز آبی کمتری داشته میوه تولیدی آن کاغذی بوده و در یک هکتار ۴ تن میوه تولید می‌کند.

قیمت نهال گردو در سرباز

چون تنوع نهال‌های کاشته شده در شهر سرباز بالا است برای استعلام قیمت نهال گردو و آشنایی بیشتر با انواع نهالگی دو گرمسیری و سردسیری می‌توانید وارد لینک زیر شوید:

بهترین نهال سرباز

بهترین نهال گردو در سرباز برای اطراف تفتان نهال گردو ژنوتیپ پالیز بوده و اصالت کانادایی دارد و بهترین نهال گردو برای برای مناطق گرمسیری نهال گردو پیکان آمریکایی است که مقاومت بالایی در برابر تنش‌های خشکی داشته و کمترین نیاز آبی را دارد.

نهالستان گردو در سرباز

بهترین نهالستان گردو در سرباز برای فروش اینترنتی و غیرحضوری خود جهت عکس و نقاط کشور ایران، سیستم ارسال و تحویل ایمن را اولویت خود قرار می‌دهد؛ یک نهالستان موفق باید دارای سیستم ارسال و تحویل ایمن و قابل اعتماد باشد؛ این سیستم باید تضمین کند که محصولات به موقع و در شرایط عالی به مشتریان ارسال شوند و در حین حمل و نقل آسیبی به آنها وارد نشود.

کلام آخر

همانطور که مشاهده کردید با وجود اقلیم گرمسیری و خشک شهر سرباز ولی در برخی از مناطق آن می‌توان انواع نهال‌های گرمسیری را کاشت و به درآمد مناسبی رسید، علاوه بر نهال‌های مذکور می‌توان نهال گردو پکان را در شهر سرباز کاشت که سازگاری بالایی با اکوسیستم این منطقه دارد؛ در سایت برتر نهال در صفحه خرید نهال گردو در سرباز اطلاعات کامل‌تری درج شده است. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب سرباز و خرید نهال در سرباز اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال