خرید نهال گردو در شوط✔️ قیمت انواع نهال گردو شوط

شهرستان شوط به عنوان یکی از شهرهای شمالی در استان آذربایجان غربی بووده و یکی از شهرهای منطقه آزاد ماکو را تشکیل می­دهد، جغرافیای خاص این شهر و همچنین اقلیم آن سبب شده که این شهر برای کاشت درخت گردو بسیار مسعد به نظر برسد، در صورتی که قصد کاشت درخت گردو در این شهر و یا احداث باغ گردو در این شهر را دارید مطالعه­ی این مقاله را از دست ندهید تا نکات طلایی را در این زمینه بیاموزید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی شوط

در شهرستان شوط شرایط آب و هوایی به صورت سرد و خشک در منابع ثبت می­شود به طوری که میانگین بارش در این شهر بین 260 تا 390 میلیمتر متغیر اعلام شده اما میانگین دمای سالانه حدود 13 درجه­ی سانتی گراد استف میانگین دما در روزهای گرم سال بیش از 15 درجه اما در روزهای سرد سال به منفی سه درجه­ی سانتی گراد می­رسد، این شرایط آب و هوایی برای کاشت ارقام سردسیری گردو بسیار مناسب خواهد بود.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در ارومیه

تاریخچه باغات گردو در شوط

با وجود اینکه شرایط اقلیمی در شهرستان شوط برای احداث باغات وسیع گردو بسیار مناسب است اما به دلیل موقعیت تجاری این شهر توجه خاصی به احداث باغات تجاری و سوده ده گردو صورت نگرفته و تمرکز بیشتر مردم این شهر بر واردات و صادرات اقلام دیگری بوده است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در شوط

برای احداث باغ گردو در شوط در درجه­ی اول باید به دنبال نهالستان معتبر برای تهیه­ی نهال گردو باشید، در درجه­ی دوم باید اطلاعات لازم در رابطه با مراحل احداث باغ گردو مانند آماده سازی زمین و انتخاب رقم گردو مناسب به دست آورید و در نهایت با خرید نهال گردو در رقم مناسب کاشت نهال گردو را در زمان و فصل مناسب در شهر شوط انجام دهید.

 

آیا کاشت نهال گردو در شوط حالت اقتصادی دارد؟

با توجه به شرایط آب و هوایی در شهر شوط و موقعیت تجاری خاصی که این شهر دارد قطعا کاشت درخت گردو و احداث باغ گردو در شوط می­تواند به صرفه باشد، شما می­توانید به جای صادرات اقلام دیگر با استفاده از موقعیت منطقه­ی آزاد گردوی تولید شده در باغ خود را صادر کرده و سود بالایی نیز به دست آورید.

 

خرید نهال گردو در شوط

همانطور که پیش­تر نیز به آن اشاره کردیم اولین مرحله برای خرید نهال گردو در شوط انتخاب نهالستان معتبر و مناسب است، با یک سرچ ساده در اینترنت می­توانید نهالستان­هایی را که به شهر شوط ارسال نهال دارند شناسایی کنید، نهالستان برتر نهال با بیش از نیم قرن ساقه در تولید نهال گردو نه تنها به شوط بلکه به تمام شهرهای کشور ارسال نهال گردو را داشته و شما می­توانید پس از دریافت مشاوره رایگان خرید خود را با آسودگی خاطر انجام دهید.

فروش نهال گردو در شوط

می­دانید که فروش نهال گردو در شوط ممکن است حتی توسط فروشنده­های فصلی که با وانت خود اقدام به فروش نهال می­کنند صورت بگیرد، توجه داشته باشید که معطل ماندن نهال چند روز در وانت آسیب زیادی به نهال وارد کرده و در صورتی که نهال پس از کاشت خشک شود شما دسترسی به فروشنده نخواهد داشت، بنابراین بهترین گزینه برای خرید نهال قطعا نهالستان خواهد بود.

نهال گردو مناسب شوط

خوشبختانه شما برای انتخاب نهال گردو مناسب شوط محدودیت ندارید و ارقام متنوعی هستند که شما می­توانید برای کاشت در باغ خود با توجه به هدف، نیاز و البته بودجه­ی خود انتخاب نمایید.

انواع نهال گردو در شوط

انواع نهال گردو در شوط محدود به ارقام سردسیری می­شوند که قابلیت کاشت در ارتفاع بالاتر از 1000 متر از سطح دریا را داشته باشند و باردهی آنها بیش­تر از 7 تن در هکتار باشد، ارقامی مانند نهال گردو چندلر، نهال گردو فرنور، نهال گردو خوشه­ای فرانسه و یا نهال گردو ژنوتیپ پالیز ارقامی هستند که برای کاشت در شوط شرایط بالا را دارند.

قیمت نهال گردو در شوط

برای اینکه از قیمت نهال گردو در شوط اطلاع پیدا کنید می­توانید به صفحه­ی معرفی ارقام گردو در سایت نهالستان برتر نهال مراجعه کرده و قیمت ارقام مختلف گردو را مشاهده کنید.

بهترین نهال شوط

در بین ارقامی که برای شوط به شما معرفی شد بهترین نهال گردو رقم ژنوتیپ پالیز است اما علاوه بر ارقام معرفی شده ارقام دیگری نیز هستند که برای کاشت در شوط مناسب بوده و شما باید پس از دریافت مشاوره اقدام قطعی برای خرید و انتخاب نهال گردو کنید.

نهالستان گردو در شوط

قطعا خرید نهال از نهالستان گردو در شوط بسیار بهتر و به صرفه­تر است، خرید از فروشنده­های واسطه سبب افزایش قیمت نهال و در نهایت افزایش هزینه­ی احداث باغ برای شما خواهد شد.

کلام آخر

شرایط کاشت و احداث باغ گردو با توجه به شرایط زمین و بافت خاک در مناطق مختلف شهر متفاوت بوده و شما باید با توجه به شرایط خاص خود اقدام به انتخاب نهال گردو کنید، بنابراین از اهمیت دریافت مشاوره و راهنمایی غافل نشوید، در سایت نهالستان برتر نهال شرایط دریافت مشاوره و راهنمایی به صورت رایگان برای شما فراهم شده است. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب شوط و خرید نهال در شوط اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال