خرید نهال گردو در سیرکان✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار سیرکان

مختصات جغرافیایی شهر سیرکان بر روی نقشه ایران به صورت ۲۶٫۸۲۹۶۷۸° شمالی و ۶۲٫۶۳۹۶۹۴° شرقی درج شده است؛ این شهر در شهرستان سراوان در استان سیستان و بلوچستان در جنوب کشور ایران قرار گرفته و با کشور پاکستان هم مرز بوده و همین امر باعث افزایش استراتژیک تجاری این منطقه شده است؛ طبق سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده نزدیک به ۲۱۹۶ شهر زندگی می‌کند و شغل اکثر آنها کشاورزی دامداری و تولید صنایع دستی مخصوصاً سفالگری است؛ اقلیم غالب شهر سیرکان اقلیم گرمسیری و خشک بوده بنابراین می‌توان پوشش گیاهی گرمسیری را در آن مشاهده کرد که مهمترین آنها خرما انواع غلات مخصوصاً ذرت و گندم هست؛ ما در این مقاله می‌خواهیم شرایط اقلیمی شهر سیرکان را مورد بررسی قرار داده و مطمئن شویم احداث باغ گردو در سیرکان مقرون به صرفه و اقتصادی خواهد بود.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی سیرکان

 • از ویژگی‌های جغرافیایی شهر سیرکان که بر خرید نهال گردو در سیرکان موثر است، باید به موارد زیر اشاره کرد:  درجه حرارت شهر سیرکان در فصل تابستان به ۴۵ درجه سانتیگراد افزایش یافته و دارای تابستان‌های گرمسیری با روزهای طولانی است.
 • درجه سرما در فصل زمستان به منفی ۲ درجه سانتیگراد کاهش یافته و تقریباً هیچ روز یخبندانی در شهر سیرکان تجربه نمی‌شود زمستان این شهر معتدل و خنک است.
 • ورزش بادهای گرمسیری و کویری از دیگر ویژگی‌های این منطقه محسوب می‌شود.
 • بارش باران در شهر سیرکان کمتر از ۱۵۰ میلی‌متر است.
 • اکثر مناطق شهر سیرکان به صورت دشتی بوده بنابراین زاویه تابش در تمام نقاط آن یکسان است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در زاهدان

تاریخچه باغات گردو در سیرکان

برای آشنایی با تاریخچه باغات گردو در سیرکان می‌توانید از کشاورزان و باغداران محلی کمک بخواهید، چون تعداد افرادی که در شهر سیرکان به تولید گردو پرداختن بسیار معدود و انگشت شمار است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در سیرکان

توصیه می‌شود برای احداث باغ گردو در سیرکان حتماً موارد زیر را اولویت خود قرار دهید:

 • به خاطر طولانی بودن روزهای فصل تابستان بهتر است، درختان گردو را در مناطق سایه روشن کاشت کنید یا از سایبان‌هایی استفاده کنید تا میزان نفوذ نور را کاهش داده و مانع از آفتاب سوختگی درختان گردو شود.
 • معمولاً برای آبیاری باغات در این منطقه از آب رودخانه ماشکین یا از سفره‌های آب زیرزمینی به صورت آب قنات و آب چاه استفاده می‌شود؛ برای جلوگیری از هدر رفت آب حتماً از سیستم‌های آبی زیر سطحی استفاده کنید، چون مانع از تبخیر آب به صورت گسترده شده رطوبت خاک را حفظ می‌کند و قطرات آب مستقیماً به ریشه درختان نفوذ می‌کند.
 • حتماً فاصله بین درختان در سیرکان را به خوبی رعایت کنید رعایت کردن فاصله مناسب باعث می‌شود تا درختان گرده افشانی گروهی را انجام داده و همچنین همانند سدی یکدیگر را از تنش‌های محیطی این منطقه حفظ کنند.
 • شرایط خاکورزی در این منطقه بسیار مهم و حیاتی است، شما با یک خاک ورزی مناسب و استفاده از کودهای آلی مانند کمپوست یا کود دامی پوسیده همچنین با استفاده از مالچ پاشی می‌توانید رطوبت خاک را تا طولانی مدت حفظ کنید.

 

آیا کاشت نهال گردو در سیرکان حالت اقتصادی دارد؟

یکی از دلایل اقتصادی بودن کاشت نهال گردو در سیرکان عمر طولانی درختان گردو هست و گاهاً تا ۱۰۰ سال باردهی طلایی دارند؛ درخت گردو از جمله درختانی است که عمر طولانی داشته و برای سال‌ها می‌توانند محصولات مرغوب و باکیفیت تولید کنند؛ با رسیدن به سن بلوغ درخت گردو، می‌توان تناژ بالای میوه گردو را برداشت؛ این به معنی پایداری در تولید و درآمد طولانی مدت است.

 

خرید نهال گردو در سیرکان

برای خرید نهال گردو در سیرکان حتماً به سرعت ورزش باد در منطقه و شرایط آبیاری باغ گردو توجه داشته باشید، نهالی را خریداری کنید که با کمترین میزان آبیاری خللی در باردهی آن ایجاد نشود.

فروش نهال گردو در سیرکان

متخصصین نهالستان معتقدند که بهترین زمان برای فروش نهال گردو در سیرکان و کاشت آن اواسط پاییز است؛ چون به ندریج هوا خنک‌تر شده، میزان رطوبت هوا نیز افزایش پیدا می‌کند! بنابراین نهال جوان فرصت کافی برای استقرار ریشه در فضای باز را داشته و می‌تواند تا فصل تابستان بعدی سیستم دفاعی خود را ارتقا ببخشد.

نهال گردو مناسب سیرکان

برای شناختن نهال گردو مناسب سیرکان و مناطق گرمسیری و خشک حتماً به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • نیاز آبی درخت گردو
 • میزان ریشه زایی درخت گردو
 • دوره بازدهی درخت گردو
 • میزان باردهی درخت گردو
 • بازه دمایی که درخت گردو می‌تواند تحمل کند.
 • میزان خشکی هوا و رطوبتی که درخت گردو می‌تواند تحمل کند.
 • نیاز سرمایی درخت گردو

انواع نهال گردو در سیرکان

از انواع درخت گردو در سیرکان تنها می‌توان به نهال گردو پکان اشاره کرد؛ نژادهای درخت گردو در برابر گرمای بیشتر از ۴۰ درجه سانتیگراد حساس بوده و دچار آسیب و صدمه می‌شوند در حالی که نهال گردو پیکان می‌تواند تا دمای ۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کند.

قیمت نهال گردو در سیرکان

برای استعلام قیمت نهال گردو در سیرکان می‌توانید از موتور جستجوی گوگل استفاده کرده و قیمت نهال گردو و شرایط فروش نهال گردو در سیرکان را در چندین نهالستان مورد بررسی و مقایسه قرار دهید و بهترین شرایط را برای خرید نهال انتخاب کنید.

بهترین نهال سیرکان

بهترین نهال گردو در سیرکان نهال گردو پکان است، این درخت میوه با پوست کاغذی تولید می‌کند، بیشتر از ۷۰ درصد وزن این میوه مربوط به مغز آن است؛ گردو پکان جزو برندهای صادراتی بوده و کشاورزان با فروش آن می‌توانند به درآمد مناسبی برسند؛ از دیگر ویژگی‌های درخت گردو پکان باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • این درخت پایه بلند بوده دارای تنه ضخیم و شاخه برگ مقاوم هست.
 • قدرت باروری بالایی داشته و میزان باردهی آن ۴ تن در هکتار است.
 • عمر طولانی دارد نزدیک به ۱۰۰ سال باروری اقتصادی را تجربه می‌کند.

نهالستان گردو در سیرکان

یک ویژگی مهم نهالستان گردو در سیرکان، ارائه خدمات و مشاوره تخصصی به کشاورزان شهر سیرکان است؛ این خدمات می‌تواند شامل مواردی مانند پاسخ به سوالات مربوط به نگهداری گیاه، انتخاب مناسب‌ترین نهال گردو برای شرایط محیطی و غیره باشد که به کشاورزان کمک می‌کند تصمیمات بهتری بگیرند.

کلام آخر

سیرکان جزو مناطق گرمسیری استان سیستان و بلوچستان محسوب می‌شود، خشکی هوا در این منطقه باعث شده تا کشاورزی و باغداری را با چالش‌های زیادی روبرو کند، کشاورزانی که به دنبال ایجاد تنوع در تولید محصولات سردرختی خود هستند می‌توانند به سایت تخصصی برتر نهال مراجعه کرده و با کارشناسان در ارتباط باشند، آنها با مطالعه صفحه خرید نهال میوه در سیرکان با انواع نهال میوه گرمسیری نیز آشنا خواهند شد. برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب سیرکان و خرید نهال در سیرکان اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال