خرید نهال گردو در صومعه‌ سرا✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار

درخت گردو برای رشد و باردهی بهتر نیاز به خاک شنی ماسه‌ای دارد و با توجه به آن که شهر صومعه‌سرا از انواع خاک‌های مناسب برای باغداری و کشاورزی برخوردار است می‌توان گفت که احداث باغ گردو به مساحت یک هکتار یا به عبارتی به تعداد ۱۲۰ اصله درخت بی شک درآمدی پرسود و طولانی مدت را رقم خواهد زد. مناطق شمالی کشور الخصوص شهر صومعه سرا با ثبت میانگین بارش باران ۱۳۶۰ میلی‌متر در یک سال و میانگین دمای سالانه ۱۵ درجه جزو مناطق بسیار خوش آب و هوای استان گیلان هستند، از همین جهت بسیاری از کارشناسان کشاورزی معتقد هستند که شهر صومعه‌سرا برای کاشت انواع محصولات مرکباتی مناسب و ایده آل هستند.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی صومعه سرا

اقلیم شهر صومعه سرا به شرح زیر است با توجه به این نکات می‌توانید محصولی سازگار و تناسب با شهر صومعه سرا را خریداری کنید.

 • میانگین بارش سالانه ۱۳۶۰ میلی‌متر
 • میانگین دمای سالانه ۱۵ درجه سانتیگراد
 • ارتفاع طبیعی کمتر از ۲۰ متر
 • پوشش گیاهی بسیار مناسب
 • بخش عظیم منطقه جلگه‌ای و اندکی کوهپایه‌ای
 • دارای مناطق شیبدار
 • دارای خاک‌های سنگلاخی کم عمق
 • محصولات تولید شده در این شهر برنج، چای، نیشکر، توتون، زعفران، توت فرنگی، مرغ
 • دارای سه نوع خاک قهوه‌ای، خاکستری و پودر رزولیک

اگر برای خرید نهال مرکزی متخصص را انتخاب کنید بدون شک قبل از انتخاب نهال کارشناسان آن مرکز در رابطه با اقلیم شهر و ساختار نهال شما را مشاوره خواهند داد به همین علت محصولی با کیفیت سلامت و مقاوم در برابر شرایط محیطی را خریداری خواهید کرد‌.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در رشت

تاریخچه باغات گردو در صومعه سرا

بیشینه شهر صومعه سرا به زمان ساسانیان برمی‌گردد به همین علت می‌توان گفت که شهر صومعه‌سرا از کهن‌ترین شهرهای استان گیلان است از همان زمان هم آب و هوای معتدل، خاک حاصلخیز و میزان بارندگی ایده آل شهر صومعه‌سرا توجه مسئولین و مدیران شهر را به خود جلب کرده بود و باغداری و کشاورزی از شغل‌های پراهمیت در شهر صومعه‌سرا محسوب می‌شده از همین جهت می‌توان گفت که باغات قدیمی شهر صومعه‌سرا از قدمت بسیار بالایی برخوردار هستند و محصولات تولید شده در این شهر جزو محصولات باغی بسیار قدیمی در سطح کشور هستند.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در صومعه سرا

اصلی‌ترین راه درآمد اهالی شهر صومعه‌سرا از کشاورزی مبتنی به برنج،  سیفیجات، توتون، چای است به دست می‌آید، البته در این شهر علاوه بر کشاورزی و باغداری مشاغلی همچون پرورش مرغ، پرورش ابریشم و دامپروری هم مشاهده می‌شود، پوشش جنگل‌های شهر صومعه‌سرا از درختانی چون افرا، کاج، گردو، سپیدار، خرمالو، راش و توسکا تشکیل شده است، درختان گردویی که در شهر صومعه سرا کاشته شده‌اند امروزه توانایی تولید بیش از هفت تن در هر هکتار را دارند به همین علت است که سودآوری که درختان گردو در این شهر دارند به مراتب بیشتر از دیگر محصولات خشکبار است.

 

آیا کاشت نهال گردو در صومعه سرا حالت اقتصادی دارد؟

از زمان قدیم اگر به سوغاتی شهرهای شمالی کشور فکر کرده باشید بدون شک زیتون و برنج در ابتدای لیست قرار دارند اما جالب است که بدانید امروزه گردوهای مناطق شمالی کشور از بهترین کیفیت و بهترین طعم برخوردار هستند، تقاضا و فروش گردو از عوامل مهم در اقتصادی شدن آن خواهند داشت توصیه می‌کنیم که قبل از احداث باغ گردو در هر نقطه کشور حتماً از میزان مصرف آن محصول و سازگاری درخت با شرایط اقلیمی شهر اطلاعات کافی به دست آورید.

 

خرید نهال گردو در صومعه سرا

گرچه امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روش‌هایی به وجود آمده‌اند تا خرید محصولات را به صورت اینترنتی انجام شود تا از هدر رفته وقت و هزینه جهت رفت و آمد جلوگیری شود اما به دلیل فریب افراد فرصت طلب اعتماد خریداران از این نوع خرید کاسته شده است و تعداد اندکی برای خرید نهال و محصولات این چنینی خرید اینترنتی را انتخاب می‌کنند، برای خرید نهال گردو در صومعه‌سرا اگر نهالستانی با نام و نشان و معتبر پیدا نکردین خرید اینترنتی نهالستان برتر نهال روشی ایمن و کم دردسر است که اعتماد شما را در این زمینه جلب خواهد کرد.

فروش نهال گردو در صومعه‌ سرا

برای آشنایی با چگونگی فروش نهال در صومعه‌سرا نیاز است که ابتدا تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه داشته باشید از مراحل ابتدایی جهت فروش نهال در شهر صومعه سرا مراجعه به سازمان جهاد کشاورزی و دریافت مجوز فعالیت دریافت کنید.

نهال گردو مناسب صومعه سرا

برای شناخت نهال گردو مناسب صومعه سرا لازم است که حتماً شرایط اقلیمی این شهر را مربوط به میزان بارندگی، میزان دمای سالانه، ارتفاع طبیعی شهر، نوسانات رطوبتی، نوع خاک، نوع آب و شرایط جوی است مورد بررسی قرار دهید؛

 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو پکان آمریکایی
 • نهال گردو آذرخوشه‌ای
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۷
 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز تیپ ۹

کاشت گونه‌های ذکر شده در مناطق جلگه‌ای شهر صومعه سرا که از خاک‌های سنگلاخی و شنی ماسه‌ای برخوردار هستند پیشنهاد می‌شود تا میزان باردهی بالا محصولات اقتصادی را رقم بزنند.

انواع نهال گردو در صومعه سرا

شهر صومعه‌سرا از جمله شهرهایی است که هیچگونه محدودیت و چالشی در حوزه کاشت نهال گردو ندارد همین علت می‌توان گفت که کاشت انواع نهال گردو در صومعه سرا به راحتی امکان پذیر خواهد بود اما برای آنکه سوددهی درخت به صورت اختصاری و با محصولاتی بازارپسند باشد نیاز است که رسیدگی به آن به صورت استاندارد و دائمی باشد.

قیمت نهال گردو در صومعه سرا

بها توجه به آن که محصولات کشاورزی از بازار فروش بالای برخوردار است و کشاورزی و باغداری جز مشاغل اصلی اقتصاد یک کشور محسوب می‌شود قیمت محصولات مدیریت می‌شود و در یک رنج قیمت به صرفه قرار دارد،

 • نهال گردو ژنوتیپ پالیز
 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو آذرخوشه‌ای
 • نهال گردو چندلر

قیمت محصولات گفته شده با توجه به میزان باردهی، عمر اقتصادی بالا و کیفیت محصولات به صرفه‌تر است و توصیه می‌کنیم که باغداران تازه کار از این گونه نهال‌ها برای کاشت در باغ خود استفاده کنند.

بهترین نهال صومعه سرا

در ابتدا توصیه می‌کنیم که برای خرید نهال مرکزی متخصص و زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی را انتخاب کنید تا از بهترین نهال گردو بهره‌مند شوید اما در غیر این صورت برای خرید نهال حتماً نکات زیر را مورد بررسی قرار دهید تا حدالامکان نهال خریداری شده از کیفیت بالایی برخوردار باشد؛

 • شناسنامه‌دار بودن نهال
 • ریشه‌های پرتراکم مویی و به رنگ قهوه‌ای نهال
 • عدم بریدگی خراش و ضربه بر روی ساقه و ریشه‌ نهال
 • اطلاع از میزان باردهی و عمر اقتصادی آن
 • بازی سنی ۱ الی ۲ ساله نهال
 • اطلاع از سلامت نهال و عدم آفت زدگی آن
 • دریافت گارانتی و تضمین نامه اصالت نهال

اما در انتها توصیه می‌کنیم که حتماً نهالستانی را انتخاب کنید که زیر نظر سازمان جهاد کشاورزی و با مجوز جهاد کشاورزی فعالیت می‌کنند زیرا بدون شک محصولات این چنین مراکز زیر نظر کارشناسان برتر و مجرب پرورش یافته‌اند.

نهالستان گردو در صومعه سرا

شهر صومعه‌سرا از آب و هوای معتدل و نسبتا سردسیری و از میانگین ۲۰ روزه سرد و یخبندان برخوردار است به همین علت توصیه می‌شود که در هنگام کاشت نهال گردو در اراضی شهر صومعه سرا حتماً موارد این چنینی را زیر نظر داشته باشید تا حد امکان از ضرر و زیان و خشک شدن نهال گردو جلوگیری شود برای شناسایی نهالستان گردو در صومعه سرا کافیست که به جهاد کشاورزی شهر خود مراجعه کنید در صورت نیافتن نهالستانی متخصص سایت نهالستان برتر نهال را فراموش نکنید.

کلام آخر

در شرایطی که میزان بارندگی در کل کشور سالانه به میزان قابل توجه کاهش می‌یابد توصیه می‌کنیم که حداکثر برای کاشت انواع نهال میوه در مناطق مختلفی کشور از گونه‌هایی که نیاز آبی کمی دارند استفاده کنید تا در صورت وقوع خشکسالی و کمبود آب حدا الامکان از خشکی نهال به طولانی مدت جلوگیری شود برای خرید نهال میوه در صومعه سرا هم کافیست به صفحه خرید نهال میوه در صومعه سرا مراجعه کنید.برای آشنایی بیشتر با ارقام نهال مناسب صومعه سرا و خرید نهال در صومعه سرا اینجا کلیک کنید.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال