خرید نهال گردو در ارسک✔️ قیمت انواع نهال گردو پربار ارسک

احداث باغ گردو نیازمند اطلاعات دقیق از ارقام سازگار و شناخت اقلیم منطقه ارسک است، زیرا این بخش از نزولات آسمانی کمی برخوردار است و برای موفقیت در باغداری باید کاملاً علمی و اصولی پیش‌ رفت تا از این نهال تجاری با میوه اقتصادی به درآمدزایی رسید. پس ما را تا انتهای مطلب همراهی کنید.

نمایش محصولات


از کاشت تا برداشت همراه شما هستیم

آدرس دفتر مرکزی : میاندواب خیابان ۲۴ متری نرسیده به مسجد فاطمه زهرا (س) شرکت برتر نهال

آدرس گلخانه : شهرستان میاندوآب، کمربندی شمالی، میدان ولایت، اتوبان ولایت

ساعات پشتیبانی : 24 ساعته

شرایط اقلیمی ارسک

ارسک شهرستانی است که در چند سال اخیر تبدیل به شهر شده و از جمعیت ۲۹۹۵ نفری برخوردار است. این شهر در ارتفاع ۱۱۳۱ متری از سطح دریا قرار گرفته و از توابع شهرستان بشرویه در خراسان جنوبی است. در رابطه با نوع آب و هوا و اقلیم آن اینطور بر می‌آید که دوری آن از مسیرهای بادهای باران زا و نزدیکی و همجواری با مناطق کویری باعث کاهش بارش‌ها شده و دارای آب و هوای بیابانی سرد و خشک است.

بیشتر بخوانید: خرید نهال گردو در بیرجند

تاریخچه باغات گردو در ارسک

با توجه به اینکه نزولات جوی در این شهر کم بوده و آب و هوای آن نیمه بیابانی و خشک است و بیشتر اراضی و باغات از طریق رودخانه‌های فصلی و قنات‌ها آبیاری می‌شود کاشت نهال گردو و بادام بسیار رایج است. زیرا این نهال‌ها از نیاز آبی کمتری برخوردار هستند و می‌توان با کاشت ارقام گرمسیری و مقاوم به گرما بیشترین بهره را از آنها داشت. همچنان که سطح زیر کشت باغی ۸۷۷۹ هکتاری آن نشان دهنده وجود باغات پربار و سر به فلک کشیده گردو نیز است.

توضیحات کامل در رابطه با احداث باغ گردو در ارسک

در رابطه با احداث باغ باید شناخت دقیق از شرایط اقلیمی شهر ارسک صورت بگیرد زیرا این شرایط نشان دهنده نوع آب و هوا، میزان منابع آبی آن است. پس قبل از احداث باغ و خرید نهال مطلع بودن از موارد زیر می‌تواند بسیار در خرید مناسب نهال گردو موثر باشد.
• میزان بارندگی‌ها و منابع آبی
• میزان فشار هوا و نوسانات دمایی
• ارتفاع از دریا
• بادهای فصلی
• کمینه و بیشینه دمایی
• نوع اقلیم منطقه
• بافت خاک و میزان غنی بودن آن
• آماده سازی و انتخاب زمین حاصلخیز
• کاشت نهال و مراقبت‌های بعد از آن

 

آیا کاشت نهال گردو در ارسک حالت اقتصادی دارد؟

امروزه نهال گردو در مناطق نیمه سردسیری بهتر جواب می‌دهد اما این نهال دارای ارقام گرمسیری و مقاوم به خشکی و کم آبی است و کمک کرده در اقلیم‌های نیمه بیابانی و گرمی مانند ارسک نیز بتوان به کشت و پرورش و درآمدزایی از میوه آن پرداخت. پس کاشت نهال‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری نهال گردو و مراقبت‌ها اصولی و آبیاری منظم آن می‌تواند این کاشت را با سودآوری همراه سازد.

 

خرید نهال گردو در ارسک

شاید در وهله اول خرید ارقام تجاری و گران برای افراد تازه کار به منزله باردهی و بازدهی بالای نهال خواهد بود، اما این کاملاً فکر اشتباهی است. زیرا نهالی می‌تواند بیشترین باردهی را داشته باشد که با اقلیم و آب و هوای شهر ارسک سازگاری و مطابقت بیشتری پیدا کند. پس انتخاب درست رقم نهال گردو هنگام خرید بسیار ارجحیت دارد، لذا سعی کنید نهال‌های خود را از مراکز فاقد اعتبار یا افراد دست فروش تهیه نکنید. می‌توانید این خرید را از نهالستان‌های موفق و مشهور که دارای فروش اینترنتی نیز هستند انجام دهید.

فروش نهال گردو در ارسک

برتر نهال یکی از بزرگترین و اولین نهالستان‌های کشور است که هم دارای کارگروه تخصصی بوده و هم مجهز و دارای ارقام متنوع نهال گردو است، در تولید و تکثیر و فروش نهال گردو در ارقام متنوع و ارسال به سراسر کشور بسیار موفق عمل کرده است. از جمله خدمات و مزایای خرید از این نهالستان موارد زیر هستند.
. نهال‌ها در محیط کاملاً حاصلخیز و بهداشتی پرورش یافته و آنالیز‌های دوره‌ای آن انجام می‌شود تا کمبودها و بیشبودهای خاک و خود نهال شناخته شود، در نهایت نهال عرضه شده از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار است.
. این نهالستان نهال‌های خود را از نظر عدم بیماری و مقاومت به تنش‌های محیطی با ارائه کارت قرنطینه تضمین می‌کند.
. کارشناسان و مهندسین کشاورزی آن با اطلاعات علمی و تخصصی آماده خدمت و راهنمایی شما در خصوص رفع نیازهای نهال به صورت تخصصی خواهند بود.
. این نهالستان نهال‌های خود را از نظر سلامت ریشه، به صورت آفت زدایی و بسته‌بندی شده تحویل می‌دهد و برای آن گارانتی دو ساله در نظر می‌گیرد.

نهال گردو مناسب ارسک

* نهال گردوی پکان آمریکایی: نهالی مقاوم به گرما، بادهای گرم و سوزان و کم آبی، مناسب برای مناطق با ارتفاع ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰متری، میان‌رس با باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار
* نهال گردوی لارا :نهالی برای ارتفاعات صفر تا ۱۲۰۰ متری، با باردهی سه تن در هکتار، زود بازده و پربار
* نهال گردوی چندلر: نهالی مقاوم به سرمای منفی ۳۰ درجه و گرمای ۴۰ درجه، قابل کاشت در ارتفاعات ۲۰۰ تا ۱۵۰۰ متری، دیرگل با باردهی ۵ الی ۶ تن در هکتار
* نهال گردوی ژنوتیپ پالیز: نهالی مقاوم به گرمای تا ۴۵ درجه، دیرگل قابل کاشت در ارتفاعات صفر تا ۳۰۰۰ متری، با باردهی ۹ تن در هکتار
* نهال گردوی اسرائیلی: نهالی زودگل مناسب برای مناطق معتدل و گرمسیری مقاوم به کم آبی
* نهال گردوی گرمسیری: نهالی آمریکایی مناسب برای مناطق صفر تا ۲۵۰۰ متری، زودگل، حساس به سرمای بهاره با باردهی ۳ الی ۴ تن در هکتار

انواع نهال گردو در ارسک

• نهال گردوی پوست کاغذی
• نهال گردوی لارا
• نهال گردوی چندلر
• نهال گردوی پکان آمریکایی
• نهال گردوی گرمسیری
• نهال گردوی ژنوتیپ پالیز

قیمت نهال گردو در ارسک

برای خرید نهال گردو باید از قیمت تمامی ارقام آن مطلع شوید و سپس با در نظر گرفتن سرمایه و بودجه خود تعداد مشخصی از نهال‌ها را برای احداث باغ گردوی خود خریداری کنید. در این رابطه برتر نهال بزرگترین نهالستان کشور می‌تواند با کمک لینک زیر شما را از قیمت هر رقم نهال گردو مطلع سازد.

بهترین نهال گردو

در اقلیم نیمه بیابانی و نیمه خشک ارسک که با بحران خشکسالی و کمبود بارش‌ها مواجه است نهال‌های مقاوم به گرما و خشکسالی که استقامت بالایی در برابر تنش‌های آبی دارند می‌توانند بهترین باشند. زیرا دردسرهای تامین آب برای باغداران کاهش پیدا می‌کند و البته این نهال اگر بتواند با شرایط اقلیمی ارسک محصولات بازارپسند، پربار و با کیفیت را تولید کند می‌تواند به عنوان بهترین نهال برای این بخش معرفی شود.

نهالستان گردو در ارسک

اگر به نهالستان‌های سطح شهر اعتماد نداشته و از کیفیت نهال‌های آن مطمئن نیستید می‌توانید از نهالستان‌های تخصصی و مشهور مانند برتر خرید خود را انجام دهید. نهال‌های این مجموعه کاملاً اصیل، همراه شناسنامه و تضمین دو ساله به همراه قیمت مناسب عرضه می‌گردد و شما می‌توانید خریدی اقتصادی داشته باشید. همچنین می‌توانید برای مطالعه ارقام متنوع نهال میوه و آگاهی از خصوصیات ارقام آن به صفحه خرید نهال میوه این مجموعه مراجعه بفرمایید.

کلام آخر

برای شروع باغداری در شهرستان ارسک و بهره‌برداری از این باغات باید نهال‌های مقاوم و سازگار با اقلیم نیمه خشک ارسک را از مراکز معروف و شناخته شده خریداری کنید. در کنار خرید درست نهال باید از مراقبت‌های اصولی و شیوه آبیاری نوین غافل نشوید تا بتوانید محصولات با کیفیت، صادراتی و پربار را تولید کنید.

همچنین شما عزیزان برای مطالعه ارقام نهال های میوه دیگر که در شهر ارسک می توان کاشت کرد، به صفحه خرید نهال میوه در ارسک مراجعه کنید.

 

مقالات مرتبط
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با برترنهال